כיצד לשלב טקסט מתאים מרובים לתא אחד ב- Excel

אם יש לך גליון עבודה גדול בחוברת עבודה של Excel, שבו אתה צריך לשלב טקסט ממספר תאים, אתה יכול לנשום לרווחה מכיוון שאתה לא צריך להקליד את כל הטקסט הזה. אתה יכול לשרשר את הטקסט בקלות.

שרשור הוא פשוט דרך מפוארת לומר "לשלב" או "להצטרף" ויש פונקציה מיוחדת ב- Excel כדי לעשות זאת. פונקציה זו מאפשרת לך לשלב טקסט מתאים שונים לתא אחד. לדוגמא, יש לנו גליון עבודה המכיל שמות ופרטי קשר. אנו רוצים לשלב את העמודות שם משפחה ושם פרטי בכל שורה לעמודה שם מלא.

כדי להתחיל, בחר בתא הראשון שיכיל את הטקסט המשולב, או המשורשר. התחל להקליד את הפונקציה בתא, החל מסימן שווה, כדלקמן.

= CONCATENATE (

כעת, אנו מזינים את הארגומנטים לפונקציה CONCATENATE, האומרים לפונקציה אילו תאים לשלב. אנו רוצים לשלב את שתי העמודות הראשונות, עם השם הפרטי (עמודה B) ראשונה ואז שם המשפחה (עמודה A). אז שני הטיעונים שלנו לפונקציה יהיו B2 ו- A2.

ישנן שתי דרכים בהן ניתן להזין את הטיעונים. ראשית, אתה יכול להקליד את הפניות התא, מופרדות בפסיקים, אחרי סוגריים הפתיחה ואז להוסיף סוגריים סוגרים בסוף:

= CONCATENATE (B2, A2)

ניתן גם ללחוץ על תא כדי להזין אותו לפונקציה CONCATENATE. בדוגמה שלנו, לאחר הקלדת שם הפונקציה והסוגריים הפותחים, אנו לוחצים על התא B2, מקלידים בפונקציה פסיק אחרי B2, לוחצים על התא A2 ואז מקלידים את הסוגריים הסוגרים אחרי A2 בפונקציה.

לחץ על Enter כשתסיים להוסיף את הפניות התאים לפונקציה.

שימו לב כי אין רווח בין שם פרטי ושם משפחה. הסיבה לכך היא שהפונקציה CONCATENATE משלבת בדיוק את מה שיש בטיעונים שאתה נותן לה ותו לא. אין רווח אחרי השם הפרטי ב B2, ולכן לא התווסף רווח. אם ברצונך להוסיף רווח, או כל פיסוק או פרטים אחרים, עליך להורות לפונקציה CONCATENATE לכלול אותו.

כדי להוסיף רווח בין השם הפרטי ושם המשפחה, אנו מוסיפים רווח כארגומנט נוסף לפונקציה, בין הפניות לתאים. לשם כך אנו מקלידים חלל המוקף במרכאות כפולות. ודא ששלושת הארגומנטים מופרדים באמצעות פסיקים.

= CONCATENATE (B2, "", A2)

לחץ אנטר.

זה יותר טוב. כעת, יש רווח בין השם הפרטי ושם המשפחה.

קשורים: כיצד למלא נתונים רציפים אוטומטית ל- Excel בעזרת ידית המילוי

כעת, אתה בטח חושב שעליך להקליד את הפונקציה בכל תא בעמודה או להעתיק אותה ידנית לכל תא בעמודה. למעשה, אתה לא. יש לנו עוד טריק מסודר שיעזור לכם להעתיק במהירות את הפונקציה CONCATENATE לתאים האחרים בעמודה (או בשורה). בחר את התא בו נכנסת זה עתה לפונקציה CONCATENATE. הריבוע הקטן בפינה הימנית התחתונה של הנבחר נקרא ידית המילוי. ידית המילוי מאפשרת לך להעתיק ולהדביק תוכן במהירות לתאים סמוכים באותה שורה או עמודה.

העבר את הסמן מעל ידית המילוי עד שהוא הופך לסימן פלוס שחור ואז לחץ עליו וגרור אותו מטה.

הפונקציה שהזנת זה עתה מועתקת לשאר התאים בעמודה ההיא, והפניות התא משתנות כך שיתאימו למספר השורות עבור כל שורה.

ניתן גם לשרשר טקסט ממספר תאים באמצעות אופרטור החומש (&). לדוגמה, תוכל להיכנס =B2&" "&A2כדי לקבל את אותה התוצאה כמו =CONCATENATE(B2,” “,A2). אין שום יתרון ממשי בשימוש אחד על השני. אם כי השימוש במפעיל אמפרסנד מביא לכניסה קצרה יותר. עם זאת, הפונקציה CONCATENATE עשויה להיות קריאה יותר, וכך יהיה קל יותר להבין מה קורה בתא.