כיצד להסיר מחיצת מערכת EFI או מחיצת מגן GPT מכונן ב- Windows

ישנן מספר סיבות מדוע אתה עלול לקבל מחיצה מוגנת שלא תוכל למחוק בכונן. לדוגמא, מחשבי מקינטוש יוצרים מחיצות של 200 מגה בייט בתחילת כונן חיצוני כשמגדירים עליו מכונת זמן.

הכלי לניהול הדיסקים של Windows אינו יכול למחוק מחיצות אלה בדרך כלל, ותראה את האפשרות "מחק עוצמת קול" באפור. יש עדיין דרך להסיר את המחיצה, אך היא מוסתרת.

זְהִירוּת!

קודם כל, אל תנסה לעשות זאת בכונן המערכת הפנימי של ה- Mac שלך. כן, אם אתה משתמש ב- Boot Camp ב- Mac שלך ומתחיל ל- Windows, תראה "מחיצת מערכת EFI" בתחילת הכונן הפנימי של ה- Mac שלך. תעזוב את זה. מחיצה זו הכרחית, ולא כדאי לך לנסות להסיר אותה. זה נעול מסיבה כלשהי.

עם זאת, Mac OS X יוצר גם מחיצת מערכת EFI או מחיצת מגן GPT בתחילת הכונן החיצוני בעת הגדרת Time Machine. אם אתה עדיין משתמש בכונן לגיבויים של מכונת הזמן, השאר את המחיצה הזו בנפח 200 מגה.

הפעם היחידה בה תרצה לעשות זאת היא כאשר השתמשת בעבר בכונן לגיבוי מכונת הזמן, אך סיימת עם זה ורוצה להשתמש בו למשהו אחר. מחיצת 200 מגה בייט בתחילת הכונן תסרב למחוק בעקשנות, ותצטרך לחרוג מכלי ניהול הדיסק כדי למחוק אותה.

תהליך זה למעשה ימחק את כל הכונן החיצוני. אתה לא יכול פשוט להסיר את מחיצת 200 מגהבייט ולהשאיר כל מחיצה אחרת לבד - תנגב את תוכן הכונן ותתחיל מחדש בטבלת מחיצות חדשה. אם יש לך קבצים חשובים בכונן, ודא שיש לך עותקים מהם לפני שתמשיך. אם הם בפורמט גיבוי של Time Machine ואין לך גישה ל- Mac, תוכל לשחזר את הגיבויים של Time Machine ב- Windows.

שימו לב למספר הדיסק

קשורים: הבנת חלוקת כונן קשיח עם ניהול דיסקים

אתה לא יכול להשתמש בכלי ניהול הדיסק לרוב זה, אבל אתה יכול להשתמש בו לדבר אחד. שימו לב למספר הדיסק שממנו תרצו להסיר את המחיצה. לדוגמא, בצילום המסך למטה, הכונן החיצוני ממנו אנו רוצים למחוק את המחיצה הוא "דיסק 2". זה למעשה השלישי ברשימה, אבל זה בגלל שהדיסק הראשון הוא "דיסק 0" והמערכת סופרת מ 0. זכור את המספר הזה מאוחר יותר.

אם עדיין לא פתחת את כלי ניהול הדיסק, תוכל לעשות זאת על ידי לחיצה ימנית בפינה השמאלית התחתונה של המסך ב- Windows 8 או 8.1 ובחירת ניהול דיסק. בכל גרסה של Windows, אתה יכול ללחוץ על מקש Windows + R, להקליד diskmgmt.msc בתיבת הדו-שיח הפעלה ולחץ על Enter.

נגב את טבלת המחיצות של הכונן

כעת תצטרך למחוק את טבלת המחיצות של הכונן לחלוטין. פעולה זו תסיר את מחיצת 200 מגהבייט ואת כל המחיצות האחרות בדיסק, ותמחק את הכונן. תאבד הכל על זה, ותצטרך לחלק אותו מחדש מאוחר יותר.

לשם כך, פתח חלון שורת פקודה כמנהל. ב- Windows 8 או 8.1, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני בפינה השמאלית התחתונה של המסך ובחר "שורת פקודה (מנהל מערכת)". ב- Windows 7, חפש בתפריט התחל את קיצור הדרך "שורת הפקודה", לחץ עליו באמצעות לחצן העכבר הימני ובחר "הפעל כמנהל".

הקלד את הפקודה הבאה ולחץ על Enter כדי להפעיל אותה:

דיסקפארט

פעולה זו מפעילה את כלי שורת הפקודה diskpart המשמש למשימות חלוקת דיסקים מתקדמות. תראה את השינוי המהיר ל- "DISKPART" לאחר שתעשה זאת.

הקלד את הפקודה הבאה כדי להציג רשימה של דיסקים מחוברים במחשב שלך. שים לב למספר הדיסק עם מחיצת 200 מגהבייט. אם השתמשת בכלי ניהול הדיסק כדי למצוא מספר זה קודם לכן, עליו להיות אותו מספר:

דיסק רשימה

הקלד את הפקודה הבאה והחלף את מספר במספר הדיסק שברצונך למחוק:

בחר דיסק #

לדוגמה, הדיסק שאנו רוצים לנגב בדוגמה כאן הוא דיסק 2. לכן, נקליד "בחר דיסק 2".

היזהר מאוד שתבחר את מספר הדיסק הנכון. לא תרצה למחוק את הדיסק הלא נכון בטעות.

אזהרה : הפקודה שלמטה מנגבת את הכונן ביעילות. תאבד את כל הקבצים בכל מחיצה בכונן. ודא שבחרת את מספר הדיסק הנכון לפני שתמשיך!

לבסוף, הפעל את הפקודה הבאה כדי להסיר את כל פרטי המחיצה מהכונן. זה "מנקה" את כל מידע המחיצה מהכונן, מוחק אותו ביעילות והופך אותו לגוש שטח גדול ולא מחולק:

לְנַקוֹת

לאחר סיום הפקודה הנקייה, תסיים. כל המחיצות - כולל המחיצה המוגנת של 200 מג''ב המציקים - יימחקו מהכונן. אתה יכול להשאיר את הפקודה diskpart עם הפקודה הבאה, ואז לסגור את חלון שורת הפקודה:

יְצִיאָה

צור מחיצות חדשות

קשורים: מה ההבדל בין GPT ו- MBR בעת חלוקת כונן?

חזור אל כלי ניהול הדיסק ותראה שהכונן הוא נתח אחד גדול של שטח "לא מוקצה". לחץ לחיצה ימנית על שם הכונן ובחר "אתחל את הדיסק".

בחר בסגנון המחיצה GPT או MBR עבור הדיסק והוא יתחיל לתפקד כמו כל דיסק אחר. לאחר מכן תוכל ליצור את המחיצות הרצויות בדיסק, ללא מחיצת 200 מגהבייט שהופיעה תקועה בחלק הקדמי של הדיסק לפני כן.

אם אי פעם יהיה לך כונן המכיל מחיצות שלא תוכל למחוק - או אם אתה רק רוצה להתחיל את המחיצה מאפס - השתמש בפקודה diskpart כדי "לנקות" אותה.