כיצד לבדוק את גרסת ה- BIOS ולעדכן אותה

אתה כנראה לא צריך לעדכן את ה- BIOS שלך, אבל לפעמים אתה צריך. כך תבדוק באיזו גרסת BIOS המחשב שלך משתמש והבהב את גרסת ה- BIOS החדשה על לוח האם שלך במהירות ובבטחה ככל האפשר.

קשורים: האם אתה צריך לעדכן את ה- BIOS של המחשב שלך?

היזהר מאוד בעת עדכון ה- BIOS שלך! אם המחשב קופא, קורס או מאבד מתח במהלך התהליך, קושחת ה- BIOS או ה- UEFI עלולה להיות פגומה. זה יהפוך את המחשב שלך לבלתי ניתן לביצוע - הוא יהיה "לבנים".

כיצד לבדוק את גרסת ה- BIOS הנוכחית שלך ב- Windows

קשורים: מהו UEFI, ובמה הוא שונה מ- BIOS?

גרסת ה- BIOS של המחשב שלך מוצגת בתפריט הגדרת ה- BIOS עצמו, אך אינך צריך לבצע אתחול מחדש כדי לבדוק את מספר הגרסה הזה. ישנן מספר דרכים לראות את גרסת ה- BIOS שלך מתוך Windows, והן עובדות זהה במחשבים אישיים עם BIOS מסורתי או קושחת UEFI חדשה יותר.

בדוק את גרסת ה- BIOS שלך בשורת הפקודה

כדי לבדוק את גרסת ה- BIOS שלך משורת הפקודה, הקש על התחל, הקלד "cmd" בתיבת החיפוש ואז לחץ על התוצאה "שורת הפקודה" - אין צורך להפעיל אותה כמנהל.

בהנחיה, הקלד (או העתק והדבק) את הפקודה הבאה, ואז הקש Enter:

bios wmic מקבלים גרסת סמביוסביוס

תראה את מספר הגרסה של הקושחה של ה- BIOS או ה- UEFI במחשב הנוכחי שלך.

בדוק את גרסת ה- BIOS שלך באמצעות לוח המידע של המערכת

קשורים: כיצד לפתוח את לוח המידע במערכת ב- Windows 10 או 8

תוכל גם למצוא את מספר הגרסה של ה- BIOS שלך בחלון מידע המערכת. ב- Windows 7, 8 או 10, הקש על Windows + R, הקלד "msinfo32" בתיבה הפעל ולאחר מכן הקש Enter.

מספר גרסת ה- BIOS מוצג בחלונית סיכום המערכת. עיין בשדה "גרסת BIOS / תאריך".

כיצד לעדכן את ה- BIOS שלך

לוחות אם שונים משתמשים בכלי עזר ופרוצדורות שונים, כך שאין כאן סט הוראות אחד שמתאים לכל אחד. עם זאת, תבצע את אותו תהליך בסיסי בכל לוחות האם.

קשורים: כיצד לבדוק את מספר דגם לוח האם שלך במחשב Windows שלך

ראשית, עבור אל אתר האינטרנט של יצרן לוחות האם ומצא את דף ההורדות או התמיכה עבור הדגם הספציפי שלך של לוח האם. אתה אמור לראות רשימה של גרסאות BIOS זמינות, יחד עם שינויים / תיקוני באגים בכל אחד מהתאריכים שבהם הם שוחררו. הורד את הגרסה אליה ברצונך לעדכן. סביר להניח שתרצה לתפוס את גרסת ה- BIOS החדשה ביותר - אלא אם כן יש לך צורך ספציפי בגירסה ישנה יותר.

אם רכשת מחשב שנבנה מראש במקום לבנות משלך, עבור לאתר של יצרן המחשבים, חפש את דגם המחשב ועיין בדף ההורדות שלו. תמצא שם עדכוני BIOS זמינים.

הורדת ה- BIOS שלך כנראה מגיעה בארכיון - בדרך כלל קובץ ZIP. חלץ את תוכן הקובץ. בפנים תמצאו איזה סוג של קובץ BIOS - בצילום המסך למטה, זה קובץ E7887IMS.140.

הארכיון צריך להכיל גם קובץ README שיעביר אתכם בעדכון ל- BIOS החדש. עליך לבדוק בקובץ זה הוראות המתייחסות במיוחד לחומרה שלך, אך ננסה לכסות את היסודות העובדים בכל החומרה כאן.

קשורים: מה שאתה צריך לדעת על השימוש ב- UEFI במקום ה- BIOS

יהיה עליך לבחור אחד מכמה סוגים שונים של כלים מהבהבים ל- BIOS, תלוי בלוח האם שלך ובמה הוא תומך. קובץ ה- README הכלול של עדכון ה- BIOS אמור להמליץ ​​על האפשרות האידיאלית עבור החומרה שלך.

יצרנים מסוימים מציעים אפשרות להבהוב של BIOS ישירות ב- BIOS שלהם, או כאפשרות לחיצה מיוחדת על מקש בעת אתחול המחשב. אתה מעתיק את קובץ ה- BIOS לכונן USB, אתחל מחדש את המחשב ואז נכנס למסך ה- BIOS או ה- UEFI. משם, בחר באפשרות עדכון ה- BIOS, בחר בקובץ ה- BIOS שהנחת בכונן ה- USB, וב- BIOS מתעדכן לגרסה החדשה.

קשורים: מה שאתה צריך לדעת על השימוש ב- UEFI במקום ה- BIOS

בדרך כלל אתה ניגש למסך ה- BIOS על ידי לחיצה על המקש המתאים בזמן שהמחשב שלך מאתחל - לעתים קרובות הוא מוצג על המסך במהלך תהליך האתחול ויצוין בלוח האם שלך או במדריך למחשב. מקשי ה- BIOS הנפוצים כוללים Delete ו- F2. תהליך הכניסה למסך הגדרת UEFI יכול להיות מעט שונה.

קשורים: כיצד ליצור כונן USB DOS אתחול

ישנם גם כלים מהבהבים יותר המבוססים על DOS המבוססים על DOS. בעת שימוש בכלים אלה, אתה יוצר כונן USB חי של DOS ולאחר מכן מעתיק את כלי ההבזק של ה- BIOS ואת קובץ ה- BIOS לכונן USB זה. לאחר מכן הפעל מחדש את המחשב והפעל אתחול מכונן ה- USB. בסביבת ה- DOS המינימלית שמופיעה לאחר האתחול מחדש, אתה מריץ את הפקודה המתאימה - לרוב משהו כמו flash.bat BIOS3245.bin - והכלי מהבהב את הגרסה החדשה של ה- BIOS לקושחה.

הכלי המהבהב מבוסס DOS מסופק לעיתים קרובות בארכיון ה- BIOS שהורדת מאתר היצרן, אם כי ייתכן שיהיה עליך להוריד אותו בנפרד. חפש קובץ עם סיומת הקובץ .bat או .exe.

בעבר, תהליך זה בוצע עם דיסקים ודיסקים ניתנים לאתחול. אנו ממליצים על כונן USB מכיוון שזו כנראה השיטה הקלה ביותר בחומרה מודרנית.

חלק מהיצרנים מספקים כלים מהבהבים מבוססי Windows, אותם אתה מריץ על שולחן העבודה של Windows כדי להבהב את ה- BIOS ואז לאתחל מחדש. אנו לא ממליצים להשתמש בהם, ואפילו יצרנים רבים המספקים כלים אלה מזהירים מפני שימוש בהם. לדוגמה, MSI "ממליצה בחום" להשתמש באפשרות התפריט מבוססת ה- BIOS שלהם במקום בכלי השירות מבוסס Windows שלהם בקובץ README של עדכון ה- BIOS לדוגמה שהורדנו.

מהבהב את ה- BIOS מתוך Windows עלול לגרום לבעיות נוספות. כל אותה תוכנה הפועלת ברקע - כולל תוכניות אבטחה שעלולות להפריע לכתיבה ל- BIOS של המחשב - עלולה לגרום לתהליך להיכשל ולהשחית את ה- BIOS שלך. כל מערכת קורסת או קופאת עלולה לגרום גם ל- BIOS פגום. עדיף להיות בטוח מאשר להצטער, לכן אנו ממליצים להשתמש בכלי מהבהב מבוסס BIOS או לבצע אתחול לסביבת DOS מינימלית כדי להבהב את ה- BIOS שלך.

זהו זה - לאחר הפעלת כלי השירות המהבהב של ה- BIOS, אתחל את המחשב שלך וגרסת הקושחה החדשה של ה- BIOS או ה- UEFI נטענת. אם יש בעיה בגירסת ה- BIOS החדשה, ייתכן שתוכל לשדרג אותה לאחור על ידי הורדת גרסה ישנה יותר מאתר היצרן וחזרה על תהליך ההבזק.

קרדיט תמונה: קל הנדרי בפליקר, רוברט פרלברגר בפליקר