האם הטלפון החכם שלך באמת זקוק למגן מסך?

סמארטפונים הם יקרים - לא תרצו להוציא מאות דולרים על אחד ובסופו של דבר עם מסך שרוט. אנשים רבים עדיין קונים מגיני מסך כדי להגן על המסכים הללו, אך הם הפכו פחות נחוצים.

מגני מסך היו פעם חובה כמעט, אך ההתקדמות בזכוכית ובציפויים הפכה אותם למיותרים עבור רוב האנשים. אתה לא צריך לקנות מגן מסך כשאתה מקבל טלפון חדש.

מגיני מסך 101

קשורים: כיצד לנקות את הטלפון החכם המלוכלך שלך (מבלי לשבור משהו)

מגן מסך הוא יריעת פלסטיק שקופה שתדביקו למסך הסמארטפון שלכם. הפלסטיק נחתך כך שיתאים לצורה המדויקת של המכשיר שלך יחד עם חורים לכפתורים ולרמקול - לכן אתה קונה מגני מסך שונים למכשירים שונים.

כדי להחיל מגן מסך, בדרך כלל אתה מנקה את מסך המכשיר שלך עם מטלית מיקרופייבר, מורח מעט מי סבון על מגן המסך ואז לוחץ עליו על גבי המסך. עליך למקם את המגן כראוי כך שיתאים, ואתה צריך גם לוודא שמגן המסך מוחל שטוח על המסך. לא היית רוצה שתופיע בועות או סדקים מכוערים מתחת למגן.

בסופו של דבר עם מגן פלסטיק מעל מסך המכשיר. אם המסך שלך היה נשרט, מגן המסך יישרט במקום. קל יותר להחליף את הפלסטיק אם הוא נשרט מאשר להחליף את הזכוכית על מסך המכשיר שלך!

הסבר על זכוכית גורילה

הייתה תקופה שמגיני מסך היו רעיון טוב, אך למכשירים מודרניים מובנה הגנת מסך מתקדמת יותר. ברוב הסמארטפונים שתקנו משתמשים בזכוכית גורילה של קורנינג. זוהי זכוכית קשוחה וקשיחה עם עמידות גבוהה בפני שריטות. קורנינג למעשה הוציאה לאורך השנים גרסאות חדשות של זכוכית גורילה - גורילה גלאס 3 הוצגה בשנת 2013 וקורנינג התגאה בכך שהיא עמידה עד 40% יותר בפני שריטות מאשר גורילה גלאס 2.

המסך של הסמארטפון שלכם כבר עמיד בפני שריטות למדי - בהנחה שיש לכם טלפון חכם אחרון ולא כזה בן חמש.

אם אתה כבר משתמש במגן מסך, ייתכן שתראה שריטה או שתיים במגן המסך שלך ותחשוב שהוא עושה עבודה טובה. זה לא בהכרח נכון - חומרים שמגרדים מגן מסך מפלסטיק לא בהכרח מגרדים את מסך הזכוכית של הטלפון שלך.

אפילו המקשים בכיס שלך לא אמורים להיות מסוגלים לשרוט תצוגה מודרנית של זכוכית גורילה. זכוכית גורילה קשה יותר מהמתכת המשמשת במפתחות, מטבעות ופריטים מתכתיים נפוצים אחרים. קח מפתחות או אפילו סכין ביתית לתצוגת גורילה גלאס של הטלפון החכם המודרני ולא אמור לראות שריטות כלשהן - תמצא שפע של סרטונים של אנשים שמנסים לגרד את המסכים שלהם בעזרת סכינים ב- YouTube.

חסרונות

מגני מסך משנים את חוויית השימוש במסך המגע של הטלפון החכם - הם עשויים להיראות רכים או יותר אחיזים. הצבת דף פלסטיק נוסף בינך לבין המסך תשנה את מראה המסך של המכשיר שלך, במיוחד אם מגן המסך משתבש לאורך זמן. מגן מסך עשוי להרים שריטות מכוערות שלא היו ממש מגרדות את מסך הטלפון החכם.

כל זה בהנחה שתחיל את מגן המסך כהלכה - אם אתה לא נזהר, אתה עלול בסופו של דבר עם בועות וסדקים מתחת למגן המסך שלך וייתכן שתצטרך להחיל אחד חדש.

אז מתי אתה צריך מגן מסך?

כמה חומרים נפוצים יכולים לשרוט את זכוכית גורילה. האשם הגדול ביותר הוא חול - אם אתה הולך לחוף הים ובסופו של דבר עם קצת חול בכיס שלך, החול הזה יכול להתחכך במסך הזכוכית של הטלפון החכם שלך ולגרד אותו. סלעים קשים עובדים באופן דומה - אם אתה מפיל את הטלפון החכם שלך על הקרקע והוא מחליק לאורך בטון או סלעים, יש סיכוי טוב שהתצוגה שלו תישרט (בין היתר לנזק). סוגים אחרים של זכוכית, מתכות נדירות וחומרים קשים מאוד כמו יהלומים יכולים גם לשרוט את מסך הזכוכית של גורילה.

לכן, אם אתה מבלה זמן רב על החוף, ייתכן שתרצה מגן מסך בכל מקרה.

מגני מסך מתהדרים גם בציפויים נגד טביעות אצבעות, אך בסמארטפונים מודרניים יש ציפויים "אולופוביים" הדוחים את השמן על אצבעותיכם, ומפחיתים טביעות אצבע מכוערות. גם אם יש לך טביעות אצבעות המצטברות, אתה רק צריך לנגב את המסך במהירות - באופן אידיאלי עם מטלית מיקרופייבר.

מגני מסך אינם פריט חובה יותר. אתה יכול להשתמש בבטחה בסמארטפון מודרני עם מסך "עירום", וגם אם תכניס אותו לאותו כיס עם המפתחות והמטבעות שלך - זה אמור להיות בסדר. כמובן, סביר להניח שתרצה לשמור את המפתחות והמטבעות בכיס אחר - יש סיכוי שהם יוכלו לגרד חלק אחר בטלפון שלך.

קרדיט תמונה: וויליאם הוק בפליקר, קליפסו קריסטל בפליקר, כריס יאנג בפליקר, מייקל קוגלן בפליקר