קבל עזרה עם סייר הקבצים ב- Windows 10

ל- Windows 10 כבר אין עזרה מובנית לסייר הקבצים, כפי שעושה Windows 7. מיקרוסופט גורמת לך לחפש באינטרנט מידע, אז הנה מה שאתה צריך לדעת על השימוש במנהל הקבצים של Windows 10.

יסודות ממשק סייר הקבצים

אמנם שמו שונה ל- "סייר הקבצים" ב- Windows 10, אך יישום זה זהה למעשה ל- Windows Explorer ב- Windows 7. יש לו כמה תכונות חדשות, כולל ממשק רצועת כלים ומיקרוסופט OneDrive מובנה לסינכרון הקבצים שלך לענן.

אזור "גישה מהירה" בסרגל הצד מחליף את "מועדפים" ב- Windows 10. ניתן לגרור ולשחרר תיקיות לאזור הגישה המהירה כדי "להצמיד" אותן לגישה קלה בעתיד. Windows 10 יוסיף באופן אוטומטי גם את התיקיות שהשתמשת בהם לאחרונה. ניתן להתאים אישית גישה מהירה מחלון האפשרויות. כדי להסיר תיקיה בודדת מגישה מהירה, לחץ עליה לחיצה ימנית ובחר באפשרות "בטל הצמדה מגישה מהירה".

החלק "מחשב זה" מחליף את הפריט "המחשב שלי" ב- Windows 7. הוא מכיל קיצורי דרך לתיקיות נתוני משתמשים במחשב שלך, כמו גם לכוננים אחרים, כגון כונני USB וכונני DVD.

כיצד להשתמש בסרט

הסרט בסייר הקבצים עובד בדיוק כמו הסרט ביישומי Microsoft Office כמו Word ו- Excel. ישנן מספר דרכים שונות לשימוש בהן.

אם אתה רוצה יותר מקום בחלונות הגלישה שלך, אתה יכול להשאיר את הסרט מכווץ כברירת מחדל. אתה עדיין יכול ללחוץ על אחת מהכרטיסיות בחלק העליון - כמו "בית", "שתף" או "תצוגה" כדי להציג את הפקודות ולחץ על כפתור. הסרט יופיע רק באופן זמני.

אם אתה מעדיף לראות את הסרט כל הזמן, תוכל להרחיב אותו. לשם כך, לחץ על החץ ליד הפינה השמאלית העליונה של חלון סייר הקבצים או הקש Ctrl + F1.

סרגל הכלים הביתי מציע אפשרויות בסיסיות לעבודה עם קבצים, כולל העתקה, הדבקה, מחיקה, שינוי שם, תיקיה חדשה ומאפיינים.

הכרטיסייה שתף מציעה אפשרויות למשלוח דוא"ל, רוכסן והדפסת קבצים, כמו גם צריבתם לתקליטור ושיתופם ברשת המקומית.

הכרטיסייה תצוגה מכילה אפשרויות לשליטה כיצד הקבצים מופיעים בסייר הקבצים וכיצד הם ממוינים. באפשרותך לאפשר תצוגה מקדימה או חלונית פרטים כדי לראות מידע נוסף על קובץ שנבחר, לבחור אם ברצונך סמלי קבצים גדולים או רשימת קבצים צפופה, ולמיין קבצים לפי קריטריונים שתרצה. תוכל גם לבחור להציג או להסתיר סיומות שם קבצים או קבצים מוסתרים מכאן. פשוט לחץ על תיבת הסימון "פריטים מוסתרים" כדי להציג או להסתיר קבצים מוסתרים מבלי לפתוח את חלון אפשרויות התיקיה.

לעיתים הכרטיסייה ניהול תופיע ברצועת הכלים עם פקודות המתאימות להקשר. לדוגמא, אם תבחר כמה תמונות, תראה לשונית "כלים לתמונות" עם אפשרויות לסיבוב התמונות הנבחרות ולהגדרתן כרקע שולחן העבודה שלך.

כיצד להצמיד פקודות נפוצות

סרגל הכלים לגישה מהירה מופיע בפינה השמאלית העליונה של חלון סייר הקבצים, בשורת הכותרת. הוא מספק גישה נוחה לפקודות שבהן אתה משתמש לעתים קרובות. כדי להוסיף פקודה לסרגל הכלים לגישה מהירה, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני עליה ברצועת הכלים ובחר "הוסף לסרגל הכלים לגישה מהירה".

אם תרצה מקום רב יותר לפקודות, תוכל ללחוץ לחיצה ימנית בכל מקום על רצועת הכלים או על סרגל הכרטיסיות שמעליו ובחר "הצג את סרגל הכלים לגישה מהירה מתחת לרצועת הכלים" כדי להפוך אותו לסרגל כלים סטנדרטי יותר.

כיצד לשנות את ההגדרות של סייר הקבצים

כדי לשנות את הגדרות סייר הקבצים, לחץ על הכרטיסייה "תצוגה" ברצועת הכלים ולחץ על הסמל "אפשרויות".

זה פותח את תיבת הדו-שיח המוכרת של אפשרויות התיקיה שהייתה קיימת גם ב- Windows 7. יש לו כמה אפשרויות חדשות - למשל, אתה יכול לקבוע אם סייר הקבצים ייפתח לתצוגות גישה מהירה או תצוגת מחשב זו, או אם הוא מציג באופן אוטומטי תיקיות לאחרונה ושימוש תכוף בתצוגת גישה מהירה.

קיצורי מקשים שימושיים

סייר הקבצים ארוז בקיצורי מקשים שימושיים שיעזרו לך לבצע משימות מהר יותר. הנה רשימה מהירה של כמה:

 • Windows + E - פתח חלון סייר קבצים. זה עובד בכל מקום ב- Windows 10.
 • Ctrl + N - פתח חלון סייר קבצים חדש. זה עובד רק בסייר הקבצים עצמו.
 • Ctrl + W - סגור את חלון סייר הקבצים הנוכחי.
 • Ctrl + גלגל העכבר למעלה או למטה - שנה את גודל הקבצים וסמלי התיקייה (הגדל או הגדל).
 • Ctrl + Shift + N - צור תיקיה חדשה
 • Backspace או Alt + חץ שמאל - צפו בתיקיה הקודמת (חזור אחורה).
 • Alt + חץ ימינה - צפו בתיקייה הבאה (קדימה).
 • Alt + חץ למעלה - הצג את התיקיה בה נמצאת התיקיה הנוכחית.
 • Ctrl + F , Ctrl + E או F3 - מיקוד בתיבת החיפוש כך שתוכל להתחיל במהירות להקליד חיפוש.
 • Ctrl + L , Alt + D או F4 - מיקוד בשורת הכתובת (מיקום) כך שתוכל להתחיל במהירות להקליד כתובת תיקייה.
 • F11 - מקסם את חלון סייר הקבצים. לחץ שוב על F11 כדי לכווץ את החלון. זה עובד גם בדפדפני אינטרנט.

תוכל למצוא רשימה מלאה של מקשי קיצור של Windows 10 באתר האינטרנט של מיקרוסופט.

כיצד להשתמש ב- OneDrive

OneDrive מובנה בסייר הקבצים ב- Windows 10. הוא מסנכרן קבצים באופן מקוון באמצעות חשבון Microsoft שאיתו נכנסת ל- Windows 10. זה עובד באופן דומה ל- Dropbox, Google Drive ו- iCloud Drive של אפל.

כדי להתחיל, לחץ על האפשרות "OneDrive" בסרגל הצד של סייר הקבצים. תתבקש להיכנס ל- OneDrive, במידת הצורך. אם לא, אתה יכול פשוט למקם קבצים ב- OneDrive. הם יועלו לשרתי מיקרוסופט. אתה יכול לגשת אליהם בתיקיית OneDrive במחשבים אחרים שאליהם אתה נכנס לאותו חשבון Microsoft, דרך אפליקציות OneDrive בטלפון שלך ובאתר OneDrive.

השדה "סטטוס" בחלון OneDrive מראה לך את המצב של כל קובץ. סמל ענן כחול מציין שהקובץ מאוחסן ב- OneDrive באופן מקוון אך יוריד אוטומטית עם פתיחתו. סימן ביקורת ירוק מציין שהקובץ מאוחסן גם ב- OneDrive וגם במחשב הנוכחי שלך.

אתה יכול לשלוט בהגדרות של OneDrive מסמל אזור ההודעות (מגש המערכת) של OneDrive. לחץ על סמל OneDrive בצורת ענן באזור ההודעות בפינה השמאלית התחתונה של המסך - אם אינך רואה אותו, כנראה שתצטרך ללחוץ על החץ הקטן למעלה משמאל לסמלים כדי למצוא אותו. לחץ על "עוד" ולחץ על "הגדרות" כדי למצוא את ההגדרות השונות של OneDrive, בהן אתה יכול לשלוט באילו תיקיות מסונכרנות, כמה מרוחב הפס שאתה מעלה והורדת משתמש ב- OneDrive והגדרות אחרות.

OneDrive יכול "להגן" על קבצים באופן אוטומטי בתיקיות חשובות כמו שולחן העבודה, התמונות והמסמכים שלך על ידי סנכרון. כדי להגדיר זאת, לחץ על הכרטיסייה "שמירה אוטומטית" בהגדרות OneDrive ולחץ על כפתור "עדכן תיקיות" תחת הגנה על התיקיות החשובות שלך.

אם אינך אוהב לראות את OneDrive, תוכל להשבית אותו ולהסיר את הסמל מסייר הקבצים.

כיצד לגשת לכונני רשת

תיקיות, מדפסות ושרתי מדיה המשותפים ברשת המקומית מופיעים בתצוגת "רשת". ייתכן שיהיה עליך לגלול למטה לתחתית סרגל הצד של סייר הקבצים כדי לאתר וללחוץ עליו.

Windows 10 כבר לא כולל את התכונה HomeGroup, כך שלא תוכל להשתמש בזה כדי לשתף קבצים ותיקיות בקלות בין המחשבים שלך. אתה יכול להשתמש ב- OneDrive או להשתמש באפשרויות הרשת לשיתוף קבצים ותיקיות מיושנות.

אם אתה צריך למפות כונן רשת לזמינות קלה, אתה יכול לעשות זאת מתצוגת מחשב זה. ראשית, לחץ על "מחשב זה" בסרגל הצד. הכרטיסייה "מחשב" תופיע על הסרט. לחץ עליו ובחר "מפה כונן רשת" והשתמש בהוראות שמחלקת ה- IT שלך מספקת לחיבור.

הכונן הממופה יופיע תחת מיקומי רשת בתצוגת מחשב זה.

כיצד לגבות ולשחזר את הקבצים שלך

Windows 10 מכיל היסטוריית קבצים, כלי גיבוי ושחזור קבצים. זה לא רק לצורך ביצוע ושחזור של גיבויים עצומים - היסטוריית הקבצים יכולה לגבות אוטומטית גרסאות שונות של הקבצים שלך, ותוכל להשתמש בסייר הקבצים כדי לשחזר את הגרסאות הקודמות האלה בקלות. ראשית, עליך להגדיר את היסטוריית הקבצים מתוך הגדרות> עדכון ואבטחה> גיבוי. אפשר "גבה קבצים באופן אוטומטי."

לאחר שהגדרת אותו, תוכל לבחור קובץ או תיקיה, לחץ על "דף הבית" ברצועת הכלים ולחץ על כפתור "היסטוריה" כדי להציג ולשחזר גרסאות ישנות יותר של אותו קובץ או תיקיה.

סייר הקבצים של Windows 10 מלא גם בתכונות שימושיות אחרות. אתה יכול לתייג כל קובץ, להשתמש בנושא כהה או להפעיל מחדש את התכונה "ספריות". מיקרוסופט עובדת בממשק לשוניות עבור סייר הקבצים, אך ניתן להשיג כרטיסיות סייר הקבצים עוד היום.