כיצד להפוך את המק שלך למוקד Wi-Fi

ה- Mac שלך יכול לתפקד כנקודה חמה אלחוטית, ומאפשר לך לחבר אליו את המכשירים האחרים שלך ולשתף את חיבור האינטרנט שלו. זה בדיוק כמו קשירה לטלפון שלך.

זה שימושי ביותר אם ה- Mac שלך מחובר לממשק רשת קווי באמצעות Ethernet. באפשרותך לחבר את ההתקנים האלחוטיים שלך ל- Mac ולשתף איתם את חיבור האינטרנט הקווי - כמעט כאילו ה- Mac שלך היה נתב אלחוטי.

אפשר שיתוף אינטרנט והגדר את נקודת המוקד שלך

אפשרות הנקודה החמה של Wi-Fi היא חלק מהתכונה "שיתוף אינטרנט" ב- macOS. תמצא אותו בחלון העדפות המערכת. לחץ על תפריט Apple, בחר העדפות מערכת ולחץ על סמל השיתוף.

קשורים: כיצד לשתף חיבור אינטרנט קווי עם אתרנט עם כל המכשירים שלך

בחר באפשרות "שיתוף אינטרנט" ברשימה. כעת תצטרך לבחור את חיבור האינטרנט שברצונך לשתף עם המכשירים.

המגבלה הגדולה היחידה היא שלא ניתן לחבר את שניכם לרשת Wi-Fi ולארח רשת Wi-Fi בו זמנית.

לדוגמא, נניח שה- Mac שלך מחובר לאינטרנט באמצעות מתאם אתרנט. היית בוחר אתרנט ברשימה שבראש החלון ושתף את החיבור הקווי באמצעות Wi-Fi. אם אתה מחובר באמצעות Bluetooth או קשור ל- iPhone באמצעות כבל USB, אתה יכול גם לבחור אותם.

בתיבה "למחשבים המשתמשים", הפעל את אפשרות ה- Wi-Fi. פעולה זו תיצור נקודה חמה של Wi-Fi, וחיבור האינטרנט שבחרת בחלקו העליון של החלון ישותף עם מכשירים המתחברים לרשת ה- Wi-Fi.

לחץ על כפתור "אפשרויות Wi-Fi" בתחתית החלון כדי להגדיר את נקודת ה- Wi-Fi שלך. בחר את שם הרשת המועדף עליך וערוץ ה- Wi-Fi הטוב ביותר.

הקפד ללחוץ על תיבת "אבטחה" ובחר "WPA2-Personal" וספק סיסמה. כברירת מחדל, הנקודה החמה תוגדר ללא סיסמה וכל אחד יוכל להתחבר.

כשתסיים להגדיר את הדברים, לחץ על תיבת הסימון משמאל לשיתוף אינטרנט ולחץ על התחל כדי להפעיל את נקודת ה- Wi-Fi שלך.

אם אתה רוצה לחלוק חיבור Wi-Fi

קשורים: כיצד לחלוק את חיבור ה- Wi-Fi היחיד של המלון עם כל המכשירים שלך

ממשק ה- Wi-Fi הפיזי של ה- Mac יכול להיות מחובר לרשת Wi-Fi או לארח רשת משלו - הוא יכול לעשות רק אחד מהדברים האלה בכל פעם. זה אומר שאתה לא יכול להיות מחובר לרשת Wi-Fi ולשתף את החיבור של רשת ה- Wi-Fi דרך Wi-Fi. כן, ייתכן שתרצה לפעמים לעשות זאת - למשל כאשר אתה שוהה במלון או במיקום אחר שמאפשר לך רק לחבר מכשיר אחד לרשת ה- Wi-Fi שלו.

שיתוף חיבור רשת Wi-Fi על ידי יצירת רשת Wi-Fi אחרת ידרוש ממשק רשת פיזי נפרד, כגון מתאם Wi-Fi USB.

אתה יכול גם ליצור Bluetooth PAN (רשת אזורית אישית). התחבר ל- Wi-Fi ואמר ל- Mac שלך שברצונך לשתף את חיבור ה- Wi-Fi באמצעות PAN Bluetooth. אם למכשירים האחרים שלך יש Bluetooth, תוכל להתאים אותם ל- Mac ולשתף באופן אלחוטי את חיבור ה- Wi-Fi באמצעות Bluetooth.

PAN Bluetooth יכול לקחת זמן רב יותר להתחבר אליו - הודות לתהליך ההתאמה של Bluetooth - ולא יכול להגיע למהירויות ה- Wi-Fi. עם זאת, זה גם קצת קל יותר על חיי הסוללה של ה- Mac שלך, אז זה לא רע.

ל- Windows יש תכונה שימושית המאפשרת ליצור ממשק מתאם Wi-Fi וירטואלי, המאפשר גם להתחבר לרשת Wi-Fi וגם ליצור נקודה חמה של Wi-Fi באמצעות אותו ממשק רשת פיזי בו זמנית. תכונה זו מוסתרת, אך ניתן לגשת אליה באמצעות תוכנת הנתב הווירטואלי - זו משתמשת באותן תכונות Windows כמו Connectify, יישום מסחרי.

למחשבי מקינטוש אין לצערנו אותו סוג של תכונת ממשק רשת וירטואלית. כדי לשתף חיבור Wi-Fi דרך Wi-Fi, תזדקק לממשק Wi-Fi פיזי נפרד.

קרדיט תמונה: פיטר וורקמן בפליקר