מדוע מיקרוסופט הפילה פינבול תלת-ממדי מ- Windows (וכיצד להחזיר אותו)

תשכחו מהסוליטייר וממכרה. המשחק הטוב ביותר שאי פעם נכלל ב- Windows היה שולחן פינבול וירטואלי. עם אורות מהבהבים וצלילי ארקייד, פינבול תלת-ממדי לחלונות נראה כמו קסם עוד בשנת 1995, והוא ניתן להפליא גם היום.

קשורים: מה קרה לסוליטייר ולמוקש במכשירים Windows 8 ו- 10?

אבל אל תבדוק את תפריט התחל שלך: מיקרוסופט לא כללה חלל קדט פינבול בשום מהדורה מאז Windows XP, ובניגוד ל- Microsoft Paint, היא כנראה לא תראה אתחול מחדש של חנות Windows בקרוב.

מדוע המשחק הזה כבר לא מצורף ל- Windows? והאם יש דרך להחזיר את זה בעצמך? בואו נטייל קצת בנתיב הזיכרון לפני שנראה לכם דרך לקרוע את המשחק הזה מהורדה רשמית של מיקרוסופט.

מדוע הושמט פינבול מ - Windows Vista

"פינבול תלת-ממדי לחלונות - צוער החלל" הוא השם הכי גדול של מיקרוסופט בשנות ה -90. זה ארוך ללא צורך, כולל את מילת המפתח הגדולה ביותר במשחקים בסביבות 1995 - 3D! - ונתקע את המילים "עבור Windows" שם רק כדי להזכיר לך באיזו מערכת הפעלה אתה משתמש. אבל למרות השם הקיצוני של מיקרוסופט, המשחק עצמו לא הגיע מרדמונד.

לא, מיקרוסופט הזמינה את המפתחת סינמטרוניקס, שבסיסה בטקסס, לבנות פינבול תלת מימד, שנועד להפגין את יכולות המשחק של חלונות 95 בעולם בו רוב מפתחי המחשבים דבקים ב- DOS.

הפיתוח של פינבול תלת מימד היה קדחתני, כפי שמתואר במאמר זה של Daily Dot, אך הצוות הצליח למשוך אותו. מיקרוסופט כללה את המשחק ב- “Microsoft Plus! עבור Windows 95, "CD נפרד של 50 דולר שכלל גם את קודמו לאינטרנט אקספלורר. המשחק הצטרף מאוחר יותר עם Windows NT, ME ו- 2000; Windows XP הייתה הגרסה האחרונה שכללה את המשחק.

מדוע Windows Vista והגירסה המאוחרת יותר של Windows לא הגיעו עם Pinball? מכיוון שמהנדסי מיקרוסופט לא יכלו להעביר את המשחק לארכיטקטורה של 64 סיביות בלי שהדברים ישברו. עובד מיקרוסופט ריימונד צ'ן מסביר:

בפרט, כאשר התחלת את המשחק, הכדור יועבר למשגר, ואז הוא היה נופל לאט לכיוון תחתית המסך, דרך הבוכנה, ותחתית השולחן. משחקים נטו להיות קצרים באמת.

זה נשמע ... לא כיף. וזה כמעט בלתי אפשרי לתקן: קוד המקור למשחק היה בן עשור ולא ממש מתועד. גם לא היה למי להתקשר לגבי המשחק: סינמטרוניקס, שפיתחה את המשחק עוד בשנת 1994, נקנתה על ידי מקסיס ב -1996; מקסיס נרכשה בתורו על ידי EA בשנת 1997. כל היזמים של 3D Pinball כבר מזמן המשיכו הלאה.

אז צ'ן התקשר: פינבול תלת-ממדי לא נכלל בגרסת 64 סיביות של Windows XP, או בכל גרסת Windows מאז. אבל זה לא אומר שאתה לא יכול להפעיל אותו, אם אתה באמת רוצה.

כיצד להתקין פינבול תלת מימד בגרסאות חדשות יותר של Windows

מיקרוסופט לא רצתה לכלול משחק של 32 ביט עם מערכות הפעלה של 64 ביט, וזה מובן, אבל 3D Pinball עדיין עובד בסדר גמור במערכות הפעלה מודרניות כמו Windows 10 הודות לתאימות הפוכה. ישנם אתרי צד שלישי לא בטוחים המציעים הורדה לא מורשית של פינבול תלת מימד, אך לא נקשר אליהם. במקום זאת, כפי שמציין חבר הפורום How-To Geek Biswa, מיקרוסופט מציעה הורדות בחינם של מצב Windows XP, שנועדו בתחילה לספק תאימות הפוכה למשתמשי Windows 7. הקבצים של 3D Pinball נמצאים ממש בפנים, ואנחנו יכולים להפעיל אותם ב- Windows 10 עם מעט מהומה.

ראשית, הורד את מצב Windows XP ממיקרוסופט. שים לב שאולי תצטרך לגלול מעבר למודעת Surface כדי להגיע להורדה בפועל.

שמור את הקובץ בתיקיית ההורדות שלך - הוא יהיה בסביבות 470MB. זה ייקרא "WindowsXPMode_en-us.exe".

ודא שאתה יכול לראות סיומות קבצים, ואז שנה את ".exe" ל ".zip".

כעת תוכל לפתוח את הקובץ ב- 7Zip או WinRAR (פונקציונליות הארכיון המקורית של Windows Explorer לא תפעל.)

עבור לתיקיית המקורות ואז פתח את "XPM".

בתוך ארכיון זה נמצא קובץ בשם "VirtualXPVHD", שהוא כונן קשיח וירטואלי עם התקנת Windows XP מלאה.

נכון: אנחנו מסתכלים על ארכיון בתוך ארכיון בפנים וארכיב - זה צבים עד למטה. פתח את הארכיון הזה ותראה את מבנה הקבצים המלא של Windows XP החל מהיום.

עבור אל קבצי תוכנה> Windows NT ותמצא תיקיה שלמה בשם "פינבול".

גרור את זה לשולחן העבודה שלך, או לאן שאתה רוצה. עכשיו יש לך פינבול במערכת Windows 10 שלך!

תהנה!

אלטרנטיבה: חלץ פינבול תלת מימד מדיסק ישן של Windows XP

אם אתה נמצא בחיבור מוגבל ואינך רוצה להוריד את מצב XP, תוכל גם למצוא את אותו תקליטור Windows XP של 32 סיביות שעדיין יש לך בארון איפשהו ולקרוע את המשחק ישירות ממנו.

כדי להתחיל, צור תיקיית "פינבול" במחשב Windows 10 שלך - למען הפשטות, אני שם אותה ברמה העליונה של מחיצת C: \, אך תוכל למקם אותה בכל מקום.

כעת הכניס את תקליטור Windows XP ופתח את שורת הפקודה. עבור לכונן האופטי על ידי הזנת שמו; מבחינתי זה אומר להקליד F:\וללחוץ על Enter, אבל תצטרך לבדוק באיזה אות הכונן האופטי שלך משתמש. לאחר מכן הקלד cd I386כדי לשנות ספריות ולחץ על Enter.

עכשיו אנחנו בתיקייה שבה המשחק חי - אנחנו רק צריכים לחלץ אותו. נעשה זאת בשלבים, החל מכל הקבצים בשם "פינבול":

הרחב -r פינבול *. * C: \ פינבול

זה משתמש בפקודה "הרחב" כדי לחלץ כל קובץ שמתחיל במילה "פינבול" לתיקיית C: \ פינבול שיצרנו קודם (אם אתה שם את התיקיה במקום אחר, השתמש במקום זה במקום).

נפעיל פקודה דומה עבור הצלילים, הגופנים ותמונת הטבלה הכלולה להקשר:

הרחב צליל -ר * .wa_ C: \ פינבול הרחב -r גופן.דא_ C: \ פינבול הרחב -r שולחן.במ_ C: \ פינבול

לבסוף, עלינו להעתיק קובץ נוסף:

העתק wavemix.inf C: \ פינבול

כשתסיים, עבור לתיקיית Pinball שיצרת קודם: אם הכל עובד, אתה אמור להכיל 70 קבצים.

עכשיו קדימה והפעל את pinball.exe!

זה כזה קל. בטח תרצו להעביר את התיקיה למקום אחר אחר כך, אבל לפחות אתם יודעים שהכל עובד.

קשורים: כיצד להפעיל תוכנת Windows באובונטו עם יין

אם גדלת עם Windows אבל לא משתמש בו היום, אל תדאג: אתה יכול להריץ תוכנת Windows באובונטו עם Wine, או ב- Mac שלך באמצעות Wine ב- macOS. יהיה עליך להפעיל את השלבים שלעיל במחשב Windows, אך הקבצים המתקבלים פועלים היטב ב- Wine.