שלוש דרכים לחיפוש מהיר בקבצי המחשב שלך ב- Windows 10

תפריט התחלה של Windows 10 יכול לחפש בקבצים שלך, אך נראה שמיקרוסופט מעוניינת יותר לדחוף בינג ותכונות חיפוש מקוונות אחרות בימינו. אמנם ל- Windows עדיין יש כמה תכונות חיפוש חזקות, אך קצת יותר קשה למצוא אותן - ותרצה לשקול במקום זאת כלי צד שלישי.

תפריט התחלה (וקורטנה)

פונקציונליות החיפוש של תפריט התחלה ב- Windows 10 מטופלת על ידי Cortana, והיא מחפשת בינג ובמקורות מקוונים אחרים בנוסף לקבצים במחשב המקומי שלך.

בגירסה הראשונית של Windows 10, תוכל ללחוץ על כפתור "הדברים שלי" בעת חיפוש כדי לחפש רק במחשב שלך. תכונה זו הוסרה בעדכון יום השנה. אין דרך לחפש רק בקבצי המחשב המקומי שלך בזמן חיפוש במחשב שלך - אלא אם כן תשבית את Cortana דרך הרישום.

עם זאת, עדיין תוכל להשתמש בתפריט התחל לחיפושים בסיסיים של קבצים. חפש קובץ המאוחסן במיקום באינדקס והוא אמור להופיע אי שם ברשימה.

זה לא תמיד יעבוד מכיוון שתפריט התחלה מחפש רק מיקומים שנוספו לאינדקס, ואין דרך לחפש באזורים אחרים במערכת שלך מכאן מבלי להוסיף אותם לאינדקס.

כברירת מחדל, תפריט התחלה מחפש בכל מה שהוא יכול - קבצים באינדקס, בינג, OneDrive, חנות Windows ומיקומים מקוונים אחרים. ניתן לצמצם זאת על ידי לחיצה על כפתור "מסננים" ובחירת "מסמכים", "תיקיות", "תמונות" או "סרטונים".

הבעיה היא שאין שום דרך לחפש רק בכל הקבצים המקומיים שלך. קטגוריות אלה כולן צרות וכוללות מיקומים מקוונים, כמו ה- OneDrive שלך.

קשורים: כיצד לבחור אילו קבצים Windows מחפש אינדקסים במחשב שלך

כדי לשפר את התוצאות, לחץ על האפשרות "פילטרים" בתפריט ואז לחץ על כפתור "בחר מיקומים" בתחתית התפריט. תוכל לבחור את מיקומי החיפוש שלך באינדקס. Windows סורק ומפקח באופן אוטומטי על תיקיות אלה, ובונה את אינדקס החיפוש בו הוא משתמש בעת חיפוש באמצעות תפריט התחלה. כברירת מחדל, הוא יוסיף אינדקס לתיקיות של חשבון המשתמש שלך ולא הרבה אחר.

סייר קבצים

אם לעתים קרובות אתה מוצא את עצמך מתוסכל מתכונת החיפוש בתפריט התחל, שכח ממנה ועבור לסייר הקבצים כאשר ברצונך לחפש. בסייר הקבצים, נווט לתיקיה שברצונך לחפש. לדוגמה, אם אתה רק רוצה לחפש בתיקיית ההורדות שלך, פתח את תיקיית ההורדות. אם אתה רוצה לחפש את כל כונן C: שלך, עבור אל C :.

לאחר מכן הקלד חיפוש בתיבה בפינה השמאלית העליונה של החלון ולחץ על Enter. אם אתה מחפש מיקום באינדקס, תקבל תוצאות באופן מיידי. (אתה יכול לעשות את זה קצת יותר מהיר על ידי אמירה ל- Windows להתחיל תמיד לחפש כשאתה מקליד את סייר הקבצים.)

אם המיקום שאתה מחפש אינו באינדקס - למשל, אם אתה מחפש את כל כונן C: שלך - תראה סרגל התקדמות כש- Windows מעיין בכל הקבצים במיקום ובודק לראות איזה מתאים לך לחפש.

באפשרותך לצמצם את העניינים על ידי לחיצה על הכרטיסייה "חיפוש" ברצועת הכלים ובאפשרויות השונות לבחירת סוג הקובץ, הגודל והמאפיינים שאתה מחפש.

שים לב שכאשר מחפשים במיקומים שאינם באינדקס, Windows יחפש רק שמות קבצים ולא את תוכנם. כדי לשנות זאת, תוכלו ללחוץ על כפתור "אפשרויות מתקדמות" ולהפעיל את "תוכן הקובץ". Windows תעשה חיפוש עמוק יותר ותמצא מילים בתוך קבצים, אך זה עלול לקחת הרבה יותר זמן.

כדי להפוך את Windows לאינדקס לתיקיות נוספות, לחץ על אפשרויות מתקדמות> שנה מיקומים באינדקס והוסף את התיקיה הרצויה. זהו אותו אינדקס המשמש לתכונת חיפוש בתפריט התחל.

הכל, כלי צד שלישי

אם אתה לא מתרגש מכלי החיפוש המשולבים של Windows, כדאי לך להימנע מהם וללכת עם כלי צד שלישי. יש לא מעט כאלה הגונים שם, אבל אנחנו אוהבים הכל - וכן, זה בחינם.

הכל מאוד מהיר ופשוט. הוא בונה אינדקס חיפוש תוך כדי השימוש בו, כך שתוכל פשוט להתחיל לחפש והוא יעבוד מיד. זה אמור להיות מסוגל להוסיף את רוב המחשבים האישיים למספר דקות ספורות. זהו יישום קטן וקל משקל המשתמש במשאבי מערכת מינימליים. כמו כלים רבים אחרים של Windows, הוא זמין גם כיישום נייד.

החיסרון האחד שלה, בהשוואה לחיפוש המובנה של Windows, הוא שהוא יכול לחפש רק שמות קבצים ותיקיות - הוא לא יכול לחפש את הטקסט בתוך אותם קבצים. אך זוהי דרך מהירה מאוד למצוא קבצים ותיקיות לפי שם בכל המערכת שלך, מבלי להתמודד עם Cortana או להורות ל- Windows להוסיף את כונן המערכת לאינדקס, מה שעלול להאט את העניינים.

הכל עובד מהר מאוד. זה בונה מסד נתונים של כל קובץ ותיקיה במחשב שלך וחיפושים מתרחשים באופן מיידי תוך כדי הקלדה. הוא פועל באזור ההודעות שלך (המכונה גם מגש המערכת) ותוכל להקצות קיצור מקשים כדי לפתוח במהירות את החלון מ'כלים '>' אפשרויות '>' כללי '>' מקלדת ', אם תרצה בכך. אם ברצונך לחפש במהירות בכל הקבצים במחשב האישי שלך, זהו פתרון טוב בהרבה מכלי החיפוש המשולבים של Windows.