כיצד לסובב את מסך המחשב (או לתקן מסך לרוחב)

Windows יכול לסובב את המסך ללא כל תוכנה נוספת. זה שימושי במיוחד אם יש לך צג שולחן עבודה שמסתובב. במחשבים רבים יש מקשי קיצור שיכולים לסובב את המסך שלך, וקל ללחוץ עליהם בטעות.

כיצד לסובב את המסך ב- Windows 10 או 7

כדי לסובב את המסך ב- Windows 10, לחץ לחיצה ימנית על שולחן העבודה שלך ואז בחר בפקודה "הגדרות תצוגה". ב- Windows 7, לחץ לחיצה ימנית על הפקודה "רזולוציית מסך" במקום זאת.

ב- Windows 10 תועבר אל הגדרות> מערכת> חלון תצוגה. ב- Windows 7, בסופו של דבר תגיע ללוח הבקרה> מראה והתאמה אישית> תצוגה> הגדרות תצוגה.

אתר את אפשרות הכיוון תחת רזולוציה, לחץ על התפריט הנפתח שמתחתיה, ואז בחר את כיוון המסך המועדף עליך - נוף, דיוקן, נוף (הפוך) או דיוקן (הפוך).

חלון זה נראה שונה ב- Windows 7, אך יש לו אותן אפשרויות כיוון.

אם אינך רואה אפשרות לכיוון המסך באפליקציית ההגדרות ב- Windows 10 או בלוח הבקרה ב- Windows 7, נסה לעדכן את מנהלי ההתקן הגרפיים של המחשב שלך. אפשרות זו עלולה להיות חסרה אם אתה משתמש במנהלי התקן וידאו כלליים שאינם מתאימים לחומרת הגרפיקה של המחשב שלך.

כיצד לסובב את המסך באמצעות מקשי הקיצור

בחלק מהמחשבים יש מקשי קיצור שמסובבים את המסך במהירות בלחיצה עליהם. אלה מסופקים על ידי מנהלי ההתקן הגרפיים של אינטל, והם מופעלים רק בחלק מהמחשבים. אם תצוגת המחשב האישי שלך הסתובבה לפתע בזמן שלחצת על משהו במקלדת, כנראה שהפעלת את מקש הקיצור בטעות.

לסיבוב המסך באמצעות מקשי הקיצור, לחץ על Ctrl + Alt + חץ. לדוגמא, Ctrl + Alt + חץ למעלה מחזיר את המסך לסיבוב זקוף רגיל שלו, Ctrl + Alt + חץ ימינה מסובב את המסך 90 מעלות, Ctrl + Alt + חץ למטה הופך אותו הפוך (180 מעלות) ו- Ctrl + Alt + החץ השמאלי מסובב אותו 270 מעלות.

באפשרותך לשנות מקשי קיצור אלה - או להשבית אותם, אם תרצה בכך - באמצעות הכלי מנהל מקשים חמים בלוח הבקרה הגרפי של אינטל במחשב האישי שלך. כדי לגשת אליו, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על שולחן העבודה שלך, ואז בחר "הגדרות גרפיקה של אינטל" או לחץ על Ctrl + Alt + F12 כדי לפתוח את לוח הבקרה של אינטל. לחץ על אפשרויות ולאחר מכן עבור אל תמיכה> מנהל מקשים חמים.

אם אינך רואה את הכלי 'הגדרות גרפיקה של אינטל' במחשב האישי שלך, ככל הנראה אינך משתמש בגרפיקה של אינטל. אם אינך רואה את קיצורי הדרך לסיבוב המסך במסך מנהל המקשים החמים, הם אינם זמינים במחשב האישי שלך.

כיצד להשבית סיבוב מסך אוטומטי ב- Windows 10

מחשבים וטאבלטים ניתנים להמרה המריצים את Windows 10 מסובבים אוטומטית את המסכים שלהם עם שינוי כיוון המכשיר. זה עובד בדיוק כמו מכשירי אייפון מודרניים וסמארטפונים אנדרואיד. כדי למנוע את הסתובבות המסך באופן אוטומטי, אתה יכול להפעיל נעילת סיבוב.

לשם כך, פתח את מרכז הפעולות על ידי לחיצה על סמל ההתראות בצד ימין של שורת המשימות, או על ידי לחיצה על Windows + A.

לחץ או הקש על אריח הפעולה המהיר "נעילת סיבוב" כדי לנעול את המסך בכיוון הנוכחי. לחץ או הקש על האריח שוב כדי להשבית את נעילת הסיבוב.

אפשרות נעילת הסיבוב זמינה גם ב הגדרות> מערכת> תצוגה.

אם אינך רואה את האפשרות בשום מקום, המכשיר שלך אינו תומך בסיבוב אוטומטי של המסך מכיוון שאין לו חומרה מד תאוצה מובנית.

אם אריח נעילת הסיבוב מופיע באפור, עליכם להכניס את המחשב להמרה למצב טאבלט - למשל, על ידי סיבוב המסך או על ידי ניתוק המסך מהמקלדת. נעילת סיבוב אינה זמינה במצב מחשב נייד רגיל, מכיוון שהמסך לעולם לא יסתובב באופן אוטומטי במצב מחשב נייד רגיל.

כיצד לסובב את המסך באמצעות לוח הבקרה של מנהל ההתקן הגרפי

אפשרויות לסיבוב מסך המחשב עשויות להיות זמינות גם במנהלי ההתקנים הגרפיים של אינטל, NVIDIA או AMD, תלוי באיזו חומרת גרפיקה יש למחשב האישי שלך. עם זאת, האפשרות המובנית של Windows צריכה לעבוד על כל המחשבים. אם Windows אינו יכול לשנות את סיבוב המסך מסיבה כלשהי, ייתכן שתוכל לעשות זאת באמצעות לוח הבקרה של מנהל ההתקן הגרפי שלך.

במחשבים עם גרפיקה של אינטל, לחץ לחיצה ימנית על שולחן העבודה ובחר "הגדרות גרפיקה של אינטל". בחר "תצוגה" ובחר כיוון תצוגה. אפשרות זו לא הייתה זמינה באחד מהמחשבים שלנו עם גרפיקה של אינטל, ולכן היינו צריכים להשתמש באפליקציית הגדרות Windows הרגילה במקום. זה יהיה רק ​​כאן בכמה מחשבים.

במחשבים עם גרפיקה של AMD אפשרות זו כבר לא נראית זמינה בגרסאות העדכניות ביותר של מרכז הבקרה של Catalyst. בעבר הוא היה ממוקם תחת "משימות תצוגה נפוצות" ביישום זה, אך כעת עליך לשנות את סיבוב המסך מאפליקציית הגדרות Windows הרגילה או מלוח הבקרה במקום זאת.

במחשבים עם גרפיקה של NVIDIA, לחץ לחיצה ימנית על שולחן העבודה ובחר "לוח הבקרה של NVIDIA". בחר "סובב תצוגה" תחת תצוגה ובחר את כיוון המסך שלך.

אשראי תמונה: fotosv / Shutterstock.com.