כיצד לשנות כרטיסי SIM בטלפונים אנדרואיד

אז קיבלת טלפון חדש, כלומר להחליף את כרטיס ה- SIM מהישן לחדש. אמנם זה נשמע מעט מרתיע אם מעולם לא עשית זאת בעבר, זה די קל. כך.

מהו כרטיס SIM?

בקיצור, ה- SIM מייצג מודול זיהוי מנויים. זה מה שמחבר טלפון למוביל ספציפי ומעניק לו מזהים ייחודיים כמו מספר טלפון. במילים פשוטות יותר, זהו כרטיס קטן המאפשר לטלפון שלך לקבל שירות מספק.

ישנם כמה גדלים שונים של כרטיסי SIM זמינים: סים סטנדרטי, מיקרו סים ו- Nano SIM, כל אחד מהם קטן בהרבה מהקודם. למרות ששלושתם עדיין משמשים במגוון טלפונים, Nano SIM הייתה הבחירה הפופולרית ביותר בשנים האחרונות.

אשראי תמונה: justyle / shutterstock.com

מילה בגדלי כרטיס ה- SIM

לפני שנבדוק כיצד לשנות את כרטיס ה- SIM שלך, אנו רוצים לגעת בגדלי כרטיס ה- SIM ותאימות הטלפון.

כמו שהזכרנו קודם, ישנם שלושה גדלים. אך ישנם גם מתאמים זמינים, אם כי הם פועלים רק בכיוון אחד (המרת כרטיסים קטנים יותר כך שיתאימו למגשים גדולים יותר).

לכן, אם הטלפון הנוכחי שלך משתמש ב- SIM של ננו, והטלפון החדש שלך משתמש במיקרו SIM, אז אתה יכול לאסוף כמה מתאמים ולהשתמש באותו כרטיס ללא בעיה.

הערה : הספק שלך עשוי לספק מתאמי SIM ללא תשלום.

כיצד לשנות את כרטיס ה- SIM שלך

בטלפונים אנדרואיד, בדרך כלל תוכלו למצוא את חריץ כרטיס ה- SIM באחד משני המקומות: מתחת לסוללה (או בסביבתה) או במגש ייעודי לצד הטלפון.

כיצד להחליף SIM שנמצא מתחת ללוח האחורי

אם לטלפון שלך יש פלטה אחורית נשלפת או סוללה הניתנת להחלפה על ידי המשתמש, רוב הסיכויים הם שחריץ ה- SIM נמצא איפשהו מתחת לפלטה האחורית הזו.

עבור טלפונים אלה תצטרך תחילה להסיר את החלק האחורי ולחפש מגש קטן. לפעמים זה אפילו יתויג - במיוחד בטלפונים עם יותר מחריץ SIM אחד. כך או כך, זה צריך להראות בערך כך:

ישנם כמה סוגים שונים של חריצים ספציפיים אלה. אם לטלפון יש סוללה נשלפת, לעתים קרובות תצטרך למשוך את הסוללה ופשוט להחליק את כרטיס ה- SIM לחריץ.

פעמים אחרות, במגש ה- SIM עשוי להיות מעט "דלת". אם כן, החלק את הדלת לכיוון הציר ואז הרם אותה פתוחה. שחרר את כרטיס ה- SIM במקום ואז סגור את הדלת. שימו לב לחריץ שמתאים לכרטיס ה- SIM בפינה התחתונה של הטלפון הספציפי הזה.

לא משנה איזה סוג של מגש SIM יש לטלפון שלך, אתה יכול להדליק את הגב ולהפעיל את הטלפון בחזרה (אם היית צריך לכבות אותו כדי להסיר את הסוללה).

כיצד להחליף סים בקצה הטלפון

אם לטלפון שלך אין גב נשלף, יהיה עליך לבחון את הקצוות החיצוניים של הטלפון כדי למצוא את מגש ה- SIM. זה מפרץ קטן עם חור קטן בצד אחד, כמו בתמונה הבאה.

כדי להסיר אותו, תזדקק לכלי להסרת SIM. רוב הטלפונים מגיעים עם אחד בקופסה, ואתה יכול לקנות אותם במחיר זול מאוד, אבל אתה יכול גם להשתמש במהדק קטן בקמצוץ.

להוצאת מגש כרטיס ה- SIM, החלק את כלי ההסרה לתוך החור ודחף אותו. המגש עשוי להיפלט בקלות, או שתצטרך לדחוף במעט כוח. כך או כך, זה צריך לצוץ בלי  המון לחץ. אחרי שהוא קופץ מעט, משוך אותו החוצה בשאר הדרך.

כאשר מוציאים את המגש, הסר את ה- SIM הישן (אם יש כזה) ושחרר את ה- SIM החדש במקום - המגש מחורץ כך שיתאים לכרטיס (או להיפך), כך שלא תוכל להכניס אותו לאחור .

פשוט הקפצו את המגש לאופן שבו הוא יצא (שוב, אי אפשר להכניס אותו לאחור אז אל דאגה), ואתם יכולים ללכת. שום דבר לזה!