מה זה 802.11ac והאם אני צריך את זה?

אם היית בסט ביי המקומי שלך לאחרונה, ייתכן ששמת לב כי סוג חדש לגמרי של נתבים אלחוטיים נמצא בשוק בקצה הפרימיום של סולם המוצרים, עם הכיתוב "802.11ac" באותיות בהירות על חזית הקופסה.

אבל מה המשמעות של 802.11ac והאם באמת נחוץ לך להפיק את המרב מחוויית הגלישה היומית שלך ב- WiFi? המשך לקרוא כשאנו מנקים את הבלבול סביב תקן הרשת האלחוטית המבלבל הזה ומספרים לך כל מה שאתה צריך לדעת על המכשירים החדשים ביותר שיכולים לתמוך בו בשנת 2016.

802.11 מוסבר

קשורים: שדרג את הנתב האלחוטי שלך כדי לקבל מהירויות מהירות יותר ואינטרנט אלחוטי אמין יותר

בכל פעם שאתה קונה נתב חדש, הדבר הראשון שאתה בטח שם לב הוא שלא משנה עם איזה דגם אתה הולך בסופו של דבר, כולם חולקים את הכינוי של "802.11 (משהו)" אי שם בשמם. מבלי להעמיק מדי בפרטים הטכניים, מה שתרצה לשים לב אליו הוא האות הבאה אחרי המספר הזה, שמסמן גם את ייצור הנתב וגם את המהירות המרבית שתוכל לקוות להעביר או לקבל בין תחנת הבסיס. ומכשירים אלחוטיים אחרים.

אתה יכול לקרוא על המשמעות של כל אלה במדריך השימושי שלנו כאן, אך כדי לחתוך למרדף השניים היחידים שנדבר עליהם היום הם 802.11n ו- 802.11ac. כדי להתחיל, זה עוזר לדעת שבסך הכל רוב הנתבים שנעשו בחמש השנים האחרונות יתמכו ב- 802.11n, שבשיאו יכול להעביר מעלה 450Mbit / s, או בסביבות 56 מגה לשנייה. זו, כמובן, הנקודה המקסימלית התיאורטית לטכנולוגיה המושגת בהגדרות מעבדה מבוקרות בקפידה, אך היא עדיין מהירה דיה כדי שבני הבית הממוצעים יפעלו מספר זרמים של Netflix או הפעלות משחק בכל פעם, מבלי שאיש שם לב להאטה.

לעומת זאת, 802.11ac הוא די חדש יותר, לאחר שאושר רק על ידי IEEE (המכון למהנדסי חשמל ואלקטרוניקה) לצרכנים בשנת 2014. באופן תיאורטי מסוגל להגיע למקסימום של 1.3 ג'יגה-סיביות לשנייה (162.5 מגה-בייט לשנייה) התפוקה של נתב המותאם לחשמל היא יותר מכפול ממה שאתה יכול לצפות ב- 802.11n הנפוץ יותר. כמו כן, חשוב לציין כי בניגוד ל- 802.11n, 802.11ac יכול לשדר רק על ספקטרום 5Ghz. כפי שהסברנו במאמר זה, בעוד שהלהקה 2.4Ghz צפופה בהרבה מ- 5Ghz ויכולה לסבול מהפרעות מוגברות, אורך הגל הגדול יותר שלה מאפשר לה לחדור לקירות למרחקים ארוכים יותר ללא אובדן אות גדול.

המשמעות היא שאם הנתב שלך יושב במרחק מספר חדרים או קומות מהמכשירים האלחוטיים שלך, יתכן שזה לא יהיה הבחירה הטובה ביותר עבור ביתך למרות התפוקה המוגברת האפשרית.

נתבי 802.11ac: האם אני צריך עדיין אחד?

מכיוון ש- 802.11ac אושרה רק לאחרונה לשוק הצרכנים, יצרני הנתבים רק החלו בתהליך הצפת המדפים בבסט ביי המקומי שלכם עם רכזות רשת אלחוטיות הנושאות את המותג החדש.

קשורים: HTG סוקר את נתב ה- Wi-Fi Ultra D-Link AC3200: ספינת חלל מהירה לצרכי ה- Wi-Fi שלך

כדי לדעת כי נתב מוכן לחשמל, פשוט התבונן בשם המודל כדי ללמוד את כל מה שאתה צריך לדעת על איזה סוג כוח אתה צריך לצפות היישר מהקופסה. לעת עתה, לכל הנתבים שמציעים 802.11ac יהיה "AC" שמאוחסן אי שם בשמו (Asus RT-AC3200, D-Link AC3200 וכו '). בממוצע אתה יכול לצפות לשלם בין $ 150 - $ 400 עבור נתב 802.11ac, וזה מחיר גבוה למשתמשים שאולי יש בבית רק מכשיר אחד או שניים שבאמת מסוגלים להתכוונן לערוץ מלכתחילה.

כרגע, עיקר הרכישה של נתב 802.11ac הוא שרק המכשירים האלחוטיים העדכניים ביותר יודעים אפילו לפענח את האות שלו. לדוגמא, גם ה- iPhone 6 וגם ה- 6s מצוידים לטפל באות 802.11ac ... אבל מתי בפעם האחרונה מצאתם את עצמכם נאבקים עם העובדה ש- 802.11n  משדר רק  ב -56 מגה בייט לשנייה?

802.11ac יהיה נהדר ברגע שכולם בבית ירצו לסרט 4K פרטי משלו במחשבים ניידים או במכשירים זורמים שמסוגלים להתמודד עם רוחב פס רב כל כך באוויר, אבל עד אז נראה שזה פשוט מותרות למי שיש לו את המכשירים החמים ביותר המצוידים בטכנולוגיית ה- WiFi החדישה והטובה ביותר.

סיכום

אז האם אתה באמת  צריך נתב 802.11ac עדיין? (כנראה שלא. אם אתה מזרים איכשהו סרטוני 4K לאייפון שלך דרך שרת מדיה מרכזי או שיש לך אולטרה-בוק ששוחרר בחצי השנה האחרונה אז כן, אתה יכול לקבל אות AC וברור שיש לך מספיק סיבות להפעיל אותו.

עם זאת, אלא אם כן אתה אחד הלקוחות המעטים שיש ברשותך קווי סיבים אופטיים שבאמת מקבלים מהירויות פס רחב מעל מגבלת 150Mbit, הנתב הסטנדרטי שלך ל- b / g / n אמור להיות מסוגל להתמודד עם העבודה בסדר גמור. הם הרבה יותר זולים מנתבי 802.11ac, התואמים הן לספקטרום 2.4Ghz והן ל- 5Ghz, ומריצים כמעט את כל יישומי העומס הכבד הנוכחיים (משחק, סטרימינג, הורדה) מבלי להזיע.

ההמלצה שלנו היא להמתין זה עוד שנה-שנתיים ברגע ששאר קהילת הרשתות האלחוטיות תעדכן את המגמה שבה נתבי 802.11ac רק מתחילים לטבול את בהונותיהם. אם יש לך את הכסף הרזרבי בהישג יד ופשוט אינך יכול לקבל מספיק נתבים שנראים כאילו תוכננו על ידי ברוס וויין, אז מדובר בהשקעה ראויה שהיא כמעט "חסינת עתיד" כפי שהם מגיעים. אם אתה רק צריך משהו שמספק ביצועים מוצקים בהנחה, עדיין יש הרבה דגמי 802.11n שם שיעשו את העבודה בסדר גמור.

נקודות זכות תמונה: ויקימדיה, D-Link, Asus