כיצד לגשת לתיקיות במחשב המארח שלך ממכונה וירטואלית של אובונטו ב- VirtualBox

VirtualBox היא תוכנית המאפשרת להריץ מספר מערכות הפעלה (אורחים) במחשב אחד (המחשב המארח). יתכן שתצטרך להעביר קבצים בין המארח לאורח. קל להתקנה אצל אורחי Windows, אך מסובך אצל אורחי אובונטו.

קשורים: התקן תוספות אורח ל- Windows ו- Linux VM ב- VirtualBox

אנו נראה לך כיצד להגדיר מכונת אורח של אובונטו כך שתוכל לגשת לתיקיות במחשב המארח מתוך מכונת האורח. עליך לאפשר תיקיות משותפות לעשות זאת, אשר זמינות באמצעות התקנת תוכנת תוספות אורח של VirtualBox (עיין במאמר שלנו לקבלת הוראות כיצד לעשות זאת).

לאחר התקנת תוספות האורחים, הפעל תיקיות משותפות על ידי הוספת תיקיה ממכונת המארח שלך בהגדרות מכונת האורח. לשם כך, ודא תחילה שמכונת האורחים כבויה. לאחר מכן בחר את מכונת האורחים ברשימה שמשמאל למנהל VirtualBox ולחץ על הגדרות בסרגל הכלים.

בתיבת הדו-שיח הגדרות, לחץ על תיקיות משותפות ברשימת האפשרויות משמאל. במסך תיקיות משותפות, לחץ על כפתור התיקיה עם סימן הפלוס כדי להוסיף תיקיה.

בתיבת הדו-שיח הוסף שיתוף, בחר אחר מהרשימה הנפתחת נתיב תיקיה.

תיבת הדו-שיח עיון בתיקיה מוצגת. נווט לתיקיה שברצונך לשתף בין המארח לאורח, בחר אותה ולחץ על אישור.

הנתיב לתיקיה שנבחרה מוכנס לתיבת העריכה של נתיב התיקיה. שם התיקיה הופך אוטומטית לשם התיקיה, אך תוכל לשנות שם זה אם תרצה בכך. אם אינך רוצה להיות מסוגל לשנות פריטים בתיקיה זו במכונת האורח, בחר בתיבת הסימון קריאה בלבד. כדי שהתיקיה שנבחרה תותקן אוטומטית במכונת האורחים בעת אתחול אותה, בחר בתיבת הסימון הרכבה אוטומטית. לחץ על אישור לאחר שתסיים לבחור את ההגדרות שלך לתיקיה המשותפת.

התיקיה שנבחרה מוצגת ברשימת התיקיות. לחץ על אישור כדי לסגור את תיבת הדו-שיח.

כעת וודא כי מכונת האורח עדיין נבחרה במנהל VirtualBox ולחץ על התחל כדי לאתחל אותה.

לאחר אתחול מכונת האורחים, פתח את Nautilus (מנהל הקבצים) על ידי לחיצה על ארון הקבצים בסרגל האחדות שבצד שמאל של שולחן העבודה.

ברשימת המכשירים משמאל, לחץ על מחשב ואז לחץ פעמיים על תיקיית המדיה בצד ימין. תראה תיקיה ששמה דומה לתיקיה שבחרת לשתף במחשב המארח שלך כאשר "sf_" נוסף לתחילת השם.

אם תלחץ לחיצה כפולה על תיקיה זו, תיבת הדו-שיח הבאה תוצג. הסיבה לכך היא שיש עוד משימה לבצע לפני שתוכל לגשת לתיקיה המשותפת.

בנוסף למשתמשים באובונטו, יש גם קבוצות. כאשר VirtualBox התקינה את מערכת ההפעלה אובונטו, היא הוסיפה קבוצה בשם "vboxsf". לפני שתוכל לגשת לתיקיות משותפות כלשהן, עליך להוסיף את עצמך לקבוצת vboxsf. לשם כך, לחץ על Ctrl + Alt + T כדי לפתוח חלון טרמינל. הקלד את הדברים הבאים בהנחיה, והחלף את "[username]" בשם המשתמש שלך ולחץ על Enter.

sudo adduser [שם משתמש] vboxsf

הקלד את הסיסמה שלך כאשר תתבקש ולחץ שוב על Enter. ההודעות מוצגות בזמן שאתה מתווסף לקבוצה "בוצע". מוצג כאשר התהליך הושלם בהצלחה.

כדי לסגור את חלון הטרמינל, הקלד "יציאה" (ללא הצעות מחיר) בהנחיה ולחץ על Enter.

כדי לאמת שאתה בקבוצת vboxsf, אתה יכול להקליד "id [שם משתמש]" (ללא הצעות מחיר, ולהחליף את "[שם משתמש]" בשם המשתמש שלך) בהנחיה ולחץ על Enter. כל הקבוצות שהמשתמש שצוין בהן מציג חברים.

כעת, כאשר אתה ניגש לתיקיה המשותפת בתיקיית המדיה כמתואר לעיל, אתה אמור לראות את כל הקבצים הקיימים בתיקיה זו במחשב המארח.

באפשרותך לערוך קבצים אלה ישירות בתיקיה זו אם לא בחרת באפשרות "קריאה בלבד" בעת בחירת התיקיה בהגדרות. ניתן גם להעתיק קבצים לתיקייה זו ומחוצה לה. אם התיקיה הוגדרה כ"קריאה בלבד ", תוכל להעתיק קבצים מתיקיה זו בלבד ולא תוכל להעתיק קבצים לתוכה.