כיצד להגדיר שרת Proxy ב- Firefox

אם ברצונך לשלוח את תעבורת דפדפן האינטרנט שלך - ורק את תעבורת הדפדפן שלך - דרך פרוקסי, Mozilla Firefox הוא אופציה נהדרת. הוא משתמש בהגדרות ה- proxy כוללות המערכת שלך כברירת מחדל, אך באפשרותך להגדיר הגדרות proxy נפרדות עבור Firefox בלבד.

קשורים: מה ההבדל בין VPN ל- Proxy?

באופן כללי, תשתמש ב- proxy אם בית הספר או העבודה שלך מספקים לך את זה. אתה יכול גם להשתמש בשרת proxy כדי להסתיר את כתובת ה- IP שלך או לגשת לאתרים חסומים גיאוגרפיים שאינם זמינים בארצך, אך אנו ממליצים על VPN במקום זאת. אם אתה צריך להגדיר פרוקסי ללימודים או לעבודה, קבל מהם האישורים הדרושים וקרא הלאה.

Firefox הוא ייחודי כאן מכיוון ש- Chrome, Edge ו- Internet Explorer אינם מאפשרים לך להגדיר שרת proxy מותאם אישית. הם משתמשים רק בהגדרות ה- proxy שלך ברחבי המערכת. באמצעות Firefox, אתה יכול לנתב רק כמה תעבורת אינטרנט דרך ה- proxy מבלי להשתמש בו לכל יישום במערכת שלך.

כדי לגשת להגדרות ה- proxy ב- Mozilla Firefox, לחץ על התפריט של Firefox ועבור לאפשרויות.

לחץ על הסמל "מתקדם" בצד שמאל של חלון ההעדפות, לחץ על הכרטיסייה "רשת" בראש החלון ואז לחץ על כפתור "הגדרות" תחת חיבור.

אתה יכול לבחור ארבע אפשרויות פרוקסי שונות כאן. כברירת מחדל, Firefox מוגדר כ"השתמש בהגדרות שרת proxy למערכת ".

  • אין פרוקסי : פיירפוקס לא ישתמש בשרת proxy, גם אם מוגדר כזה בהגדרות ה- proxy כוללות המערכת שלך.
  • זיהוי אוטומטי של הגדרות פרוקסי עבור רשת זו : Firefox ישתמש בפרוטוקול גילוי אוטומטי של Web Proxy, המכונה גם WPAD, כדי לזהות את ה- proxy המתאים לרשת שלך. לעתים משתמשים בתכונה זו רק ברשתות עסקיות וחינוכיות בכדי לספק באופן אוטומטי את הגדרות ה- proxy הדרושות לכל המחשבים ברשת.
  • השתמש בהגדרות שרת proxy למערכת : Firefox עוקב אחר כל הגדרות ה- proxy שהגדרת בהגדרות המערכת שלך. אם לא מוגדר proxy לכל מערכת, Firefox לא ישתמש ב- proxy.
  • תצורה של שרת proxy ידני : Firefox מאפשר לך להגדיר באופן ידני הגדרות proxy מותאמות אישית שישמשו רק עבור Firefox עצמו.

אם תבחר באפשרות "תצורת שרת proxy ידנית", יהיה עליך להזין את הגדרות שרת ה- proxy שלך בתיבות כאן. ספק שירותי ה- proxy שלך - או המעסיק, אם הוא מסופק על ידי המעסיק שלך - יוכלו לספק את ההגדרות הדרושות לך.

הזן את כתובת שרת ה- proxy שבו ברצונך להשתמש עבור חיבורי גלישה HTTP רגילים ולא מוצפנים בתיבה "HTTP Proxy". יהיה עליך להזין את היציאה בה משתמש שרת ה- proxy בתיבה "יציאה".

בדרך כלל תרצה ללחוץ על האפשרות "השתמש בשרת proxy לכל הפרוטוקולים". Firefox ישתמש גם בשרת ה- proxy של HTTP שלך לחיבורי HTTPS מוצפני SSL וחיבורי FTP (File Transfer Protocol).

בטל את הסימון בתיבה זו אם ברצונך להזין שרתי proxy נפרדים לחיבורי HTTP, HTTPS ו- FTP. זה לא נפוץ.

אם אתה מגדיר פרוקסי SOCKS, השאר את תיבות ה- HTTP Proxy, SSL Proxy ו- FTP Proxy ריקות. הזן את כתובת ה- proxy של SOCKS ל"מארח SOCKS "ואת היציאה שלו לתיבה" Port ".

קשורים: כיצד להשתמש במנהור SSH כדי לגשת לשרתים מוגבלים ולעיין בצורה מאובטחת

כאשר אתה מארח פרוקסי SOCKS במחשב המקומי שלך, יהיה עליך להיכנס 127.0.0.1ולנמל שפרוקסי SOCKS מאזין אליו. לדוגמה, יהיה עליך לעשות זאת אם תיצור מנהרת SSH באמצעות העברת יציאות דינמיות ותרצה לשלוח דרכה את תעבורת הגלישה שלך. Firefox ישלח את פעילות הגלישה שלך דרך שרת ה- proxy הפועל במחשב המקומי שלך.

כברירת מחדל, Firefox משתמש ב- SOCKS v5 לצורך החיבור. בחר SOCKS v4 אם ה- proxy של SOCKS שלך משתמש בתקן הישן במקום. אם אינך בטוח, השאר את האפשרות מוגדרת ל- SOCKS v5.

Firefox מאפשר לך גם לספק רשימת כתובות שעליה הוא יעקוף את ה- proxy. הזן אלה בתיבה "אין פרוקסי עבור". כברירת מחדל, הרשימה כאן כוללת localhostו 127.0.0.1. כתובות אלה מצביעות על המחשב המקומי עצמו. כאשר אתה מנסה לגשת לשרת אינטרנט הפועל במחשב שלך, Firefox ייגש אליו ישירות במקום לנסות לגשת לכתובות באמצעות ה- proxy.

תוכל להוסיף שמות דומיינים וכתובות IP אחרים לרשימה זו. פשוט הפרד בין כל כתובת ברשימה עם פסיק ואחריו רווח. לדוגמה, אם אתה רוצה ש- Firefox ייגש ישירות ל- howtogeek.com במקום לגשת ל- howtogeek.com דרך ה- proxy, היית מוסיף howtogeek.comלסוף הרשימה כך:

localhost, 127.0.0.1, howtogeek.com

אם Firefox אינו יכול לגשת לניתוק ה- proxy שאתה מגדיר - למשל, אם שרת ה- proxy מושבת, אם חיבור האינטרנט שלך מושבת או אם הזנת את הפרטים באופן שגוי - תראה "לא ניתן למצוא את שרת ה- proxy" הודעת שגיאה כשאתה מנסה לגשת לאתר.

יהיה עליך לחזור להגדרות שרת ה- proxy של Firefox ולהשבית את ה- proxy או לתקן את הגדרות ה- proxy שלך כדי לגלוש באינטרנט.