כיצד להסיר התקנה של יישומים ב- Mac: כל מה שאתה צריך לדעת

הסרת התקנה של אפליקציה ב- Mac היא כל כך קלה, שאולי אפילו לא תבין כיצד לעשות זאת: פשוט גרור את סמל היישום מתיקיית היישומים לפח. אבל מה לגבי יישומים שאין להם קיצורי דרך, אפליקציות מערכת מובנות ומקרי פינה אחרים?

זה יכסה את רוב המצבים, אך לא את כולם. שיטה זו משאירה למשל זבל כלשהו, ​​אבל זה בסדר בעיקר להשאיר אותו שם. גם לאפליקציות מסוימות אחרות יש תהליכי הסרה שונים. אז בואו נסתכל על כל הדברים השונים שעליך לדעת בכל הנוגע להסרת יישומים.

כיצד להסיר את ההתקנה של רוב יישומי המק

קשורים: כיצד להתקין יישומים ב- Mac: כל מה שאתה צריך לדעת

רוב יישומי ה- Mac הם פריטים עצמאיים שאינם מתעסקים עם שאר המערכת שלך. הסרת התקנה של יישום היא פשוטה כמו פתיחת חלון Finder, לחיצה על "יישומים" בסרגל הצד, לחיצה באמצעות לחיצה או לחיצה ימנית על סמל היישום ובחירה באפשרות "העבר לאשפה".

אתה יכול גם לגרור ולשחרר את סמל היישום לסמל פח האשפה על המזח שלך. לחלופין, פתח את ממשק Launchpad וגרור ושחרר את סמל היישום לפח האשפה משם.

רוב היישומים יועברו ישירות לפח שלך, ואז תוכל ללחוץ לחיצה ימנית על לחצן העכבר הימני על סמל פח האשפה על המזח שלך ולבחור באפשרות "ריק אשפה" כדי להיפטר מהיישום הזה וכל שאר הקבצים שמחקת.

עם זאת, יישומים מסוימים יבקשו ממך סיסמה כשתנסה להעביר אותם לפח. יישומים אלה הותקנו באמצעות מתקין חבילות Mac. הסרת ההתקנה שלהם תסיר את כל השינויים שביצעו בכל המערכת.

שים לב שאתה לא יכול להסיר יישומים מובנים על ידי כך. לדוגמה, נסה להעביר את אפליקציית השחמט לפח האשפה ותראה הודעה שאומרת: "לא ניתן לשנות או למחוק את השחמט מכיוון שזה נדרש על ידי OS X."

כיצד להסיר קבצים שמאלה

השיטה שלעיל לא מוחקת את העדפות היישום. מחק יישום והוא ישאיר קבצי העדפה בתיקיות הספרייה שלך. לרוב, קבצים אלה ישתמשו במעט מאוד שטח ולא יגרמו לבעיה. ההעדפות עדיין יהיו זמינות ב- Mac שלך - זה נוח אם אתה מסיר התקנה של אפליקציה רק ​​כדי להחליף אותה בגרסה חדשה יותר של אותה אפליקציה, או אם תתקין מחדש את האפליקציה בהמשך. זה ישמור על כל ההעדפות שלך מהתקנה לפני כן.

קשורים: כיצד לאפס כל יישום Mac להגדרות ברירת המחדל שלו

אם אתה בהחלט חייב להסיר קבצים אלה (נניח, אם ברצונך לאפס אפליקציה להגדרות ברירת המחדל שלה), תוכל להשתמש באפליקציה שימושית בשם AppCleaner כדי להסיר התקנה מלאה של אפליקציה, יחד עם כל הקבצים הנוספים שלה. פשוט הפעל את AppCleaner, חפש יישום בחלון הראשי שלו ולחץ עליו ואז לחץ על כפתור "הסר" בחלון הקופץ שמופיע.

כיצד להסיר התקנה של אפליקציות שאינן מופיעות בתיקיית היישומים שלך

אבל מה עם יישומים שלא מופיעים כאן? לדוגמה, התקן את תוסף ה- Flash עבור Mac OS X, או את זמן הריצה של Java ותוסף הדפדפן עבור Mac, ואף אחד מהם לא יופיע בתיקיית היישומים שלך.

ב- Windows, זו לא בעיה - לוח הבקרה מציג רשימה של כל התוכניות המותקנות שלך, אפילו כאלה ללא קיצורי דרך. ב- Mac, אין ממשק שמפרט את כל התוכנות המותקנות שלך, כך שקשה אפילו לשים לב אם התקנת החומר הזה.

יש להסיר יישומים מסוימים בדרכים אחרות, ובדרך כלל תמצא הוראות פשוט על ידי חיפוש באינטרנט אחר "הסרת [שם התוכנית] mac". לדוגמה, Adobe מציעה אפליקציה נפרדת להסרת התקנה שעליך להוריד ולהפעיל כדי להסיר את ההתקנה של Flash ב- Mac.

קשורים: כיצד להסיר את ההתקנה של Java ב- Mac OS X

אורקל גרועה עוד יותר ואינה מספקת אפליקציה קלה שתסיר את Java מ- Mac OS X עבורך. במקום זאת, אורקל מורה לך להריץ מספר פקודות מסוף להסרת Java לאחר התקנתו. כך תסיר את התקנת ערכת זמן הריצה והפיתוח של Java.

יאללה, אורקל - לפחות ספקו התקנת הורדה כמו Adobe עושה.

יישומי תוכנה אחרים עשויים לספק הורדות משלהם להסרת התקנה או הוראות להסרה, לכן בצע חיפוש באינטרנט אם אינך בטוח כיצד להסיר משהו ותמצא הוראות.

כיצד להסיר את ההתקנה של תוכנות פרסום ועוד

קשורים: כיצד להסיר תוכנות זדוניות ותוכנות פרסום ממחשב ה- Mac שלך

מחשבי מקינטוש נופלים כעת טרף לאותה מגיפה של תוכנות קשקוש שנאלצות להתמודד עם מחשבי Windows. אותם אתרי אינטרנט להורדת יישומים בחינם שמגישים זבל זה עד למשתמשי Windows מגישים זבל דומה למשתמשי מקינטוש.

במחשב Windows, תוכנת הפרסום ה"מכובדת ביותר "מספקת מסיר התקנה שנמצא ברשימת התוכניות והתכונות, ומאפשר למשתמשים להסיר אותה בקלות מסיבות משפטיות. ב- Mac, לתוכנות פרסום אין מקום דומה לרשום את עצמן. יתכן ותרצה שתוריד ותפעיל אפליקציה להסרת התקנות כדי להסיר אותן, אם תוכל אפילו להבין אילו התקנת.

אנו ממליצים על Malwarebytes בחינם לחלוטין עבור Mac אם אתה צריך לטהר את ה- Mac שלך מפני תוכנות זדוניות ואפילו תוכנות זדוניות של Mac. זה יסרוק את ה- Mac שלך ליישומי זבל ויסיר אותם עבורך.

כיצד להסיר יישומי מערכת מובנים

גם למחשבי מקינטוש אין שום דרך להסיר או להתקין תכונות של מערכת ההפעלה, כך שאין שום דרך להסיר בקלות את היישומים הרבים שאפל כללה עם ה- Mac שלך.

ב- OS X 10.10 יוסמיטי ומוקדם יותר, ניתן היה לפתוח חלון מסוף ולהנפיק פקודות למחיקת אפליקציות מערכת אלה, הנמצאות בתיקיית / Applications. לדוגמה, הפעלת הפקודה הבאה בחלון מסוף תמחק את אפליקציית השחמט המובנית. היזהר מאוד בעת הקלדת הפקודה הבאה:

sudo rm -rf /Applications/Chess.app

החל ב- Mac OS X 10.11 El Capitan, הגנת שלמות המערכת מגנה על שינוי ביישומים אלה ובקבצי מערכת אחרים. זה מונע ממך למחוק אותם, וזה גם מבטיח תוכנה זדונית לא יכולה לשנות יישומים אלה ולהדביק אותם.

קשורים: כיצד להשבית את הגנת שלמות המערכת ב- Mac (ולמה לא כדאי לך)

אם אכן תרצה להסיר את כל האפליקציות המובנות האלה מ- Mac שלך, יהיה עליך להשבית תחילה את הגנת שלמות המערכת. אנו לא ממליצים על כך. עם זאת, תוכל להפעיל מחדש את SIP לאחר ו- Mac שלך לא אכפת לך שמחקת את Chess.app ואפליקציות מערכת מובנות אחרות.

באמת, אנו ממליצים לך לא לעשות זאת. בכל מקרה, Mac OS X עשוי להתקין יישומים אלה באופן אוטומטי בעת עדכון המערכת. הם לא תופסים מקום רב, ואפל לא מספקת שום דרך להחזיר אותם מעבר להתקנה מחדש של OS X ב- Mac שלך.

קרדיט תמונה: דניאל דודק-קוריגאן בפליקר