כיצד לשכפל את כרטיס ה- Raspberry Pi שלך לגיבוי חסין טיפשים

פטל פטל יכול להיות הפכפך. אם אי פעם קיבלת כרטיס SD פגום מהפסקת חשמל, כבל רע, אוברקלוק או נושא אחר, אתה יודע כמה זה יכול להיות מעצבן להתחיל מאפס. אבל אנחנו יכולים לתקן את זה.

איך זה עובד

זה קרה לעיתים קרובות מדי, ובסופו של דבר הבנתי פיתרון טוב. לאחר שהגדרתי את פרויקט ה- Pi שלי בדיוק איך שאני רוצה אותו, אני פשוט משתמש ב- Win32 Disk Imager ב- Windows כדי לשכפל תמונה של כרטיס ה- SD שלו למחשב שלי. שם אני שומר את זה, בבטחה, עד שמשהו לא ישתבש עם הפי שלי. כשזה קורה, אני פשוט יכול לשכפל מחדש את התמונה לכרטיס ה- SD, להחליף את הגרסה השבורה או המושחתת, ואני חוזר לפעול תוך זמן קצר. (אם אינך משתמש ב- Windows, אתה יכול לעשות משהו דומה בלינוקס באמצעות הפקודה dd.) זה כל כך פשוט, שכל משתמש ב- Raspberry Pi צריך לעשות את זה.

זה עובד בצורה הטובה ביותר עם אותם פרויקטים של Pi שדורשים הגדרה ראשונית ואז פשוט פועלים ברקע ועושים את שלהם. אם אי פעם תבצע שינויים בפרויקט Pi, תצטרך לשכפל מחדש את התמונה, אך עם הרבה פרויקטים, זה מושלם. לדוגמא, אני משתמש בטכניקה זו בשני ה- Raspberry Pis שלי המריצים את Kodi - אם אחד מהם יורד אי פעם, אני יכול פשוט לשכפל מחדש את הדימוי האישי שלי, והקופסאות חוזרות לפעול תוך זמן קצר, ולתפוס ספרייה עדכנית נתונים מהשרת הביתי שלי ומסד הנתונים MySQL כאילו שום דבר לא קרה.

וכבונוס, תוכל לשתף ביתר קלות את פרויקטי ה- Raspberry Pi שלך על ידי כתיבת התמונה המשובטת שלך לכרטיס SD חדש (או שיתוף התמונה עצמה).

כך תעשה זאת.

כיצד לגבות את פרויקט ה- Raspberry Pi שלך

כאשר ה- Pi שלך מוגדר בדיוק כמו שאתה רוצה, כבה אותו והסר את כרטיס ה- SD שלו. חבר את כרטיס ה- SD למחשב שלך, הורד את Win32 Disk Imager (אם עדיין לא עשית זאת) והפעל אותו. אם אין לך קורא מובנה למחשב האישי שלך, תצטרך לקנות אותו. אנו ממליצים על משהו כמו קורא Anker 8-in-1 ($ 10) מכיוון שאתה יכול להשתמש בו גם לפורמטים שונים של SD.

הערה : אם פרויקט ה- Pi שלך מבוסס על לינוקס (כפי שרבים מהם), ייתכן שתקבל אזהרה כי כרטיס ה- SD אינו קריא על ידי Windows ויש צורך לעצב אותו. זה בסדר, אל תעצב את זה! פשוט סגרו את החלון והמשיכו בתהליך.

ב- Win32 Disk Imager, לחץ על כפתור התיקיה הכחול כדי לבחור את המיקום עבור התמונה שאתה הולך ליצור. נתתי לשמי שם שמאפשר לי לדעת לאיזה פרויקט ופי בביתי זה מיועד.

לאחר מכן בחר את ה- Pi שלך מהתפריט הנפתח "מכשיר". אם ל- Pi שלך יש מחיצות מרובות, בחר את הראשונה - אך אל דאגה, תהליך זה ישכפל את הכרטיס כולו, ולא רק את המחיצה האישית.

כשתסיים, לחץ על כפתור "קרא". זה קורא את נתוני כרטיס ה- SD, הופך אותם לתמונה ושומר את התמונה במיקום שצוין. שים לב שתהליך זה יכול להימשך זמן מה. כמו ב-, עד שעה ומעלה, תלוי בגודל כרטיס ה- SD שלך.

כשתסיים, הכנס את הכרטיס חזרה לפיי שלך והמשיך כרגיל! פרויקט זה מגובה כעת למחשב האישי שלך.

כיצד לשחזר את פרויקט ה- Raspberry Pi שלך

כעת, אם משהו משתבש בכרטיס שלך, תוכל לשחזר אותו באותה קלות. ראשית, מחק את כרטיס ה- SD שלך באמצעות הוראות אלה.

כשהכרטיס שנמחק עדיין מוכנס למחשב האישי שלך, פתח את Win32 Disk Imager שוב. הפעם, לחץ על התיקיה הכחולה ונווט לתמונה השמורה שלך. בחר בכרטיס SD שלך מהתפריט הנפתח באותה דרך שעשית בעבר.

לאחר שהגדרת אותו, לחץ על כפתור "כתוב". זה מחליף את נתוני כרטיס ה- SD עם נתונים מהתמונה המשובטת.

שים לב שככל הנראה תצטרך להשתמש באותו כרטיס SD - או לפחות באותו הדגם של כרטיס SD - לקבלת התוצאות הטובות ביותר. כרטיס 8 ג'יגה של מותג אחד עשוי להיות בגודל שונה מעט מכרטיס 8 ג'יגה של מותג אחר, ואם כרטיס היעד קטן מהכרטיס ממנו נוצרה התמונה, הוא לא יעבוד. (שיבוט לכרטיס גדול יותר אמור לעבוד בסדר.)

קרדיט צילום: זולטן קיראלי / Shutterstock.com.