כיצד לחסום שיחות ספאם וטקסטים באנדרואיד, באופן ידני ואוטומטי

זה זמן ארוחת הערב. אתה פשוט יושב כשאתה מתקשר. בקו השני, קול רובוטי אומר: "יש לנו מידע חשוב בנוגע לחשבונות האשראי שלך. אנא החזיק לדבר עם נציג. "

*נְקִישָׁה*

כמה פעמים התרחיש הזה קרה לך או למישהו שאתה מכיר? גם אם התשובה היא "פעם אחת", זה מתורגם ישירות ל"יותר מדי פעמים ". זה מרמה, מעצבן וגס רוח ממש.

אם יש לך טלפון אנדרואיד, אתה לא צריך להתמודד עם זה. יש למעשה כמה דרכים שונות לחסום מספרים באנדרואיד, ואנחנו נדבר על כמה מהקלות ביותר כיום.

חסום ידנית מספרים ישירות מהחייגן

אם אתה נמצא בטלפון שכבר יש לו Android Marshmallow (6.0) ומעלה, יש לנו חדשות טובות: חסימת שיחות נמצאת במרחק כמה ברזים. זו תכונה שהתבקשה זמן רב ש- Google הביאה סוף סוף לשולחן החל מאנדרואיד 6.0.

הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא לחיצה ארוכה על המספר ביומן השיחות שלך, ואז לבחור באפשרות "חסום מספר".

למרבה הצער, זה עובד רק במכשירי אנדרואיד, אז אם יש לך מכשיר סמסונג גלקסי (או טלפון אחר שאינו מלאי), תצטרך להשתמש בתהליך קצת יותר מפותל: עבור ישירות לרשימת חסימת השיחות.

החדשות הטובות הן כי הגישה לרשימת חסימת השיחות היא  בעצם  זהה בכל מכשיר, אם כי לתפריטים אפשר לקרוא דברים שונים במקצת - למשל, במכשירי Nexus מלאי, אתה מקיש על כפתור הצפת שלוש הנקודות כדי לגשת לתפריט החייגן שם תקישו על "עוד" בטלפונים של סמסונג כדי להגיע לאותו מקום.

אז, עם זאת בחשבון, קדימה וקפצו לדיילר (או "אפליקציית הטלפון" כפי שמכונים אותה לעתים קרובות). בהגעתך, הקש על תפריט שלוש הנקודות בפינה השמאלית העליונה (שוב, בטלפונים של סמסונג כתוב "עוד").

 

בחר באפשרות "הגדרות" ואז באפשרות "חסימת שיחות".

 

זה המקום שבו תוסיף את מספר המתקשרים שתרצה להתעלם מהם. כל שעליך לעשות הוא להקיש על האפשרות "הוסף מספר" או "חסום רשימה", והזן את המספר שהוא. אתה יכול גם לבחור איש קשר כאן, בהנחה ששמרת את מספר המתקשר המעצבן.

 

כאשר מישהו מהמספר הזה מתקשר אליך, הטלפון יחסום אותו אוטומטית. לא מצלצל, אין הודעה. שום דבר. זה מעלה את השאלה: אם מישהו מתקשר והטלפון לא מצלצל, האם בכלל באמת התקשרו בכלל?

קבל הודעה על שולחי דואר זבל חשודים

אם אתה משתמש בטלפון אנדרואיד מלאי כמו פיקסל או נקסוס, אתה יכול למעשה להגדיר את החייגן כדי להצביע עליך בשיחות זבל. סביר להניח שתכונה זו מופעלת כברירת מחדל ברוב המכשירים, אך כך לאשר (ולהפעיל אותה אם לא).

ראשית, פתח את חייגן ולאחר מכן לחץ על שלוש הנקודות בפינה השמאלית העליונה. משם, בחר הגדרות.

 

בתפריט זה בחר באפשרות "זיהוי מתקשר וספאם".

אם המתג הקטן בחלק העליון מסומן למצב "פועל", אתה יכול ללכת. אם לא, ובכן, תן בחור קטן זה כדי להדליק אותו.

יש גם תיאור קצר של מה התכונה הזו עושה ממש מתחת למחוון, למקרה שאתה תוהה איך זה עובד.

חסום באופן אוטומטי רמאים ושולחי דואר זבל חשודים באמצעות מר מספר

אם אתם מחפשים מהן ללא ספק הדרכים החכמות ביותר לחסום שיחות בטלפון האנדרואיד שלכם, אל תסתכלו רחוק יותר ממר. זו יישום מלא להפליא, אבל אנחנו רק נתמקד ביכולות של חסימת דואר זבל. ברגע שאתה נכנס לפעולת החסימה, אתה בהחלט צריך לחקור את האפליקציה קצת יותר. זה מסודר.

אם אתה רק רוצה לחסום את כל שיחות הטלפון או הספאם, מר מספר יכול לעשות זאת באופן אוטומטי. יש לו שלושה סוגים של חסימה אוטומטית: הונאה / הונאה, חשד לספאם ומספרים מוסתרים. ניתן לעבור בין כל אחת מהקטגוריות בנפרד. זה יכול גם לחסום מספרים בודדים ואפילו את כל המספרים שאינם ברשימת אנשי הקשר שלך. זה נעשה גרגירי מטורף.

כדי לאפשר תכונות אלה, הדבר הראשון שתצטרך לעשות הוא (כמובן), להתקין את מר מספר. לא הייתי צריך להגיד את זה, אבל בכל זאת אני עושה את זה. לשלמות.

לאחר התקנת האפליקציה, פתח אותה והקש על כפתור התפריט בפינה השמאלית העליונה, ואז בחר באפשרות "הגדרות".

תפריט ההגדרות מחולק לראשונה לארבע קטגוריות, אך אתה מחפש את הראשונה: חסימת שיחות. לחץ על זה.

בתפריט זה, אתה יכול לבחור לחסום מספרים ספציפיים, או להחליף את הקטגוריות הנ"ל. למעשה יש כאן כמה אפשרויות אוטומטיות: הונאה או הונאה, ספאם חשוד, מספרים מוסתרים, מספרים בינלאומיים ולא באנשי הקשר שלי. אתה יכול לשלוט בכל אחד מאלה לפי הצורך.

לחלופין, תוכל פשוט להקיש על האפשרות "מספרים ברשימת החסימה שלי" כדי להוסיף מספרים ספציפיים. פשוט הקש על סימן הפלוס בפינה השמאלית התחתונה כדי לפתוח את תפריט החסימה. אתה יכול לבחור בין כמה אפשרויות שונות: מספר, איש קשר, מספרים שמתחילים בספרות ספציפיות או שיחות או הודעות טקסט אחרונות. זו שליטה מטורפת-גרגרית. אתה יכול אפילו לחסום קידומת שלמה אם תרצה!

כאשר מישהו ברשימת החסימה שלך מנסה להתקשר (ללא קשר להזנת המספר באופן ידני או שהוא חלק מתכונת החסימה האוטומטית), הטלפון יצלצל למשך כחצי שנייה לערך לפני שמר מספר יוכל להיכנס פנימה. ברגע שזה יקרה עם זאת, היא תשלח את המתקשר לתא הקולי ותשאיר הודעה שתיידע שהוא חסם מספר. לאחר מכן תוכל להקיש על ההודעה כדי לקרוא מידע נוסף על המספר, כולל הערות שמשתמשים אחרים השאירו באשר לאופי השיחה. מסודר, נכון?

 

מר מספר מציע גם הודעות על דואר זבל ב- SMS. זה לא יכול לחסום אוטומטית דואר זבל ב- SMS בגלל מגבלות Android (שאליהן ניכנס למטה), אך הוא יכול להודיע ​​לך כאשר תקבל הודעה מסוכנת. כדי להפעיל תכונה זו, קפץ חזרה אל הגדרות ובחר באפשרות "שיחה מזוהה".

משם, החלף את האפשרות "התראות הודעות טקסט" ואשר את הרשאת ה- SMS. מאותה נקודה ואילך, הודעות טקסט מפוקפקות יסומנו. אני בטוח שאתה לא באמת  צריך מישהו שיגיד לך מתי הודעה היא דואר זבל, אבל זה לא יכול להזיק.

חסום שיחות באמצעות Google Voice

אם אתה משתמש ב- Google Voice, יש לך אפשרות לחסום שיחות מהגדרות Google Voice שלך. Google Voice ישמיע הודעה לפיה המספר נותק, כך שזה עשוי אפילו להטעות את משווקי הטלפונים ושאר המתקשרים המעצבנים להסיר אותך מרשימות הספאם שלהם.

פשוט היכנס לחשבון Google Voice שלך ​​באופן מקוון, אתר את המתקשר האחרון שברצונך לחסום, לחץ על הקישור עוד ובחר חסום מתקשר.

הערה על חסימת SMS אוטומטית

כפי שציינתי קודם, קיימות מגבלות מסוימות שלא יאפשרו לאף אפליקציה לחסום הודעות. אם ברצונך לחסום חסימות זבל אוטומטיות ל- SMS, יתכן - תצטרך לוותר על אפליקציית ה- SMS המועדפת עליך ולהשתמש באחת הכוללת חסימה מובנית. אז, בעצם, זה סחר. אם יש דברים שאתה אוהב ביישום SMS מסוים, סביר להניח שתצטרך לוותר עליהם תמורת חסימת דואר זבל. זה מבאס, אבל כך גם החיים.

האפליקציה הפופולרית ביותר ב- Google Play עבור זה נראית Truecaller, אך ישנם קומץ כלים שונים הזמינים לעשות זאת. מכיוון שמציאת האיזון הנכון בין תכונות SMS ויכולות חסימה יכולה להיות סובייקטיבית למדי, אני פשוט אצביע לך בכיוון הנכון ואניח לך לבחור את המתאים ביותר לשימושך.

בדוק אם הספק שלך יכול לעזור

לספקים יש את היכולת לחסום שיחות, אך לעתים קרובות הם לא מקלים על כך. כמו כמעט כל שירות אחר שהם מציעים, זה כנראה יעלה לך כסף נוסף. ספקים מסוימים עשויים לעזור לך לחסום שיחות אם תפנה אליהם, חלקם עשויים להפנות אותך לשירותיהם בתשלום, וחלקם עשויים לומר שזה לא אפשרי. כל זה משתנה ממוביל לספק, לכן תצטרך לבדוק את אתר האינטרנט של הספק שלך, או להתקשר אליו ולשאול אילו שירותים הם מציעים.

שיחות זבל מעצבנות וחודרניות, שלא לדבר על כך שמבזבזות את זמנכם. שיחות הונאה יכולות להיות מפחידות - לעתים קרובות הן נשמעות רשמיות באמת, מה שעלול לגרום למשתמשים שאינם מכירים למעשה למסור נתונים אישיים (או גרוע מכך!). למרבה המזל, ישנם פתרונות בכל רחבי הלוח - בין אם ברצונך לשמור על שולחי דואר זבל או לחסום את האקס שלך מפוצץ את הטלפון שלך (באופן מטפורי, לא תרתי משמע; למרבה הצער אין אפליקציה לכך).