כיצד לשנות את הסמל של קובץ EXE

בואו נודה בזה: באפליקציות מסוימות יש אייקונים מכוערים באמת. בטח, תמיד תוכל ליצור קיצור דרך לקובץ ה- EXE שלך ואז לשנות את הסמל לקיצור הדרך, אבל איזה כיף זה יהיה? כך תשנה את הסמל של קובץ ה- EXE עצמו.

Windows אינו כולל דרך מובנית לשנות את הסמל עבור קבצי EXE, כך שתצטרך להוריד עותק בחינם של Resource Hacker לפני שתתחיל. לאחר התקנת זה, הפעל את סייר הקבצים ומצא את התיקיה המכילה את קובץ ה- EXE שלך. אם יש לך קיצור דרך לאפליקציה ואינך בטוח היכן היא ממוקמת, תוכל ללחוץ לחיצה ימנית על קיצור הדרך (או על Shift + לחצן העכבר הימני אם הוא נמצא בשורת המשימות או בתפריט התחל) ולבחור "פתח מיקום קובץ".

כאשר מצאת את התיקיה המכילה את קובץ ה- EXE, צור עותק של אותו קובץ שישמש כגיבוי למקרה שמשהו יקרה. בחר את הקובץ, לחץ על Ctrl + C ואז לחץ על Ctrl + V כדי להדביק עותק ממש באותה תיקייה.

כאשר התקנת את Resource Hacker, הוא הוסיף אפשרות לתפריט ההקשר שאתה מקבל כשאתה לוחץ לחיצה ימנית על קבצים. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על קובץ ה- EXE המקורי (ולא על העותק שיצרת) ובחר "פתח באמצעות Resource Hacker".

בחלון האקר המשאבים בחר בתיקיית "אייקון" בחלונית השמאלית. לחץ על תפריט "פעולה" ואז בחר "החלף אייקון".

בחלון החלף אייקון, לחץ על כפתור "פתח קובץ עם סמל חדש" ודפדף למיקום הסמל שבו ברצונך להשתמש. המקור יכול להיות קובץ EXE, DLL, RES או ICO.

לאחר שבחרת בסמל, הוא מוצג בחלון החלף אייקון. לאחר מכן בחר בסמל להחלפה מהרשימה בצד ימין. אם אתה רואה יותר מסמל אחד, הפריט העליון הוא בדרך כלל הסמל הראשי של קובץ ה- EXE, אך ייתכן שתצטרך לחפש דרכו כדי לוודא. לאחר שבחרת את הסמל שברצונך להחליף, לחץ על כפתור "החלף".

חזרה בחלון הראשי של האקר משאבים, תראה שהתיקיה "אייקון" שבחרת מציגה כעת כמה גדלים שונים של הסמל שבחרת כתחליף שלך.

כעת אתה מוכן לשמור את הקובץ שלך - להחליף את קובץ ה- EXE המקורי כאשר הוא מבקש - ולצאת מ- Resource Hacker. כשתסיים, עבור אל הסמל החדש של קובץ ה- EXE שלך בסייר הקבצים.

ואם תרצה אי פעם לחזור למקור - או אם יש לך בעיה לפתוח את קובץ ה- EXE - תוכל לשחזר את הקובץ המקורי מהעותק שיצרת לפני שהתחלת.