כיצד להשתמש במעורר, טיימר ושעון עצר באנדרואיד

אפליקציית השעון המובנית במכשיר ה- Android שלך יכולה לשמש כשעון מעורר, טיימר למטבח ושעון עצר לפעילויות תזמון. אתה יכול ליצור מספר אזעקות וטיימרים, להתאים את זמני הנודניק לאזעקות שלך ולהקליט זמני הברכיים באמצעות שעון העצר.

אנו נראה לך כיצד להשתמש בכלים אלה ונצביע על כמה מהתכונות המגניבות של כל כלי. כדי לגשת לאפליקציית השעון, הקש על סמל השעון במסך הבית, או פתח את מגירת היישומים ופתח את יישום השעון משם.

מאמר זה מכסה את אפליקציית השעון של גוגל, אותה תוכלו להוריד מ- Google Play לכל טלפון אנדרואיד. אפליקציית השעון המובנית בטלפון שלך עשויה לעבוד קצת אחרת - זה תלוי ביצרן טלפון ה- Android שלך.

כיצד להשתמש באזעקות

כברירת מחדל, אפליקציית השעון נפתחת בתחילה לשעון העולמי. לאחר הפעם הראשונה שפותחים את אפליקציית השעון, היא תיפתח לכל הכלי שהיה פתוח בפעם האחרונה. כדי לגשת לאזעקות, הקש על סמל האזעקה בחלק העליון של המסך.

כדי להוסיף אזעקה חדשה, הקש על כפתור סמל הפלוס בתחתית המסך. ניתן להשתמש בלחצן זה להוספת אזעקות מרובות.

כדי לקבוע את זמן האזעקה, הקש על השעה על השמאלית ואז הקש על השעה על השעון בצד ימין. לאחר מכן, הקש על הדקות משמאל והקש על הדקות הרצויות על השעון. אתה יכול לבחור דקות במרווחים של חמש דקות. הקש על "AM" או "PM" כדי לבחור אחד, ואז הקש על "אישור" כדי לקבוע את השעה.

אם אתה יוצר אזעקה חוזרת, הקש על תיבת הסימון "חזור".

כברירת מחדל, כל שבעת ימי השבוע נבחרים, המצוינים במעגלים לבנים. בטל את הבחירה בימים שאינך רוצה. לצורך האזעקה שלנו, אנו רוצים שזה ייכנס בימי חול בלבד, ולכן נקיש על ה- "S" הראשון (ראשון) ועל ה- S האחרון (השבת). תוכל לשנות איזה יום מתחיל בשבוע בהגדרות, עליהן נדבר בהמשך.

שימו לב כי בימים שלא נבחרו אין עיגולים לבנים. רינגטון החמצן נבחר כצלצול ברירת המחדל שיישמע כאשר האזעקה תופעל. עם זאת, אם ברצונך להשתמש ברינגטון אחר, הקש על "רינגטון ברירת מחדל (חמצן)".

מופיעה תיבת דו-שיח קופצת המבקשת ממך לבחור כיצד ברצונך להשלים פעולה זו. כדי לגשת לרשימת רינגטונים זמינים, הקש על "אחסון מדיה" ואז הקש על "רק פעם אחת" כדי להשתמש באפשרות זו הפעם בלבד. אם ברצונך להשתמש באפשרות זו כל הזמן (עליה אנו ממליצים), הקש על "תמיד".

רשימה של רינגטונים מוצגת בתיבת דו-שיח קופצת. הקש על זה שבו ברצונך להשתמש ואז הקש על "אישור".

אם אתה מתכנן ליצור אזעקות מרובות, ייתכן שתרצה לתת שם לכל אחת מהן כדי שתדע למה אתה משתמש בכל אחת מהן. כדי להוסיף תווית לאזעקה שלך, הקש על "תווית".

הזן תווית בתיבת הדו-שיח "תווית" והקש על "אישור".

כדי להסתיר את האפשרויות לאזעקה, הקש על החץ למעלה.

כאשר האזעקה מופעלת, כפתור המחוון מימין הוא אדום ויושב בצד ימין. כדי לכבות את האזעקה, הקש על לחצן המחוון ...

... וזה הופך לבן ומחליק שמאלה. כדי להפעיל אם להפעיל שוב, פשוט הקש על לחצן המחוון שוב.

כאשר אתה מפעיל את האזעקה, מופיעה בקצרה הודעה בתחתית המסך המספרת לך כמה זמן נותר עד שהאזעקה תפעל. כדי לחזור ולערוך את ההגדרות עבור אזעקה זו, הקש על החץ למטה.

אם אינך זקוק יותר לאזעקה, הראה את ההגדרות על ידי הקשה על החץ למטה בצד ימין ואז הקש על סמל פח האשפה כדי למחוק את האזעקה. שים לב כי אין אישור לפעולה זו.

שלא כמו האזעקה ב- iOS, אתה יכול לכוון את זמן הנודניק להתראות באנדרואיד. אינך יכול להגדיר זמן נודניק מותאם אישית עבור כל אזעקה בנפרד, אך באפשרותך לשנות את זמן הנודניק לכל האזעקות. לשם כך, הקש על לחצן התפריט בפינה השמאלית העליונה של המסך.

הקש על "הגדרות" בתפריט הקופץ.

בקטע אזעקות במסך ההגדרות, הקש על "אורך נודניק". זמן ברירת המחדל של נודניק הוא 10 דקות.

החלק למעלה ולמטה על מספר "הדקות" בתיבת הדו-שיח אורך הנודניק ואז הקש על "אישור".

כדי לחזור למסך יישום השעון הראשי, הקש על כפתור הקודם בפינה השמאלית העליונה של המסך.

כאשר אתה מגדיר אזעקה, עליך לוודא שהמכשיר שלך אינו מוגדר למצב שקט או אל תפריע. ההודעה בתמונה שמתחת לסמל השעון המעורר בשורת המצב היא אפורה מכיוון שהמצב של שקט מוחלט פועל (הסמל משמאל לסמל השעון המעורר). ודא כי עוצמת הקול מותאמת בהתאם וכי אזעקות מורשות להישמע אם אתה משתמש בהגדרה 'אל תפריע' ב- Android 6.0 Marshmallow.

לאחר שתגביר את עוצמת הקול או תתאים את ההגדרות כך שהאזעקה תישמע, סמל האזעקה בשורת המצב יהיה לבן ולא אפור.

אם אתה מתכוון להשתמש במכשיר ה- Android שלך כשעון מעורר על שידת הלילה שלך, תוכל להגדיר את המסך למצב לילה כך שהוא לא יהיה בהיר מדי ולא ישמור אותך ער. לשם כך, הקש על לחצן התפריט בפינה השמאלית העליונה של המסך ואז הקש על "מצב לילה" בתפריט הקופץ.

המסך משחור והשעה והתאריך מוצגים באפור בהיר.

באפשרותך להגדיר הגדרות אחרות לאזעקות, כולל עוצמת האזעקה, בין אם להגדיל את עוצמת האזעקות בהדרגה ובין אם לא, ובאיזה יום תרצה להתחיל את השבוע. ניתן גם לציין לאחר כמה זמן יש להשתיק את האזעקות באופן אוטומטי (1, 5, 10, 15, 20 או 25 דקות, או לעולם לא). ניתן להגדיר את לחצני עוצמת הקול להפעלת נודניק, לבטל את האזעקה או לא לעשות דבר (ברירת מחדל).

כיצד להשתמש בטיימר

אתה יכול להגדיר טיימרים מרובים באפליקציית השעון, מה שהופך את זה ליותר שימושי מאשר טיימר המטבח הרגיל שלך, שבדרך כלל יכול, לכל היותר, רק לקיים שני דברים במקביל. כדי להשתמש בטיימר, הקש על סמל הטיימר בחלק העליון של המסך. הגדר את משך הזמן לטיימר באמצעות לוח המספרים בצד ימין. הקפד להזין אפסים לפי הצורך. לדוגמה, כדי להגדיר טיימר ל -10 דקות, הקש על "1000" בלוח המספרים. אם אתה מקיש רק על "10" תקבל 10 שניות על הטיימר שלך, ולא 10 דקות. אתה יכול לראות את מספר השעות, הדקות והשניות בקריאה הדיגיטלית משמאל תוך כדי הקלדת השעה. כדי להפעיל את הטיימר, הקש על לחצן התחל האדום בתחתית.

בדיוק כמו עם האזעקות, אתה יכול לקבל טיימרים מרובים, כך שתרצה לתת להם שמות כדי שתדע איזה טיימר מתזמן איזו פעילות. כדי להוסיף תווית לטיימר הנוכחי, הקש על "תווית".

הזן שם לטיימר הנוכחי בתיבת הדו-שיח 'קופץ תווית' והקש על 'אישור'. אם המקלדת שעל המסך אינה מוצגת באופן מיידי, הקש על שורת העריכה בתיבת הדו-שיח כדי להפעיל אותה.

אתה יכול להוסיף זמן, במרווחים של דקה, לכל טיימר בזמן שהוא פועל על ידי הקשה על כפתור "+1" מתחת לזמן.

ברגע שאתה מפעיל טיימר, לחצן התחל הופך ללחצן Pause, עליו תוכל להקיש כדי לעצור באופן זמני את הטיימר.

בזמן שעון עצר מושהה, הזמן מהבהב לסירוגין ולחצן השהיה הופך שוב ללחצן התחל. הקש על לחצן התחל כדי להמשיך בתזמון ממקום בו הפסקת.

כדי להוסיף טיימר נוסף, הקש על סמל הטיימר פלוס בפינה השמאלית התחתונה של המסך. ניתן להוסיף רק טיימר אחד בכל פעם ורק ממסך הטיימר הנוכחי (בין אם הוא פועל או מושהה).

הזן את השעה לטיימר החדש כפי שדנו קודם לכן והקש על כפתור התחל.

שימו לב לנקודות בצד ימין של המסך. זה מציין שיש מספר טיימרים. החלק למעלה ולמטה כדי לגשת לטיימרים השונים הקיימים כרגע.

למחיקת טיימר, החלק למעלה או למטה כדי לגשת לטיימר ואז הקש על סמל האשפה.

כשיש לך רק טיימר אחד, הנקודות בצד ימין של המסך נעלמות.

ישנן מספר הגדרות שתוכל לשנות עבור טיימרים. כדי לגשת להגדרות אלה, הקש על לחצן התפריט והקש על "הגדרות" בתפריט הקופץ כמתואר קודם. צלצול הטיימר שפג תוקפו מוגדר כברירת מחדל כצליל המשמש בעת פג הטיימר. אם ברצונך לשנות את הצלצול, הקש על "רינגטון טיימר".

אם שינית הגדרה זו לפני טיימרים או אזעקות באפליקציית השעון, תתבקש להשתמש באותה שיטה בה השתמשת בעבר. אם זה המקרה, הקש על "רק פעם אחת" או "תמיד" מתחת לפעולה המלאה באמצעות ההודעה. אם לא שינית רינגטונים באפליקציית השעון בעבר, הקש על "אחסון מדיה" ואז הקש על "רק פעם אחת" או "תמיד".

הצלצול הראשון, צליל אזעקה המוגדר כברירת מחדל, הוא הרינגטון שעבר טיימר. הקש על רינגטון אחר מהרשימה, או הקש על "אף אחד" אם אינך רוצה שהטיימר יישמע כשהוא יפוג. לאחר מכן, הקש על "אישור".

שוב, אם ברצונך שהטיימר יישמע כשיחלוף הזמן, וודא שעוצמת הקול אינה מושתקת ואין לך שתיקה מוחלטת או אל תפריע כך שהתעלמות מהאזעקות.

כיצד להשתמש בסטופר

לאפליקציית השעון יש סטופר פשוט אך שימושי שתוכלו להשתמש בו כדי לתזמן פעילויות. כדי לגשת אליו, הקש על סמל שעון העצר בחלקו העליון של המסך. שעון העצר אינו זקוק להגדרה לפני השימוש, לכן הקש על כפתור התחל כדי להפעיל אותו.

שעון העצר מאפשר להקליט זמני הקפה, אשר בעצם עוצרים את סטופר כנקודות ספציפיות, תוך הקלטה בכל פעם שעוצרים את סטופר. הקש על כפתור ההקפה בכל פעם שאתה רוצה להקליט זמן הקפה, למשל כאשר מישהו שעיתויך משלים הקפה סביב מסלול.

כל זמן הקפה מתועד לצד זמן הריצה (מצב נוף) או מתחתיו (מצב דיוקן). בזמן שעון העצר פועל, לחצן התחל הוא לחצן השהיה, שבו תוכלו להשתמש כדי לעצור את שעון העצר באופן זמני.

כדי לאפס את שעון העצר לאפס, הקש על סמל החץ העגול. בזמן שעון העצר מושהה, אתה יכול להקיש על כפתור השיתוף בפינה השמאלית התחתונה כדי לשתף את הזמן ואת זמני ההקפה עם מישהו, להעלות לשירות ענן או לאחת מאפשרויות השיתוף הרבות.

ישנן אפליקציות רבות בחנות Play שמוסיפות תכונות נוספות לאזעקות, טיימרים ושעון עצר, כגון שעון מעורר בזמן, שעון מעורר פלוס או שעון מעורר Xtreme Free. חלק מהאפליקציות הללו משלבות חלק או כל הכלים הללו לאפליקציה אחת.