כיצד לכייל את מסך המגע שלך באנדרואיד

עם הזמן, מסך המגע במכשיר ה- Android שלך עלול להתחיל לדשדש. לפני שתשקול להחליף את המכשיר שלך, עליך לראות אם כיול מסך מגע יכול לפתור בעיות כלשהן. להלן הוראות לכיול מחדש של הטלפון החכם או הטאבלט של Android.

האם מסך המגע שלך זקוק לכיול?

כמו שאנדרואיד התקדמה והתפתחה עם השנים, כך גם החומרה שהיא פועלת עליה. חומרת אנדרואיד כיום טובה בהרבה ומסוגלת יותר מדורות קודמים.

מסכי מגע מודרניים של Android דורשים מהמשתמש לכייל אותו או להגדיר אותו באופן אחר. סביר יותר כי תקלות במסך המגע נגרמות מבעיות חומרה שלא ניתן לתקן אותן מכל בעיית תצורה מסוימת.

עם זאת, אין לשלול לחלוטין כיול, מכיוון שהוא יכול להיות שימושי בנסיבות מסוימות.

למשל, זו יכולה להיות דרך טובה להתאים את הרגישות של מסך המגע שלך, במיוחד אם יש משהו אחר שמשפיע עליו. סוגים מסוימים של מגיני מסך, למשל, עשויים להשפיע על ביצועי מסך המגע שלך. זהו נושא שכיול יכול לפעמים להשתפר.

זה טוב לנסות זאת במכשירים ישנים שבהם הטכנולוגיה לא הייתה מתקדמת ולכיול יכולה להיות השפעה גדולה יותר ובולטת יותר. אין שום נזק בביצוע כיול מסך מגע, ללא קשר לגילו, אך ככל הנראה מכשירים ישנים יותר ירוויחו ממנו.

בודק את המסך שלך

לפני שתתחיל, עליך לבדוק האם מסך המגע במכשיר ה- Android שלך תקין.

גרסאות ישנות יותר של Android כללו תפריטים סודיים ואפשרויות מפתח שאפשרו לך לבדוק ולכייל את מסך המגע שלך. זה היה חשוב במכשירי Android ישנים יותר, כאשר מסכי מגע מודרניים עדיין היו בחיתוליהם.

אם יש לך טלפון אנדרואיד ישן יותר, אתה יכול לנסות לגשת לתפריט מסך מגע סודי זה על ידי חיוג  * # * # 2664 # * # * . אפשרות זו לא תפעל במכשירי Android מ- Android 5 Lollipop ואילך.

עבור מכשירי אנדרואיד מודרניים, אפליקציות זמינות בחנות Google Play שיאפשרו לבדוק במקום זאת את מסך המגע. אלה יראו לך את התגובות למגע שלך על המסך, ויעזרו לך לשפוט אם המסך מכויל נכון או לא. אפשרות טובה לנסות היא בדיקת מסך מגע.

זה פשוט לשימוש. התקן אותו וגע במסך בכל מקום שתרצה.

האפליקציה, כמו מכחול, תקליט נקודות לבנות במקום שבו האצבעות נלחצות. אם התגובות פגומות או אינן מסונכרנות אחרת, הדבר מעיד על בעיה במסך שהכיול יכול לתקן כמוצא ראשון.

כיול מסך המגע שלך

כפי שציינו, גרסאות ישנות יותר של Android כללו בדיקות כיול מובנות. כלים אלה אפשרו לך לבדוק ולכייל את מסך המגע שלך כדי לקבוע אם הוא פועל כראוי.

תכונה זו הוסרה בגרסאות אנדרואיד האחרונות. עבור מכשירי האנדרואיד המודרניים ביותר, האפשרות היחידה לכייל את מסך המגע שלך היא לחזור לאפליקציית כיול מחנות Google Play.

אפליקציה טובה לנסות היא כיול מסך המגע ששמו מתאים. כדי להתחיל, התקן את האפליקציה מחנות Google Play. לאחר מכן, פתח את האפליקציה והקש על כפתור "כיול" במרכז כדי להתחיל.

ישנן שש בדיקות מגע שתוכלו להשלים החל מהקשה אחת ועד צביטה. עקוב אחר ההוראות שעל המסך והשלם כל בדיקה. בסיום הבדיקה תופיע הודעת אישור.

הפעל מחדש את המכשיר שלך והשתמש באפליקציה כמו בדיקת מסך מגע כדי לראות אם ישנם שיפורים.

אם כל השאר נכשל, בצע איפוס למפעל

אם מסך המגע עדיין לא עובד כראוי לאחר הכיול, יכולות להיות בעיות בסיסיות באנדרואיד שרק איפוס להגדרות היצרן יכול לפתור. איפוס למפעל הוא האופציה הגרעינית ואין לה שום ערובה לפתור בעיות עם מסך המגע שלך.

קשורים: כיצד למחוק את מכשיר ה- Android שלך ולהחזירו להגדרות היצרן

איפוס מכשיר ה- Android שלך יסיר את כל האפליקציות הקיימות ונקה מטמונים או הגדרות שעשויים להשפיע על תצורת מסך המגע של המכשיר שלך. זה עשוי לפתור את כל העיכובים במסך המגע המהווים סימפטום לבעיה רחבה יותר. מכשיר עם בעיות בפיגור כבדות, למשל, עלול להיגרם על ידי מחסור במשאבים זמינים, אשר איפוס עשוי לתקן.

מה שהוא לא יעשה זה לתקן בעיות חומרה. אם מסך המגע שלך פגום, אפילו איפוס להגדרות היצרן לא יפתור את הבעיה.

ביצוע איפוס למפעל שונה בין המכשירים ליצרנים, אך עליך למצוא את האפשרות על ידי מעבר אל הגדרות> מערכת> אפס. הקפד לבצע גיבוי של המכשיר תחילה כדי לא לאבד לצמיתות את הנתונים שלך.