מדוע טלפונים אנדרואיד מאטים לאורך זמן וכיצד להאיץ אותם

אם היה לך מכשיר ה- Android שלך זמן מה, כנראה שהתחלת לשים לב לאיחור שלא היה שם קודם. אפליקציות נטענות קצת יותר לאט, לתפריטים לוקח קצת יותר זמן להופיע. זה למעשה (ולמרבה הצער) נורמלי - הנה הסיבה.

גם בעיה זו אינה ייחודית לאנדרואיד - נסה להשתמש באייפד ישן יותר עם גרסה חדשה של iOS והרגיש כמה זה איטי. אבל הפתרונות שונים במקצת עבור כל פלטפורמה, אז בואו נדבר מדוע זה קורה באנדרואיד - וכיצד לתקן את זה.

עדכוני מערכת הפעלה ואפליקציות כבדות יותר דורשים משאבים נוספים

לטלפון האנדרואיד שלך אין אותה תוכנה שהייתה לפני שנה (זה לא אמור, לפחות). אם קיבלת עדכוני מערכת ההפעלה של Android, יתכן שהם לא מותאמים יפה למכשיר שלך וייתכן שהאטו אותם. לחלופין, הספק או היצרן שלך הוסיפו עדכוני יישומי נפח נוספים בעדכון, אשר פועלים ברקע ומאטים את העניינים.

קשורים: מדוע טלפון האנדרואיד שלך לא מקבל עדכוני מערכת הפעלה ומה אתה יכול לעשות בקשר לזה

גם אם לא ראית עדכון מערכת הפעלה אחד, האפליקציות הפועלות במכשיר שלך חדשות יותר. מכיוון שמפתחים מקבלים גישה לחומרה מהירה יותר של הטלפונים החכמים, המשחקים והאפליקציות האחרות עשויים להיות מותאמים לחומרה מהירה יותר ולבצע ביצועים גרועים יותר במכשירים ישנים יותר. זה נכון בכל פלטפורמה: ככל שהשנים חולפות, אתרים הולכים וכבדים יותר, יישומי שולחן עבודה רוצים יותר זיכרון RAM ומשחקי מחשב תובעניים יותר. אתה עדיין לא משתמש ב- Microsoft Office 97 במחשב שלך, למשל - אתה משתמש בגרסה חדשה יותר עם יותר תכונות שדורשות יותר משאבים. אפליקציות Android זהות.

קשורים: הגרסאות הטובות ביותר של "לייט" של אפליקציות Android האהובות עליך

כיצד לתקן את זה : אין הרבה מה שאתה יכול לעשות כדי להקל על זה. אם מערכת ההפעלה שלך נראית איטית, תוכל  להתקין ROM מותאם אישית שאינו כולל את תוכנות ה- bloat ואת עורות היצרן האיטיים שכוללים מכשירים רבים - אם כי זכור כי זה בדרך כלל מיועד למשתמשים מתקדמים יותר ולעיתים קרובות הוא יותר שווה. אם האפליקציות שלך נראות איטיות, נסה לעבור לגרסאות "לייט" של האפליקציות שבהן אתה כבר משתמש.

תהליכי רקע יכולים להאט את העניינים

ככל הנראה התקנת אפליקציות נוספות כאשר אתה ממשיך להשתמש במכשיר שלך, שחלקן נפתחות בעת ההפעלה ורצות ברקע. אם התקנתם הרבה אפליקציות שרצות ברקע, הן יכולות לצרוך משאבי מעבד, למלא זיכרון RAM ולהאט את המכשיר שלכם.

באופן דומה, אם אתה משתמש בטפט חי או שיש לך כמות גדולה של יישומונים על מסך הבית שלך, אלה תופסים גם משאבי מעבד, גרפיקה וזיכרון. הפשט את מסך הבית שלך ותראה שיפור בביצועים (ואולי אפילו חיי הסוללה).

כיצד לתקן את זה : השבת טפטים חיים, הסר ווידג'טים ממסך הבית שלך, והסר התקנה או השבתה של אפליקציות שאינך משתמש בהן. כדי לבדוק אילו אפליקציות משתמשות בתהליכי רקע, בקר בתפריט שירותי הפעלה בהגדרות המפתחים (במרשמלו ומעלה). אם אינך משתמש באפליקציה הפועלת ברקע, הסר אותה. אם אינך יכול להסיר את ההתקנה מכיוון שהוא הגיע עם המכשיר שלך, השבת אותו.

קשורים: כיצד לגשת לרשימת אנדרואיד של אפליקציות רצות ב 6.0 מרשמלו ומעלה

אחסון מלא משאיר מקום קטן להפעלת מערכת ההפעלה שלך

קשורים: מדוע כונני מצב מוצק מאטים ככל שמתמלאים אותם

כונני מצב מוצק מאטים ככל שממלאים אותם, כך שכתיבה למערכת הקבצים עשויה להיות איטית מאוד אם היא כמעט מלאה. זה גורם ל- Android ולאפליקציות להופיע הרבה יותר איטי. מסך האחסון בתפריט ההגדרות מראה לך עד כמה שטח האחסון של המכשיר מלא ומה משתמש בחלל.

קבצי מטמון יכולים לצרוך לא מעט שטח אחסון אם מאפשרים להם לגדול ללא בקרה, כך שניקוי קבצי מטמון יכול לפנות מקום בדיסק ולגרום למערכת הקבצים שלך לבצע ביצועים טובים יותר - לפחות, עד שמטמון זה בהכרח יתמלא שוב.

כיצד לתקן את זה : תמונות וסרטונים שצילמת עם המצלמה שלך יהיו האשם הגדול ביותר כאן, אז גבה אותם ומחק אותם מהטלפון שלך לעתים קרובות. אתה יכול אפילו לעשות זאת באופן ידני באמצעות תמונות Google.

קשורים: חמש דרכים לפנות מקום במכשיר ה- Android שלך

אחרת, הסר התקנת אפליקציות שאינך משתמש בהן, מחק קבצים שאינך זקוק להם ונקה מטמונים של אפליקציות כדי לפנות מקום. אתה יכול גם פשוט לבצע איפוס להגדרות היצרן ולהתקין רק את האפליקציות שאתה צריך כדי להתקין במכשיר כמו חדש.

כדי לנקות נתונים במטמון עבור כל היישומים המותקנים בו זמנית, פתח את אפליקציית ההגדרות, הקש על אחסון, גלול מטה, הקש על נתונים שמורים והקש על אישור (הערה: אפשרות זו זמינה רק ב- Nougat ומטה).

ב- Android Oreo הדברים קצת יותר קשים. גוגל הסירה את האפשרות לראות את כל הנתונים השמורים במטרה לקבל גישה מפורטת יותר (וניתן לטעון שקל יותר להבין). בעוד שתפריט האחסון עדיין נמצא בהגדרות> אחסון, תבחין שהוא נראה שונה באופן דרמטי ממה שהוא נראה בגירסאות קודמות של Android. כדי למצוא נתונים במטמון שתופסים מקום, עליך לקפוץ לכל קטגוריה מתאימה, כמו החלקים "מוסיקה ואודיו" או "אפליקציות סרטים וטלוויזיה". תוכל למצוא נתונים במטמון עבור כל היישומים האחרים בקטע "יישומים אחרים".

מה לא לעשות

כל רשימה טובה כיצד להאיץ את מכשיר ההזדקנות צריכה לכלול גם מה לא לעשות. באמת, ניתן לסכם במשפט בסיסי אחד במצב זה: אל תשתמשו ברוצחי משימות.

סביר להניח שאני מכה כאן סוס מת, אבל זה מטורף כמה אנשים עדיין יש את הרעיון המיושן הזה שרוצחי משימות נדרשים איכשהו  לגרום למכשיר אנדרואיד לבצע את המיטב על ידי הריגת משימות רקע. זה פשוט לא בסדר - אל תתקין רוצח משימות מכל סיבה שהיא, בלי קשר למידת ההתקן שלך. פשוט עקוב אחר השלבים במדריך זה. ברצינות. זה יעזור. תבטח בי.

ביצוע איפוס להגדרות היצרן והתקנת האפליקציות בלבד בהן אתה משתמש יסייעו בהסרת כל האפליקציות והקבצים הישנים האלה בבת אחת. איפוס להגדרות היצרן לא יתקן תוכנות נפח הכלולות במכשיר שלך, אבל זה יכול לעזור - בדיוק כמו התקנה מחדש של Windows יכולה לעזור בתיקון מחשב איטי.