כיצד לפקח (ולהפחית) את השימוש בנתונים שלך באייפון

קשה להשיג נתונים סלולריים ללא הגבלה. עקוב אחר כמה נתונים אתה משתמש כדי להימנע מתשלום עמלות מופרזות או ממהירות הנתונים שלך נמעכת עד לטפטוף להמשך מחזור החיוב שלך.

בעולם אידיאלי, לא תצטרך לבצע ניהול מיקרו של כל הדברים האלה. אבל עדיין לא כולנו חיים בעולם הזה, וישנן דרכים רבות להפחית את הנתונים שהטלפון שלך משתמש בהם.

כיצד לבדוק את השימוש בנתונים שלך

קשורים: כיצד לפקח (ולהפחית) את השימוש בנתונים שלך ב- Android

לפני כל דבר אחר, עליך לבדוק את השימוש בנתונים שלך. אם אינך יודע כיצד נראה השימוש האופייני שלך, אין לך מושג עד כמה אתה זקוק לשינוי דפוסי צריכת הנתונים שלך.

תוכל לקבל אומדן גס של השימוש בנתונים שלך באמצעות מחשבוני ספרינט, AT&T או Verizon, אך הדבר הטוב ביותר לעשות הוא למעשה לבדוק את השימוש שלך במהלך החודשים האחרונים.

הדרך הקלה ביותר לבדוק את השימוש בנתונים בעבר היא להיכנס לפורטל האינטרנט של ספקית הסלולר שלך (או לבדוק את חשבונות הנייר שלך) ולבדוק מה השימוש שלך בנתונים. אם אתה בדרך כלל מתרחש תחת מכסת הנתונים שלך, ייתכן שתרצה ליצור קשר עם הספק שלך ולראות אם אתה יכול לעבור לתוכנית נתונים פחות יקרה. אם אתה מתקרב לכובע הנתונים או חורג ממנו, אתה בהחלט רוצה להמשיך לקרוא.

אתה יכול גם לבדוק את השימוש האחרון בנתונים הסלולריים ב- iPhone שלך. עבור אל הגדרות> נייד. גלול מטה ותראה כמות נתונים המוצגת תחת "שימוש בנתונים סלולריים" עבור "התקופה הנוכחית".

המסך הזה מאוד מבלבל, אז אל תיבהלו אם אתם רואים מספר גבוה מאוד! תקופה זו לא מתאפסת באופן אוטומטי מדי חודש, ולכן השימוש בנתונים שתראה כאן עשוי להיות סך הכל מחודשים רבים. סכום זה מתאפס רק כאשר אתה גולל לתחתית מסך זה ומקיש על האפשרות "אפס סטטיסטיקה". גלול מטה ותראה מתי אפסת לאחרונה את הנתונים הסטטיסטיים.

אם ברצונך שמסך זה יציג סה"כ רץ לתקופת החיוב הסלולרית הנוכחית שלך, יהיה עליך לבקר במסך זה ביום בו תקופת החיוב החדשה שלך תיפתח מדי חודש ולאפס את הנתונים הסטטיסטיים באותו יום. אין דרך לאפס את זה באופן אוטומטי לפי לוח זמנים מדי חודש. כן, זה עיצוב מאוד לא נוח.

כיצד לשמור על השימוש בנתונים שלך

אז עכשיו כשאתה יודע בכמה אתה משתמש, אתה בטח רוצה לדעת כיצד להקטין את המספר הזה. להלן מספר טיפים להגבלת השימוש בנתונים שלך ב- iOS.

לפקח ולהגביל את השימוש בנתונים, יישום לפי אפליקציה

קשורים: מהו Wi-Fi Assist וכיצד מכבים אותו?

בדוק את כמות הנתונים הסלולריים המשמשים את היישומים שלך לתקופה מאז שאיפסת אותם במסך הגדרות> סלולרי. זה יגיד לך בדיוק אילו יישומים משתמשים בנתונים האלה - או בזמן שאתה משתמש בהם, או ברקע. הקפד לגלול מטה לתחתית כדי לראות את כמות הנתונים המשמשת את "שירותי המערכת" המובנים ב- iOS.

להרבה מהאפליקציות האלה עשויות להיות הגדרות מובנות משלהן להגבלת השימוש בנתונים - לכן פתח אותן וראה מה מציעות ההגדרות שלהן.

לדוגמא, אתה יכול למנוע מ- App Store להוריד אוטומטית תוכן ועדכונים בזמן שה- iPhone שלך ​​נמצא בנתונים סלולריים, ולאלץ אותו להמתין עד שתתחבר לרשת Wi-Fi. עבור אל הגדרות> iTunes ו- App Stores והשבית את האפשרות "השתמש בנתונים סלולריים" אם תרצה לעשות זאת.

אם אתה משתמש באפליקציית Podcasts המובנית, אתה יכול להורות לה להוריד רק פרקים חדשים ב- Wi-Fi. עבור אל הגדרות> פודקאסטים והפעל את האפשרות "הורד רק ב- Wi-Fi".

לאפליקציות רבות אחרות (כמו פייסבוק) יש אפשרויות משלהן למזער את מה שהן עושות עם נתונים סלולריים ולהמתין לרשתות Wi-Fi. כדי למצוא אפשרויות אלה, בדרך כלל תצטרך לפתוח את האפליקציה הספציפית שברצונך להגדיר, למצוא את מסך ההגדרות שלה ולחפש אפשרויות שיעזרו לך לשלוט כאשר האפליקציה משתמשת בנתונים.

אם לאפליקציה אין את ההגדרות האלה, אתה יכול להגביל את השימוש בנתונים שלה מאותו הגדרות> מסך סלולרי. פשוט הפוך את המתג לצד אפליקציה, כפי שמוצג להלן. אפליקציות שתשבית כאן עדיין יוכלו להשתמש ברשתות Wi-Fi, אך לא בנתונים סלולריים. פתח את האפליקציה בזמן שיש לך חיבור נתונים סלולרי בלבד והוא יתנהג כאילו הוא לא מקוון.

תראה גם כמה נתונים משתמשים ב- "Wi-Fi Assist" בתחתית המסך הסלולרי. תכונה זו גורמת ל- iPhone שלך ​​להימנע משימוש ב- Wi-Fi ולהשתמש בנתונים סלולריים אם אתה מחובר לרשת Wi-Fi שאינה עובדת היטב. אם אתה לא נזהר ויש לך תוכנית נתונים מוגבלת, ה- Wi-Fi Assist יכול לאכול את הנתונים האלה. תוכל להשבית את ה- Wi-FI Assist ממסך זה, אם תרצה בכך.

השבת רענון אפליקציות ברקע

קשורים: כיצד לראות אילו אפליקציות מרוקנות את הסוללה שלך ב- iPhone או iPad

מאז iOS 7, אפל אפשרה לאפליקציות לעדכן ולהוריד תוכן באופן אוטומטי ברקע. תכונה זו נוחה, אך עלולה לפגוע בחיי הסוללה ולגרום לאפליקציות להשתמש בנתונים סלולריים ברקע, גם כאשר אינך משתמש בהם באופן פעיל. השבת רענון אפליקציות רקע ואפליקציה תשתמש בנתונים רק כשאתה פותח אותם, לא ברקע.

כדי לקבוע אילו אפליקציות יכולות לעשות זאת, עבור אל הגדרות> כללי> רענון אפליקציות ברקע. אם אינך רוצה שאפליקציה תתרענן ברקע, השבת את המתג שלידה. אם אינך מעוניין באפליקציות המשתמשות בנתונים ברקע, השבת את המחוון "רענון אפליקציות רקע" בחלקו העליון של המסך.

השבתת התראות דחיפה יכולה גם לחסוך מעט נתונים, אם כי התראות דחיפה זעירות למדי.

השבת דואר, אנשי קשר וסינכרון לוח שנה

קשורים: השתמש ברענון ידני כדי לחסוך חיי סוללה בכל טאבלט או טלפון חכם

כברירת מחדל, ה- iPhone שלך ​​יתפוס אוטומטית דוא"ל, אנשי קשר ואירועי לוח שנה מהאינטרנט. אם אתה משתמש בחשבון Google, הוא בודק באופן קבוע בשרתים מידע חדש.

אם אתה מעדיף לבדוק את הדוא"ל שלך בלוח הזמנים שלך, אתה יכול לעשות זאת. עבור אל הגדרות> דואר> חשבונות> אחזר נתונים חדשים. תוכל לשנות את האפשרויות כאן כדי לקבל הודעות דוא"ל חדשות ונתונים אחרים "באופן ידני". הטלפון שלך לא יוריד הודעות דוא"ל חדשות עד שתפתח את אפליקציית הדואר.

נתוני מטמון במצב לא מקוון מתי שאתה יכול

קשורים: כיצד להוריד סרטים ותוכניות טלוויזיה כדי לצפות בהם במטוס (או בכל מקום אחר במצב לא מקוון)

היכונו מבעוד מועד, ולא תצטרכו להשתמש בנתונים כה רבים. לדוגמה, במקום להזרים מוסיקה באפליקציה כמו Spotify (או שירותי מוסיקה אחרים), הורד קבצי מוסיקה אלה לשימוש לא מקוון באמצעות התכונות הלא מקוונות המובנות של Spotify. במקום להזרים פודקאסטים, הורד אותם ב- Wi-Fi לפני שאתה עוזב את הבית. אם יש לך אמזון פריים או יוטיוב אדום, אתה יכול להוריד קטעי וידאו מאמזון או יוטיוב לטלפון שלך ולצפות בהם במצב לא מקוון.

אם אתה זקוק למפות, אמור למפות Google לשמירת מפות לאזור המקומי שלך במצב לא מקוון ואולי אפילו לספק הוראות ניווט לא מקוונות, וכך תחסוך את הצורך בהורדת נתוני מפות. חשוב על מה שאתה צריך לעשות בטלפון שלך והבין אם יש דרך לטלפון שלך להוריד את הנתונים הרלוונטיים מבעוד מועד.

השבת נתונים סלולריים לחלוטין

לקבלת פתרון קיצוני, אתה יכול לעבור למסך הסלולר ולהעביר את מתג הנתונים הסלולרי בחלקו העליון לכיבוי. לא תוכל להשתמש שוב בנתונים הסלולריים עד שתפעיל אותם מחדש. זה עשוי להיות פיתרון טוב אם אתה צריך להשתמש בנתונים סלולריים רק לעיתים רחוקות, או אם אתה מתקרב לסוף החודש וברצונך להימנע מחיובי יתר על המידה.

ניתן גם להשבית נתונים סלולריים בזמן נדידה מכאן. הקש על "אפשרויות נתונים סלולריים" ותוכל לבחור להשבית את "נדידת נתונים", אם תרצה בכך. ה- iPhone שלך ​​לא ישתמש בנתונים ברשתות נדידה שעלולות לעלות כשאתה נוסע, וישתמש בנתונים רק כאשר הוא מחובר לרשת של הספק שלך.

אינך צריך לבצע את כל הטיפים הללו, אך כל אחד מהם יכול לעזור לך למתוח את קצבת הנתונים. צמצמו נתונים מבוזבזים ותוכלו להשתמש בשאר לדברים שאכפת לכם מהם.

קרדיט תמונה: קרליס דמברנס