Windows 10 ללא Cruft: Windows 10 LTSB (סניף שירות לטווח ארוך), הסביר

האם ידעת שיש גרסה של Windows 10 שאינה זוכה לעדכוני תכונות גדולים ואפילו אין לה את חנות Windows או Microsoft Edge? זה נקרא Windows 10 LTSB, קיצור של סניף שירות לטווח ארוך.

LTSB הוא הענף האיטי ביותר של חלונות 10

קשורים: מה פירוש של "שדרוגים דוחים" ב- Windows 10?

ישנם מספר "סניפים" של Windows 10. הענף הכי לא יציב הוא גרסת התצוגה המקדימה של Insider של Windows 10. רוב מחשבי Windows נמצאים ב"ענף הנוכחי ", הנחשב לענף היציב. למשתמשי Windows 10 Professional יש אפשרות "לדחות שדרוגים", מה שמציב אותם ב"ענף הנוכחי לעסקים ". סניף זה יקבל רק מבנים חדשים של Windows 10, כמו תצוגה מקדימה של יום השנה, כמה חודשים לאחר שנבדקו ב"ענף הנוכחי ". זה כמו הענף הצרכני היציב - אבל נע לאט יותר.

אך עסקים אינם רוצים שכל מחשבי המחשב שלהם יקבלו כל הזמן עדכונים גדולים, גם אם הם מתעכבים כמה חודשים. תשתית קריטית כמו כספומטים, ציוד רפואי ומחשבים השולטים על מכונות בקומת מפעל אינם זקוקים לתכונות של whizbang, הם זקוקים ליציבות לטווח ארוך ולמעט עדכונים שעלולים לשבור דברים. מחשב אישי המפעיל ציוד רפואי בחדר בית חולים אינו זקוק לעדכוני Cortana חדשים. לשם כך מיועד Windows 10 LTSB - "סניף השירות לטווח ארוך", והוא זמין רק למהדורה הארגונית של Windows 10.

אמנם זהו סניף של Windows 10, אך אתה יכול להשיג אותו רק על ידי התקנת Windows ממדיה התקנת LTSB של Windows 10. אתה יכול להשיג ענפים אחרים של Windows פשוט על ידי שינוי אפשרות בתוך Windows 10 עצמו, אבל זה לא המקרה כאן.

LTSB מקבל עדכוני אבטחה למשך 10 שנים, ללא עדכוני תכונות

מכיוון שגרסת ה- LTSB מיועדת ליציבות, היא מתעדכנת בצורה שונה מאוד מבניות אחרות של Windows 10. מיקרוסופט לעולם לא תפרסם עדכון תכונות כמו עדכון יום השנה או עדכון נובמבר עבור Windows 10 LTSB. מכונות אלה יקבלו עדכוני אבטחה ותיקוני באגים באמצעות Windows Update, אך זהו. גם כאשר מיקרוסופט משחררת גרסה חדשה של Windows 10 LTSB עם תכונות חדשות, יהיה עליך להוריד מדיה חדשה של Windows 10 LTSB ולהתקין או לשדרג מהמדיה. Windows 10 LTSB לעולם לא יעודכן אוטומטית עם תכונות חדשות.

על פי התיעוד הרשמי, מיקרוסופט תשחרר בדרך כלל גרסה עיקרית חדשה של Windows 10 LTSB אחת לשנתיים-שלוש. זה מה שהתיעוד אומר, בכל מקרה - הגרסה הנוכחית של Windows 10 LTSB נראית מבוססת על עדכון יום השנה, ולכן מיקרוסופט עדיין משנה את תוכניותיה. אתה יכול גם לבחור לדלג על מהדורות - כל גרסה של Windows 10 LTSB תתמוך בעדכוני אבטחה ויציבות למשך עשר שנים, על פי מיקרוסופט.

במילים אחרות, כפי שמתאר זאת בתיעוד של מיקרוסופט, "מודל השירות LTSB מונע ממכשירי Windows 10 LTSB Enterprise לקבל את עדכוני התכונות הרגילים ומספק עדכוני איכות בלבד כדי להבטיח שאבטחת המכשיר תישאר מעודכנת."

LTSB אינו כולל את החנות, Cortana, Edge ואפליקציות אחרות

Windows 10 LTSB משמיט הרבה מהדברים החדשים ב- Windows 10. זה לא מגיע עם דפדפן חנות Windows, Cortana או Microsoft Edge. זה גם משמיט יישומי מיקרוסופט אחרים כמו לוח שנה, מצלמה, שעון, דואר, כסף, מוסיקה, חדשות, OneNote, ספורט ומזג אוויר.

למעשה, תפריט התחלה המוגדר כברירת מחדל ב- Windows 10 LTSB אינו כולל אפילו אריח יחיד. לא תמצא אף אחת מהאפליקציות החדשות של Windows 10 המותקנות, מלבד אפליקציית ההגדרות.

מיקרוסופט לא רוצה שתשתמש ב- Windows 10 LTSB

מיקרוסופט לא רוצה שאנשים משתמשים ב- Windows 10 LTSB במחשבים אישיים למטרות כלליות. כדברי מיקרוסופט, "LTSB אינו מיועד לפריסה ברוב המחשבים האישיים או בכל הארגונים; יש להשתמש בו רק למכשירים ייעודיים מיוחדים. כהנחיה כללית, מחשב אישי עם Microsoft Office מותקן הוא מכשיר לשימוש כללי, המשמש בדרך כלל על ידי עובד מידע, ולכן הוא מתאים יותר לענף השירות [הסניף הנוכחי] או [הסניף הנוכחי לעסקים]. "

LTSB מיועד רק למכשירים קריטיים נדירים. "חשוב יותר שהמכשירים הללו יישארו יציבים ובטוחים ככל האפשר מאשר מעודכנים עם שינויים בממשק המשתמש", מסביר התיעוד. ייתכן שתרצה שהמחשב השולחני שלך יישאר יציב ובטוח ככל האפשר ללא שינויים בממשק המשתמש, אך מיקרוסופט לא רוצה לתת למשתמש הממוצע של Windows 10 אפשרות זו. מיקרוסופט רוצה שהמחשב שלך יתעדכן כל הזמן בתכונות חדשות.

זה Windows 10 Enterprise וזה נותן לך שליטה רבה יותר

קשורים: 10 תכונות זמינות רק ב- Windows 10 Enterprise (ו- Education)

מכיוון ש- Windows 10 LTSB זמין רק למהדורה הארגונית של Windows 10, אתה מקבל גם את כל התכונות הארגוניות בלבד שאתה לא יכול לקבל במהדורות הביתיות והמקצועיות של Windows 10.

המהדורה הארגונית מעניקה לך שליטה רבה יותר על נתוני הטלמטריה הנשלחים למיקרוסופט וכאשר Windows Update מתקין עדכונים. זה גם מאפשר לך לשנות כמה הגדרות מדיניות קבוצתית מיוחדות, ומאפשר לך להשבית את מסך הנעילה. מעבר לתצורה, תמצא תכונות שימושיות אחרות כמו Windows To Go, המאפשרות לך להתקין את Windows 10 בכונן USB ולקחת אותו איתך כדי שתוכל לאתחל התקנת Windows משלך בכל מחשב שתיתקל בו.

איך אני יכול להשיג את זה?

נשמע די טוב, נכון? למרבה הצער, כפי שאמרנו קודם, Windows 10 LTSB זמין רק כחלק מ- Windows 10 Enterprise. ו- Windows 10 Enterprise זמין רק לארגון עם הסכם רישוי נפח, או באמצעות תוכנית מנוי חדשה בסך $ 7 לחודש.

באופן רשמי, אם אתה חלק מארגון עם תוכנית רישוי נפח, אתה רשאי להתקין את Windows 10 Enterprise LTSB במקום את Windows 10 Enterprise במחשבים שלך.

קשורים: כיצד להשתמש ב- Slmgr לשינוי, הסרה או הרחבה של רישיון Windows שלך

באופן לא רשמי, כל משתמש Windows יכול לקבל את Windows 10 LTSB אם הוא רוצה. מיקרוסופט מציעה תמונות ISO עם Windows 10 Enterprise LTSB כחלק מתוכנית ההערכה הארגונית ל 90 יום. תוכלו להוריד את קובץ ה- ISO - הקפידו לבחור "Windows 10 LTSB" במקום "Windows 10" בעת ההורדה - ולהתקין אותו על המחשב האישי שלכם. זה יפעל כרגיל למשך 90 יום, ולאחר מכן יתחיל לנדנד לך להפעיל את Windows והמחשב שלך ייכבה כל שעה, על פי מיקרוסופט. אתה יכול, עם זאת, להשתמש ב- Slmgr כדי "לאתחל" את הניסיון למשך 90 יום נוספים, ולדברי חלק מהמשתמשים זה עובד עד שלוש פעמים, בסך הכל תשעה חודשים.

עדכון: גרסה קודמת של מאמר זה אמרה שתוכל להשתמש ב- Windows 10 LTSB לאחר תקופת ההערכה עם מספר מסכי לנדנד בלבד. זה לא היה נכון, ואנחנו מתנצלים על השגיאה.

Windows 10 LTSB נשמע בדיוק כמו מה שמשתמשי Windows 10 רבים מבקשים. למרבה הצער, אין דרך לגיטימית עבור המשתמש הממוצע של Windows להשיג את זה. זו לא הפתעה - מיקרוסופט אפילו לא רוצה עסקים שמשתמשים ב- Windows 10 LTSB ברוב המחשבים שלהם. אז זה כנראה לא מתאים לרוץ כנהג היומי שלך בכל מקרה. אך אל תהסס לנסות זאת אם אתה סקרן כיצד Windows 10 ייראה ללא תכונות אלה.