כיצד אוכל לדעת אם אני מריץ חלונות של 32 סיביות או 64 סיביות?

להבין אם אתה מריץ גירסת 32 סיביות או 64 סיביות של Windows לוקח רק כמה צעדים והכלים כבר מובנים בתוך Windows. כך תגלה מה אתה מפעיל.

בין אם אתה מריץ חלונות של 32 סיביות או 64 סיביות עושה הבדל גדול למדי. הפעלת גרסת 64 סיביות של Windows פירושה שיש אבטחה טובה יותר ויכולת להשתמש בזיכרון רב יותר במערכת שלך. ואם יש לך מערכת שתומכת בכך, המעבר מ- 32 סיביות ל- Windows 64 סיביות הוא בחינם - גם אם זה דורש קצת עבודה. נדריך אותך כיצד לברר אם אתה מריץ גרסת 32 סיביות או 64 סיביות של כל גרסת Windows מ- XP עד 10.

קשורים: מה ההבדל בין חלונות 32 סיביות ל- 64 סיביות?

בודק את גרסת Windows 10 שלך

כדי לבדוק אם אתה משתמש בגירסת 32 סיביות או 64 סיביות של Windows 10, פתח את אפליקציית ההגדרות על ידי לחיצה על Windows + I ואז ראשית למערכת> אודות. בצד ימין, חפש את הערך "סוג מערכת". זה יראה לך שתי פיסות מידע - האם אתה משתמש במערכת הפעלה של 32 סיביות או 64 סיביות והאם יש לך מעבד בעל יכולת 64 סיביות.

בודק את גרסת Windows 8 שלך

אם אתה מפעיל את Windows 8, עבור אל לוח הבקרה> מערכת. אתה יכול גם ללחוץ על התחל ולחפש "מערכת" כדי למצוא את הדף במהירות. חפש את הערך "סוג מערכת" כדי לראות אם מערכת ההפעלה והמעבד שלך הם 32 סיביות או 64 סיביות.

בודק את גרסת Windows 7 או Vista שלך

אם אתה משתמש ב- Windows 7 או Windows Vista, לחץ על התחל, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על "מחשב" ואז בחר "מאפיינים".

בדף "מערכת", חפש את הערך "סוג מערכת" כדי לראות אם מערכת ההפעלה שלך היא 32 סיביות או 64 סיביות. שים לב שבניגוד ל- Windows 8 ו- 10, הערך "סוג מערכת" ב- Windows 7 אינו מראה אם ​​החומרה שלך מסוגלת 64 סיביות.

בודק את גרסת Windows XP שלך

אין כמעט טעם לבדוק אם אתה משתמש בגרסת 64 סיביות של Windows XP, כי אתה בהחלט מפעיל גרסת 32 סיביות. ובכל זאת, תוכלו לבדוק על ידי פתיחת תפריט התחלה, לחיצה ימנית על "המחשב שלי" ואז לחיצה על "מאפיינים".

בחלון מאפייני מערכת, עבור לכרטיסייה "כללי". אם אתה מריץ גרסת 32 סיביות של Windows זה לא יגיד שום דבר מלבד "Microsoft Windows XP". אם אתה מריץ גרסת 64 סיביות, היא תצוין בחלון זה.

קשורים: מדוע רוב התוכניות עדיין 32 סיביות בגרסת 64 סיביות של Windows?

קל לבדוק אם אתה מריץ 32 סיביות או 64 סיביות, ועוקב אחר כמעט אותו תהליך בכל גרסה של Windows. וברגע שהבנתם, תוכלו להחליט אם ברצונכם להשתמש באפליקציות 64 סיביות או 32 סיביות.