מה זה Xbox Live Gold, והאם זה שווה את זה?

אם יש לך Xbox One או Xbox 360, שירות Xbox Live Gold של מיקרוסופט נדרש לשחק משחקים מרובי משתתפים באופן מקוון. עלות מנוי היא 10 דולר לחודש או 60 דולר לשנה. Xbox Live Gold כולל גם הטבות נוספות, כמו משחקים בחינם בכל חודש והנחות בחלק מהמשחקים הדיגיטליים.

מה זה Xbox Live Gold?

Xbox Live Gold הוא שירות המנויים המקוונים למשחקים המקוונים של מיקרוסופט ל- Xbox One ו- Xbox 360. הוא נדרש לשחק במשחקים מרובי משתתפים מקוונים. בין אם אתה משחק משחק שיתופי פעולה עם חבר יחיד דרך האינטרנט, ובין אם אתה משחק משחק מרובה משתתפים תחרותי עם חבורת אנשים שאינך מכיר באינטרנט, אתה צריך את Xbox Live Gold כדי לעשות זאת.

מיקרוסופט הוסיפה גם כמה תכונות נוספות לשירות זה. חברי Xbox Live Gold מקבלים כמה משחקים בחינם מדי חודש, והם מקבלים גם גישה למכירות לחברים בלבד בכמה משחקים דיגיטליים.

אתה צריך זהב Xbox Live למשחקים מרובי משתתפים

אם ברצונך לשחק מרובה משתתפים מקוונים ב- Xbox One או ב- Xbox 360, תזדקק ל- Xbox Live Gold. המנוי שלך מאפשר גם גישה למערכת המסיבות ולצ'אט הקולי. אם תנסה להשתמש בתכונות המקוונות של משתתפי המשחק המקוונים במשחקים ללא Xbox Live Gold, תיעצר במסלוליך ויאמר שאתה צריך את Xbox Live Gold כדי להמשיך.

שירות זה אינו הכרחי למשחקי שחקן יחיד, והוא אינו נדרש בעת משחק משחקים מרובי משתתפים במצב לא מקוון. לדוגמה, אתה לא צריך לשלם שום דבר כדי לשחק במשחק עם מסך מפוצל עם שני אנשים באותו חדר באותה קונסולה.

Xbox Live Gold גם לא נדרש אם ברצונך לצפות ב- Netflix וב- Hulu או להשתמש באפליקציות זרימת מדיה אחרות. לדוגמא, בימי ה- Xbox 360 - וגם כאשר ה- Xbox One הושק - היית צריך לשלם גם את דמי המנוי של Netflix וגם את דמי המנוי של Xbox Live Gold רק כדי לצפות ב- Netflix ב- Xbox One שלך, אך מיקרוסופט שינתה זאת. Xbox Live Gold עכשיו שימושי רק לגיימרים.

איך "משחקים עם זהב" עובדים?

מדי חודש, מיקרוסופט מציעה מספר משחקים בחינם באמצעות שירות "משחקים עם זהב". למרות שמשחקים אלה זמינים - במשך כל החודש או למשך שבועיים בלבד, תלוי במשחק - אתה יכול לבחור "לממש" אותם באמצעות האתר או במסוף ה- Xbox שלך. לאחר מכן תוכל להוריד - ולשמור - את המשחק בחינם.

אם לא תפדה את המשחק במהלך פרק הזמן הפנוי שלו, אינך מקבל אותו בחינם. המשמעות היא שלא תקבל אף אחד מה- "Games With Gold" הקודמים בחינם בעת ההרשמה. זה גם אומר שאם לא תישארו בראש הצעות המשחק החינמיות, תפספסו כמה משחקים ולא תקבלו אותם בחינם. עם זאת, אנשים שהיו חברים זמן רב עשויים שיהיו להם ספריות מלאות במאות משחקים שקיבלו בחינם, אם הם חרוצים.

ב- Xbox One, לאחר שמימשת משחק בחינם, תוכל להוריד ולשחק אותו מתי שתרצה, לנצח - כל עוד יש לך מנוי פעיל. אם המנוי שלך יפוג, לא תוכל לשחק יותר במשחק. אם תפעיל מחדש את המנוי שלך, תקבל שוב גישה לכל המשחקים שמימשת בעבר.

ב- Xbox 360, ברגע שמימשת משחק בחינם, זה שלך לשחק לנצח - גם אם המנוי שלך יפוג.

קשורים: כיצד לשחק משחקי Xbox 360 ב- Xbox One שלך

משחקים עם זהב כולל גם משחקי Xbox One וגם Xbox 360. עם זאת, מיקרוסופט הבטיחה כי כל משחקי Xbox 360 המשוחררים באמצעות Games With Gold יהיו ניתנים להשמעה ב- Xbox One באמצעות תאימות לאחור. במילים אחרות, כל המשחקים עם זהב יעבדו על Xbox One.

אתה יכול להציג את המשחקים הנוכחיים הזמינים דרך Games With Gold באתר האינטרנט של מיקרוסופט, ורשימת משחקים שמיקרוסופט פרסמה בעבר בוויקיפדיה. החל מאוגוסט 2017 תראו לא מעט משחקי אינדי למשחקי Xbox One ומשחקי תקציב גדולים (באותה תקופה) גדולים יותר עבור Xbox 360. מיקרוסופט גם הוציאה חלק ממשחקי ה- Xbox One הגדולים המוקדמים, כולל Watch Dogs ו- ריס: בן רומא . אבל אל תצפו לראות את משחקי שוברי הקופות האחרונים בתאריך יציאתם - צפו למשחקי אינדי קטנים יותר ולמשחקי תקציב גדולים גדולים יותר.

איך עובד "עוסק בזהב"?

בנוסף למשחקים החינמיים, מיקרוסופט מציעה למגוון מבצעים בלעדיים על משחקי Xbox One ו- Xbox 360 דיגיטליים לחברים. תוכל להציג את העסקאות הנוכחיות באתר Deals With Gold ובחנות ב- Xbox שלך. עסקאות אלה משתנות מדי שבוע. וכמו במשחקים החינמיים, לא תוכלו לראות כאן את משחקי השמות הגדולים האחרונים ברגע שהם ישוחררו.

לאחר שרכשת משחק, זה שלך לשחק כל מה שאתה אוהב, גם אם המנוי שלך מסתיים.

אז האם זה שווה את זה?

בסך הכל, היתרון הגדול ל- Xbox Live Gold הוא הגישה מרובת המשתתפים. Xbox Live Gold בהחלט שווה את זה אם אתה רוצה לשחק במשחקים מרובי משתתפים ב- Xbox One שלך. זה עכשיו די סטנדרטי. פלייסטיישן 4 של סוני דורש שירות פלייסטיישן פלוס דומה עבור מרובי משתתפים מקוונים, ואפילו נינטנדו תחל בקרוב לגבות דמי מנוי עבור תכונות מרובות משתתפים מקוונות במתג הנינטנדו. כל קונסולת משחקים החלה לגבות תשלום עבור תכונה זו, כך שהדרך היחידה לשחק במשחקים מקוונים בחינם היא לעבור למחשב.

שאר התכונות נועדו להיות בונוס. מיקרוסופט אכן מציעה לא מעט משחקים באמצעות משחקים עם זהב, ותוכלו לקבל גישה לזרם קבוע של משחקים כדי לשחק אם אתם סבלניים. עם זאת, אתה מוגבל לקומץ המשחקים שמיקרוסופט בוחרת עבורך. מכירות הן גם נחמדות, אך רק אם בסופו של דבר תקנו את המשחקים הדיגיטליים הוותיקים יותר שבמבצע. אם אתה קונה בעיקר משחקים פיזיים משומשים, יתכן שאלה יהיו זולים יותר במכירה מאשר העסקאות שתמצא באמצעות משחקים עם זהב.

עקוב אחר ניסויים בחינם

אם אתה עדיין על הגדר, מיקרוסופט מציעה לפעמים ניסויים בחינם של Xbox Live Gold עם קונסולות חדשות וכמה משחקים. יתכן שתראה מבצע "נסה זהב בחינם" למשך זמן זהב חינם של Xbox Live בקונסולה שלך, או שקיבלת קוד משולם מראש שתוכל לממש עבור זמן שביל המשולב עם משחק או קונסולה. עם זאת, אין דרך פשוטה להגיע לניסיון אם המסוף שלך לא מציע לך כזה ואין לך קוד ששולם מראש. במקום זאת תצטרך להירשם למנוי בתשלום.

ברכישה ממיקרוסופט, Xbox Live Gold עולה 10 דולר לחודש, 25 דולר לשלושה חודשים (8.33 דולר לחודש) או 60 דולר לשנה (5 דולר לחודש). אם אתה מתכנן להמשיך עם זה לטווח הרחוק, המנוי השנתי הוא העסקה הטובה ביותר - אם כי אינך יכול לבטל אותו ולקבל את כספיך בחזרה במהלך השנה ששילמת. זה המלכוד.

קשורים: מה זה Xbox Game Pass, והאם זה שווה את זה?

בסך הכל, Xbox Live Gold בהחלט נראה כשירות יקר יותר ממנוי ה- Xbox Game Pass הנפרד של מיקרוסופט, שעולה 10 דולר לחודש. היא אינה מציעה הנחה לרכישת זמן רב יותר, עדיין דורשת מנוי Xbox Live Gold בתשלום כדי לשחק משחקים במצב לא מקוון, ומציעה גישה לספריית משחקים הכוללת משחקים רבים שבעבר הוצעו בחינם באמצעות Games for Gold בעבר.