כיצד להשתמש בבקרת הורים ב- Windows 10

בקרת הורים בכל מערכת או שירות דיגיטלי חשובה, הן להגנה על ילדים חפים מפשע מפני תוכן לא הולם והן להגנה על המערכות שלך מפני ילדים שובבים. Windows 10 מספק חשבונות ילדים וקבוצות משפחתיות להגבלת התוכן, זמן המסך ועוד.

אילו בקרות הורים מציעה Windows 10?

בדיוק כשאתה נכנס לחשבון שלך כדי לגשת לכל מכשיר Windows, אתה יכול ליצור חשבון ילדים שקל לפקח עליו ולווסת אותו. כל בקרת ההורים מוגדרת עבור חשבון הילד על ידי חשבון ההורה, כולל:

  • הפקת דוחות פעילות על שימוש באפליקציות או במשחקים, היסטוריית דפדפנים, חיפושי אינטרנט וזמן מסך
  • הגבלת זמן המסך עבור Windows 10 או Xbox One באמצעות לוחות זמנים שבועיים
  • הגבלת השימוש באפליקציה ובמשחק לכל מכשיר
  • חסימת אתרים ואפליקציות לא הולמים
  • ניהול ארנק הילד והרשאות רכישה בחנות מיקרוסופט
  • מעקב אחר המיקום של הילד במכשיר אנדרואיד שמריץ את Microsoft Launcher (או טלפון Windows 10)

כיצד ליצור חשבון ילד ב- Windows 10

כדי לגשת לחשבונות Windows 10 שלך, פתח את תפריט התחל ובחר בסמל גלגל השיניים.

לחץ על "חשבונות" כדי לגשת לתפריט הגדרות חשבונות.

לחלופין, תוכל לגשת לתפריט הגדרות חשבונות על ידי פתיחת תפריט התחל, הקלדת "חשבון" ובחירה באפשרות "נהל את חשבונך".

בחר בכרטיסייה "משפחה ומשתמשים אחרים" בצד ימין ואז לחץ על סימן הפלוס (+) לצד "הוסף בן משפחה".

בחר "הוסף חבר". אם לילד שלך יש כתובת דוא"ל, הזן אותה כאן ולחץ על "הבא". אם לא, תוכל ללחוץ על "צור כתובת דוא"ל לילד" כדי להגדיר עבורם חשבון דוא"ל בחינם באמצעות Microsoft Outlook.

בהנחה שילד זה מתחת לגיל 13, חשבון הילד שלו יהיה מוכן לצאת לדרך. אם אתה יוצר חשבון למישהו מעל גיל 13, אתה יכול לטשטש את תאריך הלידה שלו במהלך יצירת החשבון.

קשורים: 4 דרכים להגדרת בקרת הורים ברשת הביתית שלך

כיצד לנהל את בקרת ההורים עבור Windows 10

בעוד שתוכל ליצור חשבון של ילדך ישירות ב- Windows 10, תועבר לאתר Microsoft Family כדי לנהל ולפקח על החשבונות שיצרת עבור המשפחה שלך. אתה עדיין יכול ליצור משתמשים מאתר זה. כדי לגשת לאתר זה מחלון "משפחה ומשתמשים אחרים" לחץ על "נהל הגדרות משפחה באופן מקוון".

מאתר Microsoft Family, באפשרותך להציג כל אחד מהחשבונות שהוספת. כל הגדרות בקרת ההורים מושבתות כברירת מחדל, לכן יהיה עליך להפעיל כל תכונה בנפרד. זה גם עוזר לך להבין טוב יותר את כל התכונות.

בחר באפשרות 'פעילות' בכל חשבון והפעל את המצביע 'דיווח פעילות'. זה מאפשר לך לעקוב אחר הפעילות של חשבון זה באמצעות דוחות דואר אלקטרוני רגילים או על ידי חזרה לתפריט זה בכל עת.

לאחר הפעלת דיווח פעילות, גלול מטה כדי לאפשר הגבלות נוספות על אפליקציות ומשחקים, גלישה באינטרנט וזמן המסך על ידי לחיצה על "הפעל הגבלות" לצד כל תכונה בהתאמה. תוכל גם ללחוץ על הכרטיסיות שבראש הדף כדי לגשת, להפעיל ולנהל את אחת מהתכונות הללו. האתר לבטיחות המשפחה מסביר כיצד כולם עובדים.

פתרונות ניטור אלה מתרחבים בכל מחשבי Windows 10 של משפחתך וכן ב- Xbox One.