מהו קובץ LIT (וכיצד אוכל לפתוח קובץ אחד)?

קובץ עם סיומת הקובץ .lit הוא ספר אלקטרוני בפורמט הקובץ Microsoft eReader. קבצי LIT (קיצור של "ספרות") הם פורמטים של ספרים אלקטרוניים שתוכננו על ידי מיקרוסופט לעבוד במכשירי מיקרוסופט בלבד.

מהו קובץ LIT?

קובץ LIT הוא סוג של פורמט ספרים אלקטרוני שנוצר על ידי מיקרוסופט ומשמש אך ורק על ידי התוכנית של Microsoft Reader, אשר פורסמה לראשונה בשנת 2000. Microsoft Reader היה יישום חינמי שאיפשר למשתמשים להציג את ספריהם ב- Windows. מיקרוסופט הפסיקה את Microsoft Reader בשנת 2012 ואינה תומכת עוד בפורמט LIT.

למרות שהם נדירים בימינו, עדיין תראה קבצי LIT שם בחוץ.

כיצד אוכל לפתוח קובץ LIT?

קבצי LIT מכילים את התוכן בפועל של ההגנה האלקטרונית ו- DRM (ניהול זכויות דיגיטליות) המנסים לשלוט בשימוש, שינוי והפצה של יצירות המוגנות בזכויות יוצרים. זה מגביל את מספר המשתמשים שיכולים לגשת לכל עותק דיגיטלי, כך שאם אתה מנסה לפתוח תוכן DRMed במכשיר לא מורשה, ייתכן שהוא לא ייפתח.

כדי לפתוח קובץ LIT, עליך להוריד תוכנת צד שלישי, מכיוון שקורא ה- Microsoft Reader שנועד להציג קבצי LIT הופסק ואיננו זמין עוד.

אחד הפתרונות הטובים ביותר בחינם ופלטפורמות שונות לצפייה בקבצי LIT (וברוב הפורמטים האחרים של ספר אלקטרוני) הוא Caliber. זה חינמי, חוצה פלטפורמות (Windows, macOS, Linux), כולל כל מיני תכונות נהדרות, ומסוגל לפתוח את רוב פורמטי הקבצים האלקטרוניים הקיימים כיום.

קשורים: כיצד לגשת לאוסף הספרים האלקטרוניים שלך בכל מקום בעולם

לאחר התקנת קליבר, הפעל אותו ולחץ על כפתור "הוסף ספרים" בסרגל הכלים. בתפריט הנפתח לחץ על "הוסף ספרים ממדריך יחיד". אם יש לך מספר ספרים אלקטרוניים ממספר ספריות, בחר באחת מהאפשרויות האחרות.

בחר את הקבצים ולחץ על כפתור "פתח".

לאחר שקליבר הוסיף את הספר לספרייה שלך, לחץ פעמיים על הכותרת כדי לפתוח אותו במציג קליבר.

כיצד ניתן להמיר קובץ LIT?

אם יש לך חבורה של קבצי LIT שיושבים סביב ורוצים להעביר אותם למכשיר אחר - כמו קינדל, קובו, אייפד או אנדרואיד - אז תרצה להמיר אותם לפורמט ידידותי יותר, כמו EPUB, PDF, או MOBI.

כדי להמיר קבצי LIT, ראשית עליך לוודא שהקובץ שברשותך אינו DRM, אחרת המרת הקובץ במחשב אחר לא תפעל מבלי להשבית את ה- DRM באופן חיצוני.

קשורים: כיצד להפשיט את ה- DRM מהספרים האלקטרוניים של קינדל שלך להנאה וארכיון בין מכשירים

המרת קובץ LIT באמצעות יישום שולחן עבודה

קליבר היא שוב ההמלצה שלנו ככלי הטוב ביותר לעבודה זו. אתה יכול להשתמש בו כדי להמיר לרוב הפורמטים של ספר אלקטרוני וממנו.

בחלון קליבר, בחר את הספר שברצונך להמיר ואז לחץ על כפתור "המר ספרים".

לאחר מכן בחר פורמט פלט המתאים למכשיר שבו תשתמש. EPUB הוא בחירה מעולה בין פלטפורמות. אם אתה משתמש בקינדל, תרצה לבחור ב- MOBI.

לבסוף, לחץ על "אישור" כדי להתחיל את ההמרה.

המרת קובץ LIT באמצעות פתרון מקוון

אם אינך רוצה להוריד יישום של צד שלישי כדי להמיר את הקבצים שלך, ממירים מקוונים יכולים להמיר לכמה מהפורמטים הפופולריים יותר, כמו ePUB, PDF, FB2 ו- LRF. זו ככל הנראה אחת הדרכים המהירות להמיר כמה קבצים, מכיוון שאינך צריך להוריד שום תוכנה ולחכות להתקנתה.

זמזר הוא אתר המרת קבצים טוב התומך כמעט בכל פורמט קובץ. זה בחינם, מהיר ובטוח.

עבור לאתר של זמזר, בחר קובץ ואת פורמט הפלט, הזן את הדוא"ל שלך ואז לחץ על "המר".

מכאן התוכנה תעשה את השאר, ולאחר סיום ההמרה תקבל אימייל עם קישור להורדה לקבצים שלך.