כיצד לתקן אפליקציות קורסות ב- iPhone או iPad

אפליקציות יכולות לקרוס או להקפיא באייפונים ובאייפדים, בדיוק כמו בכל פלטפורמה אחרת. מערכת ההפעלה iOS של אפל מסווה קריסות אפליקציות על ידי סגירת האפליקציה. אם אתה נתקל באפליקציות מתרסקות, מקפיאות או באגי, כך תוכל לפתור את הבעיה שלך.

האם מדובר באפליקציה או קריסת מכשירים?

ראשית, עליך להבין האם מדובר בקריסת אפליקציה או קריסת מכשיר. זה די פשוט: אם אתה משתמש באפליקציה, והיא פתאום נסגרת ללא סיבה, האפליקציה קרסה. אם אתה משתמש באפליקציה והיא לא מגיבה, אך אתה עדיין יכול לגשת לאפליקציות אחרות, האפליקציה קרסה. אם אתה מנסה להפעיל אפליקציה והיא הולכת ונעלמת, האפליקציה קורסת שוב ושוב.

אם הטלפון שלך לא מגיב, ככל הנראה בעיה במכשיר. הטלפון שלך יציג מסך שחור או יישאר תקוע על לוגו Apple אם המכשיר קרס. כמו כן, אם ה- iPhone או ה- iPad שלך איטיים ללא סיבה ברורה, ובאפליקציות מרובות, זוהי בעיה במכשיר.

אם אינך יכול לחבר את האוזניות האלחוטיות שלך, לשלוח קבצים דרך AirDrop או לראות מכשירי AirPlay, ייתכן ששירות שמשמש את מערכת ההפעלה קרס.

פתרון בעיות קריסות באפליקציות

אפליקציות הן תוכנת צד שלישי הפועלת באייפון שלך. למרות התפיסה של "זה פשוט עובד", לגבי מכשירי אפל, יש הרבה דברים שיכולים להשתבש ולגרום לאפליקציות לקרוס, לא להגיב או לסרב להיפתח בכלל. בעיות נובעות בדרך כלל מבעיות בקוד, קלט בלתי צפוי ואפילו מגבלות חומרה. אפליקציות מיוצרות על ידי בני אדם, אחרי הכל, ובני אדם טועים.

אם אפליקציה נעלמת פתאום, זה נובע מקריסה. ברוב המקרים פתיחה מחודשת פותרת את הבעיה. אם אתה משתף ניתוחים עם מפתחים (מידע נוסף על כך בהמשך), הם מקבלים דוח קריסה שבו הם יכולים להשתמש כדי למנוע את הופעת הבעיה.

כיצד להרוג אפליקציה שאינה מגיבה

אם אפליקציה אינה מגיבה, תוכל להרוג אותה באמצעות מחליף האפליקציות. אין צורך להרוג באופן שגרתי אפליקציות בשיטה זו אלא אם כן הן גורמות לבעיות. ניתן לעבור למתג האפליקציה באמצעות קיצורי דרך שונים, בהתאם לדגם האייפון שלכם:

 • אייפון 8 ומעלה (מכשירים עם כפתור בית): הקש פעמיים על כפתור הבית עד שתראה רשימה של יישומים ששימשו לאחרונה.
 • אייפון X ואילך (מכשירים ללא כפתור בית): החלק למעלה מלמטה המסך וגלול ימינה  או  החלק למעלה מהחלק התחתון של המסך והחזק אותו עד שתראה רשימה של יישומים ששימשו לאחרונה.

אתה יכול להשתמש ברשימה זו כדי לעבור בין אפליקציות במהירות. מצא את היישום שגורם לבעיה, ואז גע בו והחלק אותו למעלה כדי "לזרוק אותו" ולסגור אותו. האפליקציה תיעלם מרשימת האפליקציות ששימשו לאחרונה.

כעת נסה להפעיל מחדש את האפליקציה. אחרי שהורגים אפליקציות בדרך זו, לוקח קצת יותר זמן לפתוח אותן מאשר כאשר הם מושעים ברקע. זו הסיבה שאתה לא צריך להרוג אפליקציות ללא צורך.

בדוק עדכונים

גרסאות ישנות של אפליקציות יכולות גם לגרום לבעיות. שדרוג מגרסה מרכזית אחת של iOS לגירסה אחרת יכול לגרום לבעיות יציבות אם אפליקציה לא מעודכנת להסביר את השינויים. לפעמים, מפתחים נוטשים את האפליקציות שלהם לחלוטין.

הפיתרון הברור ביותר כאן הוא לבדוק עדכון. הפעל את App Store, עבור לכרטיסייה "עדכונים" ואז הקש על "עדכן הכל" כדי להתקין את העדכונים הזמינים. אתה יכול לראות לפני כמה זמן אפליקציה עודכנה על ידי חיפוש אותה ב- App Store וגלילה מטה אל היסטוריית הגרסאות.

אם אפליקציה לא עודכנה די הרבה זמן, כדאי לחפש אלטרנטיבה. לפעמים מפתחים מעלים גרסאות חדשות כאפליקציות חדשות. לדוגמה, אפליקציית הערות הערות 4 שמה שונה לטיוטות (גרסה מדור קודם) לאחר שחרור הטיוטות 5.

תוכל להציג אפליקציות אחרות של מפתח על ידי הקשה על שמו תחת תיאור האפליקציה ב- App Store.

התקן מחדש אפליקציות בעייתיות

לפעמים אפליקציות קורסות בתדירות גבוהה מדי. מדי פעם, אחד מסרב להיפתח לחלוטין, מתרסק בכל פעם שאתה מנסה להפעיל אותו. אם אתה נתקל באחת מהבעיות הללו, מחק ואז התקן את האפליקציה מחדש. תאבד את כל נתוני האפליקציות המקומיות כשאתה מוחק אותם, אך זו אינה בעיה אם הם מסתמכים על הענן (כמו Evernote, Google Drive ו- Pages). אם האפליקציה דורשת שתתחבר, תצטרך לעשות זאת שוב כאשר תתקין אותה מחדש.

כדי למחוק אפליקציה מהמכשיר שלך:

 1. הקש והחזק את סמל האפליקציה עד שהוא זז.
 2. הקש על ה- "X" שליד האפליקציה, ואז הקש על "מחק" כאשר תתבקש לעשות זאת.
 3. הפעל את חנות האפליקציות, מצא את האפליקציה והתקן אותה מחדש.

זכור שאם האפליקציה כבר לא זמינה ב- App Store, לא תוכל להוריד אותה שוב.

בדוק את הרשאות האפליקציה שלך

לפעמים, הגדרות פרטיות עלולות לגרום להרס ביישומים שלך. לדוגמה, אם אפליקציית מיפוי אינה יכולה להביא את מיקומך, עליך לוודא שיש לה גישה למידע זה.

עבור אל הגדרות> פרטיות ובדוק קטגוריות רלוונטיות כמו מצלמה, מיקרופון או שירותי מיקום. כל האפליקציות שדורשות את הרשאתך לגשת לשירותים או למידע יופיעו כאן.

צור שטח פנוי

אם המכשיר שלך מלא עד אפס מקום, אתה עלול להיתקל בהתנהגות מוזרה של אפליקציות. זה נכון במיוחד לגבי אפליקציות שדורשות מקום פנוי לתפקוד, כמו אפליקציות מצלמה, מקליטי שמע וכו '. ייתכן שתיתקל גם בהאטה כללית של iOS.

עבור אל הגדרות> כללי> אחסון iPhone כדי לראות כמה מקום פנוי יש לך. למד כיצד ליצור מקום פנוי ב- iOS.

פנה למפתח או קבל החזר כספי

אם זה עתה הורדת את האפליקציה והיא מסרבת לעבוד, תוכל לפנות למפתח או לבקש החזר כספי. ליצירת קשר עם המפתח, מצא את האפליקציה ב- App Store ואז גלול מטה לקטע "דירוגים וביקורות". הקש על "תמיכה באפליקציות" כדי להעביר לאתר התמיכה של המפתח. רוב הזמן זו תהיה שאלות נפוצות, אך בדרך כלל יש גם מידע ליצירת קשר עבור היזם.

הקפד לתאר את הבעיה שלך בפירוט, וכלל את דגם ה- iPhone / iPad שלך ואת גרסת התוכנה של iOS (שניהם נמצאים תחת הגדרות> אודות). הקישור "תמיכה באפליקציות" גלוי רק למשתמשים שהורידו את האפליקציה הזו, אם אתה לא רואה אותה, ודא שאתה משתמש באותו מזהה Apple שאיתו רכשת (או הורדת) את האפליקציה.

אם שילמת עבור אפליקציה והיא לא עובדת, אתה זכאי להחזר. למד כיצד לבקש החזר אפליקציה מאפל.

פתרון בעיות קריסות במכשירים וב- iOS

אייפון ואייפד משתמשים במערכת ההפעלה iOS של אפל. למרות הפלטפורמה יציבה יחסית, הבעיות צריכות להופיע מדי פעם. אלה יכולים לכלול הפעלות אקראיות, תקלות תוכנה והקפאות הדורשות התערבות ידנית.

כיצד להפעיל מחדש את האייפון שלך

בעיות רבות נפתרות פשוט על ידי הפעלה מחדש של המכשיר. אם שמתם לב להתנהגות מוזרה של מערכת ההפעלה, כמו מסך שלא "ישן" או בעיות בהשמעת שמע, הפעלה מחדש עשויה לעשות את העבודה.

השיטה בה אתה משתמש להפעלת המכשיר שלך תלויה בדגם ה- iPhone שלך:

 • אייפון 8 , X , XS , או  XR : לחץ והחזק עוצמת הקול ולהגברת Sleep / Wake עד "Slide כדי כיבוי" מופיע, ולאחר מכן הסט את הסרגל כדי לכבות את המכשיר.
 • iPhone 7 ומעלה: לחץ לחיצה ממושכת על כפתור Sleep / Wake, בחלק העליון (iPhone 5s ומעלה) או בצד ימין (iPhone 6 ו- 7), עד שמופיע "החלק לכיבוי" ואז החלק את הסרגל כדי להפוך מחוץ למכשיר שלך.

לאחר שהמכשיר שלך כבה, באפשרותך להפעיל אותו מחדש על ידי לחיצה ממושכת על כפתור Sleep / Wake עד להופעת לוגו Apple.

שחזר אייפון שאינו מגיב

אם ה- iPhone שלך ​​אינו מגיב לחלוטין או נראה קפוא, יהיה עליך לכפות איפוס על ידי לחיצה על כמה לחצנים. זה שונה בהתאם לדגם ה- iPhone שבו אתה משתמש:

 • iPhone 8, X, XS ו- XR: לחץ ושחרר את הגברת עוצמת הקול, לחץ ושחרר את עוצמת הקול ואז לחץ והחזק את לחצן Sleep / Wake עד להופעת הלוגו של Apple.
 • iPhone 7: לחץ והחזק את עוצמת הקול ואת לחצן Sleep / Wake עד להופעת הלוגו של Apple.
 • iPhone 6 ומעלה: לחץ והחזק את לחצני הבית והשינה / התעוררות עד להופעת לוגו Apple.

אם לאייפון שלך יש כפתור בית פיזי, זה אייפון 6. בדגמים אחרים יש כפתור בית וירטואלי (נשלט על ידי תוכנה, ללא חלקים נעים) או בכלל לא כפתור בית.

התקן מחדש את iOS

לפעמים, בעיות לא נפתרות על ידי הפעלה מחדש, וייתכן שתצטרך להתקין מחדש את iOS. זהו המוצא האחרון לבעיות מתמשכות הקשורות למערכת ההפעלה הליבה. בעיות מסוג זה יכולות להיווצר משימוש בתוכנות צד ג 'המשמשות ל"ניקוי "או תחזוקה של מכשיר האייפון שלך ופריצת jail.

זכור שהתקנה מחדש של iOS תגרום לך לאבד את כל הנתונים ב- iPhone שלך. הקפד ליצור גיבוי ל- iPhone כדי שתוכל לשחזר את הנתונים שלך בסיום.

 1. עבור אל הגדרות והקש על שמך בראש הרשימה.
 2. הקש על האייפון שלך מרשימת המכשירים בתחתית המסך (כתוב "iPhone זה").
 3. הקש על "מצא את ה- iPhone שלי". בטל את הסימון של "מצא את ה- iPhone שלי" והזן את סיסמת מזהה Apple שלך.
 4. הפעל את iTunes (משתמשי Windows יכולים להוריד אותו מאתר האינטרנט של אפל) וחבר את ה- iPhone שלך ​​באמצעות כבל ברק.
 5. לחץ על סמל המכשיר בפינה השמאלית העליונה (ראה צילום מסך למטה).
 6. בכרטיסיה סיכום, לחץ על שחזר iPhone ולאחר מכן פעל לפי ההנחיות.

חושדים בבעיה בחומרה?

אם ניסיתם הכל ומאמינים שהבעיה שלכם קשורה לחומרה, תוכלו לברר זאת בחינם על ידי הזמנת פגישה בחנות Apple Store או במרכז השירות המורשה. אם ה- iPhone שלך ​​עדיין באחריות, כל תיקון יהיה מכוסה וללא תשלום. תוכל לברר אם אתה מכוסה באתר של אפל.

אם ה- iPhone שלך ​​לא מכוסה, תחויב רק בגין כל עבודה שאתה מאשר. הטכנאים של אפל יפעילו אבחון במכשיר שלך ויגלו אם יש בעיות מתחת למכסה המנוע.

לאחר מכן תוכל להחליט אם ברצונך לתקן את המכשיר. אם תיקונים יקרים, כדאי לבחור במקום זאת במכשיר חדש. אפל אפילו תציע לך אשראי טרייד אין לשימוש במכשיר החדש שלך.

שתף את Analytics כדי לשפר את התוכנה

האם אתה רוצה שיש משהו שתוכל לעשות כדי לשפר את התוכנה שבה אתה משתמש? עבור אל הגדרות> פרטיות> Analytics כדי לבדוק את מדיניות שיתוף הניתוח הנוכחית שלך. Analytics הוא סטטיסטיקת שימוש אנונימית שנאספה על המכשיר שלך, על התוכנה שמופעלת בו ולמה אתה משתמש בו.

באפשרותך לאפשר ל- "שתף iPhone ו- Watch Analytics" לשתף מידע ישירות עם Apple. לאחר מכן החברה תוכל להשתמש במידע כדי לשפר את iOS. באפשרותך גם לאפשר "שתף עם מפתחי אפליקציות" לשתף דוחות שימוש אנושיים ודוחות קריסה עם מפתחי צד שלישי. זה יעזור להם לחטט באגים וליצור חוויות תוכנה יציבות יותר.

ישנם כמה מתגים אחרים שתוכל להפעיל, אך אף אחד מהם אינו בעל ערך רב כמו שני אלה מבחינת שיפור חוויית ה- iOS היומיומית שלך. אפל מבטיחה שלא יועבר מידע מזהה במהלך תהליך זה, אך תוכל לכבות את המידע אם זה גורם לך להיות לא נוח.