כיצד לצרוב תקליטורי DVD ווידאו ב- Windows 7 (ללא תוכנה נוספת)

תוכנה כמו DVD Flick מעולה לצריבת וידאו לתקליטורי DVD, אך Windows 7 כוללת למעשה תוכנות צריבת DVD מובנות. באופן מוזר, זו הפעם האחרונה שהחברה עשתה זאת - בעוד ש- Windows 8 ו- Windows 10 יכולים להשמיע סרטי DVD, הם לא יכולים ליצור אותם עם צורב DVD ללא כלים מצדדים שלישיים.

אולי מיקרוסופט לא רצתה לשלם את דמי רישוי התוכנה הנחוצים לשמירת הכלי בגרסאות מאוחרות יותר, או אולי עליית המדיה הדיגיטלית פשוט הסירה את הצורך. כך או כך, אם אתה מחזיק מעמד של Windows 7, אתה יכול לצרוב סרטים או אוספי תמונות משלך מבלי להוריד שום תוכנה נוספת. כך.

הערה:  מדריך זה מיועד לצריבת וידאו ומדיה אחרת המיועדת לנגן DVD, ולא רק ל- DVD נתונים. עיין במדריך זה אם זה מה שאתה מחפש.

שלב ראשון: טען את המדיה שלך

פתח את כונן ה- DVD והכנס דיסק ריק. כל סוג של DVD שניתן לצרוב (DVD-R, DVD + R, DVD-RW וכו ') אמור לעבוד, כל עוד צורב ה- DVD שלך תומך בכך.

לחץ על לחצן התחל והקלד "dvd". "Windows DVD Maker" צריכה להיות התוצאה הראשונה - לחץ עליה כדי להפעיל את התוכנית.

ממסך ההיכרות תוכלו להוסיף קבצי תמונות ווידאו למערכת אחסון ותפריט ה- DVD. לחץ על כפתור "הוסף פריטים" כדי לפתוח תפריט סייר Windows, שבו תוכל לחפש ולהוסיף קבצי וידאו, שמע ותמונות. תוכל להוסיף כמה שתרצה, עד לגבול הדיסק הריק בכונן ה- DVD שלך (בדרך כלל ארבעה עד שמונה ג'יגה).

Windows DVD Maker אינו כלי חזק במיוחד והוא מוגבל לסוגי הקבצים הבאים:

  • קבצי וידאו : ASF, AVI, DVR-MS, M1V, MP2, MP2V, MPE, MPEG, MPG, MPV2, WM, WMV
  • קבצי תמונה:  BMP, DIB, EMF, GIF, JFIF, JPE, JPEG, JPG, PNG, TIF, TIFF, WMF
  • קבצי סאונד : AIF, AIFC, AIFF, ASF, AU, MP2, MP3, MPA, SND, WAV, WMA

אם המדיה שלך בפורמט אחר, יהיה עליך להמיר אותה או להשתמש בתוכנה חזקה יותר כמו DVD Flick.

הוסף לרשימה את כל מה שתרצה, או את כל מה שאתה יכול להכניס ל" 150 דקות "של אחסון שרירותי משהו שהוא מגבלת התוכנה. תוכל לתת לפריטים סדר גס על ידי לחיצה על פריט ואז לחיצה על החצים למעלה או למטה בשורת התפריטים.

שלב שני: הגדר את האפשרויות הטכניות שלך

לחץ על "אפשרויות" בפינה השמאלית התחתונה. זה מציע כמה אפשרויות עבור תקליטורי DVD מחוברים - כלומר תקליטורי DVD שנועדו להיות מופעלים כסרט ולא פשוט לקרוא אותם כנתונים.

להלן האפשרויות העיקריות שתוכל לשנות:

  • בחר הגדרות הפעלה של DVD : בחר תפריט מלפנים, תפריט מאחורי הסרטונים או סרטוני לולאה בלבד. רוב המשתמשים ירצו "התחל בתפריט DVD."
  • יחס גובה-רוחב של DVD : זהו סטנדרטי, 4: 3, או מסך רחב, 16: 9. בחר את הפורמט המתאים ביותר לסרטונים שאתה טוען מהאחסון המקומי שלך.
  • פורמט וידאו : NTSC הוא הפורמט הסטנדרטי עבור נגני וידיאו שנמכרים בצפון אמריקה וברוב דרום אמריקה (למעט ברזיל וארגנטינה), בתוספת יפן, דרום קוריאה, טייוואן והפיליפינים, PAL הוא בדרך כלל הסטנדרט עבור כל האזורים האחרים. בחר על סמך המקום בו ברצונך להשמיע את ה- DVD שלך.
  • מהירות צורב DVD : מהירויות גבוהות יותר הן, ובכן, מהירות יותר, אך יכולות לגרום לשגיאות נתונים במקרים נדירים מאוד.

התעלם מהכרטיסייה "תאימות" ולחץ על "אישור" כאשר הבחירות שלך הסתיימו. אתה יכול להוסיף כותרת בשדה "כותרת DVD" בסמוך לתחתית החלון - לסרטון שלנו היינו מתייגים אותו כ"באני באק באק ". לחץ על "הבא" בחלון הראשי.

שלב שלישי: בחר תפריט

במסך זה תוכלו לבחור בתפריט שיופיע לפני הפעלת הסרטון, בהנחה שכך הגדרתם בסעיף הקודם. כל זה לא חשוב במיוחד, אלא רק מעניק מעט יותר כשרון למצגת. ניתן לבחור סגנונות סטנדרטיים מתיבת הגלילה משמאל.

לחץ על "טקסט תפריט" כדי להתאים אישית את טקסט הפעולה עם התפריט עצמו, כולל שמות של פעולות ספציפיות כמו "הפעל" ו"סצינות ", גופנים שונים, ושינויים כמו טקסט מודגש. כפתור "מצגת השקופיות" מאפשר לך להוסיף רצועת מוסיקה מאחורי המצגת המובנית עבור כל תמונה בודדת או מקובצת ב- DVD (שוב, המוסיקה צריכה להתאים לאחסון הזמין).

"תפריט התאמה אישית" מאפשר לך לשנות את הווידאו שמתנגן אוטומטית מאחורי אפשרויות התפריט. אם יש לך זמינים כלשהם, תוכל להוסיף קטעי וידיאו קצרים ושמע רקע שיופעל בזמן שהמשתמש מבצע בחירות בתפריט הראשי או בתפריט הסצנה. ניתן לשנות את הגופן גם כאן, יחד עם כפתורי הסצנות (אם הם נוספו). שוב, זכור שכל סרטון או שמע שתוסיף במסך זה צריך להתאים למרחב שנותר בדיסק. ניתן לשמור סגנונות לשימוש בפרויקטים מאוחרים יותר.

הן בתפריטים המותאמים אישית והן במסך התפריט הגדול יותר, אתה יכול ללחוץ על "תצוגה מקדימה" כדי לראות את התפריט, הכותרות, ווידאו הרקע והשמע בפעולה לפני צריבת הדיסק עצמו.

שלב רביעי: צריבה, מותק, צריבה

כשתהיה מוכן, לחץ על "צריבה". עכשיו פשוט המתן - תלוי כמה נתונים הוספת לדיסק יכול להימשך מספר דקות או יותר משעה. כשתסיים, הקפץ אותו לכל נגן DVD (או כל מחשב אחר עם כונן DVD ותוכנת השמעה) כדי ליהנות מהסרט שלך.

קרדיט תמונה: ג'פרי פיירצ'יילד / פליקר