כיצד להפוך את המחשב לשרת מדיה DLNA

תיבות רבות שאתה מחבר לטלוויזיה שלך, כולל Roku, פלייסטיישן 4, Xbox One, ואפילו כמה טלוויזיות חכמות עצמן מציעות תמיכה בסטרימינג של DLNA ("Digital Living Network Alliance"). הם יכולים להזרים קבצי וידאו ומוסיקה דרך הרשת מהמחשב האישי שלך - כל עוד הגדרת שרת DLNA במחשב הראשון.

תכונה זו ידועה גם בשם Play To או UPnP AV. השימוש בו קל משחשבתם, מכיוון שתוכנת השרת שתזדקקו לה מובנית ב- Windows. יש גם שרתי DLNA של צד שלישי עם תכונות נוספות, ותוכל להריץ אותם בכל מערכת הפעלה. כך תגדיר DLNA במחשב שלך.

אפשרות ראשונה: הפעל את שרת המדיה DLNA המובנה לחלונות

קשורים: הסברים על תקני תצוגה אלחוטיים: AirPlay, Miracast, WiDi, Chromecast ו- DLNA

ישנן תוכנות רבות ושונות שיכולות לתפקד כשרתי DLNA, אך אינך צריך להתקין שום דבר מיוחד בכדי להתחיל. ל- Windows יש שרת DLNA משולב שתוכל להפעיל. כדי להפעיל אותו, פתח את לוח הבקרה וחפש "מדיה" באמצעות תיבת החיפוש בפינה השמאלית העליונה של החלון. לחץ על הקישור "אפשרויות הזרמת מדיה" תחת מרכז הרשת והשיתוף.

לחץ על כפתור "הפעל הזרמת מדיה" כדי להפעיל את שרת הזרמת המדיה.

למרות שלוח בקרה זה כלל לא מזכיר את המונח "DLNA", מאפיין הזרמת המדיה ב- Windows הוא שרת מדיה תואם DLNA.

כעת תוכל להתאים אישית את הגדרות הסטרימינג. הגדרות ברירת המחדל מאפשרות לכל המכשירים ברשת המקומית שלך לגשת לקבצי המדיה בספריות המדיה שלך, וזה בסדר אם אתה נמצא ברשת מקומית עם התקנים שאתה סומך עליהם בלבד. אתה כנראה לא צריך להתאים את אלה.

קשורים: כיצד להחזיר ספריות בחלונות 8.1 ו- 10 של סייר הקבצים

חלון זה לא ממש אומר לך כיצד להוסיף קבצי וידאו, מוסיקה ותמונות שניתן להזרים ברשת. עם זאת, תכונת הזרמת המדיה תלויה בספריות Windows שלך.

אם ברצונך להזרים קבצי וידאו, מוסיקה או תמונה, הוסף אותם לספריות הווידאו, המוסיקה או התמונות. אינך צריך להעביר את הקבצים לתיקיות הספרייה הנוכחיות - תוכל להוסיף תיקיות חדשות לספריות. ב- Windows 8.1 או 10, יהיה עליך לבטל את הסתרת הספריות כדי לגשת אליהן.

ברגע שיש לך, העתק את קבצי המדיה שברצונך להזרים לספריות שלך או הוסף לספריות שלך תיקיות המכילות קבצי מדיה.

לדוגמה, אם יש לך חבורה של סרטונים ב- D: \ TV Shows \, ​​תוכל ללחוץ לחיצה ימנית על ספריית Videos, לבחור "מאפיינים", ללחוץ על "הוסף" ולהוסיף את התיקיה D: \ TV Shows \ לסרטונים שלך. סִפְרִיָה. הקבצים עדיין יאוחסנו בתכניות D: \ TV \, אך הם יהיו גלויים בספריית הסרטונים שלך וזמינים להזרמה ממכשירים אחרים.

קשורים: כיצד לצפות בקבצי וידאו מקומיים ב- Roku שלך

כעת תוכל לגשת לנגן המדיה DLNA במכשיר האחר שלך - לדוגמה, אפליקציות נגן המדיה נגן המדיה, נגן המדיה PS4 או Xbox One נגן המדיה כוללות תכונה זו.

לדוגמה, ב- Roku, תחילה עליך להתקין את ערוץ נגן המדיה של Roku ולפתוח אותו. שרתי DLNA ברשת המקומית שלך יופיעו ברשימה, כך שתוכל לבחור את המחשב שלך ולהזרים ממנו קבצי מדיה.

בנוסף לגלישה בספריית המדיה המשותפת שלך מהמכשיר, תוכל להשתמש בתכונה Play To כדי למצוא מדיה במחשב ולהתחיל לנגן אותה ישירות במכשיר הרשת. או השתמש בתכונות הזרמת המדיה של DLNA כדי לשתף מדיה בין המחשבים שלך.

אפשרות שנייה: התקן Plex או שרת מדיה אוניברסלי

שרת Windows DLNA הוא הקל והמהיר ביותר להתקנה, אך הוא לא בהכרח האפשרות הטובה ביותר. בשל האופן שבו DLNA עובד, אתה יכול להזרים רק סוגים מסוימים של רכיבי codec למדיה, למשל. אם יש לך סוגים אחרים של מדיה, זה פשוט לא יעבוד.

שרתי DLNA אחרים משפרים זאת על ידי הצעת קידוד בזמן אמת. אם תנסה לנגן קובץ שאינו נתמך, הם יעתפו אותו בהקדם תוך כדי הזרמת הסרטון בפורמט נתמך למכשיר ה- DLNA שלך.

קשורים: כיצד להגדיר Plex (ולצפות בסרטים שלך בכל מכשיר)

שרתי מדיה רבים ושונים תומכים ב- DLNA, כולל שרת המדיה Plex הפופולרי ביותר - כך שתוכל להגדיר את שרת המדיה Plex במחשב שלך ולהשתמש ב- DLNA בהתקן אחר כדי לגשת למדיה שלך, אם תרצה בכך. נגן המדיה של Plex עצמו מציע תכונות נוספות, אך ניתן לגשת לספריית Plex שלך גם מכל נגן מדיה התומך ב- DLNA. זה מאפשר לך לגשת לספריית Plex שלך במכשירים שאין להם לקוח Plex או דפדפן אינטרנט, אך כן מציעים תמיכה ב- DLNA.

יתכן שתתעניין גם בשרת המדיה האוניברסלי החינמי לחלוטין, המבוסס על שרת המדיה PS3 שהופסק כעת. הוא מתגאה במספר רב של תכונות, ותוכל להתקין ולהגדיר אותו ב- Windows, כמו גם ב- MacOS וב- Linux. מחשבי מקינטוש ומחשבי לינוקס אין תכונה זו מובנית, כך שתוכניות מדיה של צד שלישי כאלה הן האופציה היחידה.

נראה כי DLNA בדרך החוצה, וזו אחת הסיבות לכך שהוא כל כך מוסתר ב- Windows 10. DLNA מתמקדת ביסודו בהפעלת קבצי מדיה שהורדת במחשב האישי שלך (קבצי וידאו, קבצי מוסיקה וקבצי תמונה) במכשירים אחרים. . פתרונות מודרניים מתמקדים בדרך כלל בהזרמת מדיה מהענן. וגם אם אתה רוצה לנהל ספריית מדיה מקומית משלך, פיתרון כמו Plex הוא מלא יותר ותכונות טובות יותר.

חוזק התקן הזה הוא עדיין המערכת האקולוגית הרחבה של מכשירים נתמכים. למרות שזה לא פיתרון אידיאלי, הוא מספק את הדבק לקישור מגוון רחב של מכשירים יחד ללא אפליקציות של צד שלישי. מכשירים שאין בהם דפדפני אינטרנט או אפליקציות שבהן אתה יכול להשתמש כדי לגשת ל- Plex עשויים לתמוך ב- DLNA.