איזה Chromecast עלי לקנות (וכדאי לשדרג את הישן שלי)?

ה- Chromecast יצא מספיק זמן כדי שיהיו לו כמה דורות של חומרה. אבל מה ההבדל ביניהם, וכדאי לשדרג לגרסאות החדשות יותר?

קשורים: כיצד להתקין את ה- Chromecast החדש שלך

ה- Chromecast המקורי, שפורסם במקור ב -2013, טס מהמדפים בזכות קלות השימוש שלו, התמיכה המצוינת באפליקציות והדרך הפשוטה ביותר שאיפשרה לאנשים להשליך את YouTube, Netflix ומקורות וידאו פופולריים אחרים לטלוויזיה HDTV שלהם. אהבנו את ה- Chromecast אז ואנחנו עדיין אוהבים אותו עכשיו.

בשנת 2015, גוגל פרסמה גרסה מעודכנת של ה- Chromecast וכן את ה- Chromecast Audio (כלי לא פחות קל לשימוש שהופך את הרמקולים המטומטמים שלך לחכמים). ואז, שנה אחרי זה בשנת 2016, גוגל שיחררה את ה- Chromecast Ultra, שאינו דור שלישי ל- Chromecast אלא קו Chromecast חדש לגמרי שעולה 69 $ במקום 35 $.

עם כל הגרסאות האלה וכמות השנים שבין המהדורה, ייתכן שאתה תוהה אם כדאי לשדרג את ה- Chromecast מהדור הראשון שלך. לחלופין, אם אתה קונה בפעם הראשונה, אתה עשוי לתהות אם כדאי לקנות את ה- Ultra בדור השני של Chromecast.

בואו נסתכל על המפרט והתכונות של כל מכשיר ואז נדגיש מתי, במיוחד, כדאי לבחור בדגמים החדשים יותר.

ההבדל בין דור ראשון, דור שני ואולטרה

במקום לצלול לפרטים הזעירים בין הדגמים (כמו ההבדלים החשובים לאין ערוך בין מעבדי מערכת On-a-Chip שהדגמים השונים משתמשים בהם), בואו נתמקד בתכונות המעשיות שלמעשה משנות את חווית המשתמש שלכם.

קשורים: כיצד להשתמש בשלט רחוק פיזי עם ה- Chromecast שלך

כל שלושת דגמי ה- Chromecast יכולים לנגן תוכן של 1080p, וכל השלושה תומכים ב- HDMI CEC (מה שאומר שתוכלו לשלוט בקלות בדברים כמו הפעלה של Netflix בשלט הטלוויזיה הרגיל שלכם אם הטלוויזיה שלכם תומכת בכך). כל השלושה משתמשים באותו פרוטוקול Google Cast ויכולים לגשת לאותם אפליקציות בדיוק.

בנוסף, שלושתם מופעלים באמצעות מתאם מיקרו USB. עם זאת, מתאם ה- USB שמגיע עם ה- Chromecast Ultra תומך בקישוריות אתרנט. אתה יכול לרכוש את אותו מתאם רשת פלוס-רשת משודרג עבור Chromecasts מהדור הראשון והשני, אך זה יעלה לך 15 $.

אם כבר מדברים על רשת, זה אחד ההבדלים הגדולים ביותר בין שני הדורות: הדור השני Chromecast ו- Chromecast Ultra תומכים שניהם ב- Wi-Fi b / g / n / ac ברצועות 2.4GHz ו- 5GHz. Chromecast המקורי, לעומת זאת, אינו תומך ב- AC אלחוטי, ומשדר רק ברצועת ה -2.4 GHz.

קשורים: מה ההבדל בין 2.4 ו -5 Ghz Wi-Fi (ובמה עלי להשתמש)?

לבסוף, ה- Ultra הוא ה- Chromecast היחיד התומך בהשמעת וידאו 4K ו- HDR.

דבר אחד שתציין שלא הדגשנו כלל היה ההבדל במפרט חומרה גולמי. מניסיוננו, הפרש המהירות בין המהדורות השונות של Chromecast קטן עד לא קיים. בין אם זה לוקח 2 שניות או 1.5 שניות להעלות זרם מנטפליקס זה ממש לא רלוונטי כשאתה יושב לראות תוכנית טלוויזיה או סרט בשעה-שעתיים הקרובות.

עם הבדלים אלה בתכונה, בואו נבדוק האם כדאי לשדרג את ה- Chromecast שלכם או לקנות אותו בקו המוצרים.

מתי כדאי (ולא כדאי) לשדרג

יש כמה מצבים ברורים שבהם כדאי לשקול לשדרג את ה- Chromecast שלך. אם כל אחת מההצהרות הבאות חלה עליך, אתה מועמד למודל טוב יותר.

קשורים: כיצד לפתור בעיות נפוצות של Google Chromecast

אני רוצה להשתמש ב- Wi-Fi אבל הכיסוי של 2.4 GHz בה הטלוויזיה שלי נמצא גרוע. אם אתה רוצה להשתמש ב- Chromecast במיקום שבו להקת 2.4GHz צפופה  ו אתה רוצה לשמור את אלחוטיות Chromecast, אז זה שווה שדרוג למודל, כמו הדור השני Ultra, כי תומך 5GHz Wi-Fi. לא בטוח אם זו הבעיה שלך? קרא כאן עוד על ההבדל בין 2.4 GHz ו- 5 GHz, כמו גם כיצד לפתור בעיות ספציפיות ל- Chromecast.

יש לי, או מתכנן לרכוש בעתיד הקרוב טלוויזיה עם יכולת 4K. בעוד שהרוב המכריע של התוכן עדיין 1080p, אם יש לך טלוויזיה 4K וברצונך להיכנס לחלק מהתכנים המוקדמים יותר מ- 1080 (כמו חלק מתוכניות 4K של נטפליקס), תצטרך Chromecast Ultra.

גם אם אין לך כרגע 4K HDTV, אם אתה שוקל ברצינות להשיג כזה, עדיין סביר לרכוש את Chromecast Ultra בסכום של 70 דולר על Chromecast של הדור השני של $ 35, שכן ככל הנראה תשדרג את ה- Chromecast הרגיל ב הזמנה קצרה.

אם אתה מנע שני מצבים אלה, אין שום סיבה להחליף את Chromecast הדור הראשון שלך לדור שני של Chromecast, או לשדרג מהדור השני ל- Ultra - גם ל- Chromecasts מהדור הראשון וגם לדור השני עדיין יש הרבה חיים עבור מיליוני אנשים שלא עשו את הקפיצה לטלוויזיה 4K.