כיצד ליצור תמונה של כונן ה- USB שלך

באפשרותך לגבות את כונן ה- USB על ידי יצירת תמונה שמורה. לאחר מכן תוכל לצלם את התמונה השמורה ולשבט מספר מקלות USB. מדריך זה מראה כיצד ליצור תמונה של כונן ה- USB שלך באמצעות Windows 10.

העתק נגד שיבוט

אל תמלא אחר המדריך הזה אם אתה פשוט מעתיק קבצים ממקל USB. קח את שיטת הגרירה והשחרור הרגילה בסייר הקבצים כדי להעביר קבצים למקל ה- USB וממנו.

מדריך זה מכוון למשתמשים הזקוקים לגיבוי מלא או לשכפל של מקל USB, כגון כונן אתחול USB. ההבדל כאן הוא שאתה פשוט לא יכול לגרור ולשחרר את תוכנו לכונן USB אחר. אתה צריך גם את רשומת האתחול הראשי של הכונן וטבלאות המחיצה. גם אם לא ניתן לאתחל את כונן ה- USB המקורי, אתה עדיין צריך לעשות שיבוט אם יש לו יותר ממחיצה אחת.

התמונה המתקבלת, אם כן, מורכבת מכל הקבצים הגלויים והנסתרים ומהמרחב שאינו בשימוש בכונן. התמונה כוללת גם שטח רפה: שרידים שאינם בשימוש של שטח הכונן ש- Windows 10 מקצה לקובץ יחיד.

לבסוף, אם אתה צריך להעתיק קבצים מכונן USB יחיד שאינו ניתן לאתחול למספר יחידות בעלות קיבולת זהה, שיבוט עשוי להיות הפתרון המהיר ביותר שלך. תרחישים יכולים לכלול ערכות עיתונות מבוססות USB לתערוכות סחר, או קטלוג מוצרים של היצרן בדואר ללקוחות.

קשורים: כיצד ליצור כונני USB ניתנים לאתחול וכרטיסי SD לכל מערכת הפעלה

שיבט את כונן ה- USB שלך

הורד וחילץ את כלי ImageUSB החינמי של תוכנת Passmark. הגרסה האחרונה (נכון לכתיבת שורות אלה) היא גרסה 1.5.1000 שפורסמה ב- 25 באוקטובר 2019. תוכנית זו אינה מותקנת ב- Windows 10, לכן הקפד לפרק את קובץ ה- ZIP למיקום שאתה זוכר.

לאחר מכן, הכנס את מקל ה- USB המקורי שלך והפעל את התוכנית על ידי לחיצה כפולה על הקובץ ImageUSB.exe. לחץ על "כן" אם חלון קופץ של בקרת חשבון משתמש מופיע על המסך.

כאשר התוכנית נפתחת על המסך שלך, סמן את התיבה לצד התקן ה- USB המופיע ברשימה שלך.

לאחר מכן בחר "צור תמונה מכונן USB" בשלב 2.

לחץ על כפתור "עיון" כדי לבחור או ליצור יעד לתמונה השמורה. יהיה עליך גם ליצור שם קובץ, אם כי אינך יכול לשנות את סיומת הקובץ ".BIN".

לחץ על כפתור "צור" ברגע שתבחר שם קובץ ומיקום כדי להתחיל בתהליך שמירת התמונה.

לבסוף, לחץ על "כן" בחלון הקופץ כדי לאמת ולאשר את פרטי המשימה.

בקטע "אפשרויות זמינות" מימין, האפשרות "פרסום אימות תמונה" מסומנת כברירת מחדל. כאשר תכונה זו מופעלת, התוכנית סורקת את הקובץ בסיומה כדי לוודא את תקינותה. אם הקובץ נכשל בבדיקה, יהיה עליך ליצור את התמונה שוב. תראה גם את ההגדרה "צפצוף בהשלמה" המספקת התראה קולית.

העבר את קובץ התמונה שלך בחזרה למקל USB

עבור מדריך זה, תזדקק לכונן USB עם קיבולת התואמת את התקן האחסון המקורי. לדוגמא, אם יצרת תמונת USB מכונן 128GB, הכונן השני זקוק לקיבולת התואמת 128GB. אינך יכול להתקין את התמונה בכונן בעל קיבולת של 64 ג'יגה, למשל. למה? כי התמונה כוללת שטח לא מנוצל.

כמו בעבר, לחץ פעמיים על הקובץ ImageUSB.exe להפעלת התוכנית. לחץ על "כן" אם חלון קופץ של בקרת חשבון משתמש מופיע על המסך.

כאשר התוכנית נפתחת על המסך שלך, לחץ על ההגדרה "כתוב תמונה לכונן USB" המפורטת תחת שלב 2.

לחץ על כפתור "עיון" כדי לאתר ולבחור את קובץ התמונה המאוחסן במחשב האישי שלך.

לאחר איתור התמונה המאוחסנת, לחץ על כפתור "כתוב" כדי להתחיל. זכור כי ImageUSB ימחק את כל מה שנשמר במקל ה- USB היעד ויחליף את תוכנו בנתוני התמונה.

בסיום, מחק את הקובץ מהמחשב אם אינך מתכוון לכתוב אותו למקל USB אחר. אם אתה מייצר מספר שיבוטים, הכנס כונן USB חדש וחזור על ארבעת השלבים האלה.