כיצד לבחור באיזו GPU משחק משתמש ב- Windows 10

Windows 10 מאפשר כעת לבחור באיזה GPU משחק או יישום אחר ישירות מתוך אפליקציית ההגדרות. בעבר היית צריך להשתמש בכלים ספציפיים ליצרן כמו לוח הבקרה של NVIDIA או AMD Control Center Center כדי לשלוט בזה.

תכונה זו נוספה בעדכון של Windows 10 באפריל 2018. אם אינך רואה את האפשרות הגדרות גרפיקה, עדיין לא התקנת את העדכון.

קשורים: כל מה שחדש בעדכון Windows 10 באפריל 2018, זמין כעת

כיצד להקצות יישום ל- GPU

כדי להקצות יישום ל- GPU, עבור אל הגדרות> מערכת> תצוגה. גלול מטה ולחץ על הקישור "הגדרות גרפיקה".

בחר את היישום שברצונך להגדיר. לבחירת משחק או יישום שולחן עבודה מסורתי עם קובץ .exe, בחר "אפליקציה קלאסית" בתיבה, לחץ על כפתור "עיון" ואז אתר את קובץ ה- exe במערכת שלך. רוב קבצי ה- exe של היישומים ככל הנראה יהיו איפשהו באחת מתיקיות קבצי התוכנית שלך.

אם ברצונך לבחור אפליקציה אוניברסלית בסגנון חדש, בחר בתיבה "יישום אוניברסלי", בחר את היישום מהרשימה ולחץ על כפתור "הוסף". יישומים אלה מותקנים בדרך כלל מחנות Microsoft ואין להם קבצי .exe. הם נקראים לעתים קרובות יישומי פלטפורמת Windows אוניברסלית או UWP.

כל היישומים שתוסיף יופיעו ברשימה בדף הגדרות גרפיקה. בחר את היישום שהוספת ולחץ על כפתור "אפשרויות".

בחר את ה- GPU הרצוי. "ברירת מחדל של המערכת" הוא גרסת ה- GPU המוגדרת כברירת מחדל המשמשת לכל היישומים, "חיסכון בחשמל" מתייחס ל- GPU בעל הספק נמוך (בדרך כלל על גבי לוח וידאו כמו Intel Graphics), ו- "ביצועים גבוהים" מתייחס ל- GPU בעל הספק גבוה (בדרך כלל כרטיס גרפי נפרד ממישהו כמו AMD או NVIDIA).

GPUs המדויקים המשמשים לכל הגדרה מוצגים בחלון כאן. אם יש לך רק GPU יחיד במערכת שלך, תראה את אותו שם GPU תחת האפשרויות "GPU חסכון בחשמל" ו- "GPU בעל ביצועים גבוהים".

לחץ על "שמור" כשתסיים. אם המשחק או האפליקציה פועלים כרגע, ייתכן שיהיה עליך להפעיל אותו מחדש כדי שהשינויים שלך ייכנסו לתוקף.

כיצד לבדוק באיזה GPU משתמש יישום

כדי לבדוק באיזה GPU משתמש משחק, פתח את מנהל המשימות והפעל את העמודה "GPU Engine" בחלונית Processes. לאחר מכן תראה באיזה מספר GPU משתמש היישום. תוכל להציג איזה GPU משויך לאיזה מספר בכרטיסייה ביצועים.

קשורים: כיצד לפקח על השימוש ב- GPU במנהל המשימות של Windows