כיצד לשחק משחקים ב- Mac בשנת 2019

חושב שחזקת Mac פירושה שאתה לא יכול לשחק משחקים? תחשוב שוב. המערכת האקולוגית למשחקי Mac היא חזקה. החל משחרורים חדשים ועד קלאסיקות רטרו ואפילו כותרות חלונות בלבד; יש הרבה כיף להיות במחשב Mac.

מדוע כדאי (כנראה) לדלג על חנות האפליקציות של Mac

חנות האפליקציות של Mac מלאה במשחקים. אלה כוללים תקציב גדול של 60 דולר כמו ציוויליזציה VI , חוויות אינדי קצרות כמו Oxenfree , וסוג המשחקים הקז'ואליים שתמצאו באייפון כמו סופגניות . כדי לגלוש בקטלוג, פתח את אפליקציית Mac App Store ואז לחץ על הכרטיסייה "הפעל" מסרגל הצד.

למרבה הצער, Mac App Store הוא לא תמיד המקום הטוב ביותר לקנות ממנו את המשחקים שלך. לעתים קרובות זה יקר יותר מחלונות ראווה אחרים, והוא סובל ממעט מדי מהדורות חדשות ומחסור בביקורות על פריטים רבים בגלל חסות יחסית נמוכה.

במיוחד למשחקים מרובי משתתפים היו תמיד בעיות ב- Mac App Store. תוכנת id בחרה לחתוך את המולטיפלייר לחלוטין מהיורה RAGE שלהם משחרורו לשנת 2011, והמשחק נעלם מאז מהפלטפורמה. Borderlands של תוכנת Gearbox שוחררה בחנות האפליקציות של Mac עם תמיכה מחדש מרובה משתתפים כדי להתאים את ממשקי ה- API של מרכז המשחקים של אפל. המשחק גם נעלם מהשירות.

לעומת זאת עם Steam, שנהנית הרבה יותר משחקנים ב- Windows, Linux ו- Mac עם תמיכה מלאה ב cross-play. אפל הפסיקה את אפליקציית מרכז המשחק העצמאי בשנת 2016, אך השירות ממשיך לחיות כתכונה אופציונלית שמפתחים יכולים ליישם. לא ברור אם אפל עדיין דורשת משחקים מרובי משתתפים כדי להשתמש בממשקי API משלה, אך מרבית המשחקים המרובי משתתפים מדלגים לחלוטין על חנות האפליקציות.

עם הגעת ההעברה הצפויה של אפל של אפליקציות iOS לפלטפורמת macOS מתישהו בשנת 2019, נוכל לראות הרבה יותר חוויות iOS מגיעות לחנות היישומים של Mac. זה יקל הרבה יותר על מפתחים להעביר את המשחקים שלהם ל- Mac, אך ככל הנראה יהיה לך טוב יותר לשחק את המשחקים האלה ב- iPhone או iPad במקום.

שירות המשחקים המנוי של אפל, Apple Arcade, יהיה תואם גם למק. השירות יושק בסתיו 2019 ב- App Store ומבטיח חוויה ללא מודעות, והצלבה בין Mac, iOS ו- Apple TV. כשיושק, אפל ארקייד תהיה ניסיון נוסף לשירות "נטפליקס למשחקים", כשהטוויסט העיקרי יהיה התמקדות כולה במכשירי אפל.

קבל משחקים מחנויות Steam, GOG וחנויות אחרות

אם אתה רוצה את המהדורות האחרונות עם התקציב הגדול, במיוחד משחקים מרובי משתתפים, יהיה עליך לפנות לחלון של צד שלישי כמו Steam. שירות ההפצה של Valve הוא מלך הורדות המשחקים הדיגיטליים כבר למעלה מעשור, והוא נהנה ממספר משתמשים יותר מכל שירות גיימינג אחר.

דחיפה לעבר משחקים חוצי פלטפורמות הודות להגעת SteamOS מבוססת לינוקס בשנת 2013, ראתה כי יותר מפתחים מכוונים את ה- Mac למהדורות הראשונות שלהם. זה אומר שיש יותר משחקי מק בשירות מאי פעם, כולל מהדורות גישה מוקדמות. משחקי גישה מוקדמת מאפשרים לך לקנות את המשחק מוקדם ולשחק בגרסאות טרום הפצה, תומכים באולפנים קטנים ועוזרים לעצב את התפתחות המשחק.

Steam הוא חלון ראווה שבו רכישת משחק בפלטפורמה אחת מאפשרת לך לשחק בו בכל פלטפורמה. אם יש בספרייתך משחקי Windows שמאז קיבלו תמיכה ב- Mac (או ב- Linux), תוכל להוריד אותם ולהשמיע אותם ללא תוספת תשלום. בעת כתיבת שורות אלה, Steam מציעה כ- 9700 משחקי מק.

חנות המשחקים האפית היא מתמודדת שנויה במחלוקת אך עדיין הולכת וגדלה ל- Steam. עם פיצול הכנסות נדיב יותר שרואה 88% מההכנסות חוזרות למפתחים (לעומת 70% ב- Steam וב- Mac App Store), השירות הצליח למשוך בלעדיות של שמות גדולים מאז שהושק בתחילת 2019. יש כבר גרסת Mac של חנות המשחקים Epic, אם כי התמיכה בפלטפורמה היא דקה על הקרקע מחוץ ללהיטי התנגשות ברורים כמו Fortnite - אבל אתה יכול לשחק ב- Fortnite ב- Mac.

אם אתה רוצה לשחק כותרות של Blizzard כמו World of Warcraft, Diablo III או StarCraft II, תצטרך להשתמש במשגר Battle.net. Blizzard היה אחד המו"לים הגדולים הראשונים שלקחו את ה- Mac ברצינות כפלטפורמה למשחקים שלהם, אם כי הלהיט Overwatch בשנת 2014 מעולם לא קיבל יציאת Mac.

Good Old Games, הידוע גם בשם GOG, הוא חלון ראווה חלופי עם דגש על משחקים קלאסיים. השירות רואה גם מהדורות חדשות, אך היתרון האמיתי בשימוש ב- GOG הוא היכולת לשחק משחקים ישנים בפלטפורמות מודרניות. משחקים ישנים רבים תוקנו כדי לעבוד על מהדורות MacOS האחרונות ורבים אחרים שלא. באופן כללי, מרבית ה- DOS הישנים תואמים ל- Mac (הודות ל- DOSBox החוצה פלטפורמות), בעוד שרוב כותרות Windows "תור הזהב" שיצאו בסוף שנות ה -90 ותחילת שנות האלפיים אינן.

אתה יכול לשחק במשחקי Windows גם ב- Mac שלך

ישנן שלוש שיטות בהן תוכלו להשתמש במשחק Windows ב- Mac: WINE, Boot Camp ווירטואליזציה.

אם אתה רוצה לשחק במשחקי Windows עם כמה שפחות בעיות, אז Boot Camp הוא הבחירה הטובה ביותר. מכונות וירטואליות יכולות לעבוד היטב עבור משחקים ישנים יותר, אך חסרות את הביצועים הדרושים לשחק בכותרים מודרניים. WINE, שמריץ משחקי Windows ב- macOS, מאוד מכה ומתגעגע - גם כשזה עובד אתה יכול להיתקל בבאגים ובהתנהגות מוזרה - אבל זה עשוי להיות שווה זריקה תלוי במה שאתה מנסה לשחק.

הפעל משחקי Windows באמצעות WINE

שכבת התאימות WINE (שמייצגת "יין אינו אמולטור") נועדה לגרום למשחקים ויישומים של Windows לעבוד במחשבי לינוקס ומק. אתה יכול להשתמש ב- WineHQ כדי לבדוק את מצב המשחקים הספציפיים. למידע נוסף על שימוש ב- WINE להפעלת תוכניות Windows ב- Mac.

לפעמים WINE לבד לא מספיק, ולכן קיימים פרויקטים כמו Wineskin. Wineskin מסייע ביצירת "עטיפות" המספרות ל- WINE כיצד לטפל בצורה הטובה ביותר ביישומים ספציפיים. אתה יכול להוריד עטיפות מוכנות או ליצור משלך לשיתוף עם הקהילה. פרויקטים דומים אחרים המתמקדים אך ורק במשחקים הם Porting Kit ו- PlayOnMac. כל הפרויקטים האלה חופשיים לשימוש ומונעים על ידי הקהילה. יש פרויקט פרימיום אחד שנקרא Crossover, שבו יש ניסיון בחינם שאפשר להשתמש בו כדי להעריך אותו.

WINE הוא שקית מעורבת. יש משחקים שעובדים בסדר; אחרים בכלל לא מצליחים להפעיל. זה יכול לקחת הרבה עבודה נוספת כדי לגרום למשהו לעבוד, במיוחד אם אתה צריך לבנות עטיפה בעצמך. ניתן להשתמש ב- WINE למשחקים ישנים וחדשים כאחד, עם תוצאות מעורבות דומה. זה מקום טוב להתחיל בו, אבל להיות מוכן להיתקל בהתנהגות מוזרה, קריסות ומסכים ריקים.

הפעל משחקי Windows באופן יליד באמצעות Boot Camp

אתה יכול גם ליהנות ממשחקי Windows באופן מקורי ב- Mac. אחת הדרכים לעשות זאת היא על ידי התקנת Windows בכונן הקשיח של ה- Mac באמצעות Boot Camp. זה הופך למעשה את ה- Mac למחשב Windows, ותצטרך לאתחל מחדש ל- Windows בכל פעם שאתה רוצה לשחק במשחק. היתרון העיקרי בשימוש ב- Boot Camp הוא ביצועים משופרים מכיוון שאין תוכנת צד שלישי העומדת בינך לבין המשחק שלך. למד כיצד להתקין את Windows ב- Mac עם Boot Camp.

הפעל משחקי Windows באמצעות מכונה וירטואלית

לבסוף, יש אפשרות נוספת בשימוש במכונה וירטואלית. זהו פער עצירה בין שתי השיטות הקודמות. זה עובד הכי טוב עבור משחקי Windows ישנים יותר, שאינם דורשים חומרה מתקדמת. על ידי הפעלת מכונה וירטואלית ב- Mac שלך, אתה מפעיל למעשה את Windows מתוך MacOS. פירוש הדבר שתצטרך לשתף משאבים זמינים (כוח עיבוד, זיכרון RAM וכן הלאה) בין שתי מערכות ההפעלה.

הדרך הזולה והקלה ביותר לעשות זאת היא להשתמש בכלי הווירטואליזציה החינמי VirtualBox. יש מכונות וירטואליות פרימיום שבדרך כלל יציעו יותר תמיכה ותכונות טובות יותר כמו Parallels ו- VMWare. המשך מסלול זה פירושו שאתה נמנע מבעיות תאימות שנראות באמצעות WINE, אך מאבד את הכוח הגולמי שנצבר מהפעלת Windows באופן מקורי.

שחק משחקי רטרו עם נמלי מקור

אם אתה מעוניין לשחק במשחקים ישנים יותר, נסה יציאות מקור. יציאת מקור היא בנייה מחדש של מנוע משחק שהפך לקוד פתוח. מנועים רבים יוצרו קוד פתוח לאורך השנים, כולל idTech 1 (Doom) ועד idTech 4 ומנוע ה- Build (Duke Nukem 3D). התוצאה היא ארסנל של מנועי קוד פתוח אשר שופרו לאורך זמן. באמצעותם ניתן לשחק כותרים קלאסיים בחומרה מודרנית, ללא קשר למערכת ההפעלה בה אתה משתמש.

יש אזהרה אחת. למרות שמנועים רבים משוחררים ברישיון קוד פתוח, רוב נכסי המשחק אינם. פירוש הדבר שעליך לספק נכסים מקוריים משלך מגרסאות המשחק שנרכשו כחוק. אלה יכולים להגיע ממדיה המשחקית המקורית, או משחרור מחדש שנמצא בשירותים כמו GOG. מרבית יציאות המקור נדרשות רק להעתיק כמה קבצים לספריה הנכונה לפני שתוכלו לשחק.

כמה מיציאות המקור הטובות ביותר התומכות ב- Mac כוללות:

 • GZDoom - עבור Doom לשחקן יחיד, Hexen, Strife, Chex Quest ופרויקטים קהילתיים כמו Brutal Doom.
 • Zandronum - ממשחקי דום מרובי משתתפים כאשר הם משויכים עם Doomseeker.
 • eDuke32 - לדוכס נוקם תלת מימד.
 • Quakespasm - לרעידת נגן יחיד.
 • nQuake - לרעידת רב משתתפים.
 • רעידת יאמאגי - לרעידה השנייה.
 • ioquake3 - עבור Quake III: Arena, Quake III: Team Arena, ו- idTech 3 mods.
 • פרויקט קוד המקור של FreeSpace 2 - עבור FreeSpace 2

לא רק יציאות המקור הן דרך נהדרת לחדש כמה מהמשחקים הטובים ביותר שנעשו אי פעם, אלא שהם גם כוללים שיפורים. יציאות מקור רבות כוללות מנועי עיבוד חדשים, תמיכה במסך רחב ושיפורים עורפיים המעניקים חיים לפרויקטים חדשים. בדוק כמה מהמשחקים הטובים ביותר המסתמכים על יציאות מקור הזמינות כרגע.

הפעל משחקים ישנים עם אמולציה ב- Mac

אמולטורים הם דרך נהדרת נוספת לשחק משחקים ב- Mac שלך, אם כי הם קיימים באזור אפור חוקי. למרות שאמולטורים עצמם אינם חוקיים, רכישת משחקים (המכונים ROM) שאינך בבעלותך היא. תחומי שיפוט רבים מאפשרים לך ליצור גיבויי תוכנה (ROM) ולהפעיל אותם בתנאי שבבעלותך המדיה המקורית.

אחד האמולטורים הטובים ביותר שקיימים עבור Mac מבחינת נוחות השימוש הוא OpenEmu. אמולטור זה כולל תומכים למגוון רחב של מערכות כולל NES של Nintendo, SNES, Game Boy, N64 ו- DS; מערכת המאסטר של סגה, ג'נסיס, CD, סטורן, Game Gear ו- PSP; את Atari 2600 דרך לכיס Lynx, PC PC ו- NeoGeo. יש גם כמה ערכים לא ברורים כמו Vectrex, WonderSwan ו- Virtual Boy.

DOSBox הוא אמולטור המאפשר לך לשחק כמעט בכל משחק שנכתב עבור MS-DOS ב- Mac שלך. DOSBox דורש ידע עובד על DOS, כלומר יכולת לאגד תיקיות, לשנות ספריות ולהפעיל הפעלות. אם אתה לא מתלהב מדי מהנחיות שורת פקודה, אפליקציית Mac Box Box אוטומטית כמעט כל היבט של DOSBox ואף תייבא אומנות תיבה ותציג את המשחקים שלך על מדף וירטואלי.

אם אתה מחפש עוד אמולטורים ו- ROM, עיין במרכז ההדמיה של בית הספר הישן בארכיון האינטרנט. יש להם עשרות אלפי ROM זמינים לכל מיני מערכות, שאת חלקן תוכלו אפילו לשחק בדפדפן.

קשורים: האם הורדת ROMs למשחקי וידאו רטרו היא חוקית?

שליטה בפעולה

אם אתה מעוניין לשחק משחקים ב- Mac שלך, ייתכן שתרצה בקר או עכבר ומקלדת משחקים. למרבה המזל, כל בקר שיש לך בסביבה כנראה יעבוד טוב. רוב התקני ה- USB הגנריים עובדים בסדר גמור ב- Mac, ומאפשרים לך לאגד לחיצות על כפתורים לפעולות במשחקים וביציאות המקור המועדפות עליך. אפליקציה חינמית מהנה מאפשרת לך למפות לחיצות מקשים והקלדת עכבר לבקר, אם תזדקק לכך.

כמה בקרים פופולריים שתוכלו להשתמש בהם עם ה- Mac שלכם הם:

 • סוני DualShock 4
 • בקר Xbox One של מיקרוסופט
 • בקר מתג Nintendo
 • בקר קיטור
 • 8 בקרי משחקי ביטו רטרו

רוב עכברי ומקלדות ה- USB יעבדו גם ב- Mac, גם אם יש להם פריסת מקשים של Windows. יצרני ציוד היקפי יציינו תמיכה ב- Mac בתיבה או באתרי האינטרנט שלהם, לכן בדקו תמיד לפני שאתם קונים. תוכל להתאים אישית באופן מלא את התנהגות כל מקלדת Mac - כולל מיפוי מחדש של הפריסה כולה - באמצעות האפליקציה החינמית Karabiner-Elements.

יותר משחקי מק קיימים מאי פעם

סצינת המשחקים של מק בריאה יחסית בשנת 2019. למרות שהפלטפורמה עדיין לא ממוקדת באופן נרחב לרוב המהדורות AAA בעלות התקציב הגדול, מספר מפתחי האינדי שבונים את המשחקים שלהם מתוך מחשבה על מהדורות מרובות פלטפורמות גדל באופן דרמטי.

Windows ממשיכה להיות פלטפורמת המשחקים הדומיננטית מחוץ לקונסולות, אך יותר משחקים חדשים מגיעים למק מאי פעם. עם אפל ארקייד שתוכננה לצאת בסתיו 2019, אפילו תמצאו כמה כותרים בלעדיים שיפעלו ב- Mac אך לא במחשב Windows.

גם אם אינך יכול להשיג את המשחקים האחרונים והגדולים ביותר שעובדים ב- Mac שלך, אתה תמיד יכול לפנות לזקני הזהב באמצעות יציאות הדמייה ומקור.

והיי, בניגוד ל- Windows, לא תצטרך לעדכן את מנהלי ההתקן הגרפיים של ה- Mac שלך. הם מובנים ישירות ב- macOS עצמה - פשוט עדכן את ה- Mac שלך.

מה לגבי הזרמת משחקים?

גם העתיד נראה מרגש. עם שירותי הזרמת משחקים כמו Stadia של גוגל ו- xCloud של מיקרוסופט באופק, ייתכן שתוכל בקרוב לשחק את כל משחקי המחשב האחרונים בכל מקינטוש עם ביצועים נהדרים - בהנחה שיש לך חיבור אינטרנט טוב.

אם אתה מעוניין בטכנולוגיה זו, אתה יכול לנסות את Shadow להשיג מחשב גיימינג מרוחק של Windows ולהזרים ממנו משחקים היום.

קשורים: סקירת הזרמת משחקי צל: שירות נישה חזק, אך דלג על החומרה