כיצד ליצור תבנית ב- Microsoft Word

תבניות מאפשרות לך להגדיר את כל ההגדרות הרלוונטיות שאתה מעוניין להחיל מראש על מסמכים - פריסת עמוד, סגנונות, עיצוב, כרטיסיות, טקסט צלחת הדוד וכן הלאה. לאחר מכן תוכל ליצור מסמך חדש המבוסס על תבנית זו.

כאשר אתה שומר מסמך כתבנית, תוכל להשתמש בתבנית זו ליצירת מסמכים חדשים. המסמכים החדשים הללו מכילים את כל הטקסט (והתמונות ותוכן אחר) שהתבנית מכילה. יש להם גם את אותן הגדרות פריסת עמודים, חלקים וסגנונות כמו לתבנית. תבניות יכולות לחסוך לך זמן רב בעת יצירת מסמכים מרובים שצריכים להיות בעלי פריסה, פורמט וקצת טקסט של צלחת הדוד.

כיצד לשמור מסמך כתבנית

הדבר הראשון שתרצה לעשות הוא לעצב את המסמך שלך כפי שאתה רוצה שיופיעו מסמכים חדשים. הפשט את הטקסט (והתמונות, וכן הלאה) רק לחומר הדוד שאתה רוצה שיופיע במסמכים חדשים. קדימה והגדר את פריסת הדף שלך (שוליים, קטעים, עמודות וכו '), כמו גם כל עיצוב וסגנונות שבהם תרצה להשתמש.

כשיש למסמך מראה איך אתה רוצה, הגיע הזמן לשמור אותו כתבנית. פתח את תפריט "קובץ" ואז לחץ על הפקודה "שמור בשם".

בחר היכן ברצונך לשמור את המסמך.

לאחר הקלדת שם לתבנית שלך, פתח את התפריט הנפתח שמתחת לשדה השם, ואז בחר באפשרות "תבנית מילים (*. Dotx)".

לחץ על כפתור "שמור".

זהו זה. שמרת כעת את תבנית Word המותאמת אישית שלך.

כיצד ליצור מסמך חדש המבוסס על תבנית

לאחר ששמרת את התבנית המותאמת אישית שלך, תוכל ליצור מסמכים חדשים על בסיסה. הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא פשוט להפעיל את Word.

מסך הפתיחה הפותח שלה מציג חבורה של תבניות מובלטות המובנות או ניתנות להורדה. בחלק העליון של החלון, לחץ על הקישור "אישי" כדי להציג את התבניות המותאמות אישית שלך. לאחר מכן, כל שעליך לעשות הוא ללחוץ על התבנית הרצויה, ו- Word יוצר מסמך חדש על פיה.

כברירת מחדל, Word אוהב לשמור תבניות בתבניות Office \ Documents מותאמות אישית, שם הן יופיעו לצד תבניות שתיצור בכל יישום Office אחר.

קשורים: כיצד ליצור תבניות מותאמות אישית ב- Excel

כשאתה שומר תבנית, אתה יכול לבחור מיקום אחר אם אתה רוצה. הבעיה היא שאם תשמור אותו במיקום אחר, ייתכן ש- Word לא תוכל להרים אותו ולהציג אותו על גבי מסך הפתיחה כאופציה. אם זה לא עניין גדול בשבילך, אז שמור אותם בכל מקום שתרצה. אתה עדיין יכול ליצור מסמך חדש המבוסס על התבנית על ידי לחיצה כפולה על הקובץ.

אתה יכול גם לפתוח את התבנית ב- Word כך שתוכל לערוך אותה על ידי לחיצה ימנית על הקובץ, ואז בחירת הפקודה "פתח" מתפריט ההקשר.

אם אתה רוצה גישה מאורגנת עוד יותר, אתה יכול לשנות את מיקום ברירת המחדל שבו Excel שומר תבניות. זה מאפשר לך לשמור תבניות איפה שאתה רוצה (אם כי הן עדיין צריכות להיות באותו מיקום) ולהיות מסוגל לגשת אליהן במסך הפתיחה של וורד.

בתפריט "קובץ", לחץ על הפקודה "אפשרויות". בחלון "אפשרויות Word", החלק את הקטגוריה "שמור" משמאל. בצד ימין, הקלד את הנתיב שבו ברצונך לשמור תבניות בתיבה "מיקום תבניות אישיות ברירת מחדל". לחץ על "אישור" בסיום.

בסופו של דבר, תבניות Word דומות באופן פונקציונלי לדומות למסמכי Word רגילים. ההבדל הגדול טמון באופן בו וורד מטפלת בקבצים אלה, מה שמקל עליך ליצור מסמכים חדשים על פיהם.