מה חדש בעדכון יום השנה של Windows 10

העדכון הגדול השני של חלונות 10, המכונה "עדכון יום השנה", סוף סוף כאן. מדובר בעדכון ענק שנוגע בכל פינה במערכת ההפעלה. זה כולל הרבה, הרבה יותר שינויים ממה שעשה העדכון בנובמבר.

עדכון יום השנה ידווח על עצמו כגרסה 1607, למרות שהושק טכנית באוגוסט במקום יולי. אם עדיין אין לך את זה, נסה לחפש עדכונים בהגדרות של Windows 10> עדכון ואבטחה. תוכל גם להתחיל את העדכון באופן ידני מדף התמיכה של מיקרוסופט כאן.

פוסט זה נכתב במקור ב -30 במרץ 2016, אך מאז עודכן בתכונות מתצוגות מקדימה של Insider ומהדורה סופית.

קורטנה הופכת להרבה יותר חכמה

ניתן לטעון שהעדכון הגדול ביותר הוא Cortana. מיקרוסופט ממשיכה להרחיב את מה שקורטנה יכולה לעשות, מנסה בבירור להפוך אותה לעוזרת החזקה ביותר במאגר התחרות ההולך וגדל (סירי, גוגל עכשיו, אלכסה וכל החבורה). הפעם Cortana מגיע למסך הנעילה של Windows 10, כך שתוכל להפעיל אותה בכל עת. והיא יכולה לדחוף דברים למכשיר הנייד שלך וממנו, כולל התראות והודעות טקסט. (וזכור, מכיוון ש- Cortana זמינה גם ב- Android, זה לא אומר שאתה צריך טלפון Windows כדי לנצל.)

באופן מעניין יותר, עם זאת, Cortana יכולה לנתח מידע נוסף על דברים שהיא חושבת שאולי תזדקק להם. לדוגמא, ההדגמה על הבמה הראתה לנו שקורטנה יכולה להגיב לדברים כמו "שלח צ'אק את ה- PowerPoint עליו עבדתי אמש", או "באיזו חנות צעצועים ביקרתי ב- Build בשנה שעברה?" זה די מטורף. כמובן, אם אתה מודע יותר לפרטיות, זה מטורף בכל הדרכים הלא נכונות - אבל זה מערך תכונות מפתה למדי.

Cortana יכולה גם להציע עבורך הצעות יזומות. אם תקבל אישור בדוא"ל על פרטי הטיסה, הוא יוסיף אותם ליומן שלך. אם הבטחת לצ'אק שתשלח לו את ה- PowerPoint ההוא בדוא"ל, Cortana תדע, ותזכיר לך למלא את ההתחייבות בהמשך.

יתר על כן, אם אתה מוסיף פגישה ליומן שלך, הוא יידע אם פגישה זו חופפת לאחר, וישאל אותך אם ברצונך לתזמן מחדש את אחד האירועים החופפים. לחלופין, אם קיימת פגישה במהלך ארוחת הצהריים היא תשאל אם ברצונך להזמין שולחן, או לבצע הזמנה מוקדמת על סמך האפליקציות העומדות לרשותך. בקיצור, Cortana מתחילה להיות פרואקטיבית יותר, אז אתה לא צריך להיות מעל הדברים שלך - וזה לא מה שקשור לעוזר?

Windows 10 מתקשר עם טלפון ה- Android שלך (או Windows Phone)

Cortana ב- Windows 10 ישתלב כעת עם יישום Cortana בסמארטפון Android או Windows שלך. אתה רק צריך להתקין את אפליקציית Android ל- Cortana ולהיכנס עם אותו חשבון Microsoft בשני המכשירים. למשתמשי האייפון אין מזל, מכיוון ש- iOS נעולה מכדי שמיקרוסופט תוכל להשתלב איתה באותה עומק. זה פשוט עובד בין מחשבי Windows 10 לטלפונים של Windows Mobile 10 שמריצים את התוכנה העדכנית ביותר. כעת הוא פועל גם בין מכשירי Android למחשבי Windows 10 - רק וודא שהתקנת את אפליקציית Cortana האחרונה מ- Google Play.

Cortana יכולה לשקף את כל ההתראות של טלפון ה- Android שלך למחשב האישי שלך, ולספק לך את כל ההתראות שלך במרכז הפעולות של Windows 10. תראה גם הודעה במחשב שלך כאשר הסמארטפון שלך מתח נמוך בסוללה, כך שתדע מתי לטעון אותו. Cortana תציע תכונה "מצא את הטלפון שלי" שיכולה למקד מרחוק את הטלפון שלך במפה או לצלצל אליו אם תאבד אותו בקרבת מקום. בקש מ- Cortana "הוראות ל [מקום]" במחשב שלך, ותראה את אותם הוראות בטלפון שלך. אלה רק התכונות הנוכחיות, כך שתוכלו לצפות שמיקרוסופט תוסיף עוד.

אפליקציות ומשחקים נוספים לשולחן העבודה מגיעים לחנות Windows

קשורים: מדוע לא כדאי לקנות את Rise of the Tomb Raider (ומשחקי מחשב אחרים) מחנות Windows

חנות Windows נתפסת במקום קשה כרגע. אנו רוצים שישיג יותר יישומים ומשחקים לשולחן העבודה, אך איננו רוצים שיוגבלו על ידי פלטפורמת Windows Universal (UWP). מיקרוסופט מנסה לתקן את הניתוק בעדכון יום השנה.

סוף סוף אפליקציות שולחן עבודה רגילות מגיעות לחנות Windows - לפחות, כל עוד מפתחים "ממירים" אותם ל- UWP. זה מאפשר גילוי והתקנה קלים של חנות Windows, אך כביכול מגיע ללא כל המגבלות שיש לאפליקציות UWP באופן מסורתי. אנחנו עדיין לא ממש בטוחים מה זה אומר, ואילו אפליקציות עשויות להיות מועמדות להמרה נקייה ללא מגבלות, אבל זו הצעה מסקרנת.

מיקרוסופט פרסמה כלי המאפשר לכל אחד להמיר כל יישום שולחן עבודה במחשב שלו ליישום UWP עם ארגז חול. מפתחים יכולים להשתמש בזה כדי להמיר אפליקציות משלהם להעלאה לחנות Windows, כך שיישומי שולחן העבודה של Windows יופיעו בחנות. אתה יכול להשתמש בו כדי להמיר יישום שולחן עבודה ישן ליישום UWP ולהעמיס את היישום בצד, ולהתקין אותו מחוץ לחנות, אם תרצה בכך.

משחקים הם חלק גדול מזה. כבר ראינו שמשחקים שנקנו מחנות Windows חסרים תכונות מסוימות. מיקרוסופט כבר הוסיפה תמיכה בהשבתת Vsync והפעלת G-Sync ו- Freesync. הם מבטיחים תמיכה טובה יותר במספר גרפי GPU כמו גם modding, שכבות-על ועוד בעתיד. מיקרוסופט גם אומרת שהם בקרוב יתמכו בחבילות ועוברי עונה בחנות Windows. אך רק הזמן יגיד אם משחקים מקבלים תכונות שוות עם עמיתיהם השולחניים הרגילים.

Windows 10 מקבל עיצוב כהה (ואפשרויות נושא נוספות)

כאשר Windows 10 שוחרר, הוא כלל נושא כהה מוסתר שתוכל להפעיל על ידי שינוי הגדרת הרישום או על ידי לחיצה על קיצור מקשים סודי באפליקציית החנות. אתה יכול גם לשנות את ערכת הנושא שלך בדפדפן Edge - אבל רק עבור Edge. נושא זה לא היה שלם. עם עדכון יום השנה, אתה יכול כעת לבחור בין מצבים בהירים לכהים בהגדרות> התאמה אישית> צבעים. זה מיועד לאפליקציות של חנות Windows, אך לא כל אפליקציה תקשיב להגדרה זו ותציית לה - אפליקציות מסוימות, במיוחד אלה של מפתחי צד שלישי, שולטות בהגדרות העיצוב שלהן. זה גם אומר שסייר הקבצים יישאר לבן מסנוור כתמיד.

כעת יש כאן אפשרות נפרדת של "הצג צבע בשורת הכותרת", המאפשרת להחיל רק את צבע הבחירה שלך על שורות הכותרת של החלון ולהמשיך להשתמש בתפריט התחלה שחור, בשורת המשימות ובמרכז הפעולות.

Microsoft Edge סוף סוף תומך בתוספי דפדפן

קשורים: כיצד להתקין הרחבות ב- Microsoft Edge

במקור מיקרוסופט אדג 'הייתה אמורה להשיק עם סיומות דפדפן עם שחרורו של Windows 10, אך זה לא קרה. זו סיבה גדולה ש- Microsoft Edge הרגישה כל כך אפויה למחצה ואיבדה כל כך הרבה משתמשים. עם עדכון יום השנה, Edge סוף סוף יתמוך בהרחבות דפדפן.

Edge משתמשת בתוספות בסגנון כרום, ומיקרוסופט תספק כלי שיעזור למפתחים להמיר במהירות הרחבות Chrome לתוספי Edge. (Firefox גם עובר לתוספות בסגנון Chrome.) הרחבות Edge אלה כבר זמינות בחנות Windows, שם תתקין אותן.

עם ההשקה, חנות Windows מציעה את Adblock, Adblock Plus, Amazon Assistant, Evernote Web Clipper, LastPass, תנועות עכבר, Office Online, OneNote Web Clipper, Analyzer Page, Pin It Button (לפינטרסט), Reddit Enhancement Suite, שמור בכיס. , ותרגום עבור הרחבות Microsoft Edge.

Edge מקבל Flash-to-Play פלאש, כרטיסיות מוצמדות, התראות אינטרנט וניווט החלק

הגדרת פלאגין פלאש ללחיצה להפעלה יכולה לעזור לכם להימנע מחורי האבטחה של פלאש והתנהגות של ניקוז הסוללה. Edge כרגע אינה מציעה שליטה רבה על פלאש, עם אפשרות אחת בלבד לשימוש "השתמש ב- Adobe Flash Player" בהגדרות שלה.

מיקרוסופט הודיעה כי עם עדכון יום השנה, Edge תשהה באופן אוטומטי תוכן פלאש שאינו אינטגרלי לדף ותצטרך ללחוץ עליו כדי להפעיל אותו. משחקים וסרטונים בדפי אינטרנט צריכים לעבוד כרגיל, אך פרסומות Flash לא יופעלו באופן אוטומטי. גוגל כרום כבר ביצעה את השינוי הזה, כך שגם אדג 'ממשיכה בעקבותיו של Chrome.

Edge מאפשר לך להצמיד כרטיסיות, כמו בדפדפנים מודרניים אחרים. פשוט לחץ לחיצה ימנית או לחץ לחיצה ארוכה על כרטיסייה ובחר "הצמד". הכרטיסייה תהפוך לסמל קטן בצד שמאל של סרגל הכרטיסיות שלך, והיא תמיד תופיע כשתפתח את Edge. זה אידיאלי עבור אתרים שאתה תמיד רוצה לפתוח, כמו דוא"ל ואתרי רשת חברתית.

מיקרוסופט מוסיפה תמיכה גם בהתראות באינטרנט. כשאתה מבקר באתר, הוא יכול לבקש ממך לאפשר התראות. אתר זה יכול להעביר אליך התראות והן יופיעו במרכז הפעולות שלך - כל זאת ללא התקנת אפליקציה. תכונה זו כבר מופעלת, ועובדת בסקייפ לאינטרנט. לחץ על ההודעה ותועבר ישירות לאתר שהציג אותה.

אם יש לך מסך מגע, תשמח לשמוע שתכונה שימושית מגרסת ה- "Metro" של Windows 8 של Internet Explorer חזרה כעת ל- Edge. Edge מאפשר כעת להחליק כדי לנווט. החלק בכל מקום שמאלה או ימינה בדף כדי לחזור או קדימה. זה יותר נוח מאשר להקיש על האצבעות הקטנות האלה על כפתורי "אחורה" ו"קדימה ".

מיקרוסופט עשתה גם עבודה רבה על מנוע הקצה. מיקרוסופט מבטיחה חיי סוללה ושיפור ביצועים שונים ב- Edge.

Windows Hello מביא אימות טביעות אצבע לאפליקציות ואתרים

קשורים: U2F הסביר: כיצד גוגל וחברות אחרות יוצרות אסימון אבטחה אוניברסלי

חיישני טביעות אצבע היוו נוחות עצומה בטלפונים וטאבלטים, וכיום Windows תומך בו בכניסה למחשב הנייד שלך גם באמצעות Windows Hello - בתנאי שיש לו את החומרה הדרושה. אך בעדכון יום השנה של Windows 10, Windows Hello יתמוך באפליקציות Windows וב- Microsoft Edge, כך שתוכל להיכנס באופן מאובטח לאפליקציות ואתרי אינטרנט באמצעות טביעת האצבע שלך - לא רק Windows עצמו.

זה למעשה משתמש בתקן Fido U2F, אותו מיישמים אתרים ודפדפנים אחרים בדרכים שונות. לדוגמה, אתה יכול להשתמש במפתח USB פיזי כדי להיכנס לחשבון Google שלך ​​ב- Chrome.

Windows Hello מאפשר לך לבטל את נעילת המחשב עם "התקני לוויה"

תיעוד למפתחים חושף את "מסגרת ההתקנים הנלווית החדשה" לפתיחת נעילת המחשב האישי שלך. Windows Hello - התומך כעת בביטול נעילת המחשב באמצעות הפנים או טביעת האצבע - יאפשר לך לפתוח את המחשב באמצעות "התקנים נלווים". לדוגמה, זה יכול לכלול להקת כושר של Microsoft Band או כל סוג של טלפון חכם.

מיקרוסופט מציעה מספר דוגמאות. אתה יכול להכניס אסימון אבטחה USB ליציאת ה- USB של המחשב שלך וללחוץ על כפתור או להקיש על מכשיר על קורא NFC. הטלפון שלך כבר יכול להיות משויך למחשב שלך באמצעות Bluetooth והמחשב שלך יכול לשלוח הודעה לטלפון הסמוך שלך, שבו תוכל להשתמש כדי לבטל את נעילת המחשב. להקת כושר שיכולה לאמת את הלובש שלה יכולה לפתוח את המחשב האישי שלך כאשר אתה מוחא כפיים בסמוך.

Windows Ink משפר ציור והערות דיגיטליות בהרבה אפליקציות

קשורים: מחשבים ניידים עם מסך מגע אינם רק גימיק. הם למעשה שימושיים

מחשבים ניידים עם מסך מגע שימושיים יותר מכפי שהם נראים, ומיקרוסופט דוחפת את זה קדימה עוד יותר עם Windows Ink: היכולת לצייר ולהביא הערות בעט בכל מיני דרכים שימושיות. לדוגמא, אתה יכול לרשום הערות באפליקציית Sticky Notes, וזה כשלעצמו מאוד נוח. אבל חלונות 10 חכמים מספיק כדי לזהות מילים כמו "מחר", להפוך אותם לקישורים שבהם יכולה Cortana להשתמש כדי להגדיר תזכורות או לבצע משימות אחרות. זה עובד גם במילים אחרות, כולל מקומות שבינג יכול להצביע עליהם במפה.

Windows Ink מובנה בשפע של יישומים אחרים, כמו מפות (המאפשרת למדוד מרחקים בין שתי נקודות על ידי ציור קו) ו- Microsoft Office (המאפשר לך להדגיש טקסט בעט או למחוק מילים על ידי מחיקתם). וכמובן, הוא נבנה גם עבור אמנים, אשר יכולים להשתמש בעט לציור דיגיטלי בהרבה אפליקציות שונות. יש שליט וירטואלי עם מצפן שיעזור לך לצייר קווים ישרים בזוויות הנכונות.

חלון 10. דיו חדש מגיע גם לחלונות 10. לחץ על כפתור על העט שלך - אם על העט שלך יש כפתור - ותראה רשימה של יישומים התומכים בהזנת דיו, כך שתוכל להתחיל במהירות לכתוב או לצייר מבלי לחטט חלונות שולחן עבודה. ניתן גם ללחוץ או להקיש על כפתור העט שיופיע אוטומטית באזור ההודעות של שורת המשימות. אם אין לך עט משויך למכשיר שלך, תוכל ללחוץ לחיצה ימנית על שורת המשימות ולבחור באפשרות "הצג סביבת עבודה של Windows Ink" כדי לאפשר זאת באופן ידני. אפליקציות נוספות של Windows 10 יזכו לתמיכה בדיו.

דף הגדרות העט ב'הגדרות '>' מכשירים '>' עט מאפשר כעת לבחור מה יקרה כאשר תלחץ על כפתור העט - לדוגמה, תוכל לפתוח את אפליקציית OneNote ישירות. אתה יכול גם לבחור להתעלם מקלט מגע על המסך בזמן השימוש בעט, כדי להבטיח שלא תקיש בטעות על שום דבר בזמן הציור.

תכונת חלוקת הסיסמאות השנויה במחלוקת של Wi-Fi Sense חלפה

קשורים: מה זה Sense Wi-Fi ולמה זה רוצה את חשבון הפייסבוק שלך?

מיקרוסופט הסירה את תכונת ה- Wi-Fi Sense השנויה במחלוקת שאפשרה לך לשתף את רשת ה- Wi-Fi ואת הסיסמאות שלהם עם אנשי הקשר שלך ב- Facebook, Outlook.com ו- Skype. מיקרוסופט מעולם לא עשתה עבודה טובה בהסברת תכונה זו - אולי היא הייתה פופולרית יותר ושנויה פחות במחלוקת אם הייתה למיקרוסופט. כך או כך, מיקרוסופט אומרת שמעט מאוד אנשים אכן השתמשו בתכונה זו, כך שלא היה שווה להתאמץ לשמור עליה.

Wi-Fi Sense לא נעלם לחלוטין, אך כעת הוא מחבר אותך רק למוקדים ציבוריים. זה לא יחבר אותך לרשת Wi-Fi פרטית וכבר לא מציע דרך לחלוק את אישורי ה- Wi-Fi שלך עם אחרים. תוכל למצוא את מה שנשאר מ- Wi-Fi Sense תחת הגדרות> רשת ואינטרנט> Wi-Fi.

Windows Defender יכול לספק הגנה נוספת אם אתה משתמש באנטי-וירוס אחר

בגירסה הנוכחית של Windows 10, יישום Windows Defender נגד תוכנות זדוניות מבטל את עצמו באופן אוטומטי אם אתה מתקין תוכנית אחרת נגד תוכנות זדוניות.

בעדכון יום השנה, לעומת זאת, Windows Defender מקבל תכונה חדשה של "סריקה תקופתית מוגבלת". זה יכול להפעיל את עצמו באופן אוטומטי ולסרוק את המערכת מדי פעם, גם אם מותקנת תוכנית אנטי-וירוס אחרת. Windows Defender נותן לך שכבה שנייה או הגנה, או "חוות דעת שנייה" בשאלה האם המחשב שלך נגוע.

פשוט עבור אל הגדרות> עדכון ואבטחה> Windows Defender והפעל את התכונה "סריקה תקופתית מוגבלת" כדי לאפשר זאת. אפשרות זו תופיע רק אם מותקנת תוכנית אנטי-וירוס אחרת והיא אינה מופעלת כברירת מחדל. אם אתה משתמש רק ב- Windows Defender כאנטי-וירוס שלך, הוא כבר סורק את המחשב שלך - הן באמצעות סריקות מתוזמנות והן בזמן אמת.

מחשבים חדשים יכללו פרסומות נוספות בתפריט התחלה

עדכון יום השנה של חלונות 10 מפנה יותר מקום לפרסומות בתפריט התחל בהתקנות חדשות. כמות אריחי האפליקציות של מיקרוסופט המוצמדים לתפריט התחל כברירת מחדל, תפחת מ -17 ל -12. כמות "האפליקציות המוצעות" המופיעות כאן תגדל מ -5 ל -10.

הסר את ההתקנה של האפליקציה - או בטל את הצמדה של האריח אם הוא עדיין לא הורד - והפרסומת הזו תיעלם לנצח. אבל קל להסיר את הפרסומות האלה, מחשבים חדשים יהיו עם תפריט התחלה עמוס יותר עם יותר מודעות. Neowin הבחין במידע זה במצגת שהופנתה ליצרני מכשירים.

Cortana מקבל תכונות שימושיות יותר (והופך כמעט חובה)

Cortana כוללת גם תכונות תזכורת חדשות, כולל "תזכורות לצילום". לדוגמה, אתה יכול לצלם מוצר שאתה מעוניין לקנות בפעם הבאה שאתה יוצא לקניות, ולהגיד לקורטנה להזכיר לך עם התמונה בפעם הבאה שאתה נמצא במכולת.

אם יש לך את ה- Groove Music Pass - זו הגרסה של מיקרוסופט לשירות הזרמת מוסיקה ללא הגבלה כמו Spotify, Apple Music או Google Play Music All Access - Cortana יכולה כעת לנגן מוסיקה שתבקש. פשוט אמור "היי Cortana, השמע [שם השיר]", "היי Cortana, השמע [שם האמן]", "היי Cortana, השמע [רשימת השמעה של Groove Music]" ו- "היי Cortana, השהה" כדי לשלוט בזה. זה עובד רק אם אתה משתמש באזור האנגלית בארה"ב כרגע.

כעת Cortana יכולה גם להגדיר ולשלוט על טיימרים, וזה נוח. אמור דברים כמו "היי Cortana, הגדר טיימר", "היי Cortana, הגדר טיימר ל -10 דקות", "היי Cortana, כמה זמן נשאר?" ו"היי קורטנה, בטל את הטיימר שלי "לעבודה עם טיימרים.

למרות כל התכונות החזקות הללו שדורשות חשבונות והתאמה אישית של מיקרוסופט, Cortana הופכת ידידותית יותר לאנשים שעדיין לא הקימו אותה. תוכלו לשאול את Cortana שאלות פשוטות ולקבל תשובות מבלי להגדיר ולהתאים אישית את Cortana תחילה.

החיסרון הוא שכבר אין אפשרות נגישה להשבתת Cortana. אתה יכול לגרום ל- Cortana לא לזכור את המידע האישי שלך אם אתה מודאג מפרטיות, אך אינך יכול להשבית אותו לחלוטין ללא פריצת רישום מוסתרת או הגדרת מדיניות קבוצתית.

מיקרוסופט שינתה את דעתה לגבי סקייפ ... שוב

עם חלונות 8 ו- 8.1, מיקרוסופט הציעה יישומי "Skype עבור Windows" ו- "Skype עבור Windows Desktop". היישום "מודרני" סקייפ לחלונות רץ בממשק המסך המלא והיה רעוע למדי. מיקרוסופט הפסיקה לפתע את הגרסה המודרנית של סקייפ חודש לפני שחרור חלונות 10, והודיעה שהיא ממקדת מחדש את תשומת הלב בפיתוח בגירסת שולחן העבודה של משתמשי סקייפ Windows שמשמשים בפועל.

Windows 10 הושק עם יישום Get Skype שעודד אותך להוריד את יישום שולחן העבודה. העדכון הגדול הראשון של Windows 10, העדכון בנובמבר, הוסיף כמה יישומי בטא - אפליקציות הודעות, טלפון ווידאו שעבדו עם Skype. אלה יישומים נפרדים להודעות טקסט, שיחות שמע ושיחות וידאו.

מיקרוסופט שינתה את דעתה שוב ותפסיק את שלוש יישומי ה- Skype הנפרדים בשולחן העבודה. במקום זאת, מיקרוסופט תיצור גרסת אפליקציית Windows אוניברסלית חדשה של סקייפ שתחליף בסופו של דבר את היישום השולחני המסורתי כשיש לו מספיק תכונות. היישום Skype Preview זמין כעת.

תכונה חדשה ביישום Skype תאפשר "העברת הודעות בכל מקום". השתמש בסקייפ בטלפון אנדרואיד או בטלפון Windows Mobile ותוכל לשלוח ולקבל הודעות SMS מהמחשב Windows 10 שלך. הם פשוט ינותבו דרך הטלפון שלך באמצעות אפליקציית Skype. תכונה זו הייתה אמורה להיות מיושמת ביישום "מסרים" בעדכון יום השנה של חלונות 10, אך מיקרוסופט שינתה את דעתה והסירה את התכונה באיחור בתהליך הפיתוח, כך שניתן יהיה להוסיף אותה לסקייפ.

קשורים: מה חדש בעדכון הראשון הגדול של Windows 10 בנובמבר

Windows מקבל שורת פקודה משלו של לינוקס

קשורים: כיצד להתקין ולהשתמש במעטפת ה- Linux Bash ב- Windows 10

בין כל שיחות המפתחים, מיקרוסופט הכריזה על משהו די ענק: מעטפת Bash אמיתית ב- Windows 10. זו לא יציאה כמו Cygwin, או וירטואליזציה. זהו שורת פקודה מלאה של אובונטו הפועלת באופן מקורי ממש ב- Windows, שנבנתה בשותפות עם Canonical. זה מגיע עם apt-get להורדת בינאריות של שורת פקודה, וכל הכלים המובנים שאתה מצפה ממעטפת לינוקס, כמו  lsלגלוש במערכת הקבצים שלך. זה בעיקר כלי למפתחים, אך משתמשי כוח חוצה פלטפורמות עשויים למצוא זאת גם שימושיים במיוחד.

זהו למעשה מרחב המשתמשים המלא של אובונטו הפועל ב- Windows. תחשוב על זה כאילו ההפך של יין - Windows צובר יכולת להריץ בינאריות לינוקס באופן מקורי ב- Windows. זו חדשות גדולות עבור מפתחים, אך היא לא תומכת בתוכנות שרתים או ביישומים גרפיים. זו רק מעטפת של Bash, עם תמיכה באותם קבצים בינאריים בדיוק שהפעלת במעטפת Bash באובונטו לינוקס, ב- Windows. בסופו של דבר אתה אמור להיות מסוגל לשגר פגזים נוספים מקליפת Bash - הערות השחרור אומרות כעת כי מעטפת Zsh הפופולרית פועלת כעת. עיין במדריך שלנו למידע על הגדרתו.

קל יותר להשיג מערכת Windows 10 נקייה ללא Bloatware

מיקרוסופט מתנסה בכלי חדש שמאפשר לכם להשיג מערכת Windows 10 נקייה. האפשרות "אפס את המחשב האישי" פשוט מאפסת את המחשב שלך להגדרות ברירת המחדל של היצרן, ויצרני מחשבים רבים כוללים הרבה זבל במחשבים האישיים שלהם. אתה תמיד יכול להתקין מחדש את Windows 10 בעצמך, אך עליך להוריד מדיה להתקנה. רוב משתמשי המחשב האישי לא היו רוצים להתעסק בזה.

כדי להקל על הפעלת מערכת Windows 10 נקייה לכולם, יש אפשרות חדשה "למד כיצד להתחיל מחדש עם התקנה נקייה של Windows" באפשרות הגדרות> עדכון ואבטחה> שחזור. זה מקשר כרגע שרשור הפורום של Microsoft Answers שבו אתה יכול להוריד כלי שיעביר אותך בתהליך ההתקנה מחדש של Windows 10.

תפריט ההתחלה עוצב מחדש

מיקרוסופט שינתה את אופן הפעולה של תפריט התחל של Windows 10. האפשרות "כל היישומים" נעלמה כעת - רק תראה רשימה מלאה של יישומים מותקנים בצד שמאל של תפריט התחל. היישומים הנפוצים ביותר שהוספתם לאחרונה והוספתם יופיעו בראש הרשימה הזו. הוא יציג את שלושת היישומים שנוספו לאחרונה במקום יישום יחיד, ותוכל להרחיב רשימה זו כדי לראות יישומים נוספים ממוינים לפי התקנתם.

לחצנים חשובים כמו סייר הקבצים, הגדרות וכפתורי כיבוי ממוקמים כעת תמיד בצד שמאל של תפריט התחלה.

משתמשי OneDrive ישמחו לדעת שהם יכולים כעת לחפש בכל הקבצים שלהם - הן הקבצים במחשב והן הקבצים המאוחסנים באופן מקוון ב- OneDrive - מתפריט התחל.

תצוגת המשימות מביאה כמה שיפורים

כעת תוכל להצמיד חלונות בממשק תצוגת המשימות, וכך הם תמיד יופיעו בכל שולחן עבודה וירטואלי במקום שולחן עבודה וירטואלי יחיד. לחץ לחיצה ימנית על חלון בממשק תצוגת המשימות ובחר "הצג חלון זה בכל שולחנות העבודה" כדי להצמיד אותו. לדוגמה, ייתכן שתרצה להצמיד הודעות או אפליקציית מוזיקה לכל שולחנות העבודה לצורך גישה נוחה.

כעת יש גם מחווה של משטח מגע למעבר בין שולחנות עבודה מרובים. פשוט הנח ארבע אצבעות על לוח המגע והחלק שמאלה או החלק ימינה. זה דורש "משטח מגע מדויק" מוסמך, כך שהוא לא יעבוד עם כל משטחי המגע. וכן, זו אותה מחווה בלוח מגע שאפל משתמשת בה במכשירי Mac.

מצב הטאבלט דומה יותר לחלונות 8

במצב טאבלט נראה כמה שיפורים מועילים שיגרמו למצב הטאבלט של חלונות 10 לתפקד יותר כמו ממשק "מטרו" במסך מלא של Windows 8.

כאשר המערכת שלך במצב טאבלט, רשימת כל היישומים תופיע כעת במצב מסך מלא - בדיוק כמו ב- Windows 8. תוכל לעבור בין תצוגת האריחים לרשימת האפליקציות עם אפשרויות בצד שמאל של המסך.

תוכל גם לבחור להסתיר את שורת המשימות באופן אוטומטי במצב טאבלט. אפשרויות אלה זמינות תחת מערכת> מצב טאבלט באפליקציית ההגדרות. כאשר ההסתרה האוטומטית מופעלת, תוכלו להחליק מעלה מתחתית המסך כדי להציג או להסתיר את שורת המשימות. המסך כולו ישמור לאפליקציה שבה אתה משתמש כעת.

שורת המשימות מקבלת שילוב לוח שנה ועוד

בשורת המשימות של Windows נראה גם כמה שיפורים חשובים. שעון שורת המשימות משולב כעת ביומן שלך, כך שתוכל ללחוץ או להקיש על השעה ולראות רשימה של אירועי היומן שתזמנת להיום. הקש על אירוע - או הקש על כפתור "+" כדי להוסיף אירוע - ואפליקציית היומן תיפתח.

גם לוח הקול שימושי יותר. אתה יכול ללחוץ או להקיש על סמל הרמקול ולעבור בין התקני פלט מרובים - כמו רמקולים ואוזניות - אם יש לך יותר מחובר אחד.

הגדרות שורת המשימות משולבות כעת באפליקציית ההגדרות החדשה, ותוכלו לגשת אליהן בהגדרות> התאמה אישית> שורת המשימות. אתה יכול גם פשוט ללחוץ לחיצה ימנית על שורת המשימות ולבחור "הגדרות" כדי לפתוח את המסך החדש הזה.

מסך הנעילה משתפר גם כן

מיקרוסופט שמעה תלונות של משתמשים וכתובת הדוא"ל שלך לא תופיע עוד במסך הנעילה אם תיכנס עם חשבון מיקרוסופט. זה עוזר לשמור על פרטיותך. ניתן להפעיל זאת מחדש מהגדרות> חשבונות> אפשרויות כניסה> פרטיות, אם תרצה בכך, להציג את כתובת הדוא"ל שלך ישירות על מסך הנעילה שלך.

מסך הנעילה כולל כעת פקדי מדיה מובנים, המופיעים בפינה השמאלית התחתונה של המסך יחד עם תמונת אלבום לכל נגינה שמנגנת. אתה יכול לשלוט בהשמעת מוסיקה מבלי לבטל את נעילת המחשב.

כעת ניתן להשתמש בקורטנה גם במסך הנעילה שלך. עבור אל הגדרות Cortana, מצא את הקטע "אפשרויות נעילת מסך" והפעל את האפשרות "תן לי להשתמש ב- Cortana גם כשהמכשיר שלי נעול". כאשר "היי קורטנה" מופעלת, אתה יכול לדבר עם המחשב שלך גם כשהוא נעול. למשימות רגישות, תתבקש לפתוח את נעילת המחשב תחילה.

אפשרויות הסוללה הופכות לחזקות יותר

מסך שומר הסוללה תחת הגדרות> מערכת שונה לשם סוללה.

המסך המפורט שלו מציע כעת הגדרות קלות לכל יישום לבקרה אם יישום יכול לרוץ ברקע. מלבד "אפשר תמיד ברקע" ו" לעולם אל תאפשר ברקע ", יש אפשרות חדשה" מנוהל על ידי Windows ". Windows תנסה להיות חכמה יותר, תכבה באופן זמני יישומים אם הם משתמשים במשאבים רבים ברקע ונראה שאתה לא משתמש ביישומים.

Windows Update מכבד יותר את זמנך

תחת הגדרות> עדכון ואבטחה> Windows Update, כעת תוכל להגדיר את "השעות הפעילות" שלך, שהן השעות שבהן אתה משתמש באופן פעיל ביותר במחשב שלך. Windows Update ימנע הפעלה מחדש כדי להתקין עדכונים אוטומטית בשעות אלה.

יש גם אפשרות חדשה "השתמש במידע הכניסה שלי כדי לסיים באופן אוטומטי את הגדרת המכשיר שלי לאחר עדכון" תחת ההגדרות המתקדמות של Windows Update. בדרך כלל, בכל פעם שאתה מתקין עדכון גדול, עליך להיכנס לפני ש- Windows 10 מסיים את תהליך ההתקנה. הפעל אפשרות זו ולא תצטרך להזין את הסיסמה במהלך תהליך ההתקנה.

מרכז הפעילות נוח יותר וניתן להתאמה אישית

קל יותר להגיע למרכז הפעולה. כפתור מרכז הפעולה ממוקם כעת בפינה הימנית ביותר בשורת המשימות, מה שמקל על המציאה. זה כבר לא מעורבב עם סמלי מגש המערכת האחרים. התראות מקובצות כעת לפי אפליקציות במרכז הפעולות. הם יתפסו פחות שטח מסך ותוכלו לראות יותר התראות בבת אחת.

כעת תוכל לדחות במהירות הודעות במרכז הפעולות על ידי לחיצה באמצע עליהן. לחץ לחיצה אמצעית על שם יישום במרכז הפעולות ו- Windows יבטל את כל ההתראות הקשורות לאפליקציה זו.

גם התראות אלה ניתנות להתאמה אישית יותר. תחת הגדרות> מערכת> התראות ופעולות, כעת תוכל לבחור אם התראות היישום נחשבות "רגילות", "גבוהות" או "עדיפות" במרכז הפעולות. אתה יכול גם לבחור כמה התראות יכולות להופיע בו זמנית עבור כל יישום. כל יישום יכול להציג שלוש התראות בכל פעם כברירת מחדל.

יתר על כן, הפעולות המהירות בתחתית מרכז הפעולות ניתנות להתאמה לבסוף. עבור אל הגדרות> מערכת> התראות ופעולות ותוכל להתאים אישית בדיוק אילו כפתורי פעולה מהירים מופיעים כאן. פעולת ה- Wi-Fi המהירה תעביר אותך כעת לרשימה של רשתות זמינות במקום להפעיל או לכבות את ה- Wi-Fi שלך, משהו שמיקרוסופט אומרת בלבל אנשים רבים.

אפליקציות יכולות להשתלט כעת כשאתה מבקר באתר

Windows 10 מאפשר כעת לקשר לאפליקציות אוניברסליות לאתרים. לדוגמא, אם תנווט לדף אינטרנט של TripAdvisor ב- Microsoft Edge, Windows 10 יוכל במקום זאת לפתוח את אפליקציית TripAdvisor המציגה דף זה.

תכונה זו עדיין לא פונקציונלית לחלוטין, מכיוון שאפליקציות אוניברסליות צריכות להיות מעודכנות עבורה. עם זאת, תמצא דף הגדרות לשליטה באילו יישומים משויכים לאתרים ב'הגדרות '>' מערכת '>' אפליקציות לאתרים '.

ה- Xbox One נהיה יותר כמו Windows

מיקרוסופט עושה גם דחיפה גדולה לחנות אפליקציות מאוחדת בפלטפורמות שונות. פירוש הדבר שמפתחים יכולים לגרום ליישומי חנות Windows לעבוד בקלות ב- Xbox. ה- Xbox מקבל גם את Cortana, שמגיעה עם כמה תכונות חדשות הקשורות למשחק, כמו המלצות למשחק וטיפים. ה- Xbox יתמוך במוזיקת ​​רקע, GPUs מרובים ויכולת לכבות גם את Vsync.

אימוג'ים מקבלים שיפוץ

מיקרוסופט מעדכנת את כל מערך האימוג'ים הכלולים ב- Windows 10. כלשונה של מיקרוסופט: "אנו מעדכנים את כל קבוצת האימוג'ים מבוססי הגופנים ב- Windows 10 המתיישרת עם שפת העיצוב של מיקרוסופט עם סגנון חזותי מובהק וכן עם Unicode תֶקֶן. אימוג'י חדש זה נועד להיות מפורט, אקספרסיבי ומשחק. גודלם הגדול יותר מנצל את כל הפיקסלים באופן מלא ומתאר שני הפיקסלים מאפשר לאימוג'י להופיע על כל רקע צבעוני ללא אובדן נאמנות. " אתה יכול גם לבחור גווני עור שונים על פני האימוג'ים המייצגים אנשים.

Connect עוזר לטלפונים עם רציף ולמחשבים עם Miracast

יש יישום "Connect" חדש המיועד לשימוש עם טלפונים של Windows 10 התומכים ב- Continuum. זה מאפשר לך לחבר את הטלפון למחשב ללא עגינה, כבל או מתאם Miracast.

יישום זה מאפשר גם תכונה "פרויקט למחשב". מחשבים אישיים עם Miracast יכולים גם להשתמש ביישום Connect כדי לשקף את תצוגותיהם במחשבים אחרים.

הרצף, המאפשר לך להניע חוויית שולחן עבודה של Windows מטלפון Windows (אך רק עם אפליקציות אוניברסליות), הוא המאפיין הגדול והייחודי שמציעה Windows 10 Mobile. אנחנו לא מופתעים לראות את מיקרוסופט מתמקדת בזה.

שינויים אחרים ותכונות חדשות

עדכון יום השנה של Windows 10 כולל הרבה יותר שינויים מאלה, עם שיפורים קטנים ותיקוני באגים בכל מקום. להלן כמה מהשינויים הקטנים והמעניינים ביותר:

 • "המסך הכחול של המוות" שמופיע כאשר מחשב Windows קופא עכשיו כולל קוד QR, המאפשר לך לחפש במהירות רבה יותר את השגיאה באמצעות הטלפון שלך.
 • אפליקציית ההגדרות ראתה שיפוץ. כעת לכל עמוד באפליקציית ההגדרות יש סמל ייחודי. הצמד דף הגדרות לתפריט התחל שלך והוא ישתמש בסמל הייחודי הזה.
 • ההפעלה הותאמה. "זכאות דיגיטלית" שקיבלה החומרה שלך אם ניצלת את הצעת השדרוג החינמית של Windows 10 מכונה כיום "רישיון דיגיטלי". אם תיכנס עם חשבון Microsoft שלך, הזכאות תשויך לחשבון Microsoft שלך במצב לא מקוון. אם יהיה עליך להפעיל מחדש את Windows 10 לאחר שינוי חומרה בעתיד, אשף ההפעלה יוכל להשתמש בחשבון Microsoft שלך כדי לשייך מחדש את הרישיון הדיגיטלי לחומרה שלך.
 • כעת ל- Windows Defender יש סמל המופיע באזור ההודעות ומייצר התראות נוספות כברירת מחדל. זה מבהיר יותר למשתמשי Windows הממוצעים כי ל- Windows 10 יש אנטי-וירוס מובנה המגן עליהם. Windows Defender יכול גם לבצע סריקה לא מקוונת בזמן האתחול כדי למצוא ולהסיר תוכנות זדוניות נבזיות יותר.
 • כעת תוכל לאפס אפליקציות, שעובדות כמו ניקוי נתוני המטמון של האפליקציה באנדרואיד. עבור אל הגדרות> אפליקציות ותכונות, בחר אפליקציה ובחר "אפשרויות מתקדמות" כדי למצוא אפשרות זו. אותו מסך מאפשר לך להסיר "תוספות" ותוכן להורדה המשויך לאפליקציות.
 • סרגל המשחקים של Windows, המאפשר לך לשלוט בתכונת Game DVR להקלטת קטעי וידאו מהמשחק שלך, עודכן עם תמיכה במשחקים נוספים במסך מלא. זה עובד עכשיו  בליגת האגדות , World of Warcraft , DOTA 2 , Battlefield 4 , Counterstrike: Global Offensive ו- Diablo III. פשוט לחץ על Windows + G במקלדת תוך כדי משחק באחד מהמשחקים האלה כדי להעלות אותה.
 • אפליקציית Xbox מספקת כעת "רכזות משחק" עבור 1000 המשחקים השולחניים הפופולריים ביותר של Windows, כך שהיא משולבת יותר במשחקים שאנשים באמת משחקים במחשבים אישיים. הם יופיעו גם בעדכוני הפעילות של Xbox.
 • שופרו תכונות נגישות רבות עם טקסט לדיבור מהיר יותר, שפות חדשות לטקסט לדיבור ושיפורים שונים באפליקציות כמו Edge, Cortana, Mail ו- Groove.
 • תיבות הדו-שיח ובקרת חשבון המשתמש עודכנו עם מראה חדש. כאשר עליך להזין אישורים, כעת Windows יאפשר לך לבחור ב- Windows Hello, PIN, אישור או סיסמה. תיבת הדו-שיח UAC תומכת כעת גם במצב כהה.
 • לחלון סייר הקבצים יש כעת סמל חדש. זה ישתלב טוב יותר עם שאר העיצוב של Windows 10.
 • דף ההגדרות של תוכנית Windows Insider Program הועבר. כעת הוא ממוקם בהגדרות> עדכון ואבטחה> תוכנית Windows Insider, כך שהוא אינו קבור תחת הגדרות Windows Update.
 • אפליקציית המשוב של Windows מציגה תגים קטנים בפוסטי משוב עם מידע על התגובה של מיקרוסופט לבעיה, אם קיימת כזו.
 • בעת שדרוג ישירות מ- Windows 10 Professional ל- Windows 10 Enterprise על ידי הזנת מפתח מוצר Enterprise, אינך צריך עוד לבצע אתחול מחדש.
 • "הגנת נתונים ארגונית" זמינה כעת. תכונה זו מאפשרת לחברות המשתמשות ב- Windows 10 Enterprise להגן מפני דליפות נתונים על ידי הצפנה והגבלת גישה לנתונים באופן סלקטיבי. רק "אפליקציות מוגנות" יכולות לגשת לנתונים מוגבלים אלו, ומנהלים יכולים לשלוט ברמת הגישה.
 • "שירות ההגנה על האיומים המתקדמים של Windows Defender" זמין כעת. תכונה זו מיועדת לחברות המשתמשות ב- Windows 10 Enterprise, ומאפשרת להן "לאתר, לחקור ולהגיב להתקפות מתקדמות ברשתות שלהן." זה יושב מאחורי שכבות הגנה אחרות ומספק מידע על התקפות שעשו את זה, כמו גם המלצות על האופן שבו חברות צריכות להגיב.
 • וירטואליזציה של יישומים (App-V) וירטואליזציה של סביבת משתמשים (UE-V) כלולים כעת ב- Windows 10 Enterprise ואינם דורשים הורדה נפרדת. עם זאת, תכונות אלה אינן זמינות עוד עבור Windows 10 Professional.
 • מכולות Hyper-V מגיעות למהדורות Professional ו- Enterprise של Windows 10, כך שאינך זקוק ל- Windows Server כדי ליצור ולהפעיל מכולות.
 • אתה יכול לבחור להרים את מגבלת 260 התווים עבור נתיבי מערכת הקבצים NTFS. הגדרת מדיניות קבוצתית חדשה "אפשר נתיבים ארוכים של NTFS" מאפשרת לך להפעיל תכונה זו.
 • עסקים יוכלו לקבל רישיונות Windows 10 Enterprise תמורת 7 דולר למושב לחודש כחלק מתוכנית Windows 10 Enterprise E3. זה מספק דרך לעסקים קטנים יותר להשיג את Windows 10 Enterprise ואת התכונות שלה ללא הסכם אבטחת תוכנה.
 • כמה אפשרויות מדיניות קבוצתית שימושיות אינן פועלות עוד ב- Windows 10 Professional ודורשות Windows 10 Enterprise או Education. אלה כוללים את האפשרות להשבית את מסך הנעילה, טיפים ו"חוויית הצרכן של מיקרוסופט "שמורידה אפליקציות כמו Candy Crush Saga.

זה הרבה שינויים, אבל אפילו רשימה זו אינה שלמה. מיקרוסופט שינתה דברים רבים אחרים קטנים יותר, עדכנה סמלים ותיקנה באגים. מרבית האפליקציות הכלולות ב- Windows 10 עודכנו באופן שוטף דרך חנות Windows, וכעת הן כוללות תכונות חדשות רבות וציוצים שלא היו להן כאשר Windows 10 שוחרר לפני שנה.

אשראי תמונה: SparkFun אלקטרוניקה בפליקר