המדריך האולטימטיבי להתקנת אפליקציות אנדרואיד שאינן תואמות מ- Google Play

מפתחי אנדרואיד יכולים להגביל את האפליקציות שלהם למכשירים, מדינות וגרסאות מינימליות מסוימות של Android. עם זאת, ישנן דרכים לעקוף מגבלות אלה, המאפשרות להתקין אפליקציות המסומנות כ"לא תואמות למכשיר שלך ".

שים לב כי כל הטריקים האלה אינם נתמכים על ידי Google. טריקים אלה דורשים הטעיה של Google Play, ורבים דורשים שורש. חלק מהטריקים האלה עשויים שלא לעבוד כראוי, מכיוון שגוגל לא רוצה שנעשה את הדברים האלה.

מדוע אפליקציות אינן תואמות?

מפתחי אנדרואיד יכולים להגביל את האפליקציות שלהם במגוון דרכים:

  • חלק מהאפליקציות מסומנות כתואמות רק לטלפונים או טאבלטים מסוימים. עם זאת, הם עשויים לפעול בסדר גמור במכשירים שאינם נתמכים.
  • מותר להתקין אפליקציות אחרות רק במדינות מסוימות. לדוגמה, אינך יכול להתקין את אפליקציית Hulu Plus מחוץ לארה"ב, וכמה אפליקציות בנקאיות מקוונות זמינות רק במדינת הבנק.
  • לכל האפליקציות יש גרסת אנדרואיד מינימלית שהם זקוקים לה. לדוגמא, דפדפן Chrome של גוגל דורש אנדרואיד 4.0 ומעלה.

זכור שפשוט התקנת אפליקציה שאינה תואמת לא בהכרח תגרום לה לעבוד. ייתכן שאפליקציות מסוימות אינן תואמות את המכשיר שלך, בעוד שאפליקציות אחרות (כמו Hulu) יעבדו רק בשימוש בתוך ארה"ב (או עם שירות VPN או DNS של ארה"ב כמו Tunlr.)

שים לב שלא תראה אפליקציות שאינן תואמות בעת חיפוש באמצעות Google Play בטלפון החכם או בטאבלט Android שלך. הם פשוט לא יופיעו בתוצאות החיפוש. תראה אפליקציות שאינן תואמות בעת חיפוש באתר Google Play.

הגבלת מכשירים עוקפים

מכשירי אנדרואיד כוללים קובץ build.prop המזהה את דגם המכשיר. אם יש לך מכשיר אנדרואיד מושרש, אתה יכול לערוך את קובץ build.prop ולגרום למכשיר שלך להיראות לגמרי מכשיר אחר. זה יאפשר לך להתקין אפליקציות המסומנות כתואמות למכשיר האחר.

שים לב שיהיה עליך להיות מושרש כדי להשתמש בטריק זה. בעבר הראינו לך כיצד לשורש בקלות מכשירי Nexus בעזרת ערכת הכלים Nexus של WugFresh. התהליך יהיה שונה במכשירים אחרים.

כבר תיארנו כיצד לערוך את קובץ build.prop באופן ידני, אך כעת יש דרך קלה יותר. אפליקציית Market Helper החדשה מאפשרת לזייף מכשיר אחר מבלי לערוך את קובץ build.prop. זה הרבה יותר קל, מהיר ובטוח יותר. (עם זאת, זכור שזה דורש גם שורש.)

אפליקציה זו אינה זמינה ב- Google Play, כך שתצטרך לתפוס אותה מאתר המפתח ולהעמיס אותה בצד. לאחר התקנתו, פתח את האפליקציה ותוכל לזייף מכשיר פופולרי כמו Samsung Galaxy S3 או Nexus 7. לאחר מכן תוכל להתקין אפליקציות התואמות למכשיר זה. לאחר שתסיים, תוכל להפעיל מחדש את המכשיר שלך והוא נראה שוב כשלעצמו.

זכור שאפליקציות המסומנות כבלתי תואמות עשויות למעשה להיות לא תואמות למכשיר שלך, כך שאפליקציות מסוימות לא יפעלו כראוי לאחר התקנתן.

טריקים להתקנת אפליקציות המוגבלות במדינה

חלק מהאפליקציות זמינות רק במדינות מסוימות. אם שכחת להתקין את אפליקציית הבנק שלך לפני הנסיעה או שאתה רוצה להתקין אפליקציית וידאו או נגינה שלא זמינה בארצך, ייתכן שתוכל להונות את גוגל לחשוב שהמכשיר שלך נמצא במדינה אחרת.

השתמשנו בטריקים אלה בעבר להתקנת אפליקציות בארה"ב בלבד מחוץ לארה"ב. עם זאת, אף אחד מהטריקים הללו לא עבד עבורנו כשניסינו אותם בעת חיבור המאמר. יתכן שגוגל בטוחה שהחשבון שלנו נמצא מחוץ לארה"ב מכיוון ששילמנו באמצעות אמצעי תשלום שאינו אמריקאי ב- Google Play. עם זאת, כללנו טיפים אלה בתקווה שהם עדיין עשויים לעבוד עבור חלק מכם.

אם תצליח להתקין אפליקציה מוגבלת לארץ, היא תהפוך מקושרת לחשבונך ותאפשר לך להתקין אותה במכשירים האחרים שלך מבלי שתצטרך טריקים בעתיד.

השתמש ב- VPN כדי להתקין אפליקציות המוגבלות במדינה

אתה יכול להשתמש ב- VPN כדי להטעות את גוגל לחשוב שהמכשיר שלך נמצא במדינה אחרת. פעולה זו עשויה לעבוד רק במכשירים ללא קישוריות סלולרית, כגון טאבלטים, מכיוון שגוגל עשויה להשתמש ברשת הסלולרית שבה נמצא המכשיר שלך כמיקומו.

השימוש ב- VPN אינו דורש גישה שורשית. בעבר הראינו לך כיצד להתחבר לרשת VPN באנדרואיד. אם אתה זקוק ל- VPN בחינם בארה"ב או בבריטניה, נסה להתקין את אפליקציית TunnelBear. TunnelBear נותן לך רק כמות מסוימת של נתונים בחינם לחודש, אבל זה אמור להספיק להתקנת כמה אפליקציות.

הפעל מחדש את מכשיר ה- Android שלך, התחבר ל- VPN שנמצא במדינה המתאימה ואז פתח את אפליקציית Google Play. יש לקוות שהמכשיר שלך אמור להימצא כעת במדינה אחרת, ומאפשר לך להוריד אפליקציות זמינות במדי ה- VPN.

יהיה עליך להשתמש במשהו כמו Tunlr או באפליקציית VPN כדי לגשת לשירותי מדיה המוגבלים לארץ לאחר התקנת אפליקציות מדיה. עם זאת, אפליקציות מסוימות - כמו אפליקציות בנקאיות מקוונות - יפעלו כרגיל במדינות אחרות לאחר התקנתן.

השתמש ב- MarketEnabler כדי להתקין אפליקציות המוגבלות במדינה

אם יש לך טלפון חכם עם קישוריות סלולרית, גוגל תשתמש במידע הספק שלך כדי לקבוע את מדינתו. אם יש לך גישה לשורש, תוכל להתקין את אפליקציית MarketEnabler. יישום זה מאפשר לך לזייף מזהים ספקים אחרים, וכך נראה שהמכשיר שלך נמצא במוביל במדינה אחרת. לדוגמה, אם תבחר ב- [us] T-Mobile, נראה כי הטלפון שלך נמצא ב- T-Mobile בארה"ב.

עדכון : החל משנת 2014, MarketEnabler בוטל. המפתחים שלה מציינים כי זה "לא יעבוד ברוב המקרים". אנו משאירים את החלק הזה כאן לדורות הבאים, ואתה עדיין יכול להוריד אותו מדף ה- Google Code שלו, אבל כבר לא היינו מצפים ממנו להרבה.

באמצעות הטריק של VPN או של MarketEnabler, ייתכן שיהיה עליך לנקות את הנתונים של אפליקציית חנות Google Play כדי לגרום לזהות את המדינה החדשה של המכשיר שלך. לשם כך, פתח את מסך ההגדרות, הקש על יישומים, החלק לרשימה הכל, גלול מטה לאפליקציית חנות Google Play והקש עליו. הקש על אילוץ עצור, נקה נתונים ואז נקה מטמון.

פתח מחדש את Google Play והוא אמור לקוות למצוא את המיקום החדש שלך.

התקן את קובץ ה- APK של האפליקציה

אם אפליקציה מסומנת כבלתי תואמת מכיוון שאתה נמצא במדינה הלא נכונה, ייתכן שתוכל לאתר את קובץ ה- APK של האפליקציה ולהעמיס אותה לצד המכשיר שלך.

שים לב שהורדה והתקנה של APK אקראיים מהאינטרנט מהווה סיכון אבטחה, כמו שהורדת קבצי EXE אקראיים ממקורות לא רשמיים מהווה סיכון אבטחה ב- Windows. אתה לא צריך להוריד APKs ממקורות לא מהימנים. עם זאת, חלק מהאפליקציות מוצעות בצורה APK באופן רשמי.

תוכל גם לגרום לאנשים שאתה מכיר במדינה אחרת לחלץ את קובץ ה- APK מהמכשיר שלהם ולשלוח אותו אליך. (ל- AirDroid יש תכונת APK לחילוץ קלה לשימוש.)

שדרג את מערכת ההפעלה אנדרואיד שלך

אם אתה רוצה אפליקציה שדורשת גרסה חדשה יותר של Android, תצטרך לעדכן את המכשיר שלך לגרסה האחרונה של Android כדי לקבל אותו. מרבית מכשירי האנדרואיד אינם מקבלים עדכונים, אך ניתן להסתכל על התקנת ROMs שנוצרו על ידי הקהילה כמו CyanogenMod כדי לקבל גרסה חדשה יותר של Android.

לדוגמה, אם יש לך טלפון שעדיין מריץ את Android 2.3, Gingerbread, וברצונך להתקין את דפדפן Chrome (זמין רק עבור Android 4.0, Ice Cream Sandwich וגרסאות חדשות יותר של Android), ייתכן שתמצא ROM שפותח על ידי הקהילה. כמו CyanogenMod שיכול לעדכן את המכשיר שלך לגרסה חדשה יותר של Android, ומאפשר לך להתקין ולהשתמש באפליקציה.

האם אתה מכיר טריקים אחרים להתקנת אפליקציות שאינן תואמות? נראה שהשיטות VPN ו- MarketEnabler לגישה לאפליקציות המוגבלות במדינה לא עבדו יותר עבורנו, אך האם הן עבדו בשבילך? אם לא, האם מצאת שיטה טובה יותר? השאירו תגובה ושתפו את מה שגיליתם!

נקודות זכות תמונה: דרו קלי בפליקר, יוהאן לרסון בפליקר