מהו קובץ WMA (וכיצד אוכל לפתוח קובץ אחד)?

קובץ עם סיומת הקובץ .wma הוא קובץ Windows Media Audio (WMA). מיקרוסופט יצרה את הפורמט כדי להימנע מבעיות רישוי הקשורות לפורמט MP3.

קשורים: מהם ההבדלים בין פורמטי MP3, FLAC ואודיו אחרים?

מהו קובץ WMA?

הוקם לראשונה בשנת 1999, מיקרוסופט תכננה את WMA למאבק בשיטות הדחיסה AAC של MP3 ו- Apple. מאז, WMA התרחבה מהפורמט האובדן ההתחלתי שלה למגוון רחב של תבניות משנה כולל שמע קול ברוחב פס נמוך לצליל סראונד רב ערוצי ללא אובדן.

קשורים: מהם פורמטים של קבצים ללא הפסד ומדוע לא כדאי להמיר אובדן ללא הפסד

בהשוואה לפורמט MP3, WMA שומר על איכות גבוהה יותר בקצב סיביות נמוך יותר, במיוחד בהשוואה של קצב סיביות נמוך מ- 64 kbps.

מכיוון ש- WMA הוא פורמט קנייני, מעט מאוד תוכניות תומכות בו בהשוואה ל- MP3 הנפוץ. אם אתה מתכנן לפתוח את קבצי ה- WMA שלך בכל דבר שאינו ב- Windows, יהיה עליך להוריד יישום של צד שלישי או להמיר אותו לפורמט אחר.

כיצד אוכל לפתוח קובץ WMA?

מכיוון ש- WMA הוא פורמט מיקרוסופט קנייני, לא תתפלאו ש- Windows יכולה לפתוח אותם בקלות באמצעות אפליקציות מובנות. לחץ פעמיים על קובץ ה- WMA שלך, והוא אמור להיפתח ממש בנגן המדיה של Windows אלא אם התקנת תוכנית אחרת שהוגדרה כברירת מחדל עבור קבצי WMA.

אם מסיבה כלשהי זה לא עובד, אתה יכול ללחוץ לחיצה ימנית על הקובץ, להצביע על תפריט "פתח באמצעות" ולאחר מכן לחץ על "Windows Media Player" או על כל אפליקציה נתמכת אחרת שאתה מעדיף.

אם אתה משתמש ב- MacOS או Linux, הדברים לא כל כך קלים מכיוון שלפלטפורמות אלה אין אפליקציות מובנות עם תמיכה ב- WMA. במקום זאת, יהיה עליך להוריד אפליקציית צד שלישי. אנו ממליצים בחום על נגן VLC. זה מהיר, קוד פתוח, בחינם ותוכל להשתמש בו ב- Windows, macOS, Linux, Android ו- iOS. VLC גם תומך כמעט בכל פורמט קובץ שם והוא שחקן בעל יכולת גבוהה.

כיצד ניתן להמיר קובץ WMA?

אלא אם כן אתה משתמש ב- WMA מסיבה מסוימת, כנראה שעדיף להמיר את קבצי ה- WMA שלך למשהו שנמצא בשימוש קצת יותר נרחב - כמו MP3 - במיוחד אם אינך משתמש ב- Windows או רוצה לשתף קבצים עם משתמשים שאינם Windows.

מאות אתרים באינטרנט ממירים עבורך קבצי WMA, אך אנו אוהבים את כלי ההמרה המקוון WMA ל- Zamzar ל- MP3. זה בחינם, בטוח, והם מבטיחים למחוק את כל הקבצים שלך אחרי 24 שעות.

לאחר טעינת האתר, לחץ על כפתור "בחר קבצים". מצא ובחר את קבצי WMA במחשב שברצונך להמיר ואז לחץ על "פתח".

מהתפריט הנפתח בחר את פורמט הקובץ שאליו ברצונך להמיר.

לבסוף, הזן אימייל ואז לחץ על "המר".

זה כל מה שיש בזה. לאחר ביצוע ההמרה (שלרוב די מהיר אלא אם כן אתה ממיר קבצים גדולים), תקבל הודעת דוא"ל עם קישור שבו תוכל להוריד את הקבצים שהומרו.