באמצעות הלוח החדש של Windows 10: היסטוריה וסנכרון ענן

לעדכון של Windows 10 באוקטובר 2018 יש חוויה חדשה בלוח. כעת תוכל לגשת להיסטוריה של פריטים שהעתקת ללוח שלך, להצמיד פריטים שנמצאים בשימוש תכוף ולסנכרן את הלוח שלך על גבי מחשביך.

כיצד להפעיל את תכונות הלוח החדשות

כדי לאפשר את התכונות החדשות של הלוח, עבור אל הגדרות> מערכת> לוח. אם אינך רואה את האפשרות "לוח" במערכת שלך, הסיבה לכך שעדיין לא שדרגת לעדכון אוקטובר 2018.

תכונות חדשות אלה אינן כבויות כברירת מחדל. כדי להפעיל את היסטוריית הלוח, הפעל את האפשרות "שמור פריטים מרובים" למצב "פועל".

כדי לסנכרן את נתוני הלוח שלך בכל מכשירי Windows 10 שלך - או ליתר דיוק, כל מכשירי Windows 10 שבהם פועלת Redstone 5 ואילך - הגדר את "סנכרן בין מכשירים" למצב "פועל".

אתה יכול גם לבחור העדפת סינכרון אוטומטי. כאשר אתה מפעיל תכונה זו, אפשרות ברירת המחדל היא "סנכרן אוטומטית טקסט שאני מעתיק". Windows 10 יסנכרן אוטומטית את כל מה שאתה מעתיק ללוח.

כדי למנוע מ- Windows לסנכרן נתונים שעלולים להיות רגישים כמו סיסמאות, בחר "לעולם אל תסנכרן אוטומטית טקסט שאני מעתיק". לאחר מכן תוכל לבחור לסנכרן ידנית טקסט בין המכשירים שלך מתי שתרצה.

כיצד לגשת להיסטוריה של הלוח

כדי לפתוח את כלי הלוח החדש, לחץ על Windows + V בכל יישום. לוח לוח יופיע.

חלונית זו מציגה היסטוריה של פריטים שהעתקתם ללוח, עם הפריט האחרון בחלקו העליון. בחר משהו בלוח שלך על ידי לחיצה עליו כדי להדביק אותו ביישום הנוכחי.

אתה יכול "להצמיד" פריטים ללוח שלך על ידי ריחוף מעל סמל הסיכה שמימין לפריט ולחץ עליו. Windows ישמור את הפריט בלוח הלוח ולא יזרוק אותו כדי לפנות מקום לפריטים חדשים. זה תמיד יהיה זמין, ולכן אפשרות זו אידיאלית עבור פריטים שאתה מדביק לעתים קרובות.

אתה יכול גם ללחוץ על כפתור "x" בפריט כדי להסיר אותו מיד מהלוח שלך.

נכון לעכשיו, היסטוריית הלוח הזו תומכת בטקסט, HTML ותמונות בגודל של פחות מ- 1 מגהבייט. פריטים גדולים יותר שתעתיק לא יישמרו בהיסטוריה.

עדכון : מיקרוסופט העלתה את המגבלה הזו ל -4 מגהבייט, כך שכל דבר בגודל 4 מגה בייט או פחות יישמר בהיסטוריית הלוח שלך.

אם לא הפעלת את היסטוריית הלוח או שלא העתקת דבר ללוח שלך מאז הפעלתו, תראה הודעה שאומרת שאתה צריך להפעיל את התכונה או להעתיק משהו לפני שתמשיך.

כיצד סינכרון עובד?

אם הפעלת את סנכרון הלוח, תוכן הלוח שלך יסונכרן בין מחשביך שבהם פועל עדכון אוקטובר 2018. זה עובד באמצעות אותה טכנולוגיית גרף של מיקרוסופט המפעילה את ציר הזמן, שהוצג בעדכון של Windows 10 באפריל 2018. עליך להיכנס לשני המכשירים עם אותו חשבון Microsoft כדי שזה יעבוד.

כברירת מחדל, האפשרות "סנכרן אוטומטית טקסט שאני מעתיק" תגרום ל- Windows 10 לסנכרן באופן מיידי כל דבר בכל פעם שתעתיק אותו ללוח שלך על ידי לחיצה על Ctrl + C או לחיצה על האפשרות "העתק" בכל יישום כלשהו. אינך צריך לעשות שום דבר מיוחד - מה שאתה מעתיק במחשב אחד יופיע רק בהיסטוריה של הלוח במחשב השני שלך.

אם תבחר במקום זאת "לעולם אל תסנכרן טקסט שאני מעתיק אוטומטית", יהיה עליכם לבחור באופן ידני מה ברצונכם להעתיק. לשם כך, פתח את היסטוריית הלוח שלך באמצעות Windows + V, רחף מעל פריט בהיסטוריית הלוח שלך ולחץ על סמל "סנכרן להתקנים אחרים" בצורת ענן.

בתחילה, Windows 10 יסנכרן רק נתונים בגודל של פחות מ -100 KB באמצעות תכונה זו. חלקים ארוכים של טקסט ותמונות גדולות עשויים שלא להסתנכרן עד שמיקרוסופט מגדילה מגבלה זו.

מיקרוסופט הבטיחה שתכונה זו תוכל לסנכרן את נתוני הלוח שלך למקלדת SwiftKey של מיקרוסופט לאייפון, אייפד ואנדרואיד, מה שמאפשר לך להעתיק משהו במחשב האישי ולהדביק אותו בקלות בכל אפליקציה בטלפון שלך. עם זאת, תכונה זו טרם נוספה לאפליקציית המקלדת SwiftKey.

כיצד לנקות את היסטוריית הלוח שלך

אם ברצונך לנקות את כל ההיסטוריה שלך - הן במחשב והן בשרתי מיקרוסופט - חזור אל הגדרות> מערכת> לוח. לחץ על הלחצן "נקה" תחת נקה נתוני הלוח.

פעולה זו לא תנקה את הפריטים המוצמדים שלך, ולכן יהיה עליך לבטל את הצמדה או למחוק אותם באופן ידני.