3 דרכים פשוטות לשיפור תמונות ברזולוציה נמוכה (וטיפוגרפיה)

זה לא נס, אך טיפים מועילים אלה יכולים לשפר את איכות התמונה בעת הגדלה מדגימה ברזולוציה נמוכה. זה פשוט להפליא ודי קל. פטרו את פוטושופ ובדקו בעצמכם!

ב- How-To Geek כתבנו בהרחבה כיצד אי אפשר "לשפר" תמונות ולהשיב לפרטים שאבדו או שאינם שם מלכתחילה. האם אנו משנים את המנגינה שלנו? לא, אין שום דבר קסום בעצות אלה, למעט התוצאות המשופרות שתקבלו כאשר תשפרו תמונות ברזולוציה נמוכה משלכם. המשך לקרוא ותן לו הזדמנות!

דרך טובה יותר להגדלת תמונות

הנה התמונה שלנו בנקודת ההתחלה שלנו. זה זום עד 100%, רק 150 פיקסלים קלושים.

כפי שאנו רואים, מדובר ברזולוציה נמוכה עד כאב. בואו נשפר את הדברים בהרחבה בסיסית.

נווט אל תמונה> גודל תמונה. כאשר כתוב "תמונה מחדש", ניתן לשנות את סוג האנטי-כיווני המשמש להגדלה והחלקת התמונה. שנה אותו ל"החלקה ביקובית (הטובה ביותר להגדלה). " כברירת מחדל, Photoshop משתמש ב- "Bicubic".

שימו לב להבדל בגרסת ה- Bicubic Smoother בצד שמאל לעומת ההרחבה הבסיסית "Bicubic" בצד ימין. שינוי סוג האנטי-כיווני יכול לעשות הבדל עצום בקצוות בתמונה שלך ולסייע בשמירה על חלקות ופחות מטונפות. זה יכול לעשות הבדל גדול.

שיפור הפרטים בתמונות מוגדלות

רוב משתמשי Photoshop אינם חורגים מ- RGB או CMYK. היום נשתמש במצב צבע אחר שנקרא מעבדת צבע. החלף כל תמונה מוגדלת (אנו נשתמש בתמונה שלנו מלפני כן) ושנה אותה לצבע מעבדה על ידי ניווט לתמונה> מצב> צבע מעבדה.

 

ודא שפתוח הערוצים פתוח על ידי מעבר לחלון> ערוצים. לאחר מכן בחר בערוץ "קלילות" או לחץ על ערוצי a ו- b כמוצג.

כאשר נבחרה "קלילות", נבצע פילטר חידוד חכם על ידי מעבר לסינון> חידוד חכם.

ההגדרות שלמעלה עבדו עבור הדוגמה שלנו די טוב, אך אל תהסס להתעסק ולמצוא משלך. סביר להניח שתרצה לשמור על הגדרת "הסר" כ"טשטוש גאוס "כפי שמוצג לעיל.

 

אתה יכול להישאר בצבע מעבדה או להמיר בחזרה ל- RGB. שלא כמו המרה בין RGB ל- CMYK, RGB הופך בצורה מושלמת למעבדה ללא שינוי צבעים מורגש. בשני מצב הצבעים, בחר בערכת הערוצים המשולבת שלך על ידי לחיצה על Ctrl + 2.

זה לא מושלם, אבל ההשוואה של לפני ואחרי היא די דרמטית. לתמונה המעודכנת שלנו (מימין) יש מרקם עור עשיר בהרבה ולא נראה כאילו היא הוגדלה כמעט 2000% מתמונה ברוחב של 150 פיקסלים.

אבל חכה! טיפוגרפיה פרועה מופיעה!

טיפוגרפיה היא חיה אחרת לגמרי. מדגם ברזולוציה נמוכה זה מוגדר לרוחב של 100 פיקסלים בלבד ויש לו כמה בעיות גדולות מאוד בולטות.

שנה את גודל התמונה לגודל היעד שלך. כאן אנו מגדילים את הגודל פי עשרה ומשתמשים בהגדרת "השכן הקרוב ביותר" כדי לשמור על קצוות. אל דאגה, כל זה יהיה הגיוני תוך רגע.

וזה נראה לא שונה מבעבר! בואו נראה מה אנחנו יכולים לעשות כדי לשנות את זה.

החל טשטוש גאוסי על ידי מעבר לסינון> טשטוש גאוס ושימוש בהגדרה המטשטשת את הקצוות מבלי להפוך את הטקסט לבלתי קריא לחלוטין.

הסוג הסופי שלך אמור להיראות בערך ככה.

 

כעת נשתמש בשכבת התאמה "סף". לחץ על בלוח השכבות כדי להוסיף אחת.

האם זה מושלם? לא. האם זה פחות מטושטש ומשונן? כן, באופן מפתיע. אך כל שיפור נוסף יצטרך להיעשות בכלי המברשת והרבה סבלנות. זה יכול להיות טריק מועיל להפליא לכל מי שצריך לעבוד עם טיפוגרפיה ולרוב תקוע בקבצים ברזולוציה נמוכה.

בעוד שהתמונה "המשופרת" שלנו לעולם לא יכולה להחזיר את פרטי התמונה המקורית ברזולוציה גבוהה, אנו יכולים במבט חטוף לומר ששיפרנו את איכות התמונה שלנו, הן עם הטיפוגרפיה והן עם התמונה של הילדה. לא מרוצה מהטריקים האלה? יש לך כמה טובים יותר משלך? נשמע בסעיף ההערות ויידע אותנו במה אתה משתמש כשאתה צריך לשפר תמונה באיכות נמוכה.

קרדיט תמונה: ילדה בנהר ליד מומוסטננגו מאת דייוויד דניס, Creative Commons.