כיצד (ולמה) להריץ גרסאות ניידות של Windows

אם אתה נוסע לעתים קרובות אך אינך מעוניין לסחוב מחשב נייד או עובד באופן קבוע עם מחשבים חסרי יישומים שאתה זקוק להם, עליך לשקול חלונות ניידים. עם חלונות ניידים יש לך פחות לסחוב וכל ההעדפות שלך באות איתך.

מדוע אולי תרצה חלונות ניידים

נסיעה היא כאב, במיוחד בטיסה. יש לך נשיאות מוגבלות, והמזוודות שלך יכולות להוסיף לעלות הטיסה. ככל שתיקח יותר, כך בכלל תתחרט על נסיעה, במיוחד אם אז תצטרך ללכת מרחקים רחוקים. גם אם אינך נוסע למרחקים ארוכים באופן קבוע אם אתה עובד בעקביות עם מחשבים שונים כחלק מהקריירה שלך, אתה עלול למצוא את עצמך לעיתים קרובות ללא הכלים הנחוצים לך ולעיתים גם חוסר היכולת לשנות העדפות המסייעות לתהליך העבודה שלך.

אתה יכול לפתור את כל זה על ידי הצבת Windows על כונן הבזק מסוג USB. על ידי יצירת עותק נייד של Windows ואז אתחול לכונן USB זה, המחשב האישי שלך כולל את היישומים, ההעדפות והסיסמאות שלך במכשיר הנמוך מקילו וקטן מספיק בכדי להכנס לכיס שלך.

למרבה הצער, התכונה הרשמית "Windows To Go" של מיקרוסופט מיועדת רק ל- Windows Enterprise ודורשת כונן הבזק מסוג USB מוסמך (שהם יקרים). פירטנו שיטה סביב זה, אך היא מורכבת וכרוכה בעבודת שורת פקודה. אתה יכול להשתמש ב- VirtualBox Portable, אך לשם כך נדרש התקנת תוכנת VM ומערכת הפעלה.

אם אתה רוצה חלופה עם פחות תקורה, Rufus ו- WinToUSB הם בחינם ברוב המקרים וקל לשימוש עם תפיסה אחת. עם WinToUSB תצטרך לשלם אם ברצונך להתקין את Windows 10 1809 - זה העדכון באוקטובר 2018. Rufus כלל לא מציע את האפשרות להתקין את 1809. לחלופין, אתה יכול להוריד את Windows 1803 באמצעות כלי ההורדה של Microsoft Windows ו- Office ISO. פשוט הורד והפעל את התוכנית, בחר את Windows 10 ואז בחר באפשרות Windows 10 1803 המתאימה.

מבין השניים, Rufus מסתמן כאופציה הטובה יותר מכיוון שאינך צריך לשלם עבור תאימות הן למחשבי UEFI מודרניים והן למחשבים מדור קודם. אתה רוצה שזה יעבוד עם שניהם ו- חיובי WinToUSB עבור תכונה זו.

מה תצטרך כדי להתחיל

כדי שתהליך זה יעבוד, תזדקק למספר פריטים:

  • עותק של Rufus או WinToUSB
  • כונן פלאש USB 3.0 עם לפחות 32 ג'יגה-בייט אחסון - גדול יותר עדיף! אתה יכול להשתמש בכונן USB 2.0, אך הוא יהיה איטי במיוחד.
  • ISO של Windows
  • רישיון תקף לעותק הנייד שלך של Windows

אפשרות 1: התקן את Windows בכונן USB עם Rufus

כדי להתחיל, יהיה עליך להוריד את Rufus ולהפעיל אותו. Rufus היא אפליקציה ניידת, ולכן היא אינה דורשת התקנה.

ב- Rufus, בחר את התקן ה- USB עליו ברצונך להתקין את Windows בתיבה "התקן". לחץ על "בחר" והצביע על Rufus לעבר ה- ISO של Windows שממנו תתקין אותו.

לאחר שבחרת ב- ISO שלך, לחץ על התיבה "אפשרות תמונה" ובחר "Windows To Go".

לחץ על "תוכנית מחיצות" ובחר "MBR". לבסוף, לחץ על "מערכת יעד" ובחר 'BIOS או UEFI'.

לחץ על כפתור "התחל" כשתסיים. Rufus יתכנן את הכונן שלך ויתקין את Windows.

המתן עד לסיום התהליך, הסר את כונן ה- USB בבטחה מהמחשב שלך, וכעת תוכל לאתחל אותו בכל מחשב שתרצה.

ברגע שאתה נמצא במחשב שממנו תרצה להפעיל את עותק Windows שלך, תצטרך לאתחל מחדש, להגיע ל- BIOS ולבחור באפשרות לאתחל התקני USB.

קשורים: כיצד לאתחל את המחשב מדיסק או מכונן USB

אפשרות 2: צור כונן Windows עם WinToUSB

השלב הראשון הוא הורדה והתקנה של WinToUSB. יש לו גרסה חינמית, ואם אתה מתקין את Windows 10 גרסה 1803 (עדכון אפריל 2018), זה כל מה שאתה צריך. לאחר התקנתו, הפעל אותו (תמצא את קיצור הדרך שלו בשם "Hasleo WinToUSB" בתפריט התחל) והסכים להנחיית UAC (בקרת חשבון משתמש) שתופיע.

ברגע ש- WinToUSB נפתח, יש לך שתי אפשרויות. אתה יכול לשכפל את המערכת הנוכחית שלך ל- USB (מה שייתן לך עותק של ההגדרות, ההעדפות שלך וכן הלאה כפי שהם), או שאתה יכול לבחור ליצור עותק חדש של Windows מ- ISO. כדי לשכפל, תצטרך כונן USB גדול יותר (שווה לפחות לשטח המחשב הנוכחי שלך), לכן נתמקד ביצירת עותק חדש של Windows.

לחץ על הסמל שנראה כמו קובץ עם זכוכית מגדלת בפינה הימנית העליונה של החלון, משמאל לתיבה קובץ תמונה.

עיין בקובץ ה- ISO של Windows ופתח אותו. במסך הבא בחר את גרסת Windows שאליה יש לך מפתח (סביר להניח ש- Home או Pro) ולחץ על "הבא".

לחץ על החץ למטה מימין לתיבת הנתיב ובחר את כונן ה- USB שלך. אם אינך רואה זאת, נסה ללחוץ על כפתור הרענון מימין לחץ למטה.

תופיע שיח אזהרה ועיצוב. אל דאגה: בתיעוד הרשמי של WinToUSB כתוב שאתה יכול להתעלם מהאזהרה לגבי מהירויות איטיות אם אתה רואה אותה. אם אתה נמצא בכונן USB 3.0 מהיר מספיק, או בכונן מוסמך של Windows To Go, יתכן שאף לא תראה את האזהרה.

בחר באפשרות "MBR ל- BIOS" ולחץ על "כן". אם שילמת עבור התכונות המתקדמות, תוכל להשתמש ב- "MBR עבור Bios ו- UEFI", שיהיה תואם למערכות UEFI מודרניות ומערכות מדור קודם.

WinToUSB יציע מחיצות על סמך בחירותיך. בחר באפשרות "מורשת" ולחץ על "הבא".

זהו זה. WinToUSB יעבור את תהליך ההתקנה ויבקש ממך בסיום. הסר את מקל ה- USB בבטחה וקח אותו איתך.

ברגע שאתה נמצא במחשב שממנו תרצה להפעיל את עותק Windows שלך, תצטרך לאתחל מחדש, להגיע ל- BIOS ולבחור באפשרות לאתחל התקני USB.

השתמש במקל מחשב כאשר רק צג זמין

הנה החיסרון: תזדקק למחשב לאן שאתה הולך. והמחשב הזה חייב לאפשר לך לבצע אתחול ממכשירי USB, וזה לא תמיד אפשרי. אם אתה יודע שזו לא אפשרות, אבל טלוויזיה או צג עם כניסת HDMI וכן קלט מקלדת ועכבר זמינים, אתה יכול להשתמש ב- Intel Compute Stick.

ה- Compute Stick של אינטל מתחבר ליציאת HDMI ומריץ עותק מלא של חלונות 32 סיביות. הם כוללים יציאות USB ויציאת חשמל. הם אכן משתמשים במעבד חלש (בדרך כלל Atom או Core M3) ובדרך כלל יש להם רק 32 או 64 GB של אחסון מובנה. הם מוגבלים, ותרצה לזכור זאת. אבל הם לא גדולים בהרבה מכונן USB, וכל מה שאתה צריך זה המסך, המקלדת והעכבר כדי להתחיל.

לא משנה באיזו שיטה תבחרו, תכננו בהתאם. ודא שהחומרה זמינה לאן שאתה הולך. ושימו לב שבסופו של דבר, Windows לא תפעל ממש מהר ממקל USB כמו מכונן פנימי רגיל. אבל לפחות יהיו לך את התוכניות וההגדרות שאתה רוצה.