כיצד להגדיר שרת VPN ביתי משלך

רשתות וירטואליות פרטיות (VPN) שימושיות מאוד, בין אם אתה מטייל בעולם או סתם באמצעות Wi-Fi ציבורי בבית קפה בעיר מגוריך. אבל אתה לא בהכרח צריך לשלם עבור שירות VPN - אתה יכול לארח שרת VPN משלך בבית.

מהירות ההעלאה של חיבור האינטרנט הביתי שלך באמת תהיה חשובה כאן. אם אין לך רוחב פס רב להעלאה, ייתכן שתרצה להשתמש בשירות VPN בתשלום. ספקי שירותי אינטרנט מציעים בדרך כלל רוחב פס של העלאה הרבה פחות ממה שהם מורידים רוחב פס. ובכל זאת, אם אכן יש לך את רוחב הפס, הגדרת שרת VPN בבית עשויה להיות בדיוק הדבר הנכון עבורך.

למה אולי תרצו לעשות זאת

VPN ביתי מעניק לך מנהרה מוצפנת לשימוש כאשר אתה משתמש ב- Wi-Fi ציבורי, ואף יכול לאפשר לך לגשת לשירותים ספציפיים למדינה מחוץ למדינה - אפילו ממכשיר אנדרואיד, iOS או מכרומבוק. ה- VPN יספק גישה מאובטחת לרשת הביתית שלך מכל מקום. אתה יכול אפילו לאפשר גישה לאנשים אחרים, מה שמקל עליהם לתת גישה לשרתים שאתה מארח ברשת הביתית שלך. זה יאפשר לך לשחק גם משחקי מחשב המיועדים לרשת LAN דרך האינטרנט - אם כי ישנן דרכים קלות יותר להקים רשת זמנית למשחקי מחשב.

קשורים: מה זה VPN ולמה שאצטרך אחד כזה?

רשתות VPN שימושיות גם להתחברות לשירותים בנסיעה. לדוגמה, תוכל להשתמש בגרסה האמריקאית של Netflix או באתרי סטרימינג אחרים כשאתה נוסע מחוץ לארה"ב.

מדוע אולי לא תרצו לעשות זאת

אם אתה כמו הרוב המכריע של משתמשי האינטרנט הביתיים, יש לך רוחב פס מוגבל ביותר ואולי איטי, ואולי יש לך מגבלות רוחב פס או מכסים - אלא אם כן יש לך סיבי ג'יגה ביט בבית, הגדרת VPN משלך. השרת תהיה האפשרות האיטית ביותר שתוכל לבחור.

הבעיה הנוספת היא שכמה מהסיבות הגדולות ביותר לשימוש ב- VPN הן העברת המיקום הגאוגרפי שלך למקום אחר כדי לעקוף מנעולים גיאוגרפיים באתרים או שירותי סטרימינג או להסוות את המיקום שלך מטעמי פרטיות - ושרת VPN ביתי לא מתכוון באמת תעזור לך באחד מהתרחישים הללו אם אתה מתחבר מאזור הבית שלך.

השימוש בשירות VPN אמיתי יעניק לך את המהירויות המהירות ביותר, הסטת גיאוגרפיה ומיסוך מיקום, ללא כל בעיה להתקין ולתחזק שרת לעצמך. החיסרון היחיד של שירות VPN אמיתי הוא שזה יעלה לך כמה דולרים בחודש. אלו הבחירות המועדפות עלינו לשירותי ה- VPN הטובים ביותר:

  • ExpressVPN  - שרת VPN זה כולל את השילוב הטוב ביותר של שרתים נוחים לשימוש, ממש מהירים, ותומך בזרמת מדיה ובשטף, הכל במחיר זול.
  • Tunnelbear - VPN זה ממש קל לשימוש, הוא נהדר לשימוש בבית הקפה, ויש לו שכבה חופשית (מוגבלת). זה לא טוב לטורנטים או להזרים מדיה.
  • StrongVPN - לא ממש קל לשימוש כמו האחרים, אבל אתה בהחלט יכול להשתמש בהם לטורנטים ולהזרמת מדיה.

ראוי להזכיר גם שאם אתה מתקין שרת VPN בבית במקום להשתמש בשירות VPN של צד שלישי, עליך לוודא שהוא תמיד מתוקן בכל עת לצורך חורי אבטחה.

קשורים: כיצד לבחור את שירות ה- VPN הטוב ביותר לצרכים שלך

אפשרות ראשונה: קבל נתב עם יכולות VPN

במקום לנסות לעשות זאת בעצמך, אתה יכול לקנות פתרון VPN שנבנה מראש. נתבים ביתיים מתקדמים מגיעים לעתים קרובות עם שרתי VPN מובנים - פשוט חפש נתב אלחוטי המפרסם תמיכה בשרת VPN. לאחר מכן תוכל להשתמש בממשק האינטרנט של הנתב שלך כדי להפעיל ולהגדיר את שרת ה- VPN. הקפד לערוך מחקר ולבחור נתב שתומך בסוג ה- VPN שבו ברצונך להשתמש.

אפשרות שנייה: קבל נתב התומך ב- DD-WRT או קושחה אחרת של צד שלישי

קשורים: כיצד להשתמש בקושחה מותאמת אישית בנתב שלך ומדוע ייתכן שתרצה

קושחת נתב מותאמת אישית היא בעצם מערכת הפעלה חדשה שתוכל להבהב לנתב שלך ולהחליף את מערכת ההפעלה הסטנדרטית של הנתב במשהו חדש. DD-WRT הוא פופולרי, ו- OpenWrt גם עובד טוב.

אם יש לך נתב התומך ב- DD-WRT, OpenWrt או קושחת נתב של צד שלישי אחר, אתה יכול להבהב אותו עם הקושחה הזו כדי לקבל עוד תכונות. DD-WRT וקושחת נתבים דומה כוללת תמיכה בשרת VPN מובנה, כך שתוכלו לארח שרת VPN גם בנתבים שאינם מגיעים עם תוכנת שרת VPN.

הקפד להרים נתב נתמך - או בדוק את הנתב הנוכחי שלך אם הוא נתמך על ידי DD-WRT. הבזיק את הקושחה של צד שלישי והפעל את שרת ה- VPN.

אפשרות שלוש: הכינו שרת VPN ייעודי משלכם

אתה יכול פשוט להשתמש בתוכנת שרת VPN באחד מהמחשבים שלך. אולם תרצה להשתמש במחשב או במכשיר שפועל - לא במחשב שולחני שאתה מכבה כשעוזבים את הבית.

Windows מציעה דרך מובנית לאירוח רשתות VPN, ואפליקציית השרתים של אפל מאפשרת גם להגדיר שרת VPN. אלה לא האפשרויות החזקות (או המאובטחות) ביותר בסביבה, והן יכולות להיות קצת נוקשות להגדיר ולעבוד נכון.

קשורים: כיצד ליצור שרת VPN במחשב Windows שלך ללא התקנת תוכנה כלשהי

אתה יכול גם להתקין שרת VPN של צד שלישי - כמו OpenVPN. שרתי VPN זמינים לכל מערכת הפעלה, החל מ- Windows ועד Mac ועד לינוקס. אתה רק צריך להעביר את היציאות המתאימות מהנתב שלך למחשב שמריץ את תוכנת השרת.

קשורים: כל מה שאתה צריך לדעת על תחילת העבודה עם פטל פטל

יש גם אפשרות לגלגל מכשיר VPN ייעודי משלך. אתה יכול לקחת Raspberry Pi ולהתקין תוכנת שרת OpenVPN ולהפוך אותה לשרת VPN קל משקל וחשמל. אתה יכול אפילו להתקין עליו תוכנות שרת אחרות ולהשתמש בה כשרת רב-תכליתי.

בונוס: אירח את שרת ה- VPN שלך במקום אחר

קשורים: כיצד לבחור את שירות ה- VPN הטוב ביותר לצרכים שלך

יש אפשרות נוספת לעשות זאת בעצמך שנמצאת באמצע הדרך בין אירוח שרת VPN משלך בחומרה משלך לעומת תשלום לספק VPN כדי לספק לך שירות VPN ואפליקציה נוחה.

אתה יכול לארח את שרת ה- VPN שלך אצל ספק אירוח אתרים, וזה עשוי להיות זול בכמה דולרים בחודש מאשר ללכת לספק VPN ייעודי. תשלם לספק האחסון עבור אירוח שרתים, ואז תתקין שרת VPN בשרת שהוא סיפק לך.

תלוי בספק האחסון שבחרת, זה יכול להיות תהליך הצבעה ולחיצה מהיר שבו אתה מוסיף את תוכנת שרת ה- VPN ומקבל לוח בקרה לניהולו, או ייתכן שיהיה צורך למשוך שורת פקודה להתקנה להגדיר הכל מהתחלה.

קשורים: כיצד לגשת בקלות לרשת הביתית שלך מכל מקום באמצעות DNS דינמי

כשעושים הגדרת VPN בבית, סביר להניח שתרצה להגדיר DNS דינמי בנתב שלך. זה ייתן לך כתובת קלה אליה תוכל לגשת ל- VPN שלך, גם אם כתובת ה- IP הביתית של חיבור האינטרנט שלך משתנה.

הקפד להגדיר את שרת ה- VPN שלך בצורה מאובטחת. תרצה אבטחה חזקה כדי שאף אחד אחר לא יוכל להתחבר ל- VPN שלך. אפילו סיסמה חזקה עשויה שלא להיות אידיאלית - שרת OpenVPN עם קובץ מפתח שעליך לחבר יהיה אימות חזק, למשל.

קרדיט תמונה: דניס המילטון בפליקר