כיצד למחוק לחלוטין את חשבון מיקרוסופט שלך

אם תשים לב רק לכותרות שמיקרוסופט רוצה שתשמור עליהן, תסלח לך לחשוב ש- Windows 10 זכתה להצלחה אוניברסלית. עד כה, מערכת ההפעלה האחרונה של רדמונד הותקנה בכ- 72 מיליון מערכות ברחבי העולם, ולרוב, נתקלה בתגובות חיוביות באופן גורף מצד העיתונות והציבור. אבל מה אם הפרות הפרטיות הרבות של Windows 10, תפריט התחלה מעצבן ואפליקציות מזויפות הם יותר מדי בשבילך לשאת?

מחיקת חשבון Microsoft שלך יכולה להיות דרך נהדרת להבטיח שאף אחד מהנתונים שלך לא משמש את החברה ללא הסכמתך, תוך הסרת עצמך ממסד הנתונים של Windows, כך שלא ניתן לאסוף מידע על ידי גורם צד שלישי לא מאושר בזמן שאתה לא נמצא. לא מסתכל.

מחק את החשבון באופן מקומי

השלב הראשון בתהליך זה הוא הסרת חשבון Microsoft מהמחשב המקומי שלך.

לשם כך, התחל על ידי הזנת ההגדרות ולחץ על החלק "חשבונות".

ברגע שכאן, תוכל למצוא את האפשרות להסיר את חשבון Microsoft בתחתית הכרטיסייה "החשבון שלך", המודגש כאן.

קשורים: כיצד ליצור חשבון משתמש מקומי חדש ב- Windows 10

שים לב שאם אתה מחובר כעת לחשבון Microsoft שברצונך למחוק, לא תוכל להסיר אותו בזמן שאתה עדיין מחובר באותו חשבון. יהיה עליך ליצור חשבון מקומי נפרד ולהיכנס מחדש משם, או פשוט למחוק את התקנת Windows 10 לגמרי אם זה המסלול שאתה בוחר לקחת במקום.

לאחר הכניסה לחשבון נפרד, בחר בחשבון שאתה מתכנן למחוק, ובחר באפשרות "הסר" ברגע שהיא צצה.

אל תמהר מדי, עדיין נותר עוד צעד אחד למחוק את החשבון נקי מעל פני האינטרנט.

לשפשף את החשבון מאתר האינטרנט של מיקרוסופט

גם לאחר שתמחק את חשבון Microsoft שלך מהמחשב המקומי, כל הנתונים שלו והמידע האישי המאוחסן בפנים עדיין יישמרו בשרתים של מיקרוסופט עצמה. כדי להיפטר ממנו לחלוטין, יהיה עליך להשתמש בכלי באתר האינטרנט של מיקרוסופט עצמו.

קשורים: כיצד להגדיר ולהגדיר חשבונות משתמשים ב- Windows 10

שים לב, לפני שתמחק לחלוטין את החשבון, ודא שפינית את הארנק הדיגיטלי שלך מחנות Windows, ביטלת את כל המנויים שעשויים להיות קשורים לחשבון וגיבית את כל המסמכים, התמונות או הנתונים האישיים שתרצה לשמור עליהם. כונן קשיח נפרד מזה שמערכת ההפעלה שלך מותקנת בו. בדרך זו, אתה יכול להיות בטוח שגם לאחר סגירת החשבון, עדיין תהיה לך גישה לכל הקבצים שלך למקרה שתזדקק להם שוב במועד מאוחר יותר.

לאחר שנקטו כל אמצעי הזהירות הללו, היכנסו לאתר מיקרוסופט, ומצאו את הדף "סגור את חשבונך" באמצעות קישור זה. לאחר טעינה זו, הדף יבקש מכם להתחבר.

לאחר שתעשה זאת תועבר לדף הבא, שינסה לאמת שאתה מי שאתה אומר דרך כתובת הדוא"ל הגיבוי שלך או מספר הטלפון המקושר שלך.

תישלח אליך קוד באמצעות הודעת טקסט או דוא"ל שנראית כך:

הזן את הקוד בסרגל האימות, וברגע שדף זה יועבר, מיקרוסופט תגרום לך ללחוץ על  הרבה תיבות כדי לוודא שאתה מבין 100% את ההשלכות של סגירת חשבונך.

הם יעיקו עליכם תזכורות לעובדות ברורות כמו איך שלא תוכלו להיכנס לחשבון יותר, שה- Xbox שלכם "אולי לא יעבוד כמו שאתם מצפים ממנו" ושהגישה לדוא"ל שלכם תיסגר. ב- Outlook או ב- Hotmail. כל מי שניסה אי פעם להפסיק את המנוי שלו ל- Xbox Live יזהה את ניחוח הייאוש המוכר הזה כאשר מיקרוסופט מנסה בכל האמצעים הדרושים כדי למנוע ממך לעזוב את הקן.

לאחר שתלחץ על כל אלה, מיקרוסופט תשאל מדוע אתה בוחר להסיר את החשבון. תן את הסיבה ולחץ על "סמן חשבון לסגירה".

אבל, למקרה שאינך בטוח לגמרי, 100% שאתה באמת רוצה לסגור את חשבונך לתמיד, מיקרוסופט תעשה לך את החשבון להשאיר את החשבון פתוח למשך 60 יום נוספים; רק למקרה שתאזרו אומץ לחזור.

מאז ההשקה של Windows 10, יותר ויותר משתמשים מתחילים להבין שפשוט הבעלות על חשבון מיקרוסופט באינטרנט יכולה לפתוח אתכם לכל מיני מצוקות פרטיות שמעולם לא הייתם יכולים לצפות.

אם אתה מעריך את שמירת המידע שלך בידי ה- Big-M, מחיקת חשבונך בחברה לחלוטין היא הדרך היחידה להיות בטוח שהנתונים שלך לא ישמשו לשום דבר אחר מלבד הרשומות האישיות שלך.