7 דרכים לפנות מקום בדיסק הקשיח ב - Windows

הכוננים הקשיחים הולכים וגדלים, אבל איכשהו נראה שהם תמיד מתמלאים. זה נכון עוד יותר אם אתה משתמש בכונן מצב מוצק (SSD), שמציע הרבה פחות מקום בכונן הקשיח מאשר בכוננים קשיחים מכניים מסורתיים.

קשורים: 10 דרכים לפנות מקום בדיסק בכונן הקשיח של Mac

אם אתה כואב למקום בכונן הקשיח, טריקים אלה אמורים לעזור לך לפנות מקום לקבצים ותוכניות חשובים על ידי הסרת הזבל הלא חשוב העומס על הדיסק הקשיח.

הפעל ניקוי דיסק

Windows כולל כלי מובנה שמוחק קבצים זמניים ונתונים לא חשובים אחרים. כדי לגשת אליו, לחץ לחיצה ימנית על אחד הכוננים הקשיחים שלך בחלון המחשב ובחר מאפיינים.

(לחלופין אתה יכול פשוט לחפש ניקוי דיסק בתפריט התחל.)

לחץ על הלחצן ניקוי דיסק בחלון מאפייני הדיסק.

בחר את סוגי הקבצים שברצונך למחוק ולחץ על אישור. זה כולל קבצים זמניים, קבצי יומן, קבצים בסל המיחזור שלך וקבצים לא חשובים אחרים.

ניתן גם לנקות קבצי מערכת, שאינם מופיעים ברשימה כאן. לחץ על הלחצן ניקוי קבצי מערכת אם ברצונך גם למחוק קבצי מערכת.

לאחר שתעשה זאת, תוכל ללחוץ על כפתור אפשרויות נוספות ולהשתמש בלחצן ניקוי תחת שחזור המערכת ועתקי צל כדי למחוק נתונים לשחזור המערכת. כפתור זה מוחק את כל נקודות השחזור פרט לנקודת השחזור האחרונה, לכן ודא שהמחשב שלך פועל כהלכה לפני השימוש בו - לא תוכל להשתמש בנקודות שחזור מערכת ישנות יותר.

הסר התקנה של יישומי שטח רעבים

הסרת תוכנות תפנה מקום, אך חלק מהתוכניות משתמשות במעט מאוד מקום. מלוח הבקרה תוכניות ותכונות, אתה יכול ללחוץ על העמודה גודל כדי לראות כמה שטח כל תוכנית המותקנת במחשב שלך משתמשת. הדרך הקלה ביותר להגיע לשם היא לחפש "הסר התקנת תוכניות" בתפריט התחל.

אם אינך רואה עמודה זו, לחץ על לחצן האפשרויות בפינה השמאלית העליונה של הרשימה ובחר בתצוגת הפרטים. שים לב שזה לא תמיד מדויק - תוכניות מסוימות אינן מדווחות על כמות השטח בהן הן משתמשות. תוכנית עשויה להשתמש במרחב רב, אך ייתכן שאין לה מידע בעמודת הגודל שלה.

קשורים: האם עליך להשתמש במתקנת צד שלישי?

ייתכן שתרצה אפילו להשתמש במתקין של צד שלישי כמו Revo Uninstaller כדי לוודא שכל הקבצים שנשארו נמחקים ולא מבזבזים מקום.

אם אתה משתמש ב- Windows 10, אתה יכול גם לפתוח את הגדרות המחשב החדשות ולעבור למערכת -> אפליקציות ותכונות.

זה יאפשר לך להסיר אפליקציות של חנות Windows או אפליקציות רגילות, וגם אמור לעבוד בטאבלט. אתה יכול, כמובן, עדיין לפתוח את תוכניות ההתקנה הרגילות בלוח הבקרה הישן אם תרצה בכך.

ניתוח שטח הדיסק

קשורים: ניתוח וניהול שטח בכונן הקשיח עם WinDirStat

כדי לברר מה בדיוק משתמש בכונן הקשיח, אתה יכול להשתמש בתוכנית ניתוח דיסק קשיח. יישומים אלה סורקים את הכונן הקשיח ומציגים בדיוק אילו קבצים ותיקיות תופסים הכי הרבה מקום. כיסינו את 10 הכלים הטובים ביותר לניתוח שטח בדיסק הקשיח, אך אם אתה רוצה אחד מהם להתחיל, נסה את WinDirStat (הורד מ- Ninite).

לאחר סריקת המערכת שלך, WinDirStat מראה לך בדיוק אילו תיקיות, סוגי קבצים וקבצים משתמשים ביותר מקום. הקפד לא למחוק קבצי מערכת חשובים - מחק רק קבצי נתונים אישיים. אם אתה רואה תיקיית תוכנית בתיקיית קבצי התוכנית תוך שימוש בכמות גדולה של שטח, אתה יכול להסיר את ההתקנה של התוכנית - WinDirStat יכול להגיד לך כמה שטח תוכנית משתמשת בה, גם אם לוח הבקרה תוכניות ותכונות אינו עושה זאת.

נקה קבצים זמניים

כלי ניקוי הדיסקים של Windows שימושי, אך אינו מוחק קבצים זמניים המשמשים תוכניות אחרות. לדוגמה, זה לא ינקה את הקובץ השמור של דפדפן Firefox או Chrome, שיכול להשתמש בג'יגה של שטח דיסק קשיח. (מטמון הדפדפן שלך משתמש בשטח בדיסק הקשיח כדי לחסוך לך זמן בעת ​​גישה לאתרים בעתיד, אך אין זה נוחות אם אתה זקוק לשטח הדיסק הקשיח כעת.)

לניקוי אגרסיבי יותר של זמני קבצים וזבל, נסה את CCleaner, אותו תוכל להוריד כאן. CCleaner מנקה קבצי זבל ממגוון תוכניות צד שלישי ומנקה גם קבצי Windows שניקוי הדיסק לא ייגע בהם.

מצא קבצים כפולים

קשורים: כיצד למצוא ולהסיר קבצים כפולים ב- Windows

אתה יכול להשתמש ביישום מציאת קבצים כפולים כדי לסרוק את הכונן הקשיח לאיתור קבצים כפולים, שהם מיותרים וניתן למחוק אותם. סקרנו שימוש ב- VisiPics כדי לגרש תמונות כפולות, ויצרנו מדריך מקיף לאיתור ומחיקה של קבצים כפולים ב- Windows באמצעות כלים בחינם.

או אם לא אכפת לכם להוציא כמה דולרים, תוכלו להשתמש ב- Duplicate Cleaner Pro, שלא רק שיש לו ממשק נחמד יותר, אלא שיש לו טונות של תכונות נוספות שיעזרו לכם למצוא ולמחוק קבצים כפולים.

צמצם את כמות השטח המשמשת לשחזור המערכת

קשורים: הפוך את שחזור המערכת לשימוש פחות מקום בכונן ב- Windows 7

אם שחזור המערכת גוזל מקום רב בכונן הקשיח לנקודות שחזור, תוכל להפחית את כמות שטח הדיסק הקשיח שהוקצה לשחזור המערכת. הפיתרון הוא שיש לך פחות נקודות שחזור לשחזור המערכת שלך ופחות עותקים קודמים של קבצים לשחזור. אם תכונות אלה חשובות פחות ממקום הדיסק הקשיח בו הם משתמשים, קדימה ופנו כמה ג'יגה על ידי צמצום כמות השטח שמשמשת שחזור המערכת.

אפשרויות גרעיניות

טריקים אלה בהחלט יחסכו מקום, אך הם יבטלו תכונות חשובות של Windows. אנו לא ממליצים להשתמש באף אחד מהם, אך אם אתה זקוק נואש לשטח דיסק, הם יכולים לעזור:

  • השבת מצב שינה - כשאתה במצב שינה של המערכת שלך, זה שומר את תוכן ה- RAM שלה בכונן הקשיח. זה מאפשר לו לשמור את מצב המערכת שלה ללא כל צריכת חשמל - בפעם הבאה שתאתחל את המחשב, תחזור למקום שעזבת ממנו. Windows שומר את תוכן ה- RAM בקובץ C: \ hiberfil.sys. כדי לחסוך מקום בכונן הקשיח, אתה יכול להשבית את מצב שינה במצב מלא, מה שמסיר את הקובץ.
  • השבת שחזור מערכת - אם הפחתת כמות השטח שמשמשת שחזור המערכת אינה מספיק טובה עבורך, תוכל להשבית לחלוטין את שחזור המערכת. לא יהיה לך מזל אם תצטרך להשתמש בשחזור המערכת כדי להחזיר את המערכת למצב קודם לכן, אז הזהיר.

זכור שלעולם לא תקבל מקום רב כמו שמבטיח כונן על הקופסה. כדי להבין מדוע קרא: מדוע כוננים קשיחים מראים את היכולת הלא נכונה ב- Windows?

קרדיט תמונה: ג'ייסון באצ'ה בפליקר