כיצד לראות איפה בדיוק צולמה תמונה (ולהשאיר את המיקום שלך פרטי)

סמארטפונים מודרניים (ומצלמות דיגיטליות רבות) מטמיעים קואורדינטות GPS בכל תמונה שהם מצלמים. כן, בתמונות האלה שאתה מציל משובצות בהן נתוני מיקום - לפחות כברירת מחדל. ייתכן שתרצה להסתיר מידע זה בעת שיתוף תמונות רגישות באופן מקוון.

מצא את קואורדינטות ה- GPS

קשורים: כיצד להסיר את המידע האישי הנסתר שמ- Microsoft Office מוסיף למסמכים שלך

קואורדינטות ה- GPS נשמרות כ"מטא-נתונים "המוטמעות בקבצי הצילום עצמם. כל שעליך לעשות הוא להציג את מאפייני הקובץ ולחפש אותו. זה קצת כמו המידע שעלול להפליל שניתן לאחסן יחד עם מסמכי Microsoft Office או קבצי PDF.

ב- Windows, כל שעליך לעשות הוא ללחוץ לחיצה ימנית על קובץ תמונה, לבחור "מאפיינים", ואז ללחוץ על הכרטיסייה "פרטים" בחלון המאפיינים. חפש את הקואורדינטות של קו רוחב ואורך תחת GPS.

ב- macOS, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על קובץ התמונה (או Control + לחץ עליו) ובחר באפשרות "קבל מידע". תראה את הקואורדינטות של קו רוחב ואורך בקטע "מידע נוסף".

בטח, ייתכן שתוכל לראות מידע זה באמצעות יישום "מציג EXIF", אך לרוב מערכות ההפעלה יש תכונה זו מובנית.

קואורדינטות GPS אינן משובצות בכל תמונה אחת. האדם שצילם את התמונה אולי השבית תכונה זו בטלפון שלו או הסיר ידנית את פרטי ה- EXIF ​​לאחר מכן. שירותי שיתוף תמונות רבים ברשת - אך לא כולם - מפשיטים אוטומטית את פרטי המיקום הגיאוגרפי מטעמי פרטיות. אם אינך רואה את הפרטים הללו, הופשט מקובץ התמונה (או מעולם לא נכלל).

התאם את הקואורדינטות למיקום במפה

אלה הם קואורדינטות GPS סטנדרטיות, כך שעליך רק להתאים אותם למיקום במפה כדי למצוא היכן צולמה התמונה בפועל. שירותי מיפוי רבים מציעים תכונה זו - ניתן לחבר את הקואורדינטות היישר למפות גוגל, למשל. גוגל מציעה הוראות לעיצוב נכון של הקואורדינטות עבור מפות Google.

זכור שמדובר רק במטא נתונים ויכול להיות מזויף, אך די נדיר שמישהו יטרח לזייף מטא נתונים במקום להפשיט אותו לחלוטין. יתכן שמיקום ה- GPS ירד מעט. ייתכן שטלפון או מצלמה דיגיטלית פשוט השתמשו במיקומה הידוע האחרון אם הם לא הצליחו לקבל אות GPS מעודכן בזמן הצילום.

כיצד להפסיק להטמיע קואורדינטות GPS בתמונות שלך

קשורים: מהם נתוני EXIF ​​וכיצד אוכל להסיר אותם מהתמונות שלי?

אם ברצונך להשבית הוספת נתוני GPS לחלוטין, תוכל להיכנס לאפליקציית המצלמה של הטלפון שלך ולהשבית את הגדרת המיקום. ניתן גם להסיר את נתוני ה- EXIF ​​המוטבעים לפני שתשתף תמונות שעלולות להיות רגישות. כלים מובנים ישירות ב- Windows, Mac OS X ומערכות הפעלה אחרות לשם כך - פשוט עקוב אחר המדריך שלנו לקבלת פרטים נוספים.

קשורים: ל- iOS יש הרשאות אפליקציה גם: וניתן לטעון שהם טובים יותר מאנדרואיד

ב- iPhone, עבור אל הגדרות> פרטיות> שירותי מיקום> מצלמה, ואז בחר "לעולם" עבור האפשרות "אפשר גישה למיקום". לאפליקציית המצלמה לא תהיה גישה למיקום שלך ולא תוכל להטמיע אותה בתמונות.

ב- Android, תהליך זה משתנה מטלפון לטלפון. יצרנים שונים כוללים אפליקציות מצלמה מותאמות אישית משלהם, ואפילו אפליקציית המצלמה אנדרואיד 4.4 עובדת באופן שונה מאשר באנדרואיד 5.0. חפרו סביב החלפת ההגדרות המהירות של אפליקציית המצלמה או מסך ההגדרות וחפשו אפשרות שתשבית תכונה זו - או פשוט בצעו חיפוש מהיר באינטרנט כדי לגלות כיצד להשבית אותה בטלפון ובאפליקציית המצלמה שלו.

עם זאת, זכור כי גם קואורדינטות GPS יכולות להיות מאוד שימושיות. לדוגמא, עם שירות כמו אלבומי Google, Yahoo! פליקר, או ספריית התמונות של iCloud של אפל, תוכלו לארגן את התמונות שלכם ולהציג אותן בהתאם למקום בו צולמו, מה שמקל מאוד על גלישה בתמונות שצולמו בחופשה מסוימת או בציון דרך מועדף. אתה תמיד יכול לפשט את פרטי המיקום בעצמך אם אתה רוצה לשתף תמונה - לכן כל כך הרבה שירותים מסירים באופן אוטומטי את פרטי המיקום הגיאוגרפי כאשר אתה משתף את התמונה עם מישהו אחר.

מטא הנתונים של EXIF ​​המאוחסנים יחד עם תמונות כוללים גם כמה פרטים אחרים. לדוגמא, תוכלו לראות בדיוק איזה דגם מצלמה (או סמארטפון) האדם נהג לצלם. ניתן גם לבחון את הגדרות החשיפה ופרטים אחרים. מרבית הפרטים הללו אינם נחשבים רגישים כמו פרטי מיקום GPS, אם כי צלמים מקצועיים עשויים לרצות לשמור על הטריקים וההגדרות שלהם.