כיצד לשנות את גודל מחיצות אובונטו שלך

בין אם אתה רוצה לכווץ את מחיצת אובונטו שלך, להגדיל אותה או לפצל אותה למספר מחיצות, אינך יכול לעשות זאת בזמן שהיא בשימוש. תזדקק לתקליטור חי של אובונטו או לכונן USB כדי לערוך את המחיצות שלך.

התקליטור החי של אובונטו כולל את עורך המחיצות GParted, שיכול לשנות את המחיצות שלך. GParted הוא עורך מחיצות גרפי מלא, המשמש כחזית למגוון פקודות מסוף לינוקס.

אתחול מכונן CD או כונן USB

אם יש לך את כונן התקליטורים או ה- USB שממנו התקנת את אובונטו, אתה יכול להכניס אותו למחשב ולהפעיל מחדש. אם לא, תצטרך ליצור מדיה חיה חדשה של אובונטו. אתה יכול להוריד אובונטו ISO מ- Ubuntu.com ולצרוב אותו דיסק על ידי לחיצה ימנית על קובץ ISO שהורדת ובחירה כתוב לדיסק.

אם אתה מעדיף להשתמש בכונן USB, השתמש ביישום Startup Disk Creator שמגיע עם אובונטו. תמצא אותו בדש.

ספק ליישום Startup Disk Creator אובונטו ISO וכונן הבזק מסוג USB והוא ייצור עבורך כונן USB חי.

לאחר יצירת המדיה החיה, הכנס אותה למחשב והפעל מחדש. אם הסביבה החיה לא מתחילה, ייתכן שתצטרך להיכנס ל- BIOS של המחשב ולשנות את סדר האתחול שלו. כדי לגשת ל- BIOS, לחץ על המקש שמופיע על המסך בזמן שהמחשב שלך מאתחל, לעתים קרובות מחק, F1 או F2. אתה יכול למצוא את המפתח המתאים במדריך של המחשב שלך (או של לוח האם, אם הרכבת מחשב משלך).

באמצעות GParted

בעוד שעורך המחיצות של GParted אינו קיים כברירת מחדל במערכת אובונטו מותקנת, הוא נכלל בסביבת Live של אובונטו. הפעל את GParted מה- Dash כדי להתחיל.

אם במחשב יש מספר כוננים קשיחים, בחר בכונן המתאים מהתיבה הנפתחת בפינה השמאלית העליונה של חלון GParted.

לא ניתן לשנות מחיצות בזמן שהן בשימוש - ליד המחיצות נמצא סמל מפתח. אם מותקנת מחיצה, בטל אותה מחדש על ידי לחיצה על כפתור ההוצאה במנהל הקבצים. אם יש לך מחיצת החלפה, סביר להניח שהסביבה החיה של אובונטו תפעיל אותה. כדי להשבית את מחיצת ההחלפה, לחץ עליה לחיצה ימנית ובחר החלפה.

כדי לשנות את גודל המחיצה, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני עליה ובחר שנה / העבר.

הדרך הקלה ביותר לשנות את גודל המחיצה היא על ידי לחיצה וגרירה של הידיות משני צידי הסרגל, אם כי ניתן להזין גם מספרים מדויקים. אתה יכול לכווץ כל מחיצה אם יש בה מקום פנוי.

השינויים שלך לא ייכנסו לתוקף באופן מיידי. כל שינוי שאתה גורם לתור ומופיע ברשימה בתחתית חלון GParted.

לאחר שכווצת מחיצה, תוכל להשתמש במרחב שלא הוקצה כדי ליצור מחיצה חדשה, אם תרצה. לשם כך, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על החלל שלא הוקצה ובחר חדש. GParted ידריך אותך ביצירת המחיצה.

אם למחיצה יש שטח לא מוקצה סמוך, אתה יכול ללחוץ עליו באמצעות לחצן העכבר הימני ולבחור שינוי גודל / העבר כדי להגדיל את המחיצה למרחב שלא הוקצה.

כדי לציין גודל מחיצה חדש, לחץ וגרור את המחוונים או הזן מספר מדויק לתיבות.

GParted מציג אזהרה בכל פעם שאתה מעביר את תחום ההתחלה של מחיצה. אם אתה מעביר את תחום ההתחלה של מחיצת מערכת Windows שלך (C :) או את מחיצת אובונטו שמכילה את ספריית / האתחול שלך - ככל הנראה מחיצת אובונטו הראשית שלך - מערכת ההפעלה שלך עלולה להיכשל. במקרה זה, אנו מעבירים רק את תחום ההתחלה של מחיצת ההחלפה שלנו, כדי שנוכל להתעלם מאזהרה זו. אם אתה מעביר את תחום ההתחלה של מחיצת אובונטו הראשית שלך, סביר להניח שתצטרך להתקין מחדש את Grub 2 לאחר מכן.

אם המערכת שלך לא מצליחה לאתחל, אתה יכול להתייעץ בוויקי אובונטו בכמה שיטות להתקנה מחדש של GRUB 2. התהליך שונה משחזור מעמיס האתחול הישן של GRUB 1.

לחץ על סמל סימן הביקורת הירוק בסרגל הכלים של GParted כדי להחיל את השינויים כשתסיים.

גיבויים תמיד חשובים. עם זאת, גיבויים חשובים במיוחד אם אתה משנה את המחיצות שלך - בעיה עלולה להתרחש ואתה עלול לאבד את הנתונים שלך. אל תשנה את גודל המחיצות שלך עד שתגבה נתונים חשובים.

לאחר שתלחץ על החל, GParted תחיל את כל השינויים בתור. זה עשוי להימשך זמן מה, תלוי בשינויים שאתה מבצע. אל תבטל את הפעולה או כבה את המחשב בזמן שהפעולה מתבצעת.

הפעל מחדש את המערכת והסר את כונן התקליטורים או ה- USB לאחר ביצוע הפעולות.