כיצד לחזור להורדה מופרעת ב- Google Chrome

חיבור לאינטרנט יכול להיות בלתי צפוי לעיתים, וירידה פתאומית של החיבור בזמן הורדת קובץ גדול עלולה להיות מתסכלת. עם זאת, Google Chrome מאפשר לך להמשיך בהורדות אם הן נעצרות באופן בלתי צפוי.

המשך הורדות באמצעות מנהל ההורדות של Chrome

Google Chrome משתמש במנהל הורדות מובנה כדי להציג את כל ההורדות שלך - פעיל, נכשל, בוטל והושלם. המנהל נפתח בכרטיסיה משלו ומציג רשימה של כל קובץ שהורדת אי פעם ב- Chrome.

הערה:  אתרים מסוימים אינם מאפשרים לך להמשיך בהורדה אם היא לא הושלמה בפעם הראשונה. שרתי אינטרנט מסוימים אינם זוכרים את בקשתך להוריד את הקובץ, ומכריחים אותו להתחיל מההתחלה מחדש.

כדי לפתוח את מנהל ההורדות, הקלד chrome://downloadsבסרגל הכתובות ולחץ על מקש Enter. לחלופין, אתה יכול ללחוץ על Ctrl + J ב- Windows או Command + J ב- macOS.

ברשימת ההורדות מצא את הפריט שנכשל ולחץ על "המשך".

אם הכל ילך כמו שצריך, ההורדה שלך תתחדש מהמקום בו היא הופסקה לפני שניתקת.

המשך הורדות באמצעות WGet

אם ההורדה נכשלה לאחר לחיצה על הכפתור, יש לך שיטה נוספת לנסות. הוא משתמש בשורת הפקודה, פיסת תוכנה חינמית ודורש את הקובץ שהורדת בחלקו. אמנם שורת הפקודה יכולה להיות קצת מרתיעה עבור חלק, אבל נעבור עליה שלב אחר שלב כדי שתוכל לעקוב אחריה בקלות.

WGet הוא יישום קוד פתוח עבור לינוקס, macOS ו- Windows, חלק מפרויקט GNU ששולף קבצים דרך האינטרנט. זהו כלי שורת פקודה המאפשר הורדות מנותקות לחדש ישירות משרתי האינטרנט.

עבור אל דף ההורדות של WGet וקבל את החבילה המתאימה למערכת שלך. אנו משתמשים בגירסת Windows עבור מדריך זה, אך הוא אמור לעבוד זהה בכל מערכות ההפעלה.

לאחר סיום ההורדה של WGet, התקן / חילץ את התוכן לתיקיה שקל לזכור. מכיוון שהוא משמש בעיקר לחידוש הורדות Chrome ומשתמש בקובץ שהורד בחלקו, אנו מכניסים אותו לתיקיית ההורדות המוגדרת כברירת מחדל של Chrome לנוחיותכם.

פתח את מנהל ההורדות באמצעות Ctrl + J (Windows) או Command + J (macOS), אתר את הקובץ, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על אתר קובץ המקור ולאחר מכן בחר "העתק כתובת קישור".

כעת לחץ על עוד (שלוש נקודות) ואז בחר באפשרות "פתח את תיקיית ההורדות".

אתר את הקובץ, לחץ עליו באמצעות לחצן העכבר הימני ובחר "שנה שם".

הסר את סיומת ".crdownload" מקצה הקובץ ולחץ על מקש Enter.

לפעמים Chrome נותן להורדה שם ברירת מחדל של "Unconfirmed.crdownload". אם זה קורה, יהיה עליך לשנות את שם הקובץ כולו. אתה יכול לקבל את שם הקובץ המקורי מכתובת האתר של המקור שהעתקת קודם. לדוגמא, כתובת ה- URL המקורית שלנו //website.com/your/file/here/6.7.1.9.exe פירושה ש- "6.7.1.9.exe" הוא שם הקובץ.

תיפתח הודעה המזהירה אותך שהקובץ עשוי להיות בלתי שמיש אם תשנה את התוסף. לחץ על "כן".

כעת, פתח את שורת הפקודה (Windows) או הטרמינל (macOS) ונווט לתיקיית ההורדות (כלומר C:\Users\User\Downloads) בה נמצא הקובץ וההפעלה WGet שחולצה. הקלד wget -c. זה צריך להראות בערך כך:

wget -c //source.website.com/incompleteFile.exe

לחץ על מקש Enter, ואם השרת מאפשר זאת, הקובץ יתחדש מהמקום בו הפסיק ב- Chrome. אחרת, ההורדה תתחיל מחדש מההתחלה.

לאחר השלמת ההורדה, תוכלו לסגור את שורת הפקודה או את המסוף ולפתוח את הקובץ כרגיל כמו שהייתם סיים להוריד אותו כראוי בפעם הראשונה.