מהו mDNSResponder.exe / Bonjour וכיצד אוכל להסיר או להסיר אותו?

אתה ללא ספק קורא מאמר זה מכיוון ששמת לב לתהליך mDNSResponder.exe הפועל במנהל המשימות, אינך זוכר שהתקנת אותו והוא לא מופיע בתוכניות הוספה / הסרה בלוח הבקרה. אז מה זה, ואיך נפטרים מזה?

קשורים: מהו התהליך הזה ולמה הוא פועל במחשב שלי?

מאמר זה הוא חלק מהסדרה המתמשכת שלנו המסבירה תהליכים שונים שנמצאו במנהל המשימות, כמו dwm.exe, ctfmon.exe, conhost.exe, rundll32.exe, Adobe_Updater.exe, ורבים אחרים. לא יודע מהם השירותים האלה? עדיף להתחיל לקרוא!

מה זה mDNSResponder.exe או Bonjour?

התהליך mDNSResponder.exe שייך לשירות Bonjour for Windows, שהוא יישום "Zero Configuration Networking" של אפל, המותקן בדרך כלל באופן אוטומטי על ידי iTunes. אם תהיתם פעם כיצד התקנת iTunes אחת יכולה לדבר עם אחרת באותה רשת מקומית, בונז'ור הוא מה שעושה זאת למעשה מאחורי הקלעים.

לא משתמש ב- iTunes? אתה לא לבד וזו לא הדרך היחידה שבה מותקן בונז'ור במחשב שלך. הוא מקובץ גם בחבורה שלמה של תוכנות אחרות, כמו Pidgin, Skype ו- Safari, ומשמש לחיבור לקוחות יחד באותה רשת.

זה מיושם כשירות Windows, שבו אתה יכול לראות אם אתה נכנס לחלונית השירותים (או פשוט מקליד services.msc בתיבת החיפוש בתפריט התחלה). אתה יכול לעצור את זה מכאן ובכל עת.

כל הבעיה שיש לנו היא שהיא בדרך כלל לא מופיעה בתוכניות הוספה / הסרה, כך שלא תוכלו להיפטר ממנה בשיטות רגילות. למרבה המזל, אתה עדיין יכול להסיר את mDNSResponder.exe אם אתה באמת רוצה, וזה פשוט יגביל חלק מהפונקציונליות באפליקציות שעשויות להסתמך עליה.

חשוב : אל תסיר את Bonjour אם אתה משתמש ב- iTunes לשיתוף ספריות, או כל תכונה אחרת מיישום המסתמך עליו.

כיצד אוכל להסיר אותו?

ראשית, יש לציין כי ניתן להשבית את Bonjour מבלי להסיר אותו בהכרח - פשוט היכנס לחלונית Services, לחץ פעמיים על השירות, ושנה את סוג ההפעלה ל- Disabled.

זה כנראה ההימור הטוב ביותר שלך אם אתה לא באמת רוצה לשבור שום דבר - אם יש לך בעיות אתה תמיד יכול להפעיל אותו מחדש.

בסדר, איך אני באמת מסיר את זה?

בוא ניגש לעניין. אם אתה בטוח לחלוטין שאתה רוצה להסיר אותו, זה באמת די פשוט. פתח שורת פקודה במצב מנהל מערכת (לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני ובחר הפעל כמנהל), ואז עבור לספריית ההתקנה, בדרך כלל הבאה:

\ Program Files \ Bonjour

אם אתה משתמש במהדורת Vista או Windows 7 x64, יהיה עליך להיכנס לתיקיה Program Files (x86) במקום זאת. עכשיו שאתה שם, הקלד את הפקודה הבאה כדי לראות את האפשרויות:

mDNSResponder.exe /?

אה, אז עכשיו אנחנו יודעים מה לעשות כדי להסיר אותו! כל שעליך לעשות הוא להקליד את הדברים הבאים:

mDNSResponder.exe - הסר

תקבל הודעה שאומרת שהשירות הוסר. (שים לב שוב שאתה זקוק לשורת פקודה במצב מנהל)

אתה רוצה להשבית גם את קובץ ה- DLL בספריה על ידי שינוי שם למשהו אחר:

ren mdnsNSP.dll mdnsNSP.blah

אתה אמור להיות מסוגל למעשה להסיר את כל הספרייה אם אתה באמת רוצה.

רגע, איך אוכל להפעיל את זה שוב?

אה, אז היישום האהוב עליך נשבר? לא משנה, תוכלו להתקין מחדש את שירות Bonjour בקלות באמצעות הפקודה הבאה:

mDNSResponder.exe - התקן

אבל מחקתי את זה!

ראה, אתה באמת לא צריך למחוק דברים עד שאתה בטוח שהם כבר לא שימושיים. לכן שינוי שם הוא דבר טוב. למרבה המזל אתה יכול פשוט לעבור לדף של אפל ולהתקין שוב את בונז'ור.

הורד את Bonjour ל- Windows