כיצד לנקות את האבק מהמחשב הנייד שלך

אם יש לך את המחשב הנייד כבר שנה-שנתיים, הוא עשוי להיות מלא אבק. אבק סותם מאווררים, פתחי אוורור וכיורי קירור, ומונע מהמחשב להתקרר כמו שצריך. אתה יכול להסיר כמות טובה של אבק זה, גם אם אינך יכול לפתוח את המחשב הנייד שלך.

הצטברות אבק יכולה למנוע מהמחשב להתקרר כמו שצריך, וכי חום יכול אפילו לגרום נזק לחומרה. אוהדי המחשב הנייד שלך עשויים לפעול גם הם במלוא הפיצוץ, ולרוקן את הסוללה. המחשב הנייד שלך עשוי אפילו להקטין את ביצועיו כדי להישאר קריר.

אם אתה יכול לפתוח את המחשב הנייד שלך

רוב המחשבים הניידים, במיוחד חדשים יותר, אינם מיועדים לפתיחה על ידי המשתמשים שלהם. זה מהווה בעיה רצינית. במחשב שולחני, כבה את המחשב, פתח את התיק, פוצץ אותו עם פחית אוויר דחוס וסגור את התיק. אתה יכול לאבק מחשב נייד בצורה דומה - אם רק הייתה דרך לפתוח אותו ולהיכנס פנימה.

למחשב הנייד שלך עשוי להיות לוח תחתון (או כמה לוחות תחתונים) שתוכל לפתוח אותו כדי לגשת לחללי הפנים. בדוק את המדריך למחשב הנייד שלך, או חפש מקוון "מדריך שירות" לדגם הספציפי של המחשב הנייד שלך. כבה את המחשב הנייד, הסר את הסוללה וברג את הלוח כדי להגיע אל פנים המחשב הנייד. אם זמין מדריך שירות למחשב הנייד שלך, הוא יוביל אותך בתהליך. תלוי במחשב הנייד שלך, פתיחת הלוח עלולה לבטל את האחריות שלך או לא.

אחרי שהוא פתוח, קח את המחשב הנייד למקום שלא אכפת לך להתאבק - כמו המוסך שלך, או אפילו בחוץ. השתמש בפחית אוויר דחוס כדי לפוצץ את החלק הפנימי של המחשב הנייד שלך. ודא שאתה נושף את האבק מהמקרה של המחשב הנייד, ולא רק מסובב אותו פנימה. לדוגמה, אתה יכול לנשוף יותר לעבר פתחי האוורור של המחשב הנייד שלך, כך שהאבק יופץ דרך פתחי האוורור ומחוצה לו. היזהר כשנשף אוויר על המאווררים במחשב הנייד - אם אתה גורם למאווררים להסתובב מהר מדי, הם עלולים להיפגע. נשף על המאווררים מזוויות רבות ושונות, תוך שימוש בפיצוצי אוויר קצרים.

אנו ממליצים על אוויר דחוס - המכונה גם שימורי אוויר - מסיבה כלשהי. אל תשתמש בוואקום והיזהר במיוחד אם תבחר להשתמש במדחס אוויר במקום בפחית אוויר דחוס.

כשתסיים, תוכל לדפוק מחדש את הפאנל, לחבר את הסוללה ולהפעיל מחדש את המחשב הנייד. זה יעבור קריר יותר, והאוהדים שלו צריכים להסתובב בתדירות נמוכה יותר.

אם אינך יכול לפתוח את המחשב הנייד שלך

קשורים: מה שאתה צריך לדעת על שדרוג החומרה של המחשב הנייד שלך

בין אם אתה רוצה לשדרג את החומרה של המחשב הנייד שלך או פשוט לאבק אותו, היצרנים לא רוצים שתפתח את רוב המחשבים הניידים. אבל אבק אכן מצטבר בתוך מחשב נייד, בין אם אתה יכול לפתוח אותו בעצמך ובין אם לא.

גם אם אינך יכול לפתוח את המחשב הנייד שלך, אתה עדיין יכול לנסות לעקור חלק מהאבק הזה. ראשית, קח את המחשב הנייד למקום שלא אכפת לך להתאבק. אתה בטח לא רוצה לפוצץ אבק על כל שולחן העבודה או המיטה שלך.

השג פחית אוויר דחוס, כיוון אותה לעבר פתחי האוורור של המחשב הנייד ותן להם כמה פרצי אוויר קצרים. עם כל מזל, סילוני האוויר יפילו חלק מהאבק משוחרר והוא יברח מאוורורי המחשב הנייד. לא תוציא את כל האבק מהמחשב הנייד, אבל לפחות זה יפסיק לחבר את פתחי האוורור, המאווררים וכל מה שהוא דבוק בו. זו לא הדרך האידיאלית לאבק מחשב נייד, אבל זה יכול להיות כל מה שאתה יכול לעשות.

יש לנקוט משנה זהירות בעת ביצוע פעולה זו. אם אתה מכוון פיצוץ של אוויר דחוס ישירות למאוורר קירור בתוך פורקן, אתה עלול לגרום למאוורר לקרר להסתובב מהר מדי. אל תכוון את האוויר ישירות אל המאוורר ותן לו פיצוץ ארוך. במקום זאת, נשף אוויר בהתפרצויות קצרות, והמתן בין לבין כדי להבטיח שאתה לא מסובב את המאוורר מהר מדי.

אם למחשב הנייד שלך יש בעיות חמורות בחימום יתר ואינך יכול לנקות אותו בעצמך, ייתכן שיהיה עליך לפנות ליצרן לקבלת שירות. אם זה עדיין באחריות, הם מקווים לעזור לך.

אם היה לך את המחשב הנייד שלך במשך שנה או שנתיים, כנראה שיש מעט אבק הצטברות בתוך המקרה שלו. ניקוי המחשב הנייד שלך על בסיס קבוע הוא רעיון טוב, אך אינך צריך לחרוג ולעשות זאת כל הזמן. באיזו תדירות אתה צריך לנקות את המחשב הנייד תלוי במחשב הנייד עצמו ובאיזו אבק הסביבה שלך.

קרדיט תמונה: nick @ ב- Flickr, Rick Kempel ב- Flickr, אם כי בוויקישיתוף, Cheon Fong Liew ב- Flickr