כיצד לשחק רטרו NES ומשחקי SNES ב- Nintendo Wii שלך

אם אתם מחפשים לחיות מחדש את הכותרים הקלאסיים של אתמול בקונסולה שיש לכם היום, ה- Wii של נינטנדו מהווה פלטפורמה מושלמת לחיקוי כותרות ישנות יותר של מערכת הבידור של Nintendo ושל Super Nintendo Entertainment System - המשך לקרוא כשאנחנו מראים לכם איך.

אנחנו אוהבים משחקי רטרו ואנחנו אוהבים לסחוט ערך נוסף מהחומרה שכבר יש לנו - ראו, למשל, המדריך שלנו להגדרת ה- Wii שלכם למשחקי הרפתקאות רטרו מצביעים וללחצו על שנות השמונים והארבעים. ברוח זו, התרגשנו לגלות כמה קל להגדיר את ה- Wii שלנו כדי לשחק בכותרות הישנות האהובות עלינו של נינטנדו. עקוב אחריך ותוך שעה תעבור למטה מול ה- Wii שלך ותנגן גם את הכותרות המועדפות עליך.

מה אתה צריך

להדרכה זו תזדקק לפריטים הבאים; קרא את הרשימה למטה ואז עיין בהערות הבאות לפרטים נוספים.

 • יחידת Nintendo Wii מעוצבת אחת המסוגלת להריץ תוכנות ביתיות.
 • בקר Wiimote ו / או GameCube אחד.
 • עותק אחד של FCE Ultra GX להדמיית NES.
 • עותק אחד של SNES9x GX להדמיית SNES.
 • לפחות ROM משחק אחד לכל אמולטור שאתה מתקין.

ראשית, פרויקט זה דורש יחידת Wii עם רך-מודד שיכולה להריץ תוכנות ביתיות. בעוד שהראינו לך כיצד לפרוץ את ה- Wii שלך לחלבון ביתי בעבר, מהדורות חדשות של תוכנת מערכת ההפעלה Wii דורשות טכניקות שונות למוד רך. לכן, אנו ממליצים בחום לקרוא את המדריך השלם של Softmod כדי להבטיח שאתה מבצע את טכניקת המודעות הנכונה עבור ה- Wii הספציפי שלך. הקפד להתקין את דפדפן Homebrew בזמן שאתה נמצא בו. מדריך זה לא ילווה אותך בתהליך המודרך הרך.

שנית, ה- Wiimote הרגיל עובד נהדר עבור הדמיית NES (שכן, מוחזק לצדדים, הוא למעשה בקר NES עבה). עבור משחקי SNES, לעומת זאת, ה- Wiimote מתאים בצורה לא טובה מכיוון שאתה צריך לעשות אצבעות די מהודרות כדי להשתמש בכפתורי SNES X ו- Y.

עבור הדמיית SNES אנו ממליצים בחום להשתמש בבקר ה- Wii Classic (מציע התאמה מושלמת של 1: 1 לתצורת A, B, X, Y של SNES) או בבקר GameCube (פריסת הכפתור הימנית שונה במקצת מבקר SNES. אבל זה מספיק קרוב כדי שלא יהיו לך בעיות להשתמש בו).

לבסוף, אתה זקוק ל- ROM של משחקים בכדי לגרום לעבודה זו - בלעדיהם תהיה לך התקנת אמולטור מדהימה ללא משחקים שיטענו בפועל באמולטור. נעבור איפה אתה יכול לחפור ROMs בחלק הראשון.

איתור משחקי ROM

אם אתה חובב משחקי רטרו זמן רב, יש סיכוי טוב שכבר יש לך ערימת ROM הממתינים להעמסה לאמולטור החדש ביותר שיתקל בספסל העבודה שלך. אם לא, אל תדאגי - כמעט בלתי אפשרי אפילו לחפש "ROM אמולטור" מבלי ליפול בערימה ענקית מהם.

האתרים הבאים מנהלים קטלוגים נרחבים של ROMs למשחקי רטרו לכל דבר, החל מהאטרי ועד לפלייסטיישן. קח כמה ROM כדי לבדוק את המערכת שלך לפני שתמשיך:

EmuParadise:

 • NES ROMs
 • ROM של SNES

CoolROM:

 • NES ROMs
 • ROM של SNES

DopeROMs:

 • NES ROMs
 • ROM של SNES

חמוש במספר ROM כדי להקל על הבדיקה, הגיע הזמן להגדיר ולהגדיר את האמולטורים. נתחיל עם הגדרת הדמיית NES.

התקנה ותצורה של אמולטור ה- NES שלך

הצו הראשון של העסק הוא לתפוס את אמולטור ה- NES ולהתחיל להעתיק קבצים לכרטיס ה- SD של ה- Wii שלך - המקום אליו יסתיימו כל תוכנות הביתה וה- ROM שלך.

התקנת האמולטור : ראשית, הוצא את כרטיס ה- SD מה- Wii שלך וחבר אותו לקורא כרטיסי SD המחובר למחשב שאתה עובד עליו. לאחר מכן, הורד עותק של FCE Ultra GX - יציאה של אמולטור ה- FCEUX NES המלוטש באמת ל- Wii.

לצורך הדרכה זו נשתמש בגרסה העדכנית ביותר FCE Ultra GX 3.3.4.zip. (בזמן שאתה תופס קבצים ייתכן שתרצה לתפוס עותק של קובץ ה- Cheats וקובץ Installer Channel לשימוש בהמשך המדריך.)

בתוך ה- ZIP תמצאו את התיקיות הבאות:

/ אפליקציות /

/ fceugx /

קדימה ופשוט חילץ את כל הארכיון לשורש כרטיס ה- SD שלך - הוא ימקם את כל הקבצים במקום שהם שייכים. לאחר חילוץ הארכיון, תראה את התיקיה / fceugx / בשורש כרטיס ה- SD, פתח אותה ונווט / fceugx / roms /. זו התיקיה שבה FCE Ultra GX יחפש את המשחקים שלך; קח רגע עכשיו לטעון אותו עם תקליטורי הבדיקה שלך. ודא שאתה מעתיק את NES ROM שלך (קבצי NES), ולא את ה- SNES ROM (קבצי .SMC).

הפעלה ולמידה של האמולטור : לאחר טעינת תוכנת האמולטור וקבצי ה- ROM, הגיע הזמן לקחת אותה לנסיעת מבחן. הוצא את כרטיס ה- SD שלך בבטחה מהמחשב והכנס אותו ל- Wii שלך.

נווט לערוץ Homebrew וחפש את הערך FCE Ultra GX:

הפעל את האפליקציה; הוא ישליך אותך מיד למסך בחירת ה- ROM המציג את כל ה- ROM שהכנסת לספרייה / fceugx / roms /.

בתפריט ההגדרות תוכלו להתאים היבטים שונים של אופן הפעולה של FCE Ultra GX (הן מערכת התפריטים והן האופן שבו האמולטור מתקשר עם משחקים). להלן תפריטי המשנה הרלוונטיים:

 • שמירה וטעינה : באפשרותך לשנות כאן את תיקיות ברירת המחדל עבור ROM, משחקים שמורים וקבצי רמאות.
 • תפריט : כאן תוכלו לשנות את האופן שבו תפריט FCE Ultra GX נראה ומתפקד (כבו את מוזיקת ​​הרקע, שנה את כיוון ה- Wiimote מאנכי לרוחב וכו ').
 • רשת : FCE Ultra GX תומך בטעינת ROM ממניות רשת. אם תרצה לגשת לאוסף גדול מאוד של ROM מבלי שתצטרך לאחסן את כולם באופן קבוע בכרטיס ה- Wii SD, זה עשוי להיות שווה להגדיר.
 • Game Genie : זה מאפשר לך להשתמש ב- Game Genie ROM (זמין באתרי ה- ROM המפורטים לעיל) כדי לטעון קודים של משחקי בית הספר הישן למשחק.

הערה בערך האחרון, Game Genie - מלבד להגדיר את זה למען הנוסטלגיה אין סיבה מעטה להשתמש ב- Game Genie כדי לאפשר צ'יטים ברומי ROM של NES כי אתה יכול בקלות להשתמש בקבצי צ'יט עם האמולטור (עוד על זה בהמשך).

לאחר שבדקתם את התפריטים וביצעתם שינויים שתרצו לבצע, הגיע הזמן לבדוק את המשחק הראשון שלנו. קדימה ובחר אחת מהרשימה שלך. אנחנו לוקחים את סופר מריו האחים 2 לנסיעת מבחן:

גבעות גלי מוזרות, גיבור משופם שמן, דלת קסומה לתחום אחר? נראה בדיוק איך אנחנו זוכרים את זה ונשמע טוב גם - אפקטים קוליים ופסקולים הם לרוב החלק הקשה ביותר בחיקוי משחקים ישנים, לכן אנו שמחים לשמוע את המשחקים הישנים שלנו ללא חפצי שמע מוזרים.

עכשיו בשלב זה אתה יכול פשוט לשחק את המשחק בלי שום בעיה, אבל יש הרבה הגדרות ותכונות מגניבות שמוסתרות ב- FCE Ultra GX וחבל לא לנצל. בכל עת במהלך המשחק תוכלו ללחוץ על מקש הבית ב- Wiimote (או ללחוץ שמאלה על מקל הבקרה האנלוגי הימני של בקר GameCube) כדי לגשת לתפריט המשחק של האמולטור כך:

התפריט במשחק הוא קסום בעליל, כאן תוכלו לבצע כל מיני טריקים שימושיים שמשחקים ב- NES בשנת 1988- אתם רק רוצים שהם הצליחו לעשות.

 • שמור : כאן תוכל לשמור את המשחק שלך בכל עת. בין אם המשחק שאתה משחק באמת תומך בחיסכון במשחק ובין אם לאו אינו רלוונטי, FCE Ultra GX ייקח תמונת מצב של המשחק ברגע המדויק שהשהית אותו. זו תכונה נהדרת לנצל אותה כשמתמודדים עם חלקים ממש קשים של משחקים.
 • טעינה : טוען את המדינות הקודמות ששמרת שיצרת.
 • הגדרות משחק : כאן תוכלו לשנות מיפוי כפתורים, להתאים את פלט הווידיאו, לשנות בקרים (זה אומר לאמולטור אם ברצונכם לחקות באמצעות 2 בקר NES, 4 בקרי NES או אקדח ה- NES Zapper) ומאפשר לכם להפעיל צ'יטים ולצאת.
 • איפוס : מתפקד כמו כפתור האיפוס במסוף NES המקורי.
 • תפריט ראשי : מחזיר אותך לתפריט בחירת ה- ROM המקורי למשחק.

קודי רמאות : בשלב זה הזכרנו את קטע קודי הצ'יט במספר חלקי משנה של ההדרכה ואתה כנראה קצת יותר סקרן לגבי זה - מי לא היה רוצה לרמות את דרכם בכמה דברים נוספים קטעים קשים בסופר מריו האחים 2 , למשל.

על מנת לנצל צ'יטים אתה זקוק לקבצי CHT ארוזים כראוי המתאימים למשחק בו ברצונך לאפשר צ'יטים. היוצר של FCE Ultra GX כבר עשה את עבודת הרגליים באריזה של מאות קבצי רמאות עבורנו, אז זה מקום טוב להתחיל בו. תפוס עותק של הצ'יטים שנאספו במדריך ההורדות כאן.

כדי להשתמש בקבצי הצ'יט אתה צריך לעשות שני דברים חשובים: ראשית, יש לחלץ אותם לכרטיס ה- Wii SD שלך / fceugx / cheats /. שנית, שם קובץ ה- CHT חייב להתאים במדויק לשם הקובץ של קובץ ה- NES בספריה / roms /. בין אם תשנה את שם קובץ ה- CHT כך שיתאים לקובץ .NES או להיפך, הוא חייב להיות זהה לחלוטין. אנו הולכים לערוך את כותרות ה- ROM שלנו כך שיתאימו לכותרות ה- CHT מכיוון שכותרות ה- CHT נקיות בהרבה. הקדש רגע לחילוץ קבצי הצ'אט ונקה את שמות הקבצים במידת הצורך.

הפעל את אחד המשחקים שאליהם מוגדר קוד רמאות ופעם במשחק לחץ על תפריט הדמיית המשחק (כפתור הבית ב- Wiimote). בחר הגדרות משחק, ואז צ'יטים, ותתקבל ברשימת כביסה של קודי רמאות כדלקמן:

במשחק הבדיקה שלנו Super Mario Bros. 2 יש קודי רמאות כמעט לכל דבר: בריאות אינסופית, חיים אינסופיים, ואפילו שינויים מהנים במשחק כמו לאפשר לכל הדמויות (לא רק הנסיכה אפרסק) לצוף כשהן קופצות.

מילה על קודי רמאות: הם מאוד כיפיים לשחק איתם, אבל הם יכולים להיות ממש פיקטיביים - תגלו שלקוד רמאות רבים יש חלופה אחת או יותר, ולעתים קרובות הפעלת קודי רמאות מרובים לעיתים תוביל לקודים שמבטלים זה את זה הַחוּצָה. עם זאת, זה כיף מאוד להתעסק איתם.

התקנת ערוץ : כעת לאחר שהתקנתם את האמולטור, התקנתם את המשחקים שלכם ורכשתם כמה קודי רמאות להתעסק איתם, יש רק צביעה אחרונה שתוכלו להידחק אליה. אם אתם רוצים גישה מהירה יותר לאמולטור שלכם, תוכלו להתקין ערוץ עבורו - אחד מקיצורי הדרך שנמצאו בתפריט המערכת הראשי של Wii כפי שנראה לעיל.

לשם כך, בקר בדף ההורדות של FCE Ultra GX וקח עותק של מתקין הערוץ. חלץ את תוכן קובץ ה- ZIP לשורש כרטיס ה- SD שלך. הפעל את ערוץ Homebrew ואז הפעל את מתקין הערוצים FCE Ultra GX. לממשק הראשי של ה- Wii יתווסף ערוץ חדש עם ה- FCE Ultra עם אנימציית השקה ספיפית.

התקנה ותצורה של אמולטור ה- SNES שלך

עבור חלק זה של ההדרכה אליה אתה הולך, שוב דורש את כרטיס ה- SD של ה- Wii שלך. אנו יודעים שקשה להניח את אמולטור ה- NES מהקטע האחרון של ההדרכה, אך קלף את עצמך מכל הטוב הרטרו הזה כדי להתקין טוב יותר למשחקי רטרו.

התקנת האמולטור : ראשית, בואו לתפוס עותק של האמולטור בפועל מדריך ההורדות של Snes9xGX כאן. נשתמש במהדורה העדכנית ביותר, Snes9x GX 4.3.2 להדרכה זו. בזמן שאתה בספריית ההורדות, אנו ממליצים גם לתפוס עותק של ארכיון קבצי הצ'יט ומתקין הערוץ (אם ברצונך לעקוב אחר החלקים והקיצור של צ'יטים ותפריט ה- Wii בהדרכה בהמשך).

בתוך ה- ZIP תמצאו את התיקיות הבאות:

/ אפליקציות /

/ snes9xgx /

קדימה וחלץ את הארכיון ממש לשורש כרטיס ה- SD של ה- Wii שלך. לאחר סיום החילוץ, המשך לבדוק את התיקיה / snes9xgx / בשורש כרטיס ה- SD. כאן תמצא את אותו מבנה תיקיות כמו שעשית באמולטור NES: תיקיה אחת לבגידות, ROM ושמירות.

בחר את תקליטורי הבדיקה שלך והצב אותם כעת בספריה / roms /.

הפעלה ולמידה של האמולטור : כעת לאחר שהתקנת האמולטור שלך וקבצי ROM הושלכו לכרטיס ה- SD, הגיע הזמן להוציא את כרטיס ה- SD כדי שנוכל לנסות הכל.

נווט שוב ​​לתפריט Homebrew וחפש את Snes9x GX. לחץ על קיצור הדרך להפעלת היישום.

בשלב זה אולי אתה חושב "הממ, זה נראה באופן מחשיד כמו גרסה כחולה של תפריט ה- FCE Ultra GX האדום שפשוט התעסקנו איתו ..." זה לא יהיה חשד מופרך. לא רק יציאת ה- Wii של Snex9x מנוהלת על ידי אותו בחור שניהל את יציאת ה- Wii של FCE Ultra GX, אך שניהם מונחים באמצעות אותה ספריית אייקונים / GUI ונועדו להכין פריסות תפריט כמעט זהות לנוחות השימוש.

עם זאת, אנו עדיין נעבור על כל התפריטים העיקריים, הן לטובת אלה המשתמשים רק במאפיין SNES במדריך זה והן להדגשת התכונות הרלוונטיות בלבד של SNES.

להלן תפריטי המשנה הרלוונטיים:

 • שמירה וטעינה : באפשרותך לשנות כאן את תיקיות ברירת המחדל עבור ROM, משחקים שמורים וקבצי רמאות.
 • תפריט : כאן תוכלו לשנות את האופן בו תפריט Snes9x GX נראה ומתפקד (כבו את מוזיקת ​​הרקע, שנה את כיוון ה- Wiimote מאנכי לרוחב וכו ').
 • רשת : Snes9x GX תומך גם בטעינת ROM ממניות רשת.

תוכלו לשים לב שבניגוד לתפריט ההגדרות הראשי של ה- FCE Ultra GX, אין שום ערך Game Genie בתפריט ההגדרות עבור ה- Snes9x GX. אתה עדיין יכול להשתמש בקודי רמאות, עוד על כך בהמשך, אך אין יישום של SNES Game Genie.

לאחר שבדקתם את התפריטים וביצעתם שינויים שתרצו לבצע, הגיע הזמן לבדוק את המשחק הראשון שלנו. קדימה ובחר אחת מהרשימה שלך. אנחנו מוציאים את אגדת זלדה: קישור לעבר לסיבוב:

דודנו אלפון ברח לשים לב לקריאתה של עלמה במצוקה, זה מסתער, ושומרי הירול לא מצליחים להבין מה ילד קטן עושה מהמיטה בשעה זו מסתובב - זה מדהים בדיוק כמו שאנחנו זוכרים זה. בדיוק כמו מבחן ה- NES של Super Mario Bros. 2 למבחן זה יש צליל מושלם. אנו מאוכזבים מאמולטורי SNES שונים במהלך השנים בכל הנוגע להשמעת סאונד איכותית, ולכן אנו שמחים לראות שהאחד הזה מטפל בזה כל כך טוב.

עכשיו, בדיוק כמו במדריך הקודם, תוכלו פשוט לחפור ישר למשחק, אך יש ערימה של תכונות מסודרות בתפריט המשחק של האמולטור.

בכל עת במהלך המשחק תוכלו ללחוץ על מקש הבית ב- Wiimote (או ללחוץ שמאלה על מקל הבקרה האנלוגי הימני של בקר GameCube) כדי לגשת לתפריט המשחק של האמולטור כך:

בדומה ל- FCE Ultra GX אנו יכולים לעשות כל מיני דברים מסודרים, כולל:

 • שמור : שמור את המשחק שלך בכל עת באמצעות תכונת התצלום - לא משנה אם המשחק תומך בשמירה או לא תמיד תוכל ליצור נקודת שמירה באמצעות תפריט זה. אנחנו לא יכולים להגיד לך כמה פעמים השתמשנו בתכונת הצילום על מבוכים קשים במיוחד בקישור לעבר .
 • טעינה : טוען את המדינות הקודמות ששמרת שיצרת.
 • הגדרות משחק : כאן תוכלו לשנות מיפוי כפתורים, להתאים את פלט הווידאו ולשנות בקרים. בניגוד לבחירות הבקר הפשוטות יחסית הקיימות ב- NES, אמולטור ה- SNES כולל הגדרות עבור 2 ו -4 בקרי SNES, עכבר ה- SNES (משמש למשחקים כמו Mario Paint ) וה- SuperScope ו- Justifier (שני אקדחי אור שונים זמינים ל- SNES).
 • איפוס : מתפקד כמו כפתור האיפוס במסוף SNES המקורי.
 • תפריט ראשי : מחזיר אותך לתפריט בחירת ה- ROM המקורי למשחק.

קודי רמאות : לאחר שקראתם את חלק ה- NES של ההדרכה אתם מכירים את המושג קודי רמאות אמולציה. קודי הצ'יט מיושמים ב- Snes9x GX.

תצטרך את חבילת קוד הרמאות מדף ההורדות של Snes9x GX, כך שאם לא תפסת את זה כבר אז אז. חלץ אותו לשורש כרטיס ה- SD שלך, כך שכל קודי ה- CHT יגיעו לתיקייה / snes9xgx / cheats /. שוב, כמו עם אמולטור ה- NES, עליכם לוודא ששמות הקבצים .CHT הם התאמה מושלמת ל- ROM של .SMC SNES - בין אם אתם מתאימים את הצ'יט למשחק או להיפך זה לא רלוונטי, הם רק צריכים להתאים.

לאחר שהעתקת קודי הצ'אט ושמות הקבצים תואמים, הגישה אליהם היא פשוטה כמו פתיחת תפריט המשחק (דרך מקש הבית), ניווט אל הגדרות המשחק ובחירת צ'יטים:

אינסוף רופי ופצצות אינסופיות? ניקח עשרה. מלבד זאת, נציע את אותה זהירות שהצענו עם מערכת קוד הצ'יט עבור אמולטור ה- NES - אפשר יותר מדי קודי רמאות וכל מיני דברים מוזרים יכולים לקרות, אם אתה מתקשה להשתמש במערכת הצ'אט נסה להתחיל עם שלך חייב להיות בגידות ולהוסיף אותם בזה אחר זה.

התקנת ערוץ : זה יכול להיות טרחה לקפוץ לתפריט Homebrew בכל פעם שאתה רוצה להפעיל את האמולטורים שלך (ואם יש לך ילדים קטנים המשתמשים במערכת אולי אפילו לא תרצה אותם בתפריט Homebrew). זה המקום שבו התקנת הערוץ המותאם אישית עבור אמולטור SNES שלך היא שימושית.

אם עוד לא תפסת אותו, היכנס לדף ההורדות ותפס את מתקין הערוץ. חלץ את תוכן הארכיון לשורש כרטיס ה- SD שלך ואז הפעל את המתקין פעם אחת מתפריט Homebrew. תתוגמל בערוץ מותאם אישית מתוק, שבדיוק כמו ערוץ NES, יש בו גרפיקה מותאמת אישית וסרטוני הפעלה חלקלקים.

זה כל מה שיש בזה - התקן את האמולטורים, השליך מעל כמה ROMs וקודים לרמות, בצע התקנת ערוצים קטנה כדי להעניק לעצמך גישה מהירה במיוחד למשחקים המועדפים עליך, ואתה בעסק.

בפעם הבאה שחברים יסתיימו ואתה מציע לירות את ה- Wii אתה יכול לגלגל את מחאתם על סיבוב נוסף של MarioKart Wii על ידי התערבות "אהה, לא. אנחנו משחקים את הסוד של מאנה ... עם תמיכה מרובת משתתפים. " אולי תוכל לבצע בהצלחה את הזעזוע שלהם מהיכולת לחיות כותרת מדהימה כל כך לתוכם בלי לשים לב שתפסת את בקר הנגן הראשון.