נעל את רשת ה- Wi-Fi שלך באמצעות אפשרות הבידוד האלחוטי של הנתב שלך

בחלק מהנתבים יש תכונה של בידוד אלחוטי, בידוד AP, בידוד תחנות או בידוד לקוח המאפשרת לך לנעול את רשת ה- Wi-Fi שלך. תכונה זו אידיאלית עבור עסקים עם רשתות Wi-Fi ציבוריות או כל מי שפשוט פרנואידי.

תכונה זו מגבילה ומגבילה לקוחות המחוברים לרשת ה- Wi-Fi. הם לא יכולים לקיים אינטראקציה עם מכשירים המחוברים לרשת החוטית המאובטחת יותר, וגם אינם יכולים לתקשר זה עם זה. הם יכולים לגשת לאינטרנט בלבד.

מה עושה תכונה זו

בנתבים ביתיים סטנדרטיים עם הגדרות סטנדרטיות, כל מכשיר המחובר לנתב נחשב לחלק מאותה רשת מקומית ויכול לתקשר זה עם זה בהתקן זה. בין אם מדובר בשרת המחובר לרשת הקווית או במכשיר נייד המחובר לרשת ה- Wi-Fi, כל מכשיר יכול לתקשר עם כל אחד מהמכשירים האחרים. מסיבות ברורות, זה לרוב לא אידיאלי.

קשורים: מדוע שימוש ברשת Wi-Fi ציבורית עלול להיות מסוכן, גם כאשר ניגשים לאתרים מוצפנים

לדוגמא, אם אתה עסק עם רשת Wi-Fi ציבורית, אינך רוצה שללקוחות המחוברים לרשת ה- Wi-Fi הציבורית תהיה גישה לשרתים שלך ולמערכות אחרות המחוברות לרשת הקווית. אתה כנראה גם לא רוצה שהתקנים המחוברים לרשת החוטית יוכלו לתקשר זה עם זה, מכיוון שמשמעות הדבר שמערכות נגועות עלולות להדביק מערכות פגיעות אחרות או שמשתמשים זדוניים עלולים לנסות לקבל גישה לשיתופי קבצי רשת לא בטוחים. אתה רק רוצה לספק גישה ללקוחות שלך וזהו.

בבית, סביר להניח שיש לך נתב יחיד עם מגוון מכשירים המחוברים אליו. יתכן שיש לך שרת המחובר לרשת הקווית או למערכות שולחן עבודה קוויות בלבד שברצונך לאבטח. ייתכן שתרצה עדיין לספק גישה Wi-Fi לאורחים שלך עם רשת מוצפנת, אך ייתכן שלא תרצה לאורחים שלך גישה מלאה לכל הרשת הקווית שלך ולכל המכשירים האלחוטיים שלך. אולי המחשבים שלהם נגועים - מומלץ להגביל את הנזק.

רשתות אורחים לעומת בידוד אלחוטי

גם תכונת רשת האורחים של הנתב יכולה לתפקד באופן דומה. הנתב שלך עשוי לכלול את שתי התכונות הללו, אחת מהן, או בכלל לא. לנתבים ביתיים רבים אין תכונות בידוד אלחוטי או רשת אורחים.

קשורים: כיצד להפעיל נקודת גישה לאורח ברשת האלחוטית שלך

בדרך כלל תכונת רשת ה- Wi-Fi האורחת של הנתב תעניק לך בדרך כלל שתי נקודות גישה נפרדות ל- Wi-Fi - אחת ראשונית ומאובטחת לעצמך ואחת מבודדת לאורחים שלך. אורחים המצטרפים לרשת ה- Wi-Fi האורחת מוגבלים לרשת נפרדת לחלוטין וניתנים לגישה לאינטרנט, אך הם אינם יכולים לתקשר עם הרשת החוטית הראשית או עם הרשת האלחוטית הראשית. ייתכן שיש לך אפשרות לקבוע כללים והגבלות נפרדים ברשת ה- Wi-Fi האורח. לדוגמה, תוכל להשבית את הגישה לאינטרנט ברשת האורחים בין שעות מסוימות, אך להשאיר גישה לאינטרנט מופעלת עבור התקנים ברשת הראשית כל הזמן. אם לנתב שלך אין תכונה זו, תוכל להשיג אותה על ידי התקנת DD-WRT ובעקבות תהליך ההתקנה שלנו.

תכונות בידוד אלחוטי הן פחות מהודרות. כל שעליך לעשות הוא להפעיל את אפשרות הבידוד וכל הלקוחות המחוברים לרשת ה- Wi-Fi ייחסמו מהתקשורת עם מכשירים אחרים ברשת המקומית. באמצעות מערכת של כללי חומת אש, לקוחות המחוברים לרשת ה- Wi-Fi יוכלו לתקשר רק עם האינטרנט, לא אחד עם השני או עם מכונות כלשהן ברשת הקווית.

הפעלת בידוד אלחוטי

קשורים: 10 אפשרויות שימושיות שתוכל להגדיר בממשק האינטרנט של הנתב שלך

כמו תכונות אחרות של הנתב שלך, אפשרות זו תהיה זמינה בממשק האינטרנט של הנתב שלך אם הנתב שלך מציע זאת. שים לב שתכונה זו אינה זמינה בכל נתב, ולכן יש סיכוי טוב שאין לך אותה בנתב הנוכחי שלך.

בדרך כלל תמצא אפשרות זו תחת הגדרות אלחוטיות מתקדמות. לדוגמא, בנתבים מסוימים של Linksys, תמצא אותו תחת אלחוטי> הגדרות אלחוטיות מתקדמות> בידוד AP.

באחת מהנתבים, כולל נתבי NETGEAR, ניתן למצוא את האפשרות בדף ההגדרות האלחוטי הראשי. בנתב NETGEAR זה, הוא נמצא תחת הגדרות אלחוטיות> בידוד אלחוטי.

יצרני נתבים שונים מתייחסים לתכונה זו במגוון רחב של דרכים שונות, אך בדרך כלל יש לה "בידוד" בשמה.

שים לב שהפעלת תכונות אלה תמנע מתפקוד של סוגים מסוימים של תכונות אלחוטיות. לדוגמא, דפי העזרה של ה- Chromecast של גוגל מציינים כי הפעלת בידוד AP תמנע מתפקוד ה- Chromecast. ה- Chromecast צריך לתקשר עם מכשירים אחרים ברשת ה- Wi-Fi ובידוד אלחוטי יחסום את התקשורת הזו.